Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Lámpasötétítés


manta

Recommended Posts

Én most fújtam le Motip-pal az első irányjelzőket és a hátsó lámpákat. 8) Ahol világít, ott light-osabban festettem, hogy látszódjon a fény, így talán nem csesztetnek majd. De műszakin biztos nem fogadják el!

Azt utálom ebben az országban, hogy csak tiltanak össze-vissza, ahelyett, hogy normális szabályokat hoznának! Pl.: Nem kellene tiltani a sötétített lámpákat, hanem meg kellene határozni egy bizonyos határértéket, ami alá nem csökkenhet a kibocsátott fényerő. Szerintem a sötétített lámpám jóval erősebben világít, mint egy keleti típusú autó lámpája (trabi, wartburg, lada...).

Szerintem ,amíg észerű határokon belül sötétíted a lámpáid és az arra hivatott festékkel (nem matt fekete duplicolorral) akkor talán kevesebb zsandár baszo..t. Gondolatom szerint a zsaruk ész járása a következő, némá , űber ######a kocsi biztos megy vele mint állat, na most meg szívatjuk, és a k.... anyába biztos talál valamit, ha mást nem ,lejárt a kötszer az eü dobozban. :twisted: :evil:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • Hozzászólások 158
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 3 months later...

Én személy szerint a lámpasötétítés ellen vagyok, különösen első lámpa esetén. Miért jó az, ha csökkented a fényerődet???

Mert egy utólagos sötétítés esetén az egyetlen és biztos következmény az, hogy szarabb lesz a fénye a lámpának.

Én nagyon sok ilyet látok, mert mindennap sokat autózok a városban, konkrét tapasztalat, hogy nappal az ilyen hátsó lámpák, pláne, ha rásüt a nap, nem látszanak.

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor leírom neked:

Az egyik első lámpám egy kicsit be van sárgulva és mivel drága egy új lámpa ezért gondoltam hogy egy kicsit sötétítem. Így talán szinkronban lesz a két lámpa.

Akkor miért nem sárgítod hozzá a másik lámpát? :P :D :D Úgy mégse sötétedne annyira. Különben mitől sárgult be?

Link to comment
Megosztás:

Szvsz a fényszóró sötétítése nem jó ötlet. Rendőr ha meglátja helyszíni tarkólövés jár érte. :P Abban a hitben ne ringasd magad hogy a xenon-hatású izzó jobban világít mint a hagyományos, ugyanis minden hókuszpókusz ellenére a teljesítménye ugyanakkora. Nekem ugyan "sörétítve" van a fényszóróm, de nekem a foncsor van feketére festve, és mivel a Calibra fényszórója projektoros, ott a foncsornak nincsen szerepe a világításban (ahol meg van, pl. index és refi, ott természetesen nem festettem be), tehát még kicsit sem világít rosszabbul, meg nekem amúgy is xenonom van. :D

Link to comment
Megosztás:

Ragasztott lámpa én úgytudom mert egyébként szar az egyik -a régi- lámpám és elvittem egy ismerős autóvillamosságishoz és ő mondta.

De én azt akartam megtudni hogy mivel lehet az első lámpát egy ici-picit sötétebbé tenni.

És ha kiveszem a körtéket a motortér felől, és befújok a spréjvel??? :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.