Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Közeleg a tavasz és a nyári gumi... 

A legjobb 20 nyárigumi :)

Az AutoBild máris kijött egy friss kizárólag féktávot mutató (záras/nedves) teszttel. Táblázatot most is a Continental vezeti... de fékezésben már 1-2 évtizede szinte mindig ők az elsők... Mindenki keresgélheti a saját gumiját és nézheti, hogy hány méterrel vagy esetleg hány kocsihosszal van hátrányban 80 km/h-ról való fékezésnél...

Forrás: http://jogumi.blog.hu/2017/02/22/a_legjobb_husz_nyari_abroncs_fektav_szerint

Azért már az is durva, hogy a top 20, azaz az ajánlott kategória első és utolsó helyezettje között majdnem egy kocsihossznyi különbség van... pedig van amikor 20-30 cm különbség jelent 100 ezres javítási számlát... vagy 1 méter életet és halált...

Tehát abroncsfüggők hajrá! ;)

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

43 perce, bluemirage írta:

Közeleg a tavasz és a nyári gumi... 

A legjobb 20 nyárigumi :)

Az AutoBild máris kijött egy friss kizárólag féktávot mutató (záras/nedves) teszttel. Táblázatot most is a Continental vezeti... de fékezésben már 1-2 évtizede szinte mindig ők az elsők... Mindenki keresgélheti a saját gumiját és nézheti, hogy hány méterrel vagy esetleg hány kocsihosszal van hátrányban 80 km/h-ról való fékezésnél...

Forrás: http://jogumi.blog.hu/2017/02/22/a_legjobb_husz_nyari_abroncs_fektav_szerint

Azért már az is durva, hogy a top 20, azaz az ajánlott kategória első és utolsó helyezettje között majdnem egy kocsihossznyi különbség van... pedig van amikor 20-30 cm különbség jelent 100 ezres javítási számlát... vagy 1 méter életet és halált...

Tehát abroncsfüggők hajrá! ;)

Azért kérdezhetek? :) Mi köze a 17-es méretű gumik tudásának a 15-ös méretkategóriához? Továbbá szerinted csak a gumi határozza meg féktáv hosszát? Útburkolat minősége, fékek állapota, környezeti +/- tényezők, futómű állapota, reakció idő, ABS és sorolhatnám... :icon13:

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Janó32 írta:

Azért kérdezhetek? :) Mi köze a 17-es méretű gumik tudásának a 15-ös méretkategóriához? 

Na igen, éppen ez a bajom nekem is, hogy az AutoBild gumitesztjei bár mértékadóak, sajnos csak abban a méretkategóriában relevánsak, amelyikről a teszt szól. Attól hogy egy Continental PremiumContact 6 az első helyet szerezte meg a 225/50 R17 méretkategóriában, még korántsem jelenti hogy az általam használt 215/40 R17-ben is ők a legjobbak, egyebek közt azért, mert ebben a méretben olyan márkák is lehetnek, amik a másik tesztben nem szerepeltek. Azonkívül ezek a tesztek nem is igazán időtállóak, lévén hogy egy gumi mintázata gyakran, a gumikeverék anyaga viszont akár évente változhat, szóval az ilyen teszt leginkább azoknak segítség, akik ebben az évben akarnak adott méretű gumiabroncsot venni.

Link to comment
Megosztás:

44 perce, KMilán írta:

Újra nekiesek az alufelni keresésnek (használt) a gyári méret ez igaz? 4x100 6Jx15 56,5 Et49

igen,de ha már alufelnit veszel legyen kicsit mutatósabb pl.16" kisebb ET-vel(37-40)

Gumiba mehet rá 195/55,nekem off G-n ilyen kombó volt,mutatott is és a komfortot sem vitte el

Most a H-n 17" van,ez is vállalható még 205/50 gumikkal

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Fulmen írta:

Üdv! 

Valakinek van tapasztalat a FALKEN ZE914 vagy a HANKOOK K425 nyári gumikkal? Árban mind a kettő  16 ezer környékén van (195/60 R15)

A FALKEN-ről jobb a vélemény ezen http://www.tyrereviews.co.uk/ az oldalon, meg több a tapasztalat is bár sok kritika más mérető gumikról íródott.

 

A gumi "minősítéséhez" nem elég, hogy milyen márkáról van szó. Ugyanis méretenként változó lehet a tulajdonsága. Két betűvel és egy decibel értékkel jellemeznek

egy-egy gumit. Legjobb az A A és 70 dB, vagy alatti érték, legrosszabb pl. F G (lásd Tescoban kapható gumik). Tehát nem releváns hacsak a márka egyezik. 

Ebben a méretben 16 ezerért E-s F-es gumikat lehet venni, amit inkább hanyagolnék. Nekem GoodYear Efficient Grip van (BB71), de ennek 19 e. volt darabja.

Szerintem megér 12 ezer árkülönbséget a minőség. De kinek a pap....

Egyébként az említett linken az all test fület legördítve látható, hogy a tesztekben nem szerepel ez a méret (195/60 R15)!

Google a barátod, keresd a betűket és a számot, ne hagyatkozz a megérzésekre...

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Fulmen írta:

Üdv! 

Valakinek van tapasztalat a FALKEN ZE914 vagy a HANKOOK K425 nyári gumikkal? Árban mind a kettő  16 ezer környékén van (195/60 R15)

A FALKEN-ről jobb a vélemény ezen http://www.tyrereviews.co.uk/ az oldalon, meg több a tapasztalat is bár sok kritika más mérető gumikról íródott.

Falken Ziex van 185/65 R15-ben, én maximálisan elégedett vagyok vele. Előtte volt Michelin és Pirelli is, és ezek tükrében is elégetett vagyok. 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, presidentÁkos írta:

Hahó, volna egy sűrgősebb kérdésem.

Lehet e valahogy ellenőrízni, ha egy elhasznált gumit valahogy feljavítanak? Állítólag a fickónak van szinte tiszta új 6-7 miliméteres michelin gumijai de nagyon olcsó, mert az ismerőse hozza be németből s nagyon sok van neki ezért ilyen olcsó.

4 darab 77 euró.

És mennyi idősek ezek a gumik?:huh:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

Én is most adtam el 4 darab 10 éves gumit 20 ezerért.6 mm-es minta van rajta.215/40 R17 es. Nem igazán jó az astrára. Ezek is Németből valók állítólag :)

 

 

Valaki még pénzt ad 10 éves gumikért?én eladni se tudnám jó szívvel!hiába van rajta 6mm,repedezik,kikeményedik,hangos,nincs tapadása

Max.6-7 évesen csere,akármekkora a mintázat mélysége

Inkább legyen egy középkategóriás új,mint egy öreg prémium márka

De persze ha csak füstölni kell és nem közutra akkor vigyék:)

Módosítva : csicsó
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

40 perce, csicsó írta:

Valaki még pénzt ad 10 éves gumikért?én eladni se tudnám jó szívvel!hiába van rajta 6mm,repedezik,kikeményedik,hangos,nincs tapadása

Max.6-7 évesen csere,akármekkora a mintázat mélysége

Inkább legyen egy középkategóriás új,mint egy öreg prémium márka

De persze ha csak füstölni kell és nem közutra akkor vigyék:)

Én szétvágtam a 7 éves 3-4 milis gumikat, még csak véletlenül se kerülhessenek többet autóra. Tudom, hogy van olyan gumis aki eladja a nála kidobott gumikat, de nem az enyémeket. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

Valaki még pénzt ad 10 éves gumikért?én eladni se tudnám jó szívvel!hiába van rajta 6mm,repedezik,kikeményedik,hangos,nincs tapadása

Max.6-7 évesen csere,akármekkora a mintázat mélysége

Inkább legyen egy középkategóriás új,mint egy öreg prémium márka

De persze ha csak füstölni kell és nem közutra akkor vigyék:)

Én mondtam neki hogy öreg a gumi.Le is fényképeztem a DOT számokat.Búg is rendesen.Repedezettség az nincs rajta.Nem tudom mit akar vele csinálni,de nem is érdekel. Ha neki ennyit megér vegye vigye.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, presidentÁkos írta:

Most tudtam meg, hogy az egyik 2010 es a másik 2008-as, szóval felejtős.

Gondoltam...

Sokan össszeszedik a kinnt kidobált kivénhedt gumikat,itt meg óccsón árulják,mert sajnos sokan csak ezt tudják megvenni

 

 

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Mennyire tartós gumi lehet a Vredestein sportrac 5 ? 15700 Ft a 195/60 R15 méretben.

egy teszt, de ez a 185/65-ös méretben (váltóméret, de mégsem ugyanaz, mintha 195/60-at tesztelnének)

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2016_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId=254855&SourcePageId=31821

Vagy inkább Nokian iline? Vagy Goodyear/Conti? Tudom, a pénz is számít általában, de hosszútávon a legoptimálisabbat szeretném.

 

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

9 órája, gedikart írta:

Mennyire tartós gumi lehet a Vredestein sportrac 5 ? 15700 Ft a 195/60 R15 méretben.

egy teszt, de ez a 185/65-ös méretben (váltóméret, de mégsem ugyanaz, mintha 195/60-at tesztelnének)

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2016_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId=254855&SourcePageId=31821

Vagy inkább Nokian iline? Vagy Goodyear/Conti? Tudom, a pénz is számít általában, de hosszútávon a legoptimálisabbat szeretném.

 

Szerintem inkábbb Goodyear/Conti párosban gondolkozz. Nekem pl Dunlop Sport BluResponse gumik vannak és teljesen megvagyok vele elégedve.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Szerintem inkábbb Goodyear/Conti párosban gondolkozz. Nekem pl Dunlop Sport BluResponse gumik vannak és teljesen megvagyok vele elégedve.

Teljesen mindegy, hogy egy más méretű gumi hogy szerepelt a teszten. Egyáltalán nem mérvadó, még márkaazonosság esetén sem.

Az is előfordul különböző méretek esetében, hogy nemcsak a mintázat, de a szerkezet is lehet különböző.

A jellemző 2 betűt és számot, és a DOT számot kell "értékelni" az ár függvényében....:-) a többi valszeg csak rizsa...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lassan kellene vennem nyári gumikat.Voltam a gumisnál nézegettük miket lehet rendelni.Ajánlotta a Vredestein ultrac satint meg a Hankook ventus prime 3-at.Majdnem egy árban van,de ő azt mondta a Vredestein az jobb.Van valakinek tapasztalata ezekkel ? 205/45 R17 es kell.Nagyon olcsót sem akarok,de drágát sem.25-30 ezer/db árban gondolkodom.A Fulda Sportcontroll2 is eléggé "baráti" árban van ebben a méretben.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.