Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

On ‎2017‎. ‎10‎. ‎19‎. at 8:49, nyolc8 írta:

Én ezeket nézegettem most:

  • Bridgestone DriveGuard Winter XL RFT (defekttűrő)
  • Goodyear ULTRA GRIP 9
  • Continental WinterContact TS 860

Van valakinek tapasztalata ezekről? Esetleg valamelyik túl hangos, stb? Vagy bármelyik jó? Mert nem igazán tudok dönteni, árban  200-1000Ft a különbség köztük.

Végülis egy negyediket, Nokian WR D4 féle gumit választottam, ahogy néztem az egyik legjobb tapadást adja vizes út felületen (A besorolás, míg a fentieknél B-C). És mellesleg olcsóbb is volt. :) Már csak elkell értük menni.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, nyolc8 írta:

Végülis egy negyediket, Nokian WR D4 féle gumit választottam, ahogy néztem az egyik legjobb tapadást adja vizes út felületen (A besorolás, míg a fentieknél B-C). És mellesleg olcsóbb is volt. :) Már csak elkell értük menni.

Én meg nemrég rendeltem D3-ast. De most nézem, hogy azóta leakciózták a D4-est is arra az árra. Megpróbálom, hátha még át lehet variálni. Pénteken raknák fel, úgyhogy akár még belefér...

Az én méretemben a D3 91T kategóriája C-C.

A D4 91T-ben már C-B. A legtöbb gumi ebben az árkategóriában (16-17k) E-D kategória... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyolc8 írta:

Végülis egy negyediket, Nokian WR D4 féle gumit választottam, ahogy néztem az egyik legjobb tapadást adja vizes út felületen (A besorolás, míg a fentieknél B-C). És mellesleg olcsóbb is volt. :) Már csak elkell értük menni.

Az van nekem is :) Bár szerintem zajosabb, mint a nyári gumijaim (pirelli). Ilyen 10-15 fokban tud zajoskodni, mínuszokban mintha halkabb lenne.

 

Amúgy most, hogy lent vannak a nyáriak, elgondolkodtam azon, hogy cseréljem-e őket. 5-6 mm-es a profilmélységük. 

Megérné ezt így eladni és venni másik szettet? Egy évet még biztosan kibírna, de kettőt nem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, KMilán írta:

Az van nekem is :) Bár szerintem zajosabb, mint a nyári gumijaim (pirelli). Ilyen 10-15 fokban tud zajoskodni, mínuszokban mintha halkabb lenne.

 

Amúgy most, hogy lent vannak a nyáriak, elgondolkodtam azon, hogy cseréljem-e őket. 5-6 mm-es a profilmélységük. 

Megérné ezt így eladni és venni másik szettet? Egy évet még biztosan kibírna, de kettőt nem hiszem.

ezért döntöttem inkább a goodyear mellett

Link to comment
Megosztás:

Az abroncsnál a T és a H sebességindex gyakorlatilag mindegy, normál felhasználás esetén?
Úgy gondolom az előtte lévő szám fontosabb esetemben 91.

Tehát egy 91H és egy 91T közül választhatom nyugondtan a T-t, feltételezem a megengedett 191 km/h-t sosem fogom elérni...
A H-ra 210 km/h a megengedet... :)

 

On 2017. 10. 28. at 18:47, KMilán írta:

Az van nekem is :) Bár szerintem zajosabb, mint a nyári gumijaim (pirelli). Ilyen 10-15 fokban tud zajoskodni, mínuszokban mintha halkabb lenne.

 

Amúgy most, hogy lent vannak a nyáriak, elgondolkodtam azon, hogy cseréljem-e őket. 5-6 mm-es a profilmélységük. 

Megérné ezt így eladni és venni másik szettet? Egy évet még biztosan kibírna, de kettőt nem hiszem.

Mondjuk nem kifejezetten téli körülmények között (15 fok), a legtöbb téli hangosabb, többnyire a mintázat miatt.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 28. at 17:50, outsider írta:

Én meg nemrég rendeltem D3-ast. De most nézem, hogy azóta leakciózták a D4-est is arra az árra. Megpróbálom, hátha még át lehet variálni. Pénteken raknák fel, úgyhogy akár még belefér...

Az én méretemben a D3 91T kategóriája C-C.

A D4 91T-ben már C-B. A legtöbb gumi ebben az árkategóriában (16-17k) E-D kategória... 

Na sikerült átiraton WR D4 91T-re :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos ezer éve nem jártam már erre, rengeteg egyéb elfoglaltság volt, gép elé sem kerültem :(

Viszont most egy kérdéssel térnék vissza hozzátok. :) Tudom fura de én a nyári gumik között keresgélek már, találtam is egy tökéleteset ami számomra megfelelne ez pedig a Goodyear Efficientgrip Performance gumija. És itt jön két kérdés. Valakinek van esetleg ilyen? tapasztalat érdekelne róla.

A másik kérdésem pedig hogy jelenleg 185/65 15" van fent ez a gumi viszont 195/65 15". Gond lehet ez nekem vagy elhanyagolható a dolog? Ha nem megfelelő a méret akkor keresek a gyári méretek között valami jó ajánlatot ami jó minőségű kb így 16ezer ft környékén darabját, de ha tökéletesen megfelel ez a méret is akkor nem keresek tovább. :)

 

Köszönöm nektek a választ előre is!

Link to comment
Megosztás:

24 perce, ftamas0201 írta:

Sziasztok!

Sajnos ezer éve nem jártam már erre, rengeteg egyéb elfoglaltság volt, gép elé sem kerültem :(

Viszont most egy kérdéssel térnék vissza hozzátok. :) Tudom fura de én a nyári gumik között keresgélek már, találtam is egy tökéleteset ami számomra megfelelne ez pedig a Goodyear Efficientgrip Performance gumija. És itt jön két kérdés. Valakinek van esetleg ilyen? tapasztalat érdekelne róla.

A másik kérdésem pedig hogy jelenleg 185/65 15" van fent ez a gumi viszont 195/65 15". Gond lehet ez nekem vagy elhanyagolható a dolog? Ha nem megfelelő a méret akkor keresek a gyári méretek között valami jó ajánlatot ami jó minőségű kb így 16ezer ft környékén darabját, de ha tökéletesen megfelel ez a méret is akkor nem keresek tovább. :)

 

Köszönöm nektek a választ előre is!

Keress tovább! Nem jó a méret.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, ftamas0201 írta:

Sziasztok!

Sajnos ezer éve nem jártam már erre, rengeteg egyéb elfoglaltság volt, gép elé sem kerültem :(

Viszont most egy kérdéssel térnék vissza hozzátok. :) Tudom fura de én a nyári gumik között keresgélek már, találtam is egy tökéleteset ami számomra megfelelne ez pedig a Goodyear Efficientgrip Performance gumija. És itt jön két kérdés. Valakinek van esetleg ilyen? tapasztalat érdekelne róla.

A másik kérdésem pedig hogy jelenleg 185/65 15" van fent ez a gumi viszont 195/65 15". Gond lehet ez nekem vagy elhanyagolható a dolog? Ha nem megfelelő a méret akkor keresek a gyári méretek között valami jó ajánlatot ami jó minőségű kb így 16ezer ft környékén darabját, de ha tökéletesen megfelel ez a méret is akkor nem keresek tovább. :)

 

Köszönöm nektek a választ előre is!

195/60 a gyári méret. Annak a váltója a 185/65. A 195/65 nem váltóméret.

Valószínűleg 185/65 méretben olcsóbban fogsz kapni. A 195/60 nem annyira járatos.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

Keress tovább! Nem jó a méret.

 

3 órája, outsider írta:

195/60 a gyári méret. Annak a váltója a 185/65. A 195/65 nem váltóméret.

Valószínűleg 185/65 méretben olcsóbban fogsz kapni. A 195/60 nem annyira járatos.

Köszönöm nektek.

Fura de 185/65 drágábbak mint az említett nagyobb méret, de akkor még nyárig pár fizuból elteszek és kerítek valami normálisat a gyári méretben. :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ftamas0201 írta:

 

Köszönöm nektek.

Fura de 185/65 drágábbak mint az említett nagyobb méret, de akkor még nyárig pár fizuból elteszek és kerítek valami normálisat a gyári méretben. :)

Nem tudom, most rákerestem.

185/65-nél 13E-nél kezdődik a márkás gumi, mondjuk Barummal.

Continental 18k.

Michelin 21k.

195/60-nál 15E-nél szintén Barummal.

Continental 21k.

Michelin 24k.

Lehet ha konkrét típusra szűsz más a helyzet...
Én még mindig azt látom a 185-ös olcsóbb :)

Link to comment
Megosztás:

Na, felkerült a Nokian WR D4. Rájöttem, hogy a nyári gumim, amit a kocsival vettem rohand hangos...

Azóta semmilyen gördülési zaj nincs, pedig a valaki által említett 12-15 fok volt ma...

A nyárim 2014-es Taurus High Performace 91H... Kerüljétek... :D

Már már azt hittem csapágyas az autó, de mivel 2 órás átvizsgáláson esett át megvételkor, ezt elvetettem.

Elég baltával szabott mintázata van ennek a Taurusnak, szerintem megy a levesbe...

Ehhez képest a téli Nokian "lábujjhegyen jár"...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 04. at 19:08, outsider írta:

Na, felkerült a Nokian WR D4. Rájöttem, hogy a nyári gumim, amit a kocsival vettem rohand hangos...

Azóta semmilyen gördülési zaj nincs, pedig a valaki által említett 12-15 fok volt ma...

A nyárim 2014-es Taurus High Performace 91H... Kerüljétek... :D

Már már azt hittem csapágyas az autó, de mivel 2 órás átvizsgáláson esett át megvételkor, ezt elvetettem.

Elég baltával szabott mintázata van ennek a Taurusnak, szerintem megy a levesbe...

Ehhez képest a téli Nokian "lábujjhegyen jár"...

Ezt bíztató olvasni, én ma megyek értük a gumishoz. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bonat írta:

Sziasztok,
Most vettem új téli gumikat  195/60 R15 méretben.
A régi gumik 195/65 R15-ösek voltak és van nekem hozzájuk való hóláncom!
A hóláncot használhatom az új gumikon is?????

Nincs már meg a hólánc doboza? Rá szokták írni hogy milyen méretű gumikhoz jó...

A két általad említett méret között átmérőben ~2cm, kerületben ~6cm a különbség, nem tudom ennyit lehet-e állítani a hóláncon.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, tgabika76 írta:

Nincs már meg a hólánc doboza? Rá szokták írni hogy milyen méretű gumikhoz jó...

A két általad említett méret között átmérőben ~2cm, kerületben ~6cm a különbség, nem tudom ennyit lehet-e állítani a hóláncon.

de meg van a doboza....
önfeszítős a hólánc
de azon ez a méret nincs rajta
gumis szerint rámegy ne foglalkozzak vele

Link to comment
Megosztás:

41 perce, bonat írta:

de meg van a doboza....
önfeszítős a hólánc
de azon ez a méret nincs rajta
gumis szerint rámegy ne foglalkozzak vele

A kézi feszítésű hóláncoknál külön dobozban találtam (és vettem) meg a 195/60 és a 195/65-ös gumikra valót. Előbbi méretre való hólánc típusszáma a 70-es, utóbbira a 80-as kell.

Módosítva : NW1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.