Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

On ‎2017‎. ‎05‎. ‎26‎. at 19:14, tgabika76 írta:

Mekkora (milyen széles) felninél? Meg ugye az is relatív hogy mi az hogy "jól mutat"?

Nekem 7.5" széles felnijeim vannak ET35-el, de hátul kellett alá oldalanként 14mm nyomtávszélesítő, így éppen a sárvédő síkjában van. Szerintem ez mutat jól, amelyik autón ennél beljebb van a kerék, arról nekem mindig a vasúti kocsi jut eszembe: széles bódé, és keskeny nyomtáv. :D

A jobb oldali képen látszik a jelenlegi állapot, a bal oldali a nyomtávszélesítő nélküli verzió:

 

 

Szia! Nekem ugyanilyen paraméterekkel rendelkező felnik vannak fent, és elől a gumi széle kb 2 centivel kintebb lóg a sárvédőtől. Hátul oké. Ott nem lóg ki. Csak azért írom mert nemrég voltam műszakin a kocsival, és a vizsgabiztos nem engedte át ezekkel a felnikkel. Fel kellett tennem a gyári lemezfelniket amíg lefényképezték a kocsit.:brooding: 

Nálad nem volt gond?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bocs írta:

Sziasztok!

16" 7" széles ET 35-ös alufelni elfér g astra caravan alatt? Van valakinek ilyen felnije fennt? 

Nekem most 15" ET 38-as van alatta,így 1,7 cm van a gumi külső része és a hátsó dobbetét között.

A fentebb említett felni nem ér bele az ívbe?

Elvileg el kéne neki, bár nálam ugyanez a méret (16x7j ET35) 195/55R16 gumikkal hátul beleért a műanyag dobbetétbe...most 16x7j ET40 van fent 205/50r16-tal, ezzel egyelőre nincs gond. Persze az is közrejátszhat, hogy nálam már puhább a feneke, nem tudom a te hátsó rugóid milyen állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, peacetrang írta:

Elvileg el kéne neki, bár nálam ugyanez a méret (16x7j ET35) 195/55R16 gumikkal hátul beleért a műanyag dobbetétbe...most 16x7j ET40 van fent 205/50r16-tal, ezzel egyelőre nincs gond. Persze az is közrejátszhat, hogy nálam már puhább a feneke, nem tudom a te hátsó rugóid milyen állapotban vannak.

Szia!

Szerintem nekem még a gyári rugók vannak bennt,valószínű,hogy beleérne nekem is,de ha légrugóval rásegítek,akkor talán nem lenne gond.

De az még nem biztos,hogy a közeljövòben bekerülne,úgyhogy ennek tudatában nem merem bevállalni ezt az et számú felnit.

Köszönöm az infót!

Üdv. Robi

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tgabika76 írta:

Az utána képen 7.5" széles felni van ET35-el és 14mm nyomtávszélesítővel. Ehhez képest ha 7"-os felnit akarsz ET40-el és nyomtávszélesítő nélkül, akkor az 25mm-rel beljebb lesz mint amit látsz. A gyáritól persze így is 14mm-rel kijjebb lesz, de láthatod hogy bőven nem fog beleérni, szóval feleslegesen aggódsz.

Értem ez jó akkor, köszönöm a magyarázatot! :) Vagyis ha sikerülne szerezni románból 4x100as 16" struktur mintára hajazó Dacia acélokat akkor azok se jelentenének porblémát az ET 37-el. Azok meg még kintebb esnének szélesítő nélkül is. De ezeket még nehezebb szerezni mint alufelniket :-)

Link to comment
Megosztás:

15 órája, toma2105 írta:

Szia! Nekem ugyanilyen paraméterekkel rendelkező felnik vannak fent, és elől a gumi széle kb 2 centivel kintebb lóg a sárvédőtől. Hátul oké. Ott nem lóg ki. Csak azért írom mert nemrég voltam műszakin a kocsival, és a vizsgabiztos nem engedte át ezekkel a felnikkel. Fel kellett tennem a gyári lemezfelniket amíg lefényképezték a kocsit.:brooding: 

Nálad nem volt gond?

Mihogymi? 7.5" ET35 és elöl kilóg 2 centit? :blink: Az hogy? Nekem ugyan Coupém van, de eddig úgy tudtam hogy az A-oszlopig megegyezik a többi karosszériaváltozattal, és nekem nem hogy nem lóg ki, de még majd' egy centit lehetne is kijjebb hogy egy vonalban legyen... bár mondjuk tempósabban abszolvált körforgalomban néha így is alakítja magának a dobbetétet, de azért mert vagy 70mm-t le van tekerve a gewinde... Estére lövök képet hogy hogyan néz ki most. Már nem a dobbetét, hanem hogy hogyan áll az első kerék a sárvédőhöz képest.:cool:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 28. at 12:06, tgabika76 írta:

Estére lövök képet hogy hogyan néz ki most. Már nem a dobbetét, hanem hogy hogyan áll az első kerék a sárvédőhöz képest.:cool:

Na ezt meg majdnem el is felejtettem...  íme akkor nálam ilyen az első tengelyen a 7.5x17 ET35 215/40 R17 gumival és ~70mm ültetéssel. Látható hogy kicsit sem lóg túl a sárvédőn:

IMG_20170528_125817.jpg

IMG_20170528_125826.jpg

IMG_20170528_125838.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Simán. Hacsak nincs durván ültetve, bár akkor is csak elöl necces. Nekem 7.5x17 Et35 van ugyan, de hátul még egy 14mm-es nyomtávszélesítő is kellett alá hogy jól nézzen ki, pedig nekem 70/60mm-t van ültetve. Ja és mindenképp 215/40-es gumit vegyél rá, az a gyári méret. 215/45-el már bután néz ki, 215/50-nel vagy 225/45-el meg lehet hogy el se fér.

Link to comment
Megosztás:

Ááá, minden gyári :) Ültetve nincs, nem is lesz (terv szerint), mert sajnos 100-200 métereket földes-téglatörmelékes úton is kell járnom, meg hát az aszfalt is sok helyen rossz :D Azt írja az eladó, hogy 22 centi széles a felni és a közepe kb 71mm (szalaggal mérve, azt mondja a tolómérővel nem fért oda). A központosító, ami van hozzá, az biztos nem jó nekem, mert 51 mm-es. Akkor vehetem nyugodtan? Felnit is papírozni kéne amúgy, vagy hogy van ez? Nem fognak cseszegetni érte?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zsiz88 írta:

Ááá, minden gyári :) Ültetve nincs, nem is lesz (terv szerint), mert sajnos 100-200 métereket földes-téglatörmelékes úton is kell járnom, meg hát az aszfalt is sok helyen rossz :D Azt írja az eladó, hogy 22 centi széles a felni és a közepe kb 71mm (szalaggal mérve, azt mondja a tolómérővel nem fért oda). A központosító, ami van hozzá, az biztos nem jó nekem, mert 51 mm-es. Akkor vehetem nyugodtan? Felnit is papírozni kéne amúgy, vagy hogy van ez? Nem fognak cseszegetni érte?

Ez a cseszegetés dolog is képlékeny fogalom lehet. Már mindefélét lehet olvasni róla. Én is azon gondolkoztam lenne rá pénz vennék egy szép felnik. Aztán meg jól megbüntetnének mert típus idegen a kerék, és még nem is szolhatnék érte :( Ha beíratod forgalmiba az lehet, hogy nem árt.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zsiz88 írta:

Ááá, minden gyári :) Ültetve nincs, nem is lesz (terv szerint), mert sajnos 100-200 métereket földes-téglatörmelékes úton is kell járnom, meg hát az aszfalt is sok helyen rossz :D Azt írja az eladó, hogy 22 centi széles a felni és a közepe kb 71mm (szalaggal mérve, azt mondja a tolómérővel nem fért oda). A központosító, ami van hozzá, az biztos nem jó nekem, mert 51 mm-es. Akkor vehetem nyugodtan? Felnit is papírozni kéne amúgy, vagy hogy van ez? Nem fognak cseszegetni érte?

 

11 órája, AstryG írta:

Ez a cseszegetés dolog is képlékeny fogalom lehet. Már mindefélét lehet olvasni róla. Én is azon gondolkoztam lenne rá pénz vennék egy szép felnik. Aztán meg jól megbüntetnének mert típus idegen a kerék, és még nem is szolhatnék érte :( Ha beíratod forgalmiba az lehet, hogy nem árt.

 

Azért ha nem 10" széles kereket raksz az Astra alá amiből több lóg ki mint ami alatta van, nem fog szólni senki. 1-2"-al nyugodtan eltérhetsz átmérőben és szélességben is szerintem. Szeptemberben 16x7jET35 méretű felnivel mentünk át műszakin, rendőrök pedig egyszer szóltak csak hozzá, akkor is csak annyit, hogy jól néz ki :-) 

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

11 órája, AstryG írta:

Ez a cseszegetés dolog is képlékeny fogalom lehet. Már mindefélét lehet olvasni róla. Én is azon gondolkoztam lenne rá pénz vennék egy szép felnik. Aztán meg jól megbüntetnének mert típus idegen a kerék, és még nem is szolhatnék érte :( Ha beíratod forgalmiba az lehet, hogy nem árt.

Nekem sem szóltak még a "típus idegen" alufelni miatt, bár most már gyári alut használok télen (15") és nyáron (16") is.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, peacetrang írta:

 

 

Azért ha nem 10" széles kereket raksz az Astra alá amiből több lóg ki mint ami alatta van, nem fog szólni senki. 1-2"-al nyugodtan eltérhetsz átmérőben és szélességben is szerintem. Szeptemberben 16x7jET35 méretű felnivel mentünk át műszakin, rendőrök pedig egyszer szóltak csak hozzá, akkor is csak annyit, hogy jól néz ki :-) 

Vagy ha nincs kissé túltolva a negatív kerékdőlés :-) De jó tudni, nem vinném én túlzásba örülnék ha egyáltalán vlmi tetszetős felni összejönne :)

3 órája, gezoli írta:

Nekem sem szóltak még a "típus idegen" alufelni miatt, bár most már gyári alut használok télen (15") és nyáron (16") is.

Nálam is szóba jöhet a gyári. Most is találtam egy szép szettet, de nem tom megvenni arcom leszedném legszívesebben miatta :cry:

4db_gyari_17_Opel_alufelni___740__143308

ET 41es kintebb is kerülne a kerék a kocsi alól gyári is (nem kell tehermentesítő) meg jól néznek ki ezek a keskeny küllők. Egy gun metal-ba vagy antracit színbe elbírnám. Kafa lenne.

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎05‎. ‎28‎. at 12:06, tgabika76 írta:

Mihogymi? 7.5" ET35 és elöl kilóg 2 centit? :blink: Az hogy? Nekem ugyan Coupém van, de eddig úgy tudtam hogy az A-oszlopig megegyezik a többi karosszériaváltozattal, és nekem nem hogy nem lóg ki, de még majd' egy centit lehetne is kijjebb hogy egy vonalban legyen... bár mondjuk tempósabban abszolvált körforgalomban néha így is alakítja magának a dobbetétet, de azért mert vagy 70mm-t le van tekerve a gewinde... Estére lövök képet hogy hogyan néz ki most. Már nem a dobbetét, hanem hogy hogyan áll az első kerék a sárvédőhöz képest.:cool:

Szia!

Bocsi hogy most írok csak nem voltam gép közelben. Nálam kilóg, pedig még csak nem is olyan széles a gumi mint nálad. (205) Rakok fel én is képet még ma.

Amúgy elég jól néz ki a tiéd. :icon13:

 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎. ‎05‎. ‎28‎. at 12:06, tgabika76 írta:

Mihogymi? 7.5" ET35 és elöl kilóg 2 centit? :blink: Az hogy? Nekem ugyan Coupém van, de eddig úgy tudtam hogy az A-oszlopig megegyezik a többi karosszériaváltozattal, és nekem nem hogy nem lóg ki, de még majd' egy centit lehetne is kijjebb hogy egy vonalban legyen... bár mondjuk tempósabban abszolvált körforgalomban néha így is alakítja magának a dobbetétet, de azért mert vagy 70mm-t le van tekerve a gewinde... Estére lövök képet hogy hogyan néz ki most. Már nem a dobbetét, hanem hogy hogyan áll az első kerék a sárvédőhöz képest.:cool:

Na ezt a 2 centit nagyon benéztem.... :)  ma odatettem mellé egy egyenest.Annyit nem lóg ki, hanem inkább fél centit csak.

Végülis a futófelület még a sárvédő alatt van szerintem. De műszakin akkor sem engedték át.

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=57520170601_170054.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=63720170601_165940.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, snec írta:

ez át kell, hogy menjen, nekem a Calibrán elöl 3,5cm lógott ki és átment. 

Gondolom vizsgabiztosa válogatja. Én pont kifogtam egy ilyet. Fel kellett raknom a gyári lemezfelniket amíg levizsgáztatták :)

Azért a 3,5cm már durva.... meg sem említették vizsgán?? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

új vagyok itt a fórumon.Nemrég vettem egy astrát így az astrások közt is új vagyok:)

Nyári gumit kellene vennem az autóra, mivel csak téli volt hozzá:(

Olvasgattam itt de nem igazán találtam a megoldást.

Kérdésem az lenne hogy a következő összeállítás jó lehetne e az autóra:

205/55 R16 gumi + 5x110 6Jx16 ET49 alufelni

Mi a véleményetek,vágjak bele?

 

(történet lényege, hogy felnit és gumit is vennem kellene, de mivel a melohelyen felszabadult egy jó 205-ös gumigarnitúra (sajna az autója totálkár) így csak egy felnit kellene vennem)

Köszi szépen a véleményeket:)

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tibi-mano írta:

Sziasztok,

új vagyok itt a fórumon.Nemrég vettem egy astrát így az astrások közt is új vagyok:)

Nyári gumit kellene vennem az autóra, mivel csak téli volt hozzá:(

Olvasgattam itt de nem igazán találtam a megoldást.

Kérdésem az lenne hogy a következő összeállítás jó lehetne e az autóra:

205/55 R16 gumi + 5x110 6Jx16 ET49 alufelni

Mi a véleményetek,vágjak bele?

 

(történet lényege, hogy felnit és gumit is vennem kellene, de mivel a melohelyen felszabadult egy jó 205-ös gumigarnitúra (sajna az autója totálkár) így csak egy felnit kellene vennem)

Köszi szépen a véleményeket:)

 

Nem váltóméret g astrára,de sokan járnak 195/65R15-el is gond nélkül ami szinte ugyanakkora átméröben,mint amit Te kinéztél.

Tehát felrakható,én 195/55R16-el jártam,sok városi utra nem kellett a 205mm szélessèg

Alufelnit akarsz?

Link to comment
Megosztás:

Én városba nem sokat járok,inkább városok között..:)

Minden képpen alut szeretnék a nyárinak és akkor a télim maradna a lemezen.

Tudom,hogy nem váltóméret,de sokat láttam nem váltóméretes gumikkal meg itt is olvastam,hogy esetenként használták.

Mondjuk csak 17mm a különbség, soknak hangzik:):)

 

Módosítva : tibi-mano
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.