Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

23 órája, bazsikem írta:

Sziasztok!

Most voltam öreg szerelőmnél éves olajcserén, tavaly nem nála voltam, és azt vettük észre, hogy a másik szerviz előző évben tönkre tette a teknő menetét, valami csodaszer tartotta helyén a csavart 1 évig. 

16-os menetet vágtunk bele, és így kapott egy nagyobb csavart, de kicsit szivárog most az olaj, van ötletetek, mi lehetett a csodaszer, vagy esetleg egyéb megoldásotok a problémára? Ha lehet megúsznám a teknő cserét.

 

Köszi

Milyen motor, lehet van hozzá teknőm! Amúgy megoldás lehet amit Adam1 írt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 95-ös 1.5D B Corsát. Eddig nem volt túl sok baja, de ma reggel a szokásos járatás/melegítés után továbbra is a jéghideg levegőt fújta be az autó fűtés helyett. Mikor elindultam a hőfok mérő a szokásos 90 Celsius helyett elkezdett vándorolni szépen felfele és lassan a 100at kezdte elérni. Ekkor már éreztem, hogy ebből baj lesz, így egyből hazafordultam és leállítottam az autót nehogy megfőzze a motort. Hűtővíz megfelelő mennyiség van benne, fagyálló is van benne. Néztem, de sehol nem folyik el, érdemben nem szivárog sehol. Radiátorral, termosztáttal lehet gond? Neadj Isten hengerfejes?!

Köszönöm a segítséget, tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Tragg írta:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 95-ös 1.5D B Corsát. Eddig nem volt túl sok baja, de ma reggel a szokásos járatás/melegítés után továbbra is a jéghideg levegőt fújta be az autó fűtés helyett. Mikor elindultam a hőfok mérő a szokásos 90 Celsius helyett elkezdett vándorolni szépen felfele és lassan a 100at kezdte elérni. Ekkor már éreztem, hogy ebből baj lesz, így egyből hazafordultam és leállítottam az autót nehogy megfőzze a motort. Hűtővíz megfelelő mennyiség van benne, fagyálló is van benne. Néztem, de sehol nem folyik el, érdemben nem szivárog sehol. Radiátorral, termosztáttal lehet gond? Neadj Isten hengerfejes?!

Köszönöm a segítséget, tanácsokat!

Annak ellenére hogy azt írtad fagyálló van benne méresd meg valahol a fokát, ha más lehetőség nincs tegyél egy hőmérővel együtt egy kis mintát flakonban fagyasztóba. Ha forralja a motor a vizet akkor mondjuk nem nyit ki a termosztát, vagy a rosszabb esetben hengerfejes, de mindegyiknél van fűtés ( a radiátor a kis vízkörön van)  Ha nincs, az lehet akár azért mert megkásásodott a hűtőfolyadék így nincs normális keringés a vízhőfok jeladója viszont a hengerfejben szokott lenni, így a mutató hamar a pirosban lesz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, Tragg said:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 95-ös 1.5D B Corsát. Eddig nem volt túl sok baja, de ma reggel a szokásos járatás/melegítés után továbbra is a jéghideg levegőt fújta be az autó fűtés helyett. Mikor elindultam a hőfok mérő a szokásos 90 Celsius helyett elkezdett vándorolni szépen felfele és lassan a 100at kezdte elérni. Ekkor már éreztem, hogy ebből baj lesz, így egyből hazafordultam és leállítottam az autót nehogy megfőzze a motort. Hűtővíz megfelelő mennyiség van benne, fagyálló is van benne. Néztem, de sehol nem folyik el, érdemben nem szivárog sehol. Radiátorral, termosztáttal lehet gond? Neadj Isten hengerfejes?!

Köszönöm a segítséget, tanácsokat!

Termosztát szerintem nem, mert ilyen hidegben, fűtés mellett nem is biztos, hogy egyáltalán kinyitna, ráadásul ez nem magyarázná meg a fűtés hiányát sem.

Szerintem az alábbi dolgok jöhetnek szóba:
 - Dugulás van a kis hűtőkörben, emiatt nem kering a víz (pl egy fagydugó képződött)
 - Nem megy a vízpumpa (elszakadt a szíj, vagy más miatt)
 - Hengerfejes a motor (ilyenkor ad-hok jelleggel van fűtés, van hogy megjön, van hogy teljesen elmegy, és forralja a vizet)

Ez a három dolog megmagyarázza a túlmelegedést és a fűtés hiányát is.

Módosítva : Adam1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Adam1 írta:

Termosztát szerintem nem, mert ilyen hidegben, fűtés mellett nem is biztos, hogy egyáltalán kinyitna, ráadásul ez nem magyarázná meg a fűtés hiányát sem.

Szerintem az alábbi dolgok jöhetnek szóba:
 - Dugulás van a kis hűtőkörben, emiatt nem kering a víz (pl egy fagydugó képződött)
 - Nem megy a vízpumpa (elszakadt a szíj, vagy más miatt)
 - Hengerfejes a motor (ilyenkor ad-hok jelleggel van fűtés, van hogy megjön, van hogy teljesen elmegy, és forralja a vizet)

Ez a három dolog megmagyarázza a túlmelegedést és a fűtés hiányát is.

Köszönöm szépen! Ma reggel semmi baja nem volt már az autónak, nem melegedett túl és fűtés is ment, igaz ma reggel már sokkal enyhébb volt az idő. Elvileg a mix amit beletöltöttem minusz 20-ig jó, ezek szerint nem volt elég.. Remélem, hogy tényleg csak egy fagydugó volt benne, nem pedig hengerfejes..

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Tragg said:

Köszönöm szépen! Ma reggel semmi baja nem volt már az autónak, nem melegedett túl és fűtés is ment, igaz ma reggel már sokkal enyhébb volt az idő. Elvileg a mix amit beletöltöttem minusz 20-ig jó, ezek szerint nem volt elég.. Remélem, hogy tényleg csak egy fagydugó volt benne, nem pedig hengerfejes..

Ha nem folyat sehol a hűtőkör, és a motor is rendesen melegszik be, akkor megúsztad a dolgot, nem repedt meg semmi.

Koncentrátumot vegyél bele, amit -30 fokig hígítod felioncserélt vízzel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy x14xe-s motorom van egy 95 ös b corsába.Most készülök lefalazni az EGR-t.Az lenne a a kérdésem,hogy miután lefalaztam megmarad a piros motorlámpa folyamatos jelenléte vagy ha leveszem az aksiról a sarut el fog tűnni.Vagy Egr emulátort ajánlotok a motorlámpa eltűnésére.A választ előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Mclarenöcsi írta:

Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy x14xe-s motorom van egy 95 ös b corsába.Most készülök lefalazni az EGR-t.Az lenne a a kérdésem,hogy miután lefalaztam megmarad a piros motorlámpa folyamatos jelenléte vagy ha leveszem az aksiról a sarut el fog tűnni.Vagy Egr emulátort ajánlotok a motorlámpa eltűnésére.A választ előre is köszönöm.

Úgy tudom eltűnik, de motorféknél, vagy csak simán menet közben megint elő szokott jönni....de általában akinek megszűnik a rángatása menet közben annyira örül, hogy nem zavarja a néha bevillanó hibalámpa, így nem nagyon vesznek emulátort.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Papplan írta:

Sziasztok! 1.4 es 55LE-s motornak mi a kódja? Mit lehet tudni erről a motorról?

Még a legkisebb 1.4-es (C14NZ, illetve '96-tól X14SZ motorkód) is 60LE-s, úgyhogy valamit elnézhettél. Valószínűleg a teljesítményt, mert van ugyan 55LE-s B Corsa is, de az nem 1.4-es, hanem 1.0-ás és 3 hengeres (X10XE)

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Papplan said:

1389 cm3, 44 kw a motor. 95-ös B corsa. Nehezen kibogozták a német forgalmiból. Erről a motorról mit lehet tudni?

Több motor is lehet ez, C14NZ, X14NZ, X14SZ, az alapja mindnek ugyanaz a blokk, egyszerű, megbízható motor.

Link to comment
Megosztás:

Fűtőradiátor csere mennyire bonyolult a B corsában? Mennyire kell szétszedni hozzá a műszerfalat?
Egyáltalán hol helyezkedik el? Alul, vagy középen? Klíma nélküli verzióról van szó. A középkonzoli izzókat már cseréltem, így nagyjából megvan, ahhoz mennyire kell bontani.

A fűtés nem az igazi, 90 fokos motornál sem.

Bent a helyén pedig nem merem erősebb oldószerrel (vízkőoldó) átmosatni. Mert ha kilyukad, az igazi szívás. Így meg nem látni, hogy milyen állapotban van.

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Adam1 írta:

Fűtőradiátor csere mennyire bonyolult a B corsában? Mennyire kell szétszedni hozzá a műszerfalat?
Egyáltalán hol helyezkedik el? Alul, vagy középen? Klíma nélküli verzióról van szó. A középkonzoli izzókat már cseréltem, így nagyjából megvan, ahhoz mennyire kell bontani.

A fűtés nem az igazi, 90 fokos motornál sem.

Bent a helyén pedig nem merem erősebb oldószerrel (vízkőoldó) átmosatni. Mert ha kilyukad, az igazi szívás. Így meg nem látni, hogy milyen állapotban van.

Ha megnézed a motortérben hol mennek át a tűzfalon a csövek pontosan meg tudod állapítani hol helyezkedik el. Gyanítom ugyanúgy kardánboxot és középkonzolt kell bontani mint az F astránál:

2448808-20170120-RYt9Mp.jpg

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Papplan said:

Gondoltam a teljesítmény meghatározza a kódot. Ezek befecskendezős motorok?

Ez így nem biztos, hogy mindig igaz. Opel infos.de szerint pl vannak olyan esetek, amikor egy adott motorkódot pl 44 kW-os, másik típusba kicsit lefojtott telejsítménnyel szerelték be. De olyan is van, amikor egy adot országba egy motor kicsit lefojtott verziója ment. És mindezt azonos motorkódon.

Természetesen ezek mind befecskendezős motorok.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlők Mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni!

Opel Corsa B -ben lévő car300 rádiót szeretném kikódolni akku csere után.A gyújtáskapcsoló nem igazán tökéletes ezért a csatlakozóban lévő  ( A) 4-es pontján nem jelenik meg a 12v gyújtás ráadása után s valószinüleg ezért csak a SAFE felirat van rajta nem vált átt -----  jelre.Kérdésem hogy a 4 es kapocsról hova megy a vezeték ahol el tudom érni?

,

http://59911.12.jpg

Link to comment
Megosztás:

25 perce, rucip2 írta:

Üdvözlők Mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni!

Opel Corsa B -ben lévő car300 rádiót szeretném kikódolni akku csere után.A gyújtáskapcsoló nem igazán tökéletes ezért a csatlakozóban lévő  ( A) 4-es pontján nem jelenik meg a 12v gyújtás ráadása után s valószinüleg ezért csak a SAFE felirat van rajta nem vált átt -----  jelre.Kérdésem hogy a 4 es kapocsról hova megy a vezeték ahol el tudom érni?

,

http://

Milyen színű a kapocshoz tartozó vezeték? 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Directors írta:

Sziasztok!

 

Valaki megtudná nekem mondani hogy C12NZ motorba a gyújtógyertya hézagjának mekkorának kellene lennie ? 

Illetve milyen márkát ajánlanátok ? Eredeti Opel vagy NGK ?  Esetleg Bosch ? 

Nos úgy döntöttem eredetit tennék bele. Viszont nem tudom hogy ez https://cromax.hu/elektromos_rendszer/gyujtasrendszer/gyujtogyertya/gyujtogyertya_opel_flr8ldcu_ketpolusu_15584 a két pólusú kell bele vagy ez az https://cromax.hu/elektromos_rendszer/gyujtasrendszer/gyujtogyertya/gyujtogyertya_opel_suzuki_bosch_wr8dc_32354 egy pólusú.

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Directors írta:

Végülis mindegy működésben nincs különbség a két pólusú tovább tart.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.