Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

On 2017. 07. 20. at 23:05, Nferry írta:

A Crossclimate és a Crossclimate+  között mennyire van érdemi különbség?

A napokban szeretném megrendelni a gumikat de jó lenne tudni hogy jó a sima vagy a + -os sokkal jobb?

Rákérdeztem a Michelin oldalán a chat-en, mert a kérdés már bennem is felmerült. Azt írták, hogy a +-nál változtattak a keveréken, a jobb havas tapadás érdekében. Itthoni hóban én nem éreztem hátrányt eddig, emiatt nem cserélem (majd ha elkopik/elérik). Ha szoktál nagyobb hóban, hegyvidéken járni időnként, akkor inkább a +-ost venném a helyedben. Amúgy árban nem hiszem, hogy lenne különbség, legalábbis az enyémre kb. ugyanannyi lenne most a +-os, mint amennyiért anno a normált vettem, ráadásul szerintem a sima már csak korábbi gyártásból, raktárról lehet.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 05. at 16:59, Nferry írta:

Szia!

Köszi az infót, már megvan a CC+ elvileg jöv. héten fel is kerül az új alukkal, szóval én is inkább a + -os mellett döntöttem.

Összejött? Engem is érdekelne ez az abroncs, vélemény, első benyomás. Olvasgattam róla jókat és úgy vagyok vele inkább veszek egy szett ilyen gumit meg egy szett alut és nem cserélgetem a kocsin. Ha a CC+ valóban jobb tapadást biztosít télen nagyobb hóban is akkor megmerem venni. Mert egyébként a cikkeket olvasva nem ajánlják a négy évszakos abroncsokat csak ha vlki keveset megy egy évben meg nem megy télen nagy hóban és hegyvidékes részekre.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, ma délelőtt rakták fel, eddig városban mentem vele, majd most hétvégén megyek hosszabb távot.

Ami elsőre nagyon feltűnt hogy full hangtalan és nagyon-nagyon jól tapad, sokkal jobb vele vezetni az autót.

Én is azért vettem meg, mert nem akartam cserélgetni, a téli tesztelés meg majd nyilván télen lesz, de az első benyomások abszolút pozitívak. :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Nferry írta:

Szia!

Igen, ma délelőtt rakták fel, eddig városban mentem vele, majd most hétvégén megyek hosszabb távot.

Ami elsőre nagyon feltűnt hogy full hangtalan és nagyon-nagyon jól tapad, sokkal jobb vele vezetni az autót.

Én is azért vettem meg, mert nem akartam cserélgetni, a téli tesztelés meg majd nyilván télen lesz, de az első benyomások abszolút pozitívak. :)

Na ezt örömmel hallom! :) Probléma mentes hosszú használatot kívánok hozzájuk! Igen azt olvastam vevőktől, hogy nagyon halk és jól tapad, de akkor ezt Te is megerősítetted ez jó dolog. Persze a téli tesztelés télen kivitelezhető :-) viszont ha arról is igazak a vélemények, hogy jól tapad havas úton és jegesen is. Na akkor már csak az egyik vesémet kell eladnom és meglesz a kerekekre való :hehe:

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 12. at 12:45, csicsó írta:

Keskenyebb:)

Amelyik olcsóbb azt vedd,mindegyik gyári méret

Ebben az esetben ha mondjuk az R16 205/55ös az olcsóbb a Michelin-ben és a R16 195/55ös meg 5ezerrel több akkor mehet a 205ös 6J-s Opel felnire? Volt már róla szó kicsivel korábban, hogy a 195ös bőven elég, de ha nem muszáj nem adnék 20ezerrel még többet a 195ösért.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, AstryG írta:

Ebben az esetben ha mondjuk az R16 205/55ös az olcsóbb a Michelin-ben és a R16 195/55ös meg 5ezerrel több akkor mehet a 205ös 6J-s Opel felnire? Volt már róla szó kicsivel korábban, hogy a 195ös bőven elég, de ha nem muszáj nem adnék 20ezerrel még többet a 195ösért.

Eszerint nem 

http://auto.pasztoy.hu/gumi_felnire.html

Eszerint igen

https://www.maxigumi.hu/gumiabroncs-tanacsadas/auto-felni-es-gumi-meret-tablazat

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok nekem is az lenne a kérdésem a gyári lemezfelnik amik most rajta vannak a kocsimon 15" 6J 4x 100 ET49 lenne helyette 15" 7J ET 35 felnikalkulátoron olyasmit ír hogy  27 mm kintebb lenne a felni külső oldala az már durva vagy még elfér?185/65 gumik vannak a mostanin 11000 km van bennük ezt meghagynám ,tehát ezek mennének az alufelnikre .Ja Aluett márka  ha ez fontos.Vizsgán mennyire figyelik a felnik méretét szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

35 perce, medve75 írta:

Sziasztok nekem is az lenne a kérdésem a gyári lemezfelnik amik most rajta vannak a kocsimon 15" 6J 4x 100 ET49 lenne helyette 15" 7J ET 35 felnikalkulátoron olyasmit ír hogy  27 mm kintebb lenne a felni külső oldala az már durva vagy még elfér?185/65 gumik vannak a mostanin 11000 km van bennük ezt meghagynám ,tehát ezek mennének az alufelnikre .Ja Aluett márka  ha ez fontos.Vizsgán mennyire figyelik a felnik méretét szerintetek?

Nekem ugyanez volt. Kicsit ballonos rajta a gumi, de semmi gond nem volt vele. Inkább esztétika. Soha nem szóltak érte műszakin.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, totya írta:

Jó kérdés! De lehet! Bár én a /50 miatt érdeklődtem volna!

A 195/55-nek az oldalfal magassága 107mm a 205/50-nek 103mm. A 195-ösnek az átmérője 10mm-rel nagyobb ami nem számottevő, de így valamivel komfortosabb és nem annyira sérülékeny a magyar utakon. De ez az én véleményem.

Valamint még kérdés, hogy az autód milyen motorral rendelkezik. Egy 1.4-1.6-os motornak szerintem elég a 195-ös gumi.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 25. at 16:55, totya írta:

Sziasztok! 195/60 R15 öt szeretném váltani 205/50 R16 ra! Ha esetleg van valakinek ilyen a kocsiján mi a tapasztalata? Komfortérzet mennyire viselhető ill. a futóművet mennyire "veri" szét? Köszi a hasznosat!

 

nekem volt rövid ideig 205/50 R16,de eladtam feleslegesnek éreztem ezt a szélességet(1.6 8V 75Le volt a tipus),de amúgy vállalható,nem volt vele problémám komfortban:)

195/55 R16-ra váltottam

Link to comment
Megosztás:

12 órája, gezoli írta:

A 195/55-nek az oldalfal magassága 107mm a 215/50-nek 103mm. A 195-ösnek az átmérője 10mm-rel nagyobb ami nem számottevő, de így valamivel komfortosabb és nem annyira sérülékeny a magyar utakon. De ez az én véleményem.

Valamint még kérdés, hogy az autód milyen motorral rendelkezik. Egy 1.4-1.6-os motornak szerintem elég a 195-ös gumi.

205/50-et akartál írni gondolom:)De tényleg elég 1.4-1.6 ra a 195

Módosítva : csicsó
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.