Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

21 órája, Directors írta:

1 pólusú, 2-vel döglődne.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 28. at 15:19, zotya975 írta:

A piros általában a fix táp színe. A rádión meg kell nézni ott-van e a jele-felirata +12-vagy valami hasonló. 

A rádió hátulján a KL 15 szerepel mint felirat, ahova ez a vezeték megy.A fix táp -nál KL 30 ahol meg is van a 12V. Közben sikerült megoldani.A piros vezeték elvág,ide rákötöttem a rádió alatt lévő cigaretta gyújtó 12v-ját.Így már kitudtam kódolni, és a gyújtás levéve és visszakapcsolva is tudja ki és bekapcsolni  a rádiót

Link to comment
Megosztás:

5 órája, rucip2 írta:

A rádió hátulján a KL 15 szerepel mint felirat, ahova ez a vezeték megy.A fix táp -nál KL 30 ahol meg is van a 12V. Közben sikerült megoldani.A piros vezeték elvág,ide rákötöttem a rádió alatt lévő cigaretta gyújtó 12v-ját.Így már kitudtam kódolni, és a gyújtás levéve és visszakapcsolva is tudja ki és bekapcsolni  a rádiót

Akkor most jó is? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
8 perce, kisgyerek7 írta:

sziasztok corsa b 1.4 si vásárlás előtt állok. mire kell figyelni? a tulaj mondta hogy az előző vásárló elvitte szervízbe és ott mondták hogy hidrotőke miatt kopog. 

 

Ha valóban a tőke kopog( inkább csetteg) azt nem olyan nagy munka kimosni, vagy cserélni. Elég jellegzetes hangja van aki hallott már ilyet az ráismer hogy valóban az-e.Jó   motor, ha nincs széthajtva sokáig elmegy. Ha nem 100% hogy mikor volt vezérlés csere vásárlás után azzal lehet kezdeni olajcserével egybekötve. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Teljesen nem tudod leengedni, csak addig a szintig ahol a legalsó nyílás van (neked ez a hőgomba). Ha teljesen le szeretnéd engedni a hűtőfolyadékot, akkor ki kell szerelni a hűtőt, de igazából ez sem bonyolult: csöveket és csatlakozókat le kell venni róla, felül a két sarkán van egy-egy csavar ami a zárhídhoz rögzíti, aztán befelé a motor felé meg kell egy kicsit dönteni, és felfelé kihúzni. Ha szerencséd van, akkor kifér a leömlőtől úgy is hogy rajta marad a hűtőventillátor. Ha kint van a hűtő, akkor érdemesebb ecetes vízzel átmosni, iszonyat vízkődarabok jönnek ki némelyikből.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tgabika76 írta:

Teljesen nem tudod leengedni, csak addig a szintig ahol a legalsó nyílás van (neked ez a hőgomba). Ha teljesen le szeretnéd engedni a hűtőfolyadékot, akkor ki kell szerelni a hűtőt, de igazából ez sem bonyolult: csöveket és csatlakozókat le kell venni róla, felül a két sarkán van egy-egy csavar ami a zárhídhoz rögzíti, aztán befelé a motor felé meg kell egy kicsit dönteni, és felfelé kihúzni. Ha szerencséd van, akkor kifér a leömlőtől úgy is hogy rajta marad a hűtőventillátor. Ha kint van a hűtő, akkor érdemesebb ecetes vízzel átmosni, iszonyat vízkődarabok jönnek ki némelyikből.

ezen gondolkoztam, hogy érdemes-e átmosni, mert több helyen olvastam, hogy utána az addig rejtett vagy eltömődött lyuk "kitömődik", és folyni kezd. Akkor csak leengedem úgy, hogy azt a gombát kicsavarom? És milyen színű fagyálló kell bele és mennyi? Ha jól emlékszem 1:1 arányban kell higítani és összesen 4 liternyi?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, orsiluca said:

ezen gondolkoztam, hogy érdemes-e átmosni, mert több helyen olvastam, hogy utána az addig rejtett vagy eltömődött lyuk "kitömődik", és folyni kezd. Akkor csak leengedem úgy, hogy azt a gombát kicsavarom? És milyen színű fagyálló kell bele és mennyi? Ha jól emlékszem 1:1 arányban kell higítani és összesen 4 liternyi?

Ezt neked kell eldöntened. Ha már öreg a hűtő, és tele van vízkővel, akkor előfordulhat, hogy az addig tömítő vízkő kioldódik, és folyatni fog a hűtő. Ha mással nem is, de desztillált vízzel mindenképpen érdemes átmosni az egész rendszert többször, hogy a benne maradó folyadék minél jobban felhíguljon.

A legjobb a rózsaszín fagyálló koncentrátum, rajta van, hogy milyen arányban hígítva milyen fagyáspontot érsz el vele. A 4 liter szerintem kevés lesz bele.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, orsiluca said:

Köszönöm a segítséget.

Én hasonlóképpen jártam. Kritikán aluli volt a fűtés, ezért először átmostam a rendszert trisós oldattal. Utánna meg csak magát a fűtőradiátort. Az akció eredménye az lett, hogy a fűtés feljavult, de elkezdett folyatni a hűtő. Kicseréltem egy utángyártottra. Igazából 10 perc a csere, de 10 ezer Ft bánta. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Adam1 írta:

Én hasonlóképpen jártam. Kritikán aluli volt a fűtés, ezért először átmostam a rendszert trisós oldattal. Utánna meg csak magát a fűtőradiátort. Az akció eredménye az lett, hogy a fűtés feljavult, de elkezdett folyatni a hűtő. Kicseréltem egy utángyártottra. Igazából 10 perc a csere, de 10 ezer Ft bánta. 

Na, erről beszéltem. Most nem csöpög. De ha megbolygatom, tuti valahol ereszteni fog. lehet, hogy még nekikezdés előtt beszerzek egy bontott, de jó hűtőt, mielőtt ott állnék megfürödve. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, orsiluca írta:

Na, erről beszéltem. Most nem csöpög. De ha megbolygatom, tuti valahol ereszteni fog. lehet, hogy még nekikezdés előtt beszerzek egy bontott, de jó hűtőt, mielőtt ott állnék megfürödve. 

Nem a vízhűtő szivárgása problémásabb hanem a radiátoré. Rejtve is marad a szivárgás jó darabig, meg nehezebb is cserélni. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, orsiluca írta:

Na, erről beszéltem. Most nem csöpög. De ha megbolygatom, tuti valahol ereszteni fog. lehet, hogy még nekikezdés előtt beszerzek egy bontott, de jó hűtőt, mielőtt ott állnék megfürödve. 

Van fűtő radiátorom ha kell. Bontott gyári.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, enjoy írta:

Sziasztok.

Valaki tud esetleg javitasi kezikonyvet/ szervizkonyvet honnan tudnek szerezni b-s corsahoz?

Pdf-ben lelehet valahonnan tolteni?

Mivel jogvédett tartalomról beszélünk itt a fórumon nem fogsz tudni hozzájutni. Ugyanezen ok miatt, ha fel is töltik valahova ( fáljmegosztó, torrentoldal) mindíg eltűnik egy idő után. De keresni kell, néha rá lehet akadni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.