Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

On 2017. 11. 12. at 13:13, david.peter írta:

Sziasztok!

Én is már a nyári gumikat nézegetem, jelentősen olcsóbb ilyenkor.

https://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/momo/outrun-m3-205-55-r16-91v-p222738294/

Valakinek van esetleg tapasztalat a Momo gumikkal kapcsolatban? nagyon szemezek vele :D

Vélemények alapján nem lehet rossz abroncs, az ára meg nagyon baráti szóval miért is ne. Én ebben gondolkodnék ha 205ös kellene https://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/toyo/proxes-cf2-205-55-r16-91v-p141688594/#termek-leiras

De 195ös kellene a 6J felnihez úgyhogy ez lenne a befutó :) https://www.arukereso.hu/gumiabroncs-c3615/toyo/proxes-cf2-195-55-r16-87h-p157965413/#

Link to comment
Megosztás:

G Astra lemezfelnire gond nélkül passzol újabb Opelekhez való gyári Opel dísztárcsa? Vagy lehet valami inkompatibilitás? Sajnos az ingyen szerzett lemezfelnik túl sokat álltak a szabadban és már barnul a felületük, ezért gondoltam valami szép dísztárcsát rá, és találtam pár újabb Opelre való szettet egészen jó áron. A Tesco és stb. féle dísztárcsák dizájnjai meg nem jönnek be annyira.

Ha esetleg van valakinek jó áron felesleges gyári G astra dísztárcsa garnitúra szép állapotban (nem lejárdázott) Budapesten, az érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Nos vettem tegnap egy Corsa D gyári dísztárcsa szettet, ma vagy hétvégén kiderül hogy rápattintható e a G Astra lemezfelnire... Az aggodalomra az adja az okot hogy ennek a dísztárcsának a közepén van valamiféle merevítés ami úgy néz ki mintha a kerékrögzítő csavarokra akarna felfeküdni... De egyébként úgy látom hogy úgy van kialakítva a dísztárcsa hogy 4 és 5 csavarhoz is stimmeljen. 

Ilyen egyébként:

$_1.JPG

 

szerk: ilyen a hátulja, ott vannak azok a csavar-valamik:

Nzg5ZjViMzJjMGIxM2RjYWM0Y2U0NDU2ZTIxYjBh

 

szerk2.: utána néztem, elvileg mind a két autónak 4x100 az osztóköre, és a szelep is pont csavarral szemben van mind kettőn (4 csavaros változatoknál)... szóval reménykedek... :-)

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

17 perce, BAlazs_26 írta:

sziasztok mai nap szereltettem fel a téli gumikat 195-65-r15 méretben. tudom ez nem váltóméret  de sajnos csak ez volt kéznél . azzal riogatott a gumiszerelő hogy tönkrevágja a fűtóművet -ebből mi igaz?azt tudom hogy valamennyivel többet fog mutatni a km óra .

Keress másik szerelőt, a nagyon eltérő ET számú felni árt-hat ( talán egyszer majd nem 300 ezernél hanem 250-nél mehet tönkre csapágy-egyebek) ha a felni maradt és a gumi más max az óra csal. Mi volt rajta alapból? 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

58 perce, BAlazs_26 írta:

sziasztok mai nap szereltettem fel a téli gumikat 195-65-r15 méretben. tudom ez nem váltóméret  de sajnos csak ez volt kéznél . azzal riogatott a gumiszerelő hogy tönkrevágja a fűtóművet -ebből mi igaz?azt tudom hogy valamennyivel többet fog mutatni a km óra .

Nem váltó méret és egy balesetnél a biztosítóval szemben talán meg is ütheted a bokád, de az, hogy "tönkrevágja" a futóművet, elég erős túlzás.

Nyári szettem nekem is ilyen, eddig bajom nem származott belőle. De, ha venni kell majd újat, csak gyári méretben fogok!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, BAlazs_26 írta:

sziasztok mai nap szereltettem fel a téli gumikat 195-65-r15 méretben. tudom ez nem váltóméret  de sajnos csak ez volt kéznél . azzal riogatott a gumiszerelő hogy tönkrevágja a fűtóművet -ebből mi igaz?azt tudom hogy valamennyivel többet fog mutatni a km óra .

Azt azért mondta hogy vegyél nála másikat.Ilyen gumis mifelénk is van.Minden évben új gumit akar vetetni :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 195/65/R15 a nyári gumi, azzal nekem pontos a km óra. Rá való gumival többet mutat a km óra mint a valós sebesség. Persze ha majd venni kell akkor én is rá valót veszek, de ilyenhez jutottam ingyen.

Egyébként rá került a D Corsa dísztárcsa, gond nélkül rá ment. :happy:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 18. at 13:09, zotya975 írta:

Keress másik szerelőt, a nagyon eltérő ET számú felni árt-hat ( talán egyszer majd nem 300 ezernél hanem 250-nél mehet tönkre csapágy-egyebek) ha a felni maradt és a gumi más max az óra csal. Mi volt rajta alapból? 

Mekkora a tűréshatár felninél az ET számnál?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csicsó írta:

normál üzemeltetési körülmények között ET 35-37  nem okoz problémát

Akkor az ET40-es( esetleg nagyobb) gyári alufelnivel vígan meg lesz az autó :) Mert nekem azért jó ha nem terheli meg túlzottan a futóművet, kerékagyakat, abroncsokat és nem rontja a futást.

Link to comment
Megosztás:

Egy visszajelzés a Continental Premiumcontact 5 típusú nyárigumiról. Idén vettem, és most szereltem le a kerekeket... A hátsó 6,8 mm-es, az első lekopott 5,3 mm-ig. Aki ilyet tervez, vegye figyelembe, hogy bazigyorsan kopik. A téli Conti TS 850 típ. gumimmal nincs ilyen kopási gondom.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gedikart írta:

Egy visszajelzés a Continental Premiumcontact 5 típusú nyárigumiról. Idén vettem, és most szereltem le a kerekeket... A hátsó 6,8 mm-es, az első lekopott 5,3 mm-ig. Aki ilyet tervez, vegye figyelembe, hogy bazigyorsan kopik. A téli Conti TS 850 típ. gumimmal nincs ilyen kopási gondom.

Mennyit mentél vele? 

Amúgy sajnos csodák nincsenek, a jól tapadó gumik puhábbak, tehát jobban kopnak. Anno a Yokohama Paradákat 20e km alatt nullára lehetett futni... Másfelől viszont azt sem gondolom hogy egy gumiabroncsnak feltétlenül 100e km-t kéne bírnia: egy átlagos használatot feltételezve is az minimum 6 év, addigra meg régen elöregszik és emiatt nem lesz tapadása.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Mennyit mentél vele? 

Amúgy sajnos csodák nincsenek, a jól tapadó gumik puhábbak, tehát jobban kopnak. Anno a Yokohama Paradákat 20e km alatt nullára lehetett futni... Másfelől viszont azt sem gondolom hogy egy gumiabroncsnak feltétlenül 100e km-t kéne bírnia: egy átlagos használatot feltételezve is az minimum 6 év, addigra meg régen elöregszik és emiatt nem lesz tapadása.

 

7 hónap alatt 32 ezer km-t, kb 70%-ban autópályán. Sajna nincs viszonyítási alapom, hogy az új guminak mennyit kellett volna (átlagban) teljesítenie. Vásárláskor olvastam, hogy ez a Premiumcontact jobban tapad, cserébe a jobban is kopik, de van az Ecocontact változat, ami tartósabb. Az előző években nem mentem ennyi, 5 évig használtam a Debica nyári gumit amivel a korábbi tulajdonosa eladta (akkor volt 2 éves a gumi), szóval 46 ezret tettem bele 5 év alatt, és a mintázata akkor volt 4,5 mm.

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

4 évszakos gumi tapasztalataim. VREDESTEIN QUATRAC 5 185/65R15

Bő 1,5 év és 40.000 km fölötti futás után most újra ránéztem. Az elsőkön 1-2 cm-es foltokban 4-5 helyen hiányzik a gumiból egy kis darab. Valószínűleg a nyári meleget nem bírta, akkor sűrűn nyikorgott is(most átkerülnek hátra). Nem száguldozva, de a "csak 46-al megyek, nehogy túllépjem a sebesség határt" típusokat gyorsan megelőzve :evilgrin: közlekedek. Télen, tökéletesen tette a dolgát, persze nagy hó nem volt, de a lefagyott utakkal elboldogult. 80%-ban Bp és Pest megye, a többi pálya(140+) és országút(100-110). A városon kívüli részek 4-5 fő, csomagok 1-2 hétre és néha kerékpárok a tetőn és sűrűn utánfutóval. Nyárra legközelebb veszek nyárit, de télre, pláne, hogy tegnap -5, holnap után pedig +13 fok lesz, nekem felesleges a téli gumi, maradok a 4 évszakosnál, legfeljebb kipróbálok egy másikat. És ráérek majd 15 foknál cserélni. :) 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, toma2105 írta:

Sziasztok! 

G Astra 4x100-as lemezfelniből többféle létezik?

Mert az autón lévő kerekek, ET 49, a pótkerekem pedig ET 35-ös

Lehet hogy beszerzek egy garnitúrát,és lecserélem őket. Kicsit jobban nézne ki a 35-el. :)

ET 35 az H Astra

Módosítva : csicsó
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.