Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

9 perce, Nferry írta:

Sziasztok!

Astra G Caravanom van 4x100-as osztókörrel, szeretnék rá 15"-os alufelnit, de nagyon nem vágom hogy akkor most milyen ET számúak mennek fel rá?

Az alap a 49 vagy a 38, de melyikek közül nézelődhetem még? ET 33 pl. jó még vagy ET 45?

Illetve másik hogy a 195/60R15 gumi akkor jó hozzá?

Kinéztem a Michelin CrossClimate+ XL 195/60 R15 92V gumit, erről mik a vélemények?

Szüleim SX4-ére novemberben került fel a sima Cross Climate. Eddig semmi gond nincs vele, csendes és jól tapad, tegnap is mentem a kocsival kb 100km-t és nem venni észre semmit, sem az Opel-emen lévő nyári Falken+Conti (elől-hátul) pároshoz vagy a Suzuki gyári Goodyear-jához mérten. Én is erősen gondolkozom azon, hogy veszek egy szettet és ennyi, nem kell a téli szett arra amire én használom/ahol használom/amennyit használom. (Szüleim télen -is- szoktak hegyvidékre menni, ott sem volt gond a Michelin-el.) 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Nferry írta:

Sziasztok!

Astra G Caravanom van 4x100-as osztókörrel, szeretnék rá 15"-os alufelnit, de nagyon nem vágom hogy akkor most milyen ET számúak mennek fel rá?

Az alap a 49 vagy a 38, de melyikek közül nézelődhetem még? ET 33 pl. jó még vagy ET 45?

Illetve másik hogy a 195/60R15 gumi akkor jó hozzá?

Kinéztem a Michelin CrossClimate+ XL 195/60 R15 92V gumit, erről mik a vélemények?

ET 38-49 ig biztos jó,a gumiméret is ok

Link to comment
Megosztás:

Annak annyira nem örülök...  Nagyon nem vágom ezt az ET számolgatást, nem szeretném hogy gagyin nézzen ki...

:confused:

Tehát már lassan tiszta lesz sok dolog.. pl ET 38-49 ig- de akkor próbáljak inkább a 38-hoz közeledni az "szebb" ?

Szélességben meddig mehetek el? 6-6,5 és a 7" is mehet még?

Köszönöm!

Módosítva : Nferry
Link to comment
Megosztás:

38 perce, Nferry írta:

Annak annyira nem örülök...  Nagyon nem vágom ezt az ET számolgatást, nem szeretném hogy gagyin nézzen ki...

:confused:

Tehát már lassan tiszta lesz sok dolog.. pl ET 38-49 ig- de akkor próbáljak inkább a 38-hoz közeledni az "szebb" ?

Szélességben meddig mehetek el? 6-6,5 és a 7" is mehet még?

Köszönöm!

7" ET38 már jóféle lesz! :-)  gumi meg maradjon 195/60R15.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Nferry írta:

Annak annyira nem örülök...  Nagyon nem vágom ezt az ET számolgatást, nem szeretném hogy gagyin nézzen ki...

:confused:

Tehát már lassan tiszta lesz sok dolog.. pl ET 38-49 ig- de akkor próbáljak inkább a 38-hoz közeledni az "szebb" ?

Szélességben meddig mehetek el? 6-6,5 és a 7" is mehet még?

Köszönöm!

Minél szélesebb a felni,minél kisebb az ET annál kintebb lesz a kerék külsö széle a kaszni alól,igy mutatósabb lesz.

A 7"felni szélesség ET38-al már "mutatós":)

Hasonlóm paraméterekkel rendelkezö felnit keress.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy 15-ös alufelnije (7Jx15H2) 4x100 lyukkiosztással, központosítóval, 205/50/R15 gumikkal. Neki B Vectrán volt.

Kérdésem az lenne, hogy az én 1999-es 1.6 16V G Astrámra felszerelhető-e ezekkel a gumikkal? Olvastam, hogy a váltóméret 205/55/R15. Gondot okozhat, ha 50-est teszek fel 55 helyett?

Nem igazán vagyok szakavatott a témában sajnos. :/

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bogica91 írta:

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy 15-ös alufelnije (7Jx15H2) 4x100 lyukkiosztással, központosítóval, 205/50/R15 gumikkal. Neki B Vectrán volt.

Kérdésem az lenne, hogy az én 1999-es 1.6 16V G Astrámra felszerelhető-e ezekkel a gumikkal? Olvastam, hogy a váltóméret 205/55/R15. Gondot okozhat, ha 50-est teszek fel 55 helyett?

Nem igazán vagyok szakavatott a témában sajnos. :/

Előre is köszi a segítséget!

Nem ajánlott!Átméröben 29mm-el lesz kisebb a kerék a gyárihoz képest.

A felni jó lehet,de kérdés lehet az ET szám persze ha a körosztód 4x100 neked is.

A Vectrára meg pláne nem volt jó ez a gumiméret...

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zolikaDB írta:

Udv mindenki!

Automra valami budget megoldast keresek, 6.5", ET49, 16" Irmscher kerekekre.

Igy jutottam arra, h 205/55 R16 meretben nagy valasztek van kedvezo aron.

Hasznal vki 1.4 sedan G alatt ekkora gumit?

Illetve ismeritek a Nexen markat? (Skoda, VW, Dacia, Fiat, Chrysler gyari szereles) A Blue HD Plus ezen meretben eleg jol szerepelt a teszteken es 68 decibelt tud. 

Én is ilyen méretű gumit használtam csak caravanon.Nexenem is volt de valami régebbi típus CP 661.Halk volt az biztos :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét! :D

Mivel még mindig nem találtam számomra megfelelő 15"-os alut ezért most már a 16"-olt is nézegetem, viszont ha jól látom akkor nekem 16"- ban a gyári méret 205/50 viszont a M. CrossC. 16" ban csak 205/55-ben létezik...

Kérdésem hogy van valakinek tapasztalata, elfér a /55 is, vagy mondjak le róla és maradjak 15" ban ahol van ilyen fajta gumi a "gyári méretemben" is?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Nferry írta:

Sziasztok ismét! :D

Mivel még mindig nem találtam számomra megfelelő 15"-os alut ezért most már a 16"-olt is nézegetem, viszont ha jól látom akkor nekem 16"- ban a gyári méret 205/50 viszont a M. CrossC. 16" ban csak 205/55-ben létezik...

Kérdésem hogy van valakinek tapasztalata, elfér a /55 is, vagy mondjak le róla és maradjak 15" ban ahol van ilyen fajta gumi a "gyári méretemben" is?

Van michelin cross c.195/55R16 ami váltóméret,pár ezer ft-al drágább darabja,mint a 205/55

Sztem felesleges is a 205mm széles,a g-n én is ezt a méretet használtam,ET 37-el sem ért bele az ívbe(müanyag dob betéttel már igen)

De a szèlesebb is használható gond nélkül nem túl kicsi (pl.gyári)ET-s felnivel

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 09. at 23:40, csicsó írta:

Nem ajánlott!Átméröben 29mm-el lesz kisebb a kerék a gyárihoz képest.

A felni jó lehet,de kérdés lehet az ET szám persze ha a körosztód 4x100 neked is.

A Vectrára meg pláne nem volt jó ez a gumiméret...

Köszönöm szépen! :) Igen, nekem is 4x100 a kiosztás, egyébként az alufelni ET száma 37. A felnit használhatom, ha veszek rá 205/55/R15-ös gumit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.