Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

dropel83

Recommended Posts

  • Hozzászólások 153
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kis parkolópálya után GTE újra előkerült. Hifi install kicsit megállt pár dolog hiányában, de nagynagynagynagy hála Raccenak és öcsémnek tegnap este (majdnem teljesen) készen lett a dolog. Issszszszszonyat nagyot mörren a cucc, de azért apróságok még vannak vele.

Sajna tegnap lejárt a műszaki is, de remélem ezt hamar újitom.

Köszönet Hicnek az első szettért, és bikmek menüt akkor állom ahogy megbeszéltük :)

Ugyanakkor sajnálom hogy Kojaknak má nincs meg a GTE :)

Örülök, hogy jó lett! Majd eccer meghallgatom a Lurdynál! Már amúgy is körbenéztem volna a GTE-t szívesen! A bükkmakk nem sürgős - július közepéig diétára lettem fogva. :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Akkor ahogy Gelko fogalmazott irom tovább a webnaplómat :)

Bejelentkeztem, jövő héten kicsekkolják nekem hogy mér rángathat a vas...

Srác aki csinálja volt neki egy 1,8-as GSi-je, kopp ugyanez a motor.

Kiteszteltem, 9L-t eszik százon. Kicsit sok, főleg a GSihez képest, mert ugyanúgy vezetem, és a kaszni is könnyebb 200 kilóval. De ha majd má nem rángat, akkor talán fogom tudni használni a motorféket is és akkor a fogyi is lemász.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ahogy Gelko fogalmazott irom tovább a webnaplómat :)

Bejelentkeztem, jövő héten kicsekkolják nekem hogy mér rángathat a vas...

Srác aki csinálja volt neki egy 1,8-as GSi-je, kopp ugyanez a motor.

Kiteszteltem, 9L-t eszik százon. Kicsit sok, főleg a GSihez képest, mert ugyanúgy vezetem, és a kaszni is könnyebb 200 kilóval. De ha majd má nem rángat, akkor talán fogom tudni használni a motorféket is és akkor a fogyi is lemász.

télleg....akartam már kérdezni...

a gsiben vagy egy C20NE ugye ? az 120le....a GTE meg 18E motoros ami talán 116-118le...

érzetre ?

Link to comment
Megosztás:

érdekes dolgok ezek.... :)

Jaja mind2 115 ló mint ahogy ezt már korábban irtam. Váltóról foggalmam nincs, szerintem mind2 F16. Aztán hogy azon belül melyik..

Érzésre a GSi jóval nyomatékosabb, és jobban is gyorsul. Viszont a GTE gyorsabban pörög fel. Hangsúlyozom mindez érzésre.

Volt "kis" kalandom tegnap. Hazafelé Fótról olyan 90-es tempónál egyszercsak lezuhant a fordulatszámmérő és a motor sem járt tovább. Elgurultam egy helyre ahol félre lehetett állni, és nézelődtem, meg vártam. 10 perc türelem után hivtam öcsém jöjjön má el értem, de amig megjön gondoltam hekkelek. Megütögettem a tankot és környékét a kormánylokkommal, oszt lásscsodát, beindult. El is mentem vele az újpesti stadionig, aztán meccs után hazafelé a Szentmihályin a temető mellett megin megállt :)

Kis ütögetés után megin elindult.

Valamim nagyon koszos lehet, talán a tank vagy csak a benyaszivattyú...

Mindegy, jövő héten szerviz. talán ezzel a rángatás is megoldódik, hátha a szivattyú a ludas mndenben.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

blog goes on..

Tegnap végre sikerült elvinnem a vasat (vagyis öcsém vezette konkrétan) egy sráchoz. Neki Kadett GSi-je volt ugyanezzel a motorral. Kicseréli a benyaszűrőt arra amit Kojaktól kaptam, megszűnteti a rángatást, kp zár és riasztó megy bele. Legalábbis ez a terv :huh:

Most várom a hivását hogy mit hol merre meddig miért mennyiért hogy :lol:

Link to comment
Megosztás:

and on...

Le van beszélve megy a kpzár meg a riacs a vasba. 32900.

Levegőtolattyú vagy mifene volt rossz, cserélve lett. Gyújtás kb 10 fokkal volt elállitva, és a benyaszűrő is ki lesz cserélve. Elvileg holnap estére kész van minden.

Szerelő srác is megdicsérte a kocsit hogy milyen szép állapotban van, és megmondta hogy vigyázzak rá :huh:

Remélem most már korrekt lesz a gép és nagyon jól fog menni meg keveset fog enni meg szép lesz jó lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na tök jól megjártam Dunaújvárost a kicsikével.Gyönyörűen megy, de szerintem fojtja ez a kipuff ami rajta van. Életemben először elforgattam tiltásig az autót amit vezettem, hát pont szegény GTE-t. 7500-nál úgy döntött hogy elég. Jóval pörgösebb mint a C20NE, emiatt nem is olyan nyomatékos. 80 alatt nem szereti az 5-öst. De megy gyönyörűen. 6-os út hibáit (nyomvályúk) is lehetett vele kezelni, bár a futómű szintén elég nagypapás.

Rengetegen dícsérték meg a kocsit, és hát tényleg igazuk volt mindenben :) Olyan cuccok vannak az autón, hogy ihajj. Pl: kormányműgátló :lol: (egy gázos gátló hogy ne tudd olyan könnyen rángatni a kormányt)

Hifi is jó lett, de a fejre ki kell még találni valamit mer az csak be van oda ****va. Fogyit még nem mértem, de lefelé ahol lehetett mentem 130-140-et, hazafelé viszont Racce mögött kullogtam 80-nal.

Benyaszintjelző műxik furán... Teletankot jól mutatja, aztán rohamosan leesik. Kábé még 2/3-ig van a tank amikor szerinte már üres :huh:

Mindegy tankolni kell és akkor nem fogy ki :D

Lomtalanitás volt nálunk a hét elején, és miután beálltam vele a kertbe, telepakolták a kocsikijárónkat a dzsippók, pedig én direkt úgy raktam mindent hogy ki tudjak állni. Szal bent ragadtam a kertbe, és hogy ne lássa minden dikk a kocsit, ezért hátrapréseltem a vasat a 2 ház közé - remélem majd ki fogok tudni állni onnan :D

Infóim szerint Kojak már teszi össze a GTE motoros Kadettot :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Ja. Meg most olvastam hogy a 18E motor a max nyomatékot 4800-as fordulaton adja le. C20NE meg nem kicsit lejjebb. Tud valaki egy képet szerválni nekem 18E mocinak a lóerő-nyomaték görbéjéről? Guglit gyúrom fél órája de nemmegy

a c20NE 3000nél adja le

a lőerők : 18E 5800nál, a 20NE meg 5600nál

Link to comment
Megosztás:

Egy rövd váltóval pl. mind2 eseteben értelmetlen dolog elpörgetni odáig.Albert gépét sokan bepróbálták, főleg kisblokkosok, és csodálkoztak, hogy szép távokat kaptak.......... :)

akkor jó mert nekem rövid a váltóm...bár nem áll szándékomban gyorsulgatni :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Jóól leélte! :lol:

Azért ez nem teljesen igy van. Került bele közben egy 2.0E az 1.8E helyett, és mivel már 2001 óta meg van az autó, mondhatjuk hogy az egy évvel ezelőtti állapotra is ő hozta fel. (Kecsóról hazafelé megállt a vizpumpája, de már újra megy a gépsas.)

Tom, köszönte az autókám a dícséretet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.