Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

10 perce, outsider írta:

https://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/gislaved/eurofrost-5-205-55-r16-91t-p56190222/

Ez milyen kategóriát képvisel? Sosem hallottam még róla... Vajon hol készül?

A Gislaved tudtommal a Continental olcsó márkája, és bár a márkának magának százéves tapasztalata van, gondolom nem kapja meg ugyanazokat a fejlesztéseket, mint az anyavállalat. Amennyire tudom jelenleg Romániában készülnek a Gislaved gumik.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Négy évszakos gumikkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Nekem ilyen felmegoldásnak tűnik.

Vredestein Quatrac 3 pl...

Ráadásul nem olcsó...

Általánosságban azt mondják hogy ha keveset mész egy évben, akkor van létjogosultsága. Nekem az van a téli autónak használt Corsán, ráadásul nem is a drágábbak közül való, hanem valami Maxxis márkájú, de alapos megfontolás után vettem, mivel évente maximum 5000km-t megy az autó, azt is túlnyomórészt városban. Egy éve van meg, a tavalyi két hétig tartó télben semmi baj nem volt vele, de az Alpokba nem ezzel indulnék.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, outsider írta:

Négy évszakos gumikkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Nekem ilyen felmegoldásnak tűnik.

Vredestein Quatrac 3 pl...

Ráadásul nem olcsó...

Nekem ez van, Vredestein Quatrac 5. 2017 tavaszán vettem 85e. volt cserével, futómű állítással. Mentem vele kb. 35e. km-t (kevesebbet terveztem, de így jött össze). Első nyáron és télen nem volt vele gondom, város-országút-pálya vegyesen. Idén nyáron a nagy melegekben néha csikorgott, most nem csinálja . Majd meglátjuk, hogy a következő telet hogyan viseli.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, outsider írta:

Jól logikázok?

Ha egy autón a váltó méret helyett kisebb gumi van fent, kisebb a kerület egy körülfordulásra, és így az autó valójában kevesebbet futott, mint ami óra szerint benne van. Igazam van?

225/45 R17 helyett 225/45 R16-al ment elvileg... (Ha nem elírás...)

Igen, jól. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 06. at 17:21, outsider írta:

Jól logikázok?

Ha egy autón a váltó méret helyett kisebb gumi van fent, kisebb a kerület egy körülfordulásra, és így az autó valójában kevesebbet futott, mint ami óra szerint benne van. Igazam van?

225/45 R17 helyett 225/45 R16-al ment elvileg... (Ha nem elírás...)

Igen, csak nem tudom mi a célod ezzel. Ha ez alapján keresnél keveset futott autót, akkor rossz az irány, mert bár a kerék kisebb körmérete miatt az összes megtett út valóban kevesebb mint váltóméretű gumival, de ettől még a féltengely (és nagyon leegyszerűsítve a váltó kihajtása illetve a főtengely is) ugyanannyiszor fordult körbe mint egy megfelelő méretű kerékkel szerelt autónál...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

18 perce, tgabika76 írta:

Igen, csak nem tudom mi a célod ezzel. Ha ez alapján keresnél keveset futott autót, akkor rossz az irány, mert bár a kerék kisebb körmérete miatt az összes megtett út valóban kevesebb mint váltóméretű gumival, de ettől még a féltengely (és nagyon leegyszerűsítve a váltó kihajtása illetve a főtengely is) ugyanannyiszor fordult körbe mint egy megfelelő méretű kerékkel szerelt autónál...

Igaz, jogos. Természetesen nem ez a keresés logikája. :-)

Csak észrevettem, hogy nem a gyárilag hozzá való felni volt rajta. De az is gyári. Az eladó se tudta megmagyarázni, 2. tulaj, ő is így vette.

Csak utána figyeltem a hirdetésben, hogy nem 17-es a felni, hanem 16-os. Ráadásul nem is váltóméretű gumi van feltüntetve. (Lehet csak elírás)

A 16-os felni nem zavarna, arra olcsóbb a gumi. Viszont én váltóméretet vennék rá, ez plusz költség, habár a rajta lévőt el lehet adni. Ahogy néztem a 225/45 R16 pont G Astra váltóméret :) (-1%-os)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, sok érdekességet találtam, és most eljött az ideje hogy regisztráljak és feltegyem (kicsit furcsa) kérdésem:

Ráfér egy Astra G-re az F Astra 13 colos lemezfelnije?

A magyarázat: adott egy használaton kívüli G Astra amin ott pihen 4 darab jó állapotú 15-ös lemezfelni. A tulaj azt mondta vihetem a kerekeket ingyen, ha teszek a helyükre valami más kereket (tökmindegy milyet és mekkorát) amin állhat az autó (a lényeg hogy tologatni lehessen rajta). Na most nekem csak 13-as F Astra felnim van. A kérdés lényegében az hogy fizikailag ráfér e a féktárcsára a felni vagy sem. Ha jól láttam neten nézelődve, az F és a G Astra féktárcsáinak átmérői közt nagyjából 2 cm a különbség.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyolc8 írta:

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, sok érdekességet találtam, és most eljött az ideje hogy regisztráljak és feltegyem (kicsit furcsa) kérdésem:

Ráfér egy Astra G-re az F Astra 13 colos lemezfelnije?

A magyarázat: adott egy használaton kívüli G Astra amin ott pihen 4 darab jó állapotú 15-ös lemezfelni. A tulaj azt mondta vihetem a kerekeket ingyen, ha teszek a helyükre valami más kereket (tökmindegy milyet és mekkorát) amin állhat az autó (a lényeg hogy tologatni lehessen rajta). Na most nekem csak 13-as F Astra felnim van. A kérdés lényegében az hogy fizikailag ráfér e a féktárcsára a felni vagy sem. Ha jól láttam neten nézelődve, az F és a G Astra féktárcsáinak átmérői közt nagyjából 2 cm a különbség.

Passzolnia kell az osztókörnek , a lyukszámnak és az agyátmérőnek. Ezen kívül amit írtál hogy aláfér-e a féktárcsa. A 13 Collos felni alá csak a 236-os féktárcsa fér be, azt meg majd a G astrás fórumtársak megmondják hogy G-n van-e ilyen. De szerintem már a csavarok számánál bukik a mutatvány, nem túl gyakori G-nél 4 csavaros felni. 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, zotya975 írta:

Passzolnia kell az osztókörnek , a lyukszámnak és az agyátmérőnek. Ezen kívül amit írtál hogy aláfér-e a féktárcsa. A 13 Collos felni alá csak a 236-os féktárcsa fér be, azt meg majd a G astrás fórumtársak megmondják hogy G-n van-e ilyen. De szerintem már a csavarok számánál bukik a mutatvány, nem túl gyakori G-nél 4 csavaros felni. 

...de azért akad, nem is kevés. Amennyire tudom, nagyjából általános szabály, hogy ~kb 100LE-ig 4 csavaros volt a futómű, afelett 5. Ez benzinesnél a Z18XE-t jelentette ahonnan már mindenképpen 5 csavaros volt a felni, 1.6-hoz rendelhető extra volt. Dízelnél passzolom, de sztem a 2.0 DTL vagy DTH már 5 csavaros, az 1.7 még nem. Az 5 csavaros kerékagyhoz automatikusan 280-as féktárcsa járt, arra már a 14"-os felni sem megy fel, a legkisebb a 15"-ös. 4 csavaros osztókörnél ha nem hűtött a tárcsa, akkor az 236-os, azokra még felmegy a 13"-as felni, de szerintem max a korai évjáratú 1.4-ek (X14XE), esetleg X16SZR lehet ilyen. Ha hűtött tárcsa van 4 csavaros kerékagyon, akkor az 256-os fék lesz, arra a 14"-es felni a legkisebb amit fel lehet rakni, a 13-as már nem megy fel.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

...de azért akad, nem is kevés. Amennyire tudom, nagyjából általános szabály, hogy ~kb 100LE-ig 4 csavaros volt a futómű, afelett 5. Ez benzinesnél a Z18XE-t jelentette ahonnan már mindenképpen 5 csavaros volt a felni, 1.6-hoz rendelhető extra volt. Dízelnél passzolom, de sztem a 2.0 DTL vagy DTH már 5 csavaros, az 1.7 még nem. Az 5 csavaros kerékagyhoz automatikusan 280-as féktárcsa járt, arra már a 14"-os felni sem megy fel, a legkisebb a 15"-ös. 4 csavaros osztókörnél ha nem hűtött a tárcsa, akkor az 236-os, azokra még felmegy a 13"-as felni, de szerintem max a korai évjáratú 1.4-ek (X14XE), esetleg X16SZR lehet ilyen. Ha hűtött tárcsa van 4 csavaros kerékagyon, akkor az 256-os fék lesz, arra a 14"-es felni a legkisebb amit fel lehet rakni, a 13-as már nem megy fel.

 

nekem 99-es x16szr elegance volt hátul is tárcsafékkel

a felszereltségtöl is függött a fék és igy a kerék mérete is

mostani H is 1.4,de 4 tárcsás+ESP+TC meg gyárilag 16" kerék

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Passzolnia kell az osztókörnek , a lyukszámnak és az agyátmérőnek. Ezen kívül amit írtál hogy aláfér-e a féktárcsa. A 13 Collos felni alá csak a 236-os féktárcsa fér be, azt meg majd a G astrás fórumtársak megmondják hogy G-n van-e ilyen. De szerintem már a csavarok számánál bukik a mutatvány, nem túl gyakori G-nél 4 csavaros felni. 

Kb. 90 százalékuk 4x100-al jött ki jött ki!

1.2, 1.4., 1.6, a dieselek egy része stb. Motor függő  ill. teljesítmény függő volt. Átmérő 256mm a 4x100-é az 5x110-é 280mm

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Kb. 90 százalékuk 4x100-al jött ki jött ki!

1.2, 1.4., 1.6, a dieselek egy része stb. Motor függő  ill. teljesítmény függő volt. Átmérő 256mm a 4x100-é az 5x110-é 280mm

A baj az hogy a 90%-nyi 4x100 közül azt a keveset keressük, ami nem 256-os, hanem 236-os fékkel rendelkezett, mert csak arra megy fel a 13"-os felni!

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.