Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

5 hours ago, zotya975 said:

C14SE 82 ló? Nem kéne annyit pörögnie. 

Egyrészről a C14SE pörgős motor, szóval rövid váltó van hozzá. Az én C12NZ Corsám valós (nem óra szerinti) 120-nál 3500 körül pörög.

Másrészt, lehet, hogy cserélték a váltóját, és rövidebbet raktak bele, mint ami eredetileg volt. Ez magától nem romlik el, az áttétel nem változik.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Adam1 írta:

Egyrészről a C14SE pörgős motor, szóval rövid váltó van hozzá. Az én C12NZ Corsám valós (nem óra szerinti) 120-nál 3500 körül pörög.

Másrészt, lehet, hogy cserélték a váltóját, és rövidebbet raktak bele, mint ami eredetileg volt. Ez magától nem romlik el, az áttétel nem változik.

Nyilván nem, egy corsával szoktam néha járni az X12XE, de nincs benne fordulatszám mérő. Meg kell nézni ebbe mi van, volt-e olyan benne gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

van evy kivsi problémám.

Adott egy B Combo 2000 év 

1.4 benzin x14sz motórkód.

elég sokszor rángat pl ha hideg még.A mikor bemelegszik akkor jó.De van amikor a körforgalom elött FINOMAN!! elveszem a gázt olyan mintha ráfékezne.

Olyan érzés mintha nem lehetne finoman elvenni a gázt.

gyertyák , gyujtókábel,válumcsövek cserélve.

Próbáltam berakni egy másik lambdaszondát de azzal kecskézett folyamatosan.

válaszokat , tippeket,előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Dani122 írta:

Hali!

van evy kivsi problémám.

Adott egy B Combo 2000 év 

1.4 benzin x14sz motórkód.

elég sokszor rángat pl ha hideg még.A mikor bemelegszik akkor jó.De van amikor a körforgalom elött FINOMAN!! elveszem a gázt olyan mintha ráfékezne.

Olyan érzés mintha nem lehetne finoman elvenni a gázt.

gyertyák , gyujtókábel,válumcsövek cserélve.

Próbáltam berakni egy másik lambdaszondát de azzal kecskézett folyamatosan.

válaszokat , tippeket,előre is köszönöm

Hibakód nincs? Ebben van EGR-szelep az volt mostanában takarítva nincs megszorulva? Szerintem itt is az injektorház hátuljában van a kétvezetékes vízhőfok jeladó azt ki lehetne mérni hidegen-melegen.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 07. 02. at 18:44, zotya975 írta:

Hibakód nincs? Ebben van EGR-szelep az volt mostanában takarítva nincs megszorulva? Szerintem itt is az injektorház hátuljában van a kétvezetékes vízhőfok jeladó azt ki lehetne mérni hidegen-melegen.

 

Kitisztítottam, nem volt megszorulva de jó sok korom jött ki belőle.+ az alapjárati motor helyét is kiganéztam.( az egyik csavarja nem volt meghúzva rendesen.ez is lehetett a gondja szerintem.)Most mintha jobbnak tünne.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Dani122 írta:

Kitisztítottam, nem volt megszorulva de jó sok korom jött ki belőle.+ az alapjárati motor helyét is kiganéztam.( az egyik csavarja nem volt meghúzva rendesen.ez is lehetett a gondja szerintem.)Most mintha jobbnak tünne.

Hát kiderül..az alapjárati motor alatt akár fals levegőt is szívhatott, az Egr meg ha részterhelésnél adja rá a teljes átmérőn átjutó kipufogó gázt az meg ugye alapból nem jó. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A következőben szeretném segítségeteket kérni!

Indításkor ez történik:  a kulcs elfordításkor - gyújtás - motor indul - majd simán tovább fordul még a kulcs, vissza kell fordítanom egy kicsit, hogy ne indítson rá, és ne pörögjön fel a motor mint a helikopter..:( Eddig minden oké volt, egyik reggel egy kattanás után ezt dobta a gép...(Corsa B 96' 1.2nz)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, rolandgyorgy írta:

Sziasztok. A következőben szeretném segítségeteket kérni!

Indításkor ez történik:  a kulcs elfordításkor - gyújtás - motor indul - majd simán tovább fordul még a kulcs, vissza kell fordítanom egy kicsit, hogy ne indítson rá, és ne pörögjön fel a motor mint a helikopter..:( Eddig minden oké volt, egyik reggel egy kattanás után ezt dobta a gép...(Corsa B 96' 1.2nz)

Gyujtáskapcsoló hibának tűnik, szét kell szedni ha szemre nem javítható akkor csere. Eltört benne a rugó talán vagy amihez csatlakozik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Honnan lehet megtudni, hogy a B Corsamba milyen típusú sebességváltó van?

Ennek szeretném tudni:

1997-es, 973 cm3, 40 kW, 54 LE

Motorkód: X10XE

 

Ilyen számokat láttam eddig a váltóknál: F10, F13 W 4,18, C3,94

Ezek a típust jelölik? Ezt kéne valahol keresnem a kocsin?

 

Előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Tasty Flapper írta:

Sziasztok!

Honnan lehet megtudni, hogy a B Corsamba milyen típusú sebességváltó van?

Ennek szeretném tudni:

1997-es, 973 cm3, 40 kW, 54 LE

Motorkód: X10XE

 

Ilyen számokat láttam eddig a váltóknál: F10, F13 W 4,18, C3,94

Ezek a típust jelölik? Ezt kéne valahol keresnem a kocsin?

 

Előre is köszönöm!

Üdv.

A váltó tetején kábé a rudazat alatt vagy az oldalán találod a típusát és számsort, kell a végáttétel is, mert ugyanazt a típust gyártották benzineshez és dieselhez is, de más az áttétele. W vagy C betű jelzi hogy hosszú vagy rövid a váltó ..stb. ha találsz rajta számsort és beírod a googléba ki fogja dobni hogy ez milyen váltó, mihez való. Alapból olyan kéne ami most rajta van. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A váltó tetején kábé a rudazat alatt vagy az oldalán találod a típusát és számsort, kell a végáttétel is, mert ugyanazt a típust gyártották benzineshez és dieselhez is, de más az áttétele. W vagy C betű jelzi hogy hosszú vagy rövid a váltó ..stb. ha találsz rajta számsort és beírod a googléba ki fogja dobni hogy ez milyen váltó, mihez való. Alapból olyan kéne ami most rajta van. 

Szuper! Nagyon köszönöm! Este megnézem!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

újdonsült tulajdonosa lettem egy 94es ,1.4, b corsának. lenne néhány kérdésem, lehet van már a hozzászólások közt válasz rá, nem olvastam végig, ne szedjétek le a fejem légyszi!

a gázpedál nagyon lentebb van, mint a fék és a kuplung. ez normális, vagy ezzel van baj?

a műanyag alkatrészek, mint a lökhárító, sárvádő ív takaró részek, meg ugye gyakorlatilag minden, ami a napon van, ki van szürkülve, fehéredve. létezik erre valami paszta, vagy akármi amivel lehet rajta segíteni, vagy csak a csere?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, istvanoffra írta:

sziasztok.

újdonsült tulajdonosa lettem egy 94es ,1.4, b corsának. lenne néhány kérdésem, lehet van már a hozzászólások közt válasz rá, nem olvastam végig, ne szedjétek le a fejem légyszi!

a gázpedál nagyon lentebb van, mint a fék és a kuplung. ez normális, vagy ezzel van baj?

a műanyag alkatrészek, mint a lökhárító, sárvádő ív takaró részek, meg ugye gyakorlatilag minden, ami a napon van, ki van szürkülve, fehéredve. létezik erre valami paszta, vagy akármi amivel lehet rajta segíteni, vagy csak a csere?

köszi!

A kuplung ahogy kopik úgy vándorol  feljebb a pedál.  A műanyag részeket ha nem színre fújtak, akkor hőlégfúvóval lehet visszafeketíteni. Persze óvatosan hogy ne olvadjanak meg. Márkafüggetlen a dolog szóval megnézheted ezt a videót róla:

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 21. at 9:09, zotya975 írta:

Ez alapján már lehet találni..pölö: http://pcbonto.hu/portal/Szentes_/Autoalkatresz/Eroatvitel/Valtok/Valtok/Opel_Corsa_B_14_10_4_656344_906310.html Már ugye ha arról van szó hogy másik váltót keresel.

Egyébként ez alapján melyik típus? Hosszú vagy rövid típus? Hol látod, hogy W vagy C?

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎07‎.‎22‎. at 7:38 PM, istvanoffra said:

a műanyag alkatrészek, mint a lökhárító, sárvádő ív takaró részek, meg ugye gyakorlatilag minden, ami a napon van, ki van szürkülve, fehéredve. létezik erre valami paszta, vagy akármi amivel lehet rajta segíteni, vagy csak a csere?

köszi!

Ha nem akarsz, vagy nem mersz ilyen drasztikus módszerhez folyamodni, mint a hőlégfúvózás, van Trutle Wax nevű szer, olyasmi, mint a cipőbox, azzal átkened, és olyan lesz, mint az új. Rá kell kenni, és le kell dörzsölni róla. Én rossz zoknival szoktam csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

2000 es B Combo, 1.4  x14sz

az a gondom hogy kivillogtagnám a hibakódokat de nem tudom. Összekötöttem az 5-6 érintkezőt, rárakom a gyújtást és az alapjárati motog csak zümmög. Lehúztam a csatijág úgy se villogja ki. Lehet hogy az alapjárati motor kuka és ez összefüggésben van azzal hogy néha rángat? Főleg hidegen?Ja és a fogyasztása 7,5-8 l/100km üresen,nem vadulva.

multkor ki lett ganézva az injektor meg az alapjárati motor helye is.

most leszedtem az injektorfedelét és volt egy csepp benzin a fojtószelepen. Ez ok?

a gyertyák kormosak.elvileg túl dús a keverék?

Módosítva : Dani122
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Dani122 írta:

Sziasztok.

2000 es B Combo, 1.4  x14sz

az a gondom hogy kivillogtagnám a hibakódokat de nem tudom. Összekötöttem az 5-6 érintkezőt, rárakom a gyújtást és az alapjárati motog csak zümmög. Lehúztam a csatijág úgy se villogja ki. Lehet hogy az alapjárati motor kuka és ez összefüggésben van azzal hogy néha rángat? Főleg hidegen?Ja és a fogyasztása 7,5-8 l/100km üresen,nem vadulva.

multkor ki lett ganézva az injektor meg az alapjárati motor helye is.

most leszedtem az injektorfedelét és volt egy csepp benzin a fojtószelepen. Ez ok?

a gyertyák kormosak.elvileg túl dús a keverék?

Nem mindegyik villogja ki a hibakódot, anyuék X12XE-je sem. Az alapáratit viszont lehet hogy járatja közben, ugye ez a diag mód. Az a benzin lehet csak ott "maradt" amikor leállt a motor, befecskendezte de már nem szívta be, nem szokott teljesen száraz lenni motorleállás után közvetlenül, később már persze elpárolog. Nem opel, de a gyertya színe autó független: http://www.fiatbravo.hu/leirasok/view.php?id=131

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 11. at 17:32, Dani122 írta:

Kitisztítottam, nem volt megszorulva de jó sok korom jött ki belőle.+ az alapjárati motor helyét is kiganéztam.( az egyik csavarja nem volt meghúzva rendesen.ez is lehetett a gondja szerintem.)Most mintha jobbnak tünne.

Nem lehet hibakódot olvasni. Összekötöttem az 5-6 érintkezőt de nem villogja ki csak az alapjárati motor zsizseg.akkor sem villogja ha kihúzom az alapjárati csatiját.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne.

Ilyen kábelt hogyan tudok találni? Vagy ilyen csatlakozót? Mire keressek? Mert eddig nem sok mindenre jutottam.

Jól gondolom, hogy ezt a kettőt kéne összekötni? Mert a kilométerórát szeretném bekötni, végre ki lett cserélve a váltó, de más a csatlakozó rajta. Előre is köszönöm!

sketch-1502381033560.png

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Tasty Flapper írta:

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne.

Ilyen kábelt hogyan tudok találni? Vagy ilyen csatlakozót? Mire keressek? Mert eddig nem sok mindenre jutottam.

Jól gondolom, hogy ezt a kettőt kéne összekötni? Mert a kilométerórát szeretném bekötni, végre ki lett cserélve a váltó, de más a csatlakozó rajta. Előre is köszönöm!

sketch-1502381033560.png

Nekem van ilyen csatlakozóm, csak kötegben, kibontani belőle nincs igazán időm, ha kell egyben viheted a köteget. Előtte nem spirálos volt véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.