Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

hali!

felrakattam az uj alufelniket + nyari gumikat, es erdeklodnek, hogy ki hany bar-t nyom a gumikba?

egy 7x15-os felnin vannak a 195/60-as gyari gumik.

Elvileg a tankoló nyílás fedelén rajta van a nyomás értékek...amúgy 2.0 bar -ral olyan nagyot nem tévedhetsz!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
ahogy tetszik, nem feltétlenül szükséges, van bőségesen oldalfal

a peremvédős gumi praktikus és szebb is, mint a peremvédőtlen társai

ebben a méretben - tudtommal - csak felsőkategóriásban találsz peremvédőset...

Köszönöm a felvilágosítást!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Opel Astra-G típusu autón váltanék felnit. Gyári adatok:

Osztókör: 4x100x56,5

Felniméret: 6x15

ET: 49

Gumi:185/65 R 15

Kérdésem:

A gyári gumit 185/65 R 15-öt szeretném rárakin egy 6,5x15 alufelnire. Ebben az esetben milyen ET számú felnit válasszak?

Köszi!

Üdv mindenkinek: KG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra-G típusu autón váltanék felnit. Gyári adatok:

Osztókör: 4x100x56,5

Felniméret: 6x15

ET: 49

Gumi:185/65 R 15

Kérdésem:

A gyári gumit 185/65 R 15-öt szeretném rárakin egy 6,5x15 alufelnire. Ebben az esetben milyen ET számú felnit válasszak?

Köszi!

Üdv mindenkinek: KG

Szerintem ebben az esetben az ET szám mindegy. Ha jól emlékszem, akkor már volt szó róla, hogy mit jelent az ET. Nem tudom pontosan megfogalmazni, majd valami hozzáértő megteszi helyettem :wink: , de asszem a nyomtávval kapcsolatos... :roll:

Link to comment
Megosztás:

ahogy tetszik, nem feltétlenül szükséges, van bőségesen oldalfal

a peremvédős gumi praktikus és szebb is, mint a peremvédőtlen társai

ebben a méretben - tudtommal - csak felsőkategóriásban találsz peremvédőset...

A Falken is peremvédős tudtommal (195/50R15-ben is)!

Egyébként, egyébként is jók a Falken tulajdonságai?

Azt tudom, hogy jól bírja a szar utakat, kátyukat, de milyenek az egyéb paraméterei a Dunlop Sp Sport01-hez képest (tapadás, aquaplanning...)?

Erről tud valaki valamit (Opel16v? :roll: )?

Link to comment
Megosztás:

Milyen vastag nyomtáv-szélesítőt lehet vagy érdemes tenni a G-Astrára?

S köbö mennyibe kerül?

Gyári ET49-es könnyűfém felnid van? Én 6.5-es ET38-asokon gondolkozom. Ezek kb 1-1 cm-el növelnék a nyomtávot a két oldalon... Azt mondták, ezt még elbírja az autó... Jó persze lehet, hogy picivel hamarabb megy tönkre a futómű, de annyival talán nem.... Vki esetleg, vmi tapasztalat? Engem is érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

A Rekordunkon az ET 49 helyett ET13 van fenn, de az eddig megtett kb150e km alatt csak egyszer kellett elöl mindkét oldalon és egyszer a bal hátulján cserélni a csapágyakat. De a szélesítőre csak annyit tudok mondani, hogy nekem az omira csak hátra megy fel 15mm-es.

Link to comment
Megosztás:

Gyári ET49-es könnyűfém felnid van? Én 6.5-es ET38-asokon gondolkozom. Ezek kb 1-1 cm-el növelnék a nyomtávot a két oldalon... Azt mondták, ezt még elbírja az autó... Jó persze lehet, hogy picivel hamarabb megy tönkre a futómű, de annyival talán nem.... Vki esetleg, vmi tapasztalat? Engem is érdekelne...

ha a mostani 6 széles, az új 6,5 lesz és az ET 49-ről változik 38-ra, akkor nem lesz egy centi, csak max fél, mivel a szélesebb felni középvonala is máshova esik ;-)

ha a mostani 5,5, akkor nem is nagyon lesz különbség, csak annyi, amennyit a felni ad

Link to comment
Megosztás:

ha a mostani 6 széles, az új 6,5 lesz és az ET 49-ről változik 38-ra, akkor nem lesz egy centi, csak max fél, mivel a szélesebb felni középvonala is máshova esik ;-)

ha a mostani 5,5, akkor nem is nagyon lesz különbség, csak annyi, amennyit a felni ad

Aha.... Bár most ezt kicsit nehezen tudom elképzelni. Azt gondolnám, hogy a 6.5-el még picit kijebb lesz a kerék széle, mint a 6-al... persze most azonos ET mellett gondolkozom. De valószínű igazad van, csak most én szenvedek kicsit képzelőerő hiányban... Amúgy igen, a 6-os ET49-est cserélném le, 6.5-es ET38-ra...

Link to comment
Megosztás:

A felni Opel gyári 6Jx15 és nem akarom cserélni. Egyszerűen kicsit kijjebb akarom rakni a kerekeket.

A szélesebb felni középvonala is ott van, mint a keskenynek - középen. Csak a szélesebb felni széle messzebb van a középvonaltól, tehát a teljes nyomtáv, amit kívül mérsz, szélesebb lesz, ha szélesebb gumid van.

Ha meg az ET csökken, azzal is nő a nyomtáv.

Az én ET-m 43. De mivel ezeken nem változtatok, csak a nyomtáv-szélesítő pogácsa vastagsága érdekelne, mennyivel lehet kijjebb vinni a kereket, hogy ne akadjon és ne növelje meg túlzottan a terhelést a futóművön. 10-20-30 mm??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.