Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Emberek segítség kellene ! Kb. két hete voltam szervizben kicseréltek 1-2 dolgot az autón.Megkérdeztem a muksót,hogy ha lehetséges és megoldható állítsuk át a B.C.-t németről angolra (ez okozta a vesztem) Mondta "persze semmi akadályapár perc és kész" Az átállítás nem sikerült és az eredeti állapot visszaállitása sem mert mint késöbbiekben kiderült a Tech-1 nem müködött helyesen és félreprogramozta a B.C.-t. :cry: És egy pár funkcio megbolondult és pontatlan számokat mutat. 40l/100Km átlagfogyasztás a reichweite H -betüt mutat ,Megtett km-ek száma meg 20-23km között ingadozik :cry: Majd elvittem másik szervizbe (schiller) gondolván ott csak jó a Tech-1 de nem jártam szerencsével mert lehúztak 5e Ft-al és semmi változás nem lett mondván rossz 1-2 jeladó a kocsiban(ez nem lehet mert minden jól működött semmi sem volt hibás) :cry: Most tanácstalan vagyok......Ha vkinek van ötlete akkor kérem szóljon !!!

PetiGSI

Link to comment
Megosztás:

Emberek segítség kellene ! Kb. két hete voltam szervizben kicseréltek 1-2 dolgot az autón.Megkérdeztem a muksót,hogy ha lehetséges és megoldható állítsuk át a B.C.-t németről angolra (ez okozta a vesztem) Mondta "persze semmi akadályapár perc és kész" Az átállítás nem sikerült és az eredeti állapot visszaállitása sem mert mint késöbbiekben kiderült a Tech-1 nem müködött helyesen és félreprogramozta a B.C.-t. :) És egy pár funkcio megbolondult és pontatlan számokat mutat. 40l/100Km átlagfogyasztás a reichweite H -betüt mutat ,Megtett km-ek száma meg 20-23km között ingadozik :lol: Majd elvittem másik szervizbe (schiller) gondolván ott csak jó a Tech-1 de nem jártam szerencsével mert lehúztak 5e Ft-al és semmi változás nem lett mondván rossz 1-2 jeladó a kocsiban(ez nem lehet mert minden jól működött semmi sem volt hibás) :D Most tanácstalan vagyok......Ha vkinek van ötlete akkor kérem szóljon !!!PetiGSI

valoszinü hogy ujra kéne az egész BC programozni !

szerintem jobban jarsz ha veszel egy uj BC-t olcsobban fogsz ki jönni

lehet tudok neked eladot ha érdekel szolj

Opel M3 volt az eset ??

1 hete voltam ott és kérdeztem hogy at lehet e rakni angolra ..

és mondtak hogy nme probalnak meg mert nemrég egy masik srácnak galyra rakta a BC -t a Tech 1 ..

egyébként én ugy tudom "TIS cd szerint" hogy nem mind1 ik BC tud angolul igy lehet hogy azért lett rossz mert egy olyat akartal atalitatni ami nem tudodt angolul

Link to comment
Megosztás:

Sonique !

Igy van! Sajnos én vagyok az áldozat :) Azóta kiderítettem,hogy nem is tud angolul a cucc :lol: De most mar az sem lenne baj ha legalabb vissza lehetne állítani az eredeti működő állapotra. Annyira nem zavaró a német :wink:

Mennyiért tudsz B.C.-t szerezni ?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Emberek segítség kellene ! Kb. két hete voltam szervizben kicseréltek 1-2 dolgot az autón.okozta a vesztem) Mondta "persze semmi akadályapár perc és kész" Az átállítás nem sikerült és az eredeti állapot visszaállitása sem mert mint késöbbiekben kiderült a Tech-1 nem müködött helyesen és félreprogramozta a B.C.-t. :) És egy pár funkcio megbolondult és pontatlan számokat mutat. 40l/100Km átlagfogyasztás a reichweite H -betüt mutat ,Megtett km-ek száma meg 20-23km között ingadozik :lol: Majd elvittem másik szervizbe (schiller) gondolván ott csak jó a Tech-1 de nem jártam szerencsével mert lehúztak 5e Ft-al és semmi változás nem lett mondván rossz 1-2 jeladó a kocsiban(ez nem lehet mert minden jól működött semmi sem volt hibás) :D Most tanácstalan vagyok......Ha vkinek van ötlete akkor kérem szóljon !!!

PetiGSI

Én is ilyen helyzetben voltam!Az enyém Olasz masina és én is át akartam állitani angolra ----de!!!nekem sem ajánlották mert ezeknek a tuskóknak foggalmuk sincs a BC-ről.

De ha találsz olyat aki ért hozzá szólj! :idea:

Link to comment
Megosztás:

OKÉ! Mindenféleképpen szólni fogok.......egyébként az a röhely ha tudnék szerezni egy TECH-1-et akkor én is visszatudnám állítani az eredeti állapotot a TIS alapján !!!! Tök érthetően leír mindent ezért nem értem hogy sikerült elprogramozni az egészet................. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
nekem is olasz van!!!

az még rosszabb, mint a német :roll:

Én már megszoktam!És nem is nyulok hozzá!

Multkor ráértem és kibróbáltam azt , hogy kivettem az izzókat és leirtam, hogy mit ir ki a BC.Az ablakmosó fogyását már tudom.

Meg néhány visszajelzővel is igy csináltam.

Már kenem-vágom!

Link to comment
Megosztás:

Értem. És eredeti könyvecskét nem tudsz szerezni? Abban biztos benne van a teljes hiba leírás. Esetleg több nyelven is.

sajan nem .És nem is hallottam még ilyenről.

ja még valami!

Vettem bele egy gyári opel magnót(rá van irva , gogy opel és levehető előlapos-3 eft.haszn. német boltban.)

Kérdésem az, hogy a BC-én irnia kellene-e a rádió által közölt dolgokat... :roll: gondolok olyanra, hogy sms vagy telefonszámok...stb.

És az sem biztos , hogy ez agyári magnója.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem a boardommal van vmi gondom. De egyszerűen nem tudok rájönni, hogy (gondolom vmi jeladó). A szindróma az, hogy ha pl. városban piros lámpa felé gurulok, kiveszem üresbe a fogyasztás nem esik le 1.1-re (alapjárati fogyasztásra) a fedélzetin, hanem pl 2-3littyót mutat és ha elkezdek fékezni, akkor még el is kezd emelkedni, addig amíg meg nem állok teljesen. Akkor leesik normál fogyasztásra. Fogyasztásban nem vettem igazán észre, hogy nőtt volna, de kib----tul zavar. Ja és a fordulatszám leesik rendesen 1000 környékére, tehát nem pörög a motor és mégis....

Vmi ötlete vkinek???

Link to comment
Megosztás:

Kess

Nekem is ezt csinálja de nem érdekel!

Én pont tegnap figyeletem meg , átlag fogyasztást akartam mérni (100km -re vetitve)És a piros lámpánál 16 literig ment fel! :roll: de ahogy elindultam ez csökkent a norm. És végül egy norm. átlagot írt ki.

Az átfolyás mérő (h/L)-az rendesen megállás után 1.1 L/h.

Szerintem vedd le az aksi saruit egy iccakára :roll:

Az "istállóban" mindig ezt javasolják!

Kicsit felejt a kicsike és utánna majd meglátod.

Link to comment
Megosztás:

fehérgsi

jaja van benne parasztklíma, ami nem fogja vissza a pacikat!!! :twisted: :twisted:

opel16v

ha vákumcső lenne akkor le is dadogna mert falsot szívna ha jól gondolom (csak mert tavaly lett cserélve vákumcső mert szar volt és néha ledadogott a kicsike)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.