Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Várj lehet nem tudod tisztán a BC mit takar.

Ez a BC olyan müszer amit (főként) gsi-kbe, calibrákba, omegákba szereltek és némi infót az az auto néhány jellemzőjéröl (átlagfogyi, megtehető km-ek, egyéb diagnosztikai infok).

Sztem a te autodban nem ilyen kütyü van. Ugytudom ez min a CD felszereltséghez járt.

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmi nekem is elö szokott fordulni.. Föleg tankolás után.

Egyébként függ attol is,h épp hogy vezetsz..ha nyomatod neki, természetesen lecsökken a megtehetö táv..ha meg csak poroszkálsz, akkor kevésbé.

Nekem pl. olyan is volt, hogy növekedett, 1-2kmert :)

Kiértem peströl :wink:

Link to comment
Megosztás:

Várj lehet nem tudod tisztán a BC mit takar.

Ez a BC olyan müszer amit (főként) gsi-kbe, calibrákba, omegákba szereltek és némi infót az az auto néhány jellemzőjéröl (átlagfogyi, megtehető km-ek, egyéb diagnosztikai infok).

Sztem a te autodban nem ilyen kütyü van. Ugytudom ez min a CD felszereltséghez járt.

Köszi a gyors választ!

Ha nem baj, azért feltennék még egy pár kérdést..... :oops:

1. Utólag a BC-t be lehet szerelni? Ha igen, mennyire bonyolult, és mennyibe kerülne? (96-os x16xel 1.6 16v astra)

2. Én otthon műszer nélkül kontroll lámpával kiolvashatom a hibakódokat? ( Az "Így csináld" Opel könyv szerint, ha jól értelmeztem, ez lehetséges. Tényleg így van?) Mert nekem már ez is nagyon megfelelne.

És mégegyszer, bocs az ilyen kérdésekért....

Link to comment
Megosztás:

1. Utólag a BC-t be lehet szerelni? Ha igen, mennyire bonyolult, és mennyibe kerülne? (96-os x16xel 1.6 16v astra)
Használjátok a weboldalt is, megéri! :evil: Pl itt egy cikk BC-ről

mindenesetre nemhinném, hogy belerakhato :?

2. Én otthon műszer nélkül kontroll lámpával kiolvashatom a hibakódokat? ( Az "Így csináld" Opel könyv szerint, ha jól értelmeztem, ez lehetséges. Tényleg így van?) Mert nekem már ez is nagyon megfelelne..

állítólag meg lehet csinálni, valaki irta is hogy foglalkozott vele de én ehhez fű vagyok

Link to comment
Megosztás:

Diagnosztikai csati A-B pontját összekötöd, elkezdi kivillogni a sárga pilács a kódokat.

és az hol van? hogyan kell csinálni? milyne szerszámmal? fényképek? ebböl helyes cikket lehetne csinálni a Szereld magad rovatba :idea:

Gabi most ugyis ráérsz.....esetleg...... :)

Link to comment
Megosztás:

Redline!

Írtó egyszerű, még Te is meg tudod csinálni! :)

Külön leírás nem kell, ennyi a nyitja: fogsz egy gemkapcsot, kihajlítod

U alakban, beledöföd a csati A és B pontjába, aztán győzzed számolni

a villanásokat, hogy közben nem zavarodsz bele. :)

Még nekem is nehezemre esett ez, pedig jó a megfigyelőképességem. :)

Link to comment
Megosztás:

Hello midenki. Az lenne a kérdésem mint kb. pár honappal ezelött........szóval az opel sztrádába jól félre programozták a B.C.-t és azóta is hülyeségeket mutat :) Pedig TECH-1-el csinálták csak a végén derült ki,hogy rossz a műszer :x

Szóval van vmi 5let ara,hogy ki tudna segíteni a B.C.-ujraprogramozásában? Igazából egy olyan ember is jó lenne aki rendelkezik TECH-1-el mert azt már tudom,hogy mit kell beprogramozni csak nem tudom mivel :wink:

sikerült már rendbe hozni a BC-t??

mert az opel sztrádában már jo a dolog fel tudja tölteni a rendesen ...

neked egyébként mit irt ki ??

nekem csak el konfigurálták de legalabb muxik :))

Link to comment
Megosztás:

Az nagyon jol hangzik.......megcsinálták a tech-et? Nekem végül is 1 funkcio kivételével minden ok. Reichweite egy nagy "H" betüt mutat.

Ha viszont TECH-el rámegyek akkor mutatja a TECH kijelzőén a jó REICHWEITE értéket. EGyszóval nekem csak ujra kellene állítani az egészet hogy a REICHWEITE müködjön........

UHUVAL beszéljek megint a tech miatt?

Link to comment
Megosztás:

Az nagyon jol hangzik.......megcsinálták a tech-et? Nekem végül is 1 funkcio kivételével minden ok. Reichweite egy nagy "H" betüt mutat.

Ha viszont TECH-el rámegyek akkor mutatja a TECH kijelzőén a jó REICHWEITE értéket. EGyszóval nekem csak ujra kellene állítani az egészet hogy a REICHWEITE müködjön........

UHUVAL beszéljek megint a tech miatt?

igen a tech1 jo

csak sajna azt nme tudtak hogy melyik BC re milyen nyelv mehet fel

pl 434 120 csak D, NL I, F,

434 121 re GB, E, S,

434 474 ALL

434 425 ALL

szal nezed meg mi van a BC tetejére irva 2 csavar tartja a gumi talca alatt van

szal ha be méssz akkor vagy vigyél magaddal vagy kérdezd meg van e már nekik 120ohm os ellenállásuk mert azt kell a benzinszit mérö helyére rakni a vezetékre és ugy ujra kalibrálni a megtehetö kilométert

én mas miatt mentem be de nekem is ez lett a tech 1 el ...

nme a tech 1 a hibás ..

Link to comment
Megosztás:

120ohm....erröl mintha hallottam volna. Hova kell pontosan rakni? Ők tudják? (Sztráda) Mekkora ellenállás kell? (hány wattos)

Egyébként a Laci4-töl kölcsönkértem a B.C.-jét egy tesztre és teljesen jól müködött még a REICHWEITE-is. Az Opel Schillernél meg azt mondták,hogy ki kell cserélni érzékelőket 20eFt értékben mert azok a rosszak :)))))))) Sarkonfordultam és eljöttem...........

A Laci4 autója 96'-os. Akkor az lesz a legjobb ha kiszedem a B.C.-t és felírom a számot.Ha tudják a számot akkor feltudják ujbol programozni?

Az nem gáz,hogy nem az eredeti auto magno van a kocsiban?

Link to comment
Megosztás:

120ohm....erröl mintha hallottam volna. Hova kell pontosan rakni? Ők tudják? (Sztráda) Mekkora ellenállás kell? (hány wattos)

Egyébként a Laci4-töl kölcsönkértem a B.C.-jét egy tesztre és teljesen jól müködött még a REICHWEITE-is. Az Opel Schillernél meg azt mondták,hogy ki kell cserélni érzékelőket 20eFt értékben mert azok a rosszak :)))))))) Sarkonfordultam és eljöttem...........

A Laci4 autója 96'-os. Akkor az lesz a legjobb ha kiszedem a B.C.-t és felírom a számot.Ha tudják a számot akkor feltudják ujbol programozni?

Az nem gáz,hogy nem az eredeti auto magno van a kocsiban?

Schillernél nekem nem tudtak meg csinalni de nem mondtak ilyet egyzserüen csak nem hivtak vissza...

szam csak a nyelv miatt fontos ... mivel most jol müködik nem kell

felprogramozni ujbol. egyébként nme hiszem hogy tudjak szam szerint melyikhez milyen program kell .. mert annak én néztem utána a TIS Cd-n

csak és kizárolag a tankrol lehuzott kébelre

rá kell rakni a 120ohm os ellenállást és tech1 el ujra kalibrálni a megtehetö kilométert.

mas nyelvet ne is akarj rá mert nem hiszem hogy német és olaszon kivül mast ismerne

ugye 92 es a kocsid ??

egyébként persze hogy csak a BC lett elálitva másnak semmi baja sincs

minden érzékelö tökéletesen muxik

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Naon klassz!

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...fault_codes.htm

Az eén verdám 97-as F Astra, kb 1 hónapja van nálam. az 1ik tankolásnál 99-est tettm bele aztán 130, eés akkor jött a sárga lámpa "kipuffogórendszer meghibásodása". eégett, amíg ki nem kapcsoltm a motort ->bekapcs, nem eég. Végre + tanátm a hibakiolvasó lábliosztását, rövidre köttm az 5-6-ost, felvillan a sárga lámpa, de rögtön el is alszik, bármennyit várok nem villog! mé'?

Talán az előző tulaj bekapcsolt gyújtással vette le az akkusarut és ezzen elrepítette a tárolót?

Link to comment
Megosztás:

Balfék!

Erről a hibáról nem is hallottam.

Szomorú vadgyk :) , pedig bennetek volt minden reményem.

A BC csatlakozója 16 lábas, az Anonym által közzétett weboldal segített beazonosítani a motort (köszönet neki!) -> a rajz alapján az 5-6-ost kell összezárnom. Az opeles könyvben volt leírva, hogy kényesen vigyázni kell arra, hogy ne legyen gyújtásra kapcsolva a verda, mikor az akkumlátort kötöd le, mert az a hibatároló "nullázását" vonja maga után. (Tom, a lelkes amatőrökkel van a legtöbb gond, de hát a szervíznek is élni kell vmiből :) )

Egyébként amire gyanaxom a lámpa felgyulladásával kapcsolatban (azóta nem is jelentkezett), az az, hogy 115ekm van benne eés már kezdettől (1 hónapja van nálm) fogva "zörög" a km óra spirálja vagy vmi. A szalonban a szervizes moncta, hogy eérdemes megnézni, mert +is állhat a verda miatta, bár ez nem jeladós csak spirálos, de vmit figyel. Azt is moncta a szervizes, hogy eérdemes az eredeti (5500Ft) opel bowdent megvenni, mert az utángyártottal (2500Ft) előfordul, hogy nem jó a csatlakozó felülete. Azért javítás előtt szerettm volna tudni, hogy a verda "kisokosa" mit mond, hogy naon ne vetődjek árnyékra. Még 1 :?: a bowden cserét érdemes szakemberre bízni, vagy viszonylag 1*űen ki lehet cserélni a kormányba eépitett légzsák aktíválása nélkül is? A fenébe, ha 1* elkzedm nemtom abbahagyni ! Még 1 :?: ha mán 1* meg kell bontani az óra körüli részekt, láttál már műszerfalat kék színű +világítással, ha igen véleményt kérek Tőled, érdemes-e kicserélni az izzókat ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.