Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

19 perce, kispingi írta:

A mai napi kérdés: kilehet-e az ac-t ugy cserélni hogy tele a tank? :D Anélkül hogy a mélygarázst eláztatom benzinnel.

A napokban meg kell jönnie az acnak és akkor kicserélem, ha nem az a baja akor jön a szerviz. 

További szép estét

 

Hát ha jól látom a tank kialakítását felülről lóg bele a pumpa tehát elméletileg lehet. Gyakorlatilag nem tudom hogy hozzá lehet-e férni úgy hogy fent van az autót. De már biztos hogy a pumpa rossz? 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, kispingi írta:

A mai napi kérdés: kilehet-e az ac-t ugy cserélni hogy tele a tank? :D Anélkül hogy a mélygarázst eláztatom benzinnel.

A napokban meg kell jönnie az acnak és akkor kicserélem, ha nem az a baja akor jön a szerviz. 

További szép estét

 

Persze, hátsó ülés alatt anyós oldalon van, kupak le, csövek és csatlakozó le, utána bajonettzáras gyűrűt letekered, feljön a fedél, alatta van egy nagy gumigyűrű arra vigyázz, aztán a műanyag házban amiben ül van 2 oldalt 1-1 köröm, kinyitod és kihúzható a belső rész.

Link to comment
Megosztás:

Reggelt! 

Köszönöm a válaszokat a tanácsot megfogadom. :D 

A vicc az egészben hogy az autó a inditósprézés után, most tökéletesen müködik, Legurultam vele a "szervizbe" na nem márkába mert ott hamar elkérik a kocsim árát.

A szerelő elkeseritett, nem vállalta az autót mert volt már ugyanislyen esete corsával és nem találta meg a hiba forrását, Utána néztem német forumokon és sokan ugyanezt a problémét irták hogy inditósprével az autó megy tökéletesen, de néha nem indul........pontos megoldást senki sem talált a problémára, sokan a Nockenwellensensort irták, Ami a bütyköstengely, vezérmütengely szenzor lehet,

Szerintetek ennek meghibásodása okozhat ilyen problémát? 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nap kaptam kézhez a pár napja vásárolt (kereskedőnél) B corsa 1.0 ecotec x10x -es kis autót amit egy külföldről D behozott, most lett papírozva+vizsga (kipróbálásnál nem tapasztaltam mert nem mentem vele.....) sajna a következő a hiba: üresbe téve menet közbe vagy lefékezésnél miután üresbe raktam az alapjárat leesik kb 300-ra majd 2-3 másodperc múlva vissza megy 800-900-ra, haza úton (hideg-meleg) folyamatosan ezt csinálta, nem ingadozik szépen jár miután vissza megy. Mivel most hoztam el még semmilyen olaj légszűrő gyertya...... nincs cserélve, de ahogy lesz időm csinálom. Köszönöm előre is a segítséget. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 23. at 6:09, kispingi írta:

Reggelt! 

Köszönöm a válaszokat a tanácsot megfogadom. :D 

A vicc az egészben hogy az autó a inditósprézés után, most tökéletesen müködik, Legurultam vele a "szervizbe" na nem márkába mert ott hamar elkérik a kocsim árát.

A szerelő elkeseritett, nem vállalta az autót mert volt már ugyanislyen esete corsával és nem találta meg a hiba forrását, Utána néztem német forumokon és sokan ugyanezt a problémét irták hogy inditósprével az autó megy tökéletesen, de néha nem indul........pontos megoldást senki sem talált a problémára, sokan a Nockenwellensensort irták, Ami a bütyköstengely, vezérmütengely szenzor lehet,

Szerintetek ennek meghibásodása okozhat ilyen problémát? 

 

Nekem a főtengely fordulatszám jeladó hibánál pont az volt, hogy felmelegedés után simán leállt a kocsi.

Majd miután visszahűlt a rendszer mehettem tovább.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Ma vettem a kic Corsa-ba Dyno-tab nevű égésjavító tablettát. Különöset nem várok tőle, épp olajat és olajszűrőt vettem, egy ezrest megért a tabi a poén kedvéért. Bele is dobtam 1-et a teli tankba még a bolt előtt. :) 

Felmerült bennem a kérdés, hogy a motortér bal felső sarkánál egy kis valami van amire 95 van írva és két vezeték megy bele. Ezzel a benzin oktánszámát lehet állítani? Még nem szedtem ki de ha kiszedem a másik felén, tehát fordítva rádugva más oktánszámú benzinhez jó?

Gondolom az előgyújtást állíthatja. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, ivoviz írta:

Sziasztok!

 

Ma vettem a kic Corsa-ba Dyno-tab nevű égésjavító tablettát. Különöset nem várok tőle, épp olajat és olajszűrőt vettem, egy ezrest megért a tabi a poén kedvéért. Bele is dobtam 1-et a teli tankba még a bolt előtt. :) 

Felmerült bennem a kérdés, hogy a motortér bal felső sarkánál egy kis valami van amire 95 van írva és két vezeték megy bele. Ezzel a benzin oktánszámát lehet állítani? Még nem szedtem ki de ha kiszedem a másik felén, tehát fordítva rádugva más oktánszámú benzinhez jó?

Gondolom az előgyújtást állíthatja. 

Igen, azt.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Igen, azt.

Köszi!

95-ös benzinhez és még milyenhez lehet beállítani?

Gondolom egy alacsonyabb oktánszámú a másik lehetőség.

Én mindig Shell V-Power Nitro+t tankolok. Nincs semmi teljesítmény növekedés, csak annyit veszek észre, hogy szebben jár a motor pl egy MOL-oshoz képest.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, ivoviz írta:

Köszi!

95-ös benzinhez és még milyenhez lehet beállítani?

Gondolom egy alacsonyabb oktánszámú a másik lehetőség.

Én mindig Shell V-Power Nitro+t tankolok. Nincs semmi teljesítmény növekedés, csak annyit veszek észre, hogy szebben jár a motor pl egy MOL-oshoz képest.

Ha jól rémlik 91-95 a két választási lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Bocsi, hogy ide írok, de a másik topicban nem válaszolt senki sem...

Nemrég vettem egy 2014-es Opel Corsa D, 1,2 benzines (A12XER) 5 ajtós autót...

Az lenne a kérdésem, hogy az eBay-es Op-Com hibakód olvasók kezelhetik?! Vagy csak fölösleges pénzkidobás lenne?!

pl. erre gondoltam:

http://www.ebay.com/itm/OPCOM-OP-COM-CAN-OBD2-v1-6-with-PIC18F458-chip-Diagnostic-Scanner-Tools-For-Opel-/112005768179?hash=item1a141063f3:g:3r4AAOSwMN9XQq6r

Módosítva September 25 : farkyyy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem rég vettem egy 96-os 1.7D B-s Corsat. Ismerkedem még vele, 1 hete hajtom, és lenne pár dolog amiben segítséget szeretnék kérni, fb-on opelos csoportokba semmit sem kaptam.
1.: AZ eredeti km/h spirálos, raktam bele egy másikat, amibe már van fordulatszámmérő is, de ugye az már jeladós. Minden működik kivéve a sebességmérőt. Gondolom a spirál kuka, helyére egy jeladó. Kérdésem, pontosan melyik tipusu jeladót kell beleraknom, illetve a jeladó bekötése, melyik a +- és melyik tüskére megy a 3.szál?

 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, dw.drums írta:

Sziasztok! Nem rég vettem egy 96-os 1.7D B-s Corsat. Ismerkedem még vele, 1 hete hajtom, és lenne pár dolog amiben segítséget szeretnék kérni, fb-on opelos csoportokba semmit sem kaptam.
1.: AZ eredeti km/h spirálos, raktam bele egy másikat, amibe már van fordulatszámmérő is, de ugye az már jeladós. Minden működik kivéve a sebességmérőt. Gondolom a spirál kuka, helyére egy jeladó. Kérdésem, pontosan melyik tipusu jeladót kell beleraknom, illetve a jeladó bekötése, melyik a +- és melyik tüskére megy a 3.szál?

 

Nincs jeladó az autódba. Nem könnyű kapni. Azt hiszen több fajta is van. Bevezetékezni nem túl jó meló. 

Olyat kellene venni ami spirálos. Van ha jól emlékszem w-vel kezdődő szám a kilóméterórán, annak meg kell egyeznie hogy pontosan mérjen. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, ivoviz írta:

Nincs jeladó az autódba. Nem könnyű kapni. Azt hiszen több fajta is van. Bevezetékezni nem túl jó meló. 

Olyat kellene venni ami spirálos. Van ha jól emlékszem w-vel kezdődő szám a kilóméterórán, annak meg kell egyeznie hogy pontosan mérjen. 

A fordulatszámmerő a generátorrol kapja a jelet az isuzu motornál. A km óráról nem tudom b corsanal,  szerintem a b 2-nél volt ott is elekronikus, mint a b veckinel.  Nekem az van,  elekronikus,  de passz hogy honnan veszi a jelet (váltó,  abs).  Passzolom. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, dw.drums írta:

Az is jó megoldás lenne, ha az új órába amibe benne van a fordulatszámmérő is, abba át tudnám építeni a spirálos óra meghajtást

Legyél óvatos! Kíváncsiságból énis kipróbáltam a régin. Amint leszedtem az óramutatót a tengelye elkezdett forogni és a spirál rugót nem tudtam ugyan abba a helyzetbe visszarakni. 

Ja és csak spirálos cserélhető spirálossal, spirálos elektromossal nem hinném hogy cserélhető. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, dw.drums írta:

Az is jó megoldás lenne, ha az új órába amibe benne van a fordulatszámmérő is, abba át tudnám építeni a spirálos óra meghajtást

Át lehet építeni, csak sokat kell műanyagozni stb., mert a spirálosnak a kihajtását meg kell csinálni az elektromosnál.

16 órája, ivoviz írta:

Legyél óvatos! Kíváncsiságból énis kipróbáltam a régin. Amint leszedtem az óramutatót a tengelye elkezdett forogni és a spirál rugót nem tudtam ugyan abba a helyzetbe visszarakni. 

Ja és csak spirálos cserélhető spirálossal, spirálos elektromossal nem hinném hogy cserélhető. 

Cserélhető elektromosra is csak be kell kábelezni a jeladót, meg persze kell hozzá egy 15 impulzusos jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Én három éve építettem át a műszeregységet forduatszámmérősre. Vateráról nagyon nagy mázlival 6000 Ftért sikerült vennem egy hibátlan, spirálos meghatású műszeregységet. Teljesen véletlenül akadtam rá, mert előtte hónapokig kerestem, de nem volt. Csak be kellett szerelni és minden működött. Bezerelés előtt beállítottam rajta akm óra állást, ami az eredetin is volt.

Nemtudom, hogy megvalósítható-e, de szerintem azt kellene megnézni, hogy a fordulatszámmérő nélküli km óra meghajtását nem lehet-e átszerelni a fordulatszámmérős km órába. Az elektromikus km órában is kell lennie valami motornak, ami hajtja a számlálót. Lehet, hogy kompatibiis a spirállal meghajtásával.

Aztán ha ez nem működik, akkor azt a szenzort kellene beszerezni bontóból, ami a váltón van rajta, és azt bevezetékelni a műszeregységhez. Hegyekben állnak a B Corsák a bontókban, biztos, hogy lesz ilyen jeladór.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, dw.drums írta:

A műanyagozás mekkora meló? csak megcsinálom a lukat hátul, ahol kijön az óra spirál csatija, vagy más egyébre is kell számítanom? Holnap nekiállok, akkor már látom mi a helyzet, de hátha te vagy valaki már csinált ilyet és tudja

 

Ki kell vágni a másik hátsó órafoglalatát kompletten, majd ugyan azt kivágni a másikból és a helyére betenni.

Link to comment
Megosztás:

km óra átalakítás nem jó. A számlapot is át kell rakni ami nem fér be az új órába. Kicserélni a másikra megint nem jó, nem lesz pontos, + mutató ütközőt kéne berakni, de a napi számlálónál el lenne csúszva 4mm-ert az egész. Marad a jeladó beszerzés..

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 05. at 22:12, ivoviz írta:

Legyél óvatos! Kíváncsiságból énis kipróbáltam a régin. Amint leszedtem az óramutatót a tengelye elkezdett forogni és a spirál rugót nem tudtam ugyan abba a helyzetbe visszarakni. 

Ja és csak spirálos cserélhető spirálossal, spirálos elektromossal nem hinném hogy cserélhető. 

Van esetleg ötletetek egyébként a mutató leszedős mutatványomra? Most szeretném megcsinálni hogy szóbakerült. Ha felrakom a mutatót, akkor csak lifeg magába ahogy mozgatom a műszeregységet és vissza sem megy 0-ra.  Vagy a kis tengelyén rá kell feszíteni a spirálrugóra? Mennyire?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, ivoviz írta:

Van esetleg ötletetek egyébként a mutató leszedős mutatványomra? Most szeretném megcsinálni hogy szóbakerült. Ha felrakom a mutatót, akkor csak lifeg magába ahogy mozgatom a műszeregységet és vissza sem megy 0-ra.  Vagy a kis tengelyén rá kell feszíteni a spirálrugóra? Mennyire?

Úgy kell visszarakni hogy nekifeszüljön a pöcöknek ahonnan indul, ehhez mondjuk jó lett volna megnézni hogy alapból hol áll mielőtt leveszed. Át kell ugrasztani ( vagy ki kell venni a pöcköt) és megnézni magától hol nyugszik meg, aztán szerelés után ugyanoda visszarakni. Ha erre már nincs lehetőség ( mert nem tudod hol volt) akkor vissza kell tenni találomra majd GPS-el lehet pontosítani. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.