Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Üdv! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy b corsa x12xe motorral. Az alapjárat ritmusosan ingadozik 1200-2200 között. Hibakód nincs. Alapjárati motor (topran) és fojtószelep érzékelő (era) cserélve. Ha lehúzom a csatlakozót a fojtószelepről, akkor elhallgat, visszaáll 800-ra és ott is marad. Van valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, adambaru írta:

Üdv! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy b corsa x12xe motorral. Az alapjárat ritmusosan ingadozik 1200-2200 között. Hibakód nincs. Alapjárati motor (topran) és fojtószelep érzékelő (era) cserélve. Ha lehúzom a csatlakozót a fojtószelepről, akkor elhallgat, visszaáll 800-ra és ott is marad. Van valakinek ötlete?

Kirepedt-lecsúszott vákumcsövet lehet keresni, fojtószelepházat, pillangószelepet takarítani. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Asszony x10xe corsája elkezdett rakoncátlankodni. Az alapjárat néha beesik 500 körülire tartós haladás után, majd innen visszatornázza 800 körülre, ahol stabilizálódik.

Ezzel egyidőben kezdődött, hogy időnként félmelegen nem akar könnyen indulni, gázra kell lépni, hogy elinduljon. 

A kocsi normál használatú, nem városbsn mászkálós. Napi 40km normál főút. Olajat nem eszi, fogyasztás is kb. 4,5l/100km. 

Alapjárati motor okozhat ilyesmit?

(Légtömegmérő kb. 30e km ezelőtt cserélve gyárira, erővel nincs gond, nem is lusta önmagához mérten.)

 

Módosítva : Robz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a váltóolajat, és ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket.

Eddig arra jutottam, hogy a gyári olaj száma 19 40 750 (80W vagy 80W90)-ről 19 40 182 (75W85)-re módosult.

Ez az olaj akkor jó is lenne (persze 2 mert 1,6l a töltési mennyiség)?

A fórumban rákeresve képeket is találtam a betöltő- és ellenőrző nyílásokról. :icon13:

Leeresztés után ez a tömítés jó lenne?

Tudnátok abban is segíteni, hogy nagyjából milyen szerszámokkal készüljek?

Előre is hálás köszönetem mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Corsa B nyugalmi áramfelvétele mennyi kb?

Riasztó nélküli az autó és 300mA mérek rajta. (becsukott ajtók, minden lekapcsolva)

Azért kezdtem el mérni, mert egyik hétfő reggel elég lapos volt az akku annak ellenére, hogy napi 80km megy hétköznapokon. (hétvégén leginkább pihen) Az akku egy éves Bosch, ezért kezdtem el gyanakodni, hogy nem akku gond lesz. 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Robz írta:

Corsa B nyugalmi áramfelvétele mennyi kb?

Riasztó nélküli az autó és 300mA mérek rajta. (becsukott ajtók, minden lekapcsolva)

Azért kezdtem el mérni, mert egyik hétfő reggel elég lapos volt az akku annak ellenére, hogy napi 80km megy hétköznapokon. (hétvégén leginkább pihen) Az akku egy éves Bosch, ezért kezdtem el gyanakodni, hogy nem akku gond lesz. 

 

Corsáét még nem mértem az astráé 0.04Amper volt ami ugye 40mA ha jól számolom. A középkijelző tudja megviccelni az embert, mert amikor vissza van kapcsolva az akku a műszeren keresztül az bekapcsol óra-dátum beállítására. ( ekkor viszont 300-400mA-mér) De azt írtad minden ki volt kapcsolva. Meg igazából nem is figyeltem még corsán hogy ott is így van-e. 

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Robz said:

Corsa B nyugalmi áramfelvétele mennyi kb?

Riasztó nélküli az autó és 300mA mérek rajta. (becsukott ajtók, minden lekapcsolva)

A 300 mA nyugalmi fogyasztás nagyon sok.
Nalam is volt ennyi, ki is nyírta az aksit fél év alatt a mélykisülés.
Esetemben a probléma forrása az utólagosan beépített rádiósegység volt. :-(

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Corsáét még nem mértem az astráé 0.04Amper volt ami ugye 40mA ha jól számolom. A középkijelző tudja megviccelni az embert, mert amikor vissza van kapcsolva az akku a műszeren keresztül az bekapcsol óra-dátum beállítására. ( ekkor viszont 300-400mA-mér) De azt írtad minden ki volt kapcsolva. Meg igazából nem is figyeltem még corsán hogy ott is így van-e. 

Gyári CAR300 rádió van benne, de ez a kijelző visszakapcsolás lehet érdekes, jó hogy írtad!

Az akku le volt véve egy pillanatra, mert a multiméter beiktatásakor egy pillanatra megszakadt a tápvonal. Ezek szerint simán lehet, hogy feléledt a kijelző!

Kipróbálom a napokban ismét a dolgot. (mondjuk akkor nem értem, hogy mitől lapult le az 1 éves akku egy nap alatt, mivel eőző este kiállt vele az udvarra megmosni, akkor simán indult)

Link to comment
Megosztás:

On 2/7/2018 at 9:22, Robz írta:

Alapjárati léptetőmotor csere esetén kell taníttatni ECU-t, vagy csak csere és működik? (x10xe)

Válaszolok magamnak: nem kell betanítani, megoldotta az ECU.

Kimértem ismét a nyugalmi áramfelvételt, ténylegesen kikapcsolt kijelzővel, így 15mA-t mutatott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni abban hogy 3 ajtós B Corsa-nak az első kerék és az első sárvédő ív közötti távolságnak hány centi a gyári értéke. Ugyanis az enyémnél az első és a hátsó értékek között majdnem öt centi különbség van. Optikailag az autó eleje feljebb van mint a hátulja. Viszont a hátsó rugók rendben vannak. Hogyan lehetne az elejét lejjebb vinni.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, MrPeter írta:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni abban hogy 3 ajtós B Corsa-nak az első kerék és az első sárvédő ív közötti távolságnak hány centi a gyári értéke. Ugyanis az enyémnél az első és a hátsó értékek között majdnem öt centi különbség van. Optikailag az autó eleje feljebb van mint a hátulja. Viszont a hátsó rugók rendben vannak. Hogyan lehetne az elejét lejjebb vinni.

Az első kérdésedre szerintem nehéz lesz válaszolni, ugyanis a sárvédőív és agumi közötti távolságot befolyásolja a kerék mérete és a motortípus is (a nagyobb motor nehezebb, ezért erősebb rugó tartozott hozzá gyárilag), mindezt tetézi az hogy a B Corsák már lassan 2 évtizede használt autó státuszban vannak, ergo a rugó kisebb nagyobb mértékben meglágyult bennük, az autó futóműve pedig ennek következtében összeült. Ha arra vagy kíváncsi hogy optikailag megfelelő-e az autód, akkor én inkább a küszöb alsó vonalának vízszintességét nézném, az jobban elárulja hogy tényleg feljebb van-e az eleje, mint a hátulja. Persze ehhez szigorúan vízszintes talajon kell állnia.

Mit jelent az hogy a hátsó rugók rendben vannak? Oké hogy nincs eltörve, de biztos hogy ebbe az autóba/motortípusba/felszereltségbe valók? B Corsában annyira nem vagyok otthon, de G Astrába például az első tengelyre 34 féle(!), a hátsóra pedig 13 féle rugó létezik a különböző motortípusok, felszereltségek és karosszériaváltozatok miatt, mert ezek mind-mind a tengelyterhelést befolyásolják. Én amúgy fordítva közelíteném meg a kérdést, és ha nagyon zavar a dolog, megpróbálnám inkább az autó hátulját feljebb vinni, mintsem az elejét lejjebb. Két okból: egyrészt mert jellemzően a hátsó rugók szokták először feladni a harcot a túlterhelés illetve utánfutózás miatt, tehát valószínűbb hogy ez van kilágyulva és öszseülve, nem pedig az első, másrészt pedig azért mert a hátsó miniblock rugókat viszonylag egyszerű cserélni, nem kell kivenni hozzá  agólyalábat, elég csak megemelni az autó hátulját, és a lengéscsillapító alsó bekötési pontját kicsavarni annyira, hogy  ahátsó tengelytest lebillenhessen, így a rugó szinte magától kiesik a helyéről. Ráadásul a miniblock rugó formára (kialakításra) sok más Opel-típuséval megegyezik, még ha a terhelhetősége nem is: ez okozhat olyan vicces helyzeteket, mint anno nálam hogy a Calibra 40mm-es ültetőrugója 30mm-t emelt az A Corsán, mert utóbbinak annyival könnyebb a hátulja... :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 13. at 19:38, tgabika76 írta:

Az első kérdésedre szerintem nehéz lesz válaszolni, ugyanis a sárvédőív és agumi közötti távolságot befolyásolja a kerék mérete és a motortípus is (a nagyobb motor nehezebb, ezért erősebb rugó tartozott hozzá gyárilag), mindezt tetézi az hogy a B Corsák már lassan 2 évtizede használt autó státuszban vannak, ergo a rugó kisebb nagyojbb mértékben meglágyult bennük, az autó futóműve pedig ennek következtében összeült. Ha arra vagy kíváncsi hogy optikailag megfelelő-e az autód, akkor én inkább a küszöb alsó vonalának vízszintességét nézném, az jobban elárulja hogy tényleg feljebb van-e az eleje, mint a hátulja. Persze ehhez szigorúan vízszintes talajon kell állnia.

Mit jelent az hogy a hátsó rugók rendben vannak? Oké hogy nincs eltörve, de biztos hogy ebbe az autóba/motortípusba/felszereltségbe valók? B Corsában annyira nem vagyok otthon, de G Astrába például az első tengelyre 34 féle(!), a hátsóra pedig 13 féle rugó létezik a különböző motortípusok, felszereltségek és karosszériaváltozatok miatt, mert ezek mind-mind a tengelyterhelést befolyásolják. Én amúgy fordítva közelíteném meg a kérdést, és ha nagyon zavar a dolog, megpróbálnám inkább az autó hátulját feljebb vinni, mintsem az elejét lejjebb. Két okból: egyrészt mert jellemzően a hátsó rugók szokták először feladni a harcot a túlterhelés illetve utánfutózás miatt, tehát valószínűbb hogy ez van kilágyulva és öszseülve, nem pedig az első, másrészt pedig azért mert a hátsó miniblock rugókat viszonylag egyszerű cserélni, nem kell kivenni hozzá  agólyalábat, elég csak megemelni az autó hátulját, és a lengéscsillapító alsó bekötési pontját kicsavarni annyira, hogy  ahátsó tengelytest lebillenhessen, így a rugó szinte magától kiesik a helyéről. Ráadásul a miniblock rugó formára (kialakításra) sok más Opel-típuséval megegyezik, még ha a terhelhetősége nem is: ez okozhat olyan vicces helyzeteket, mint anno nálam hogy a Calibra 40mm-es ültetőrugója 30mm-t emelt az A Corsán, mert utóbbinak annyival könnyebb a hátulja... :-)

Hali. Az alsó küszöb egyforma elöl és hátul a vízszintes talajhoz képest. Viszont az 1 kerék tengely vonalához képest az első sárvédő ív 5 centivel feljebb van mint a hátsó kerék tengely vonalához képest levő hátsó sárvédő ív. Ez optikailag csak azért zavaró mert nagyobb felniátmérőnél és az ehez tartozó kisebb oldalfalú guminál nagyon feltűnő. (Remélem jól fogalmaztam). Ezért gondoltam hátha itt kapok választ a kérdésemre.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, MrPeter írta:

Hali. Az alsó küszöb egyforma elöl és hátul a vízszintes talajhoz képest. Viszont az 1 kerék tengely vonalához képest az első sárvédő ív 5 centivel feljebb van mint a hátsó kerék tengely vonalához képest levő hátsó sárvédő ív. Ez optikailag csak azért zavaró mert nagyobb felniátmérőnél és az ehez tartozó kisebb oldalfalú guminál nagyon feltűnő. (Remélem jól fogalmaztam). Ezért gondoltam hátha itt kapok választ a kérdésemre.

Ha a földel vizszintes a bódé, akkor nincs hiba, ha megnézed több képen is, alapból magasabban van az első sárvédő íve. Pölö: https://www.autonavigator.hu/vt/opel/corsa-b/ De amúgy most megnézve nekem is így van, hátul kisebb a hely a kerék felett. Talán azért van, mert kanyarodáskor az első kerék "kijön" a sárvédő ívből. Így a hátsó kerék csak a sárvédő peremen belül mozog fel-le az első viszont kanyarban felütközne a peremen: https://www.autonavigator.hu/wp-content/uploads/2016/01/166340_source-1200x800.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

zotya975 második képe jó példa: ha megnézed az oldalsó díszléc vonalát, és feltételezzük hogy az párhuzamos a küszöbbel (és így az autó aljával), akkor azt meghosszabbítva a sárvédők irányába jól látszik, hogy az elülső kerékív kivágása jóval nagyobb, mint a hátsóé:

corsa_B.jpg

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tgabika76 írta:

zotya975 második képe jó példa: ha megnézed az oldalsó díszléc vonalát, és feltételezzük hogy az párhuzamos a küszöbbel (és így az autó aljával), akkor azt meghosszabbítva a sárvédők irányába jól látszik, hogy az elülső kerékív kivágása jóval nagyobb, mint a hátsóé:

corsa_B.jpg

Akkor ezekszerint csak az elejét kell bólintani hogy ne legyen olyan nagy a távolság. Sok ültetett corsánál látni hogy kicsi a távolság elöl. Pl:

Képtalálat a következőre: „opel corsa b ültetés”

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X12xe motoros corsa alapjárat nem mindig megy vissza, csak kis idő múlva, ez váltásoknál elég zavaró.

Van valakinek ötlete, csak tisztítás vagy melyik alkatrész irányába induljak?

Fűtő motor csak 4 fokozaton működik, itt kapcsoló, relé, probléma lehet? Ha relé, merre keressem?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gabesz111 írta:

Sziasztok!

X12xe motoros corsa alapjárat nem mindig megy vissza, csak kis idő múlva, ez váltásoknál elég zavaró.

Van valakinek ötlete, csak tisztítás vagy melyik alkatrész irányába induljak?

Fűtő motor csak 4 fokozaton működik, itt kapcsoló, relé, probléma lehet? Ha relé, merre keressem?

Röviden: ha az alapjárat fennakad, akkor jó eséllyel falslevegő vagy elkoszolódott fojtószelepház (hiába engeded el a gázt, valahol mégis kap levegőt a motor, ezért nem esik vissza a fordulat), a fűtőmotor meg Opel típushiba, előtétellenállást kell hozzá cserélni. A 4. fokozat azért működik, mert az nem az előtétellenálláson keresztül megy.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
14 órája, lombi írta:

sziasztok!

b-s corsánál hol van a motortéren belül a kilóméteróra spirál vége és mennyire bonyi kicserélni? van esetleg képetek róla :9

 

köszi

Úgy látom ugyanott van a spirál kihajtás mint nálunk, tehát kábé a váltókulissza alatt. Letekered a bowden végét, és annyi. Képem nincs, messze van most tőlem a corsa. De a kilóméter óra mögött jön át a tűzfalon a bowden, végig kell követni merre megy. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.