Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

13 órája, hetyke írta:

Igen! De az a gond, hogy kicsi a hely! :S

Hát nem sok, de a többi dugónál még kisebb, vagy éppen egyáltalán nem férni hozzá. Hátul van kettő, de ott szerintem esélytelen az önindítótól, a kartergáz és a vízcsőtől a hozzáférés, elől 3 van a középsőt takarja a leömlő, a jobb oldali pont az olajszűrő felett van, esetleg még ezt lehet megpróbálni a bal oldali ugye meg amit linkeltem. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 03. 10. at 7:05, zotya975 írta:

Hát akkor elég esélyes, de ez még a "jobbik" fajta. Nyomás alá kéne helyezni a kiegyenlítőt, és nézni hogy esik-e az érték. 

Hétvégén ránézek. Bár most szervezek egy XE hengerfejet az XEL helyére. Lehet lesz egy kis tuning! :D

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 18. at 12:55, zotya975 írta:

Hát nem sok, de a többi dugónál még kisebb, vagy éppen egyáltalán nem férni hozzá. Hátul van kettő, de ott szerintem esélytelen az önindítótól, a kartergáz és a vízcsőtől a hozzáférés, elől 3 van a középsőt takarja a leömlő, a jobb oldali pont az olajszűrő felett van, esetleg még ezt lehet megpróbálni a bal oldali ugye meg amit linkeltem. 

http://www.defa.com/en/automotive/warmup/find_your_engine_heater/

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv! Május 8. Án vinném kpm vizsgára opel astra f 18 16v X18XE motoros autómat mivel német paporos és magyar papir kerül rá. De van egy olyan gondom hogy magas a CO kibocsájtása, lamdaszonda, katalizátor, vízhőfok, beszívott levegő jeladók jók, viszont a légtömegmérőm 0.16kg/h mér, de hibát nem hoz a gép, pár ismerős mondta hogy annak az ertéke alapjáraton 10kg/h körüli értéknek kellene lennie. Ezért vettem egy másikat, azzal is ugyanannyit mér, most az is rosszul mérne? Vagy alapból ennyit kellene mérnie? Youtube on ha  eírom hogy x18xe opcom akkor ott is a 10kg/h körüli értékeket mérnek. 

Ez okozhat magas CO kibocsájtást, légtömegmérő jó vagy cseréljem?  Illetve ha jó akkor mi okozhatja még a hibát? Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon, nem is biztos, hogy ide kellene írnom, úgyhogy előre is bocsánat, ha valami idiótaságot írok :(

Van egy Opel Astra F 2002-es X14Nes motorkódú autónk, és olyan problémát észleltem, hogy amikor 3-asban van az autó és olyan 40-50-nél olyan kis ciripelő hang hallatszik a motor felől, van valakinek valami tippje, hogy mi lehet a probléma..? :( 

Köszönöm a segítséget előre is.

 

 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Viki89 írta:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon, nem is biztos, hogy ide kellene írnom, úgyhogy előre is bocsánat, ha valami idiótaságot írok :(

Van egy Opel Astra F 2002-es X14Nes motorkódú autónk, és olyan problémát észleltem, hogy amikor 3-asban van az autó és olyan 40-50-nél olyan kis ciripelő hang hallatszik a motor felől, van valakinek valami tippje, hogy mi lehet a probléma..? :( 

Köszönöm a segítséget előre is.

 

 

Ha melegen hallatszik, de hideg motornál nem, továbbá terhelés és fordulatszám függő, akkor elég sok minden lehet. Például nagy az előgyújtás.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, HaPetya írta:

Ha melegen hallatszik, de hideg motornál nem, továbbá terhelés és fordulatszám függő, akkor elég sok minden lehet. Például nagy az előgyújtás.

Eddig csak meleg motornál vettük észre, hidegen nem :( Annyira azért nincs terhelve!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 04. 24. at 11:04, HaPetya írta:

Ha melegen hallatszik, de hideg motornál nem, továbbá terhelés és fordulatszám függő, akkor elég sok minden lehet. Például nagy az előgyújtás.

Mostanába én is észre vettem ezt a ciripelést és magasabb fordulaton is hallom. Nekem C16SE motorm van kis F -esembe . DIS es gyújtásom van aminél nem lehet állítani az elő gyújtáson. Mi lehet az oka ennek a hangak? Ja és nagyobb gáz adásnál hallani főleg .(Mindig ugyan annál a kútnál tankolok, ja annyi hogy előtte Spurit tankoltam bele ) 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Barret írta:

Mostanába én is észre vettem ezt a ciripelést és magasabb fordulaton is hallom. Nekem C16SE motorm van kis F -esembe . DIS es gyújtásom van aminél nem lehet állítani az elő gyújtáson. Mi lehet az oka ennek a hangak? Ja és nagyobb gáz adásnál hallani főleg .(Mindig ugyan annál a kútnál tankolok, ja annyi hogy előtte Spurit tankoltam bele ) 

Akár generátor csapágy is lehet. Vedd le a szíjat próbáld meg úgy. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!  segítséget szeretnék kérni.

Minden előzmény nélkül, megugrott az Astrám (X14NZ) fogyasztása, de drasztikusan.Hosszú távon még csak-csak, de rövid távon durva.Bőven 10-l fölött.  Levéve az injektor fedelet, rengeteg benzint kap az injektor. Folyik a falán a benzin. Hallani a motor járásán is, hogy meg fúl a sok üzemanyagtól, és rövid idő alatt küldi a hibát, túl dús keverék.

Ami cserélve lett: Alapjárati motor, map szenzor ,fojtószelep állás érzékelő, lambda szonda,injektor és +1 fej is ki lett próbálva, vákuum csövek átvizsgálva, és ami gyanús cserélve,

az ECU-t nem tudtuk kipróbálni, mert másikkal be sem indult. (kb. 7-8 db-t próbáltunk ki.

Szívesen fogadnák minden ötletet, mert az autó nagyon kellene. Sűrűn járom a kórházakat, és mindig készenlétben kell hogy legyen.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Módosítva : m.janos
Link to comment
Megosztás:

2 órája, m.janos írta:

Üdv mindenkinek!  segítséget szeretnék kérni.

Minden előzmény nélkül, megugrott az Astrám (X14NZ) fogyasztása, de drasztikusan.Hosszú távon még csak-csak, de rövid távon durva.Bőven 10-l fölött.  Levéve az injektor fedelet, rengeteg benzint kap az injektor. Folyik a falán a benzin. Hallani a motor járásán is, hogy meg fúl a sok üzemanyagtól, és rövid idő alatt küldi a hibát, túl dús keverék.

Ami cserélve lett: Alapjárati motor, map szenzor ,fojtószelep állás érzékelő, lambda szonda,injektor és +1 fej is ki lett próbálva, vákuum csövek átvizsgálva, és ami gyanús cserélve,

az ECU-t nem tudtuk kipróbálni, mert másikkal be sem indult. (kb. 7-8 db-t próbáltunk ki.

Szívesen fogadnák minden ötletet, mert az autó nagyon kellene. Sűrűn járom a kórházakat, és mindig készenlétben kell hogy legyen.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia m.janos !

Szerintem nézzétek meg a ketvezetékes hőfokjeladót, lehet azt hiszi, hogy hideg van, és ezért dúsít. Megvannak a pontos értékek is itt a fórumon, ha rákeresel, mert csak mérni szeretnéd, de a csere sem egy drága dolog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.