Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán HIFI


berlina

Recommended Posts

Nyitottam egy ilyen topic-ot, mert az általános HIFI topic-ban azért mégsem ilyenekről esik szó. Valamint lehet másoknak is jól jön egy ilyen.

Na az történt, hogy kiment a bal végfok a rádiómban. Éppen mikor a lengőbiztosítékot kötöttem a pozitívra :( .

Keresek kapcsolási rajzot és kezelési utasítást a következő "fejegységhez":

Blaupunkt Opel Sebring Super

7 637 623 120/21

ftz-nr.u 108

M5204197

90 054 902

Szivesebben fizetnék érte Mao.-ra, mint Németo.-ba.

Ha valaki kapcsolattal tud segíteni azt is megköszönném.

Ja és keresek még gömb alakú gyári hangszóróházat is a kalaptartóra.

hangszorohazkis.jpgnagyobb kép

köszönöm

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • Hozzászólások 128
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Közzétett képek

Véletlen betévedtem ide a kecskeméti zsibvásárba, vettem is rögtön 3 rádiót. :(

viszont elkövettem egy nagy mulasztást, hogy a negyediket nem hoztam el. :(

Egy hosszúházas Blau Essen Stereo CR Arimat + kezelési kézikönyv és kapcsolási rajz, amit 6000 ft-ért tartott az árus.

néhány kép róla:

csatik a hátlaponadattábla

adattábla

oldalt

oldalt a kezelési kézikönyvvel

A fickó ceglédi, ha kell pü-ben megadom a számát, mert azt elkértem.

Link to comment
Megosztás:

Jók a rádióid koma!

nekem is van pár eddig 4 volt! ebből kettőt kemény 300.- Ft ért vettem, kettőt meg kaptam.... Amúgy tényleg jó áruk van! A vásárban 300-15.000.- ig láttam már. Amúgy hallottam hogy veteránosok közt volt ami 30e kelt el...

Nekem főlehg Köln typ vannak. Az egyiket eladtam, a másik a gépben van, meg a héten elajándékozok egyet, egy A commoba 8)

Szegény srácnak volt egy komoly gyűjteménye több polcnyi régi rádió, aztán lett egy kis tűz, és mind odaégett....

Amúgy ezek a régi gépek nagyon frankók! Nekem volt egy '80-akárhanyas, de az nagyon szarul szólt... a mostaniak, ugy 1965-1970 körüliek, ezek bikák! Sőt van olyan ahol lehet állítani 6/12V mer a '65 előtti Opelek 6V voltak.

A legfrankóbb meg hogy van egy 5-ös tuel csatlakozó a hátlapon, ahová külső jelforrást lehet kötni! Vagyis, bent van a régi rádió, frankó az összkép, és a kesztyűtartóban van az mp3, vagy a discman, és össze van kötve! 8) nekem is így műkszik! Majd teszek fel képet.

Link to comment
Megosztás:

Egy Becker Europa 591 - et most készülök berakni a tűzoltóba. Ha esetleg érdekel, csinálok róla képet.

Hát ha berakod a tűzoltóautóba, akkor csak képem lesz róla. :lol: De megköszönöm azt is.

A 123-asokba is tettek Becker Europa-t (egyszer olvastam :roll: ).

Asszem ő az, de nem vagyok benne 100%-ig biztos:

Becker_europa.jpg

Link to comment
Megosztás:

lightning

Szegény srácnak volt egy komoly gyűjteménye több polcnyi régi rádió, aztán lett egy kis tűz, és mind odaégett....
ez így is fáj... :lol:(

A legfrankóbb meg hogy van egy 5-ös tuel csatlakozó a hátlapon, ahová külső jelforrást lehet kötni! Vagyis, bent van a régi rádió, frankó az összkép, és a kesztyűtartóban van az mp3, vagy a discman, és össze van kötve! 8) nekem is így műkszik! Majd teszek fel képet

És ez stereo???? ugye az!!

el nem hiszed ezt a leírást és képeket mennyire várom!!!!!

Te csináltad a kapcsolást? Te tervezted?

De az enyieimen 6+1-es van, 6 csati számozva a fekete körben plussz a fémlemez körben

Épp tegnap számoltam össze őket: van most tíz, plussz ami az ótóba...

Ahogy az ember elkezdi szerezni, belepottyan a jóba, aztán már nincs megállás az emelkedőn. Csak az elsőt megszerezni, na az tartott két évig, aztán mitha az égből is autórádió potyogna...

Link to comment
Megosztás:

És ez stereo???? ugye az!!

Szerintem nem.... de azt hiszem van olyan is :lol: de a kocsiban mono van

Te csináltad a kapcsolást? Te tervezted?

egy régi kollegám... birizgálta a fantáziám az a dugó hátul.... van benne egy vakdugó, ha kihúzod megszünik az áramkör, és nem szól a cucc, na most kiagyaltam, hogy ez csak bemenet lehet, elmagyaráztam a srácnak mit szeretnék, ő kimérte. Tett rá egy kb 1m hosszú kábelt, és a végén olyan jack aljzatot, melyet, húzod belőle a jacket akkor összezár, így szól a radió, ha bedugod akkor megszakad, de a jel megy a CD-ről... tök mindegy hol áll a rádió. Csak egy ++os jackes kábel kell még a hanghordozó és az aljzat közé...hú ez most érthető volt?!

De az enyieimen 6+1-es van, 6 csati számozva a fekete körben plussz a fémlemez körben

na ezt lehet elszámoltam, ha lemegyek a garagéba megnézem...

Csak az elsőt megszerezni, na az tartott két évig, aztán mitha az égből is autórádió potyogna...

hát nem tudom.... én keresem a vásárokba, de ezek is elfogytak....vagy kupecokhoz jut, akik meg vagyont kérnek érte....

Link to comment
Megosztás:

egy régi kollegám... birizgálta a fantáziám az a dugó hátul.... van benne egy vakdugó, ha kihúzod megszünik az áramkör, és nem szól a cucc, na most kiagyaltam, hogy ez csak bemenet lehet, elmagyaráztam a srácnak mit szeretnék, ő kimérte. Tett rá egy kb 1m hosszú kábelt, és a végén olyan jack aljzatot, melyet, húzod belőle a jacket akkor összezár, így szól a radió, ha bedugod akkor megszakad, de a jel megy a CD-ről... tök mindegy hol áll a rádió. Csak egy ++os jackes kábel kell még a hanghordozó és az aljzat közé...hú ez most érthető volt?!
Értem!!!!

:lol:

De nem kellett sehova semmi kondi vagy ellenállás vagy vmi átalakító? Csak az a spéci Mechanikus Jack?

A CD-ből egész jó jel jön ki, ezt a "jó" jelet tehát átalakítás nélkül érti a Blau... ?

ki kék mérni mit ért a Blau, csak nem értek hozzá...

Link to comment
Megosztás:

De nem kellett sehova semmi kondi vagy ellenállás vagy vmi átalakító? Csak az a spéci Mechanikus Jack?
ahogy mondod!!!! Van a magnó hátulján egy muanyag dugó, ami benne van a tuelben, ezt húzd ki. Ebben látsz két villát, ezek kötik össze, hogy szóljon. Kihúzva meg sem mukkan. Na most ehhez kell egy csatlakozó egy kis kábel, kinek mennyi, meg egy jackaljzat, mert ha pozítívat teszel rá, akkor mindíg ki kéne venni az autórádiót átdugdosni.... így meg a jack aljzat végzi ezt mondjuk a kesztyűtartódban...

A CD-ből egész jó jel jön ki, ezt a "jó" jelet tehát átalakítás nélkül érti a Blau...

jaja, csak nemküld meg annyira a kakaót, hogy elszáljon a végfok.. én úgy állítottam be, mint ahogy a rádió szól az adott hangerőn. Nem kell semmit alakítani, a fülhallgatón is szól a CD, Mp3 is.... nem tudom ellenállásban van e valami difi, nekem 3 éve műkszik, még se a magnó, se a CD nem mondta be a unalmast.

Egyébként jobb Discmanen van phone, és line kimenet akkor tedd a line-ba az erre van. Nekem egy 10e Ft-os CD/MP3 van benne azon is van line, de a phonon nyomom ott dinamikusabban szól!

Amúgy a legnagyobb királyság a régi rádión nyomni a jó zenéket!!! Nem azt a szutykot amit az állomások nyomnak!

Link to comment
Megosztás:

Dehiszen fényezett a műszerfalad!!!

:lol:

Helo Tomi,

kűttem pü-t.

Meg majd keresünk neked egy valamilyet, nem kérdeztem a püben, h mik a rádiónyílásod méretei?

Mélység a legfontosabb 10mm a csatiknak+ház+asszem 10mm szokott lenni elöl a blendének és a gomboknak.

Szóval mekkora házzal kellene?

Z

Erről a csatlakozóról nem tudtam kitalálni fél évig, hogy miért kell ennyi vezeték?

Ma reggel rájöttem: 2*2 a két hangcsatornának az=4 (ezek bemenetek), egy a pozitív táp, egy a kijelzővilágítás, azaz megvan a hat, a plusz egy pedig a táp negatív pólusa (ezek pedig kimenetek a külső eszközhöz)

Csak meg kell keresnem melyik melyik.

:D

Köszi Lightning a leírást!!!

Link to comment
Megosztás:

"Dehiszen fényezett a műszerfalad!!! "
jaja! Jó kis kemény vas!!!! Azért a tetejére tettek szvacsot... :-)

"Erről a csatlakozóról nem tudtam kitalálni fél évig, hogy miért kell ennyi vezeték?

Ma reggel rájöttem: 2*2 a két hangcsatornának az=4 (ezek bemenetek), egy a pozitív táp, egy a kijelzővilágítás, azaz megvan a hat, a plusz egy pedig a táp negatív pólusa (ezek pedig kimenetek a külső eszközhöz)

Csak meg kell keresnem melyik melyik."

Ez jó! Ha megvan elárulhatod.... de a képen látom a te magnód is mono, vagy nem????

Én nem akarok okos lenni, de a jobb, és bal külön veték, de az árnyék nem lehet közös??? Mondjuk ha nem, akkor van 4 vezetéked, de a maradék két láb, nem az amit össze kell zárni, ha nincs külső forrás????

Link to comment
Megosztás:

:lol:)

de a képen látom a te magnód is mono, vagy nem????
ez itt az mono, ebből van több is...

itt

ami bent van az sztereo (ez volt a legdrágább szerzeményem...)

de a jobb, és bal külön vezeték, de az árnyék nem lehet közös??? Mondjuk ha nem, akkor van 4 vezetéked, de a maradék két láb, nem az amit össze kell zárni, ha nincs külső forrás????

fogggalmam sincs, csak agyalok...

a németek a fórumukon úgy örzik a titkot, mint barbarossa tervet....

de mondjuk ha a szerkenytyűn belül, külön csatornán megy a hang, badarság lenne egybekötni, a külső forrásról érkező árnyékot.

Ha a külső forrás ki van kapcsolva, akkor jó lenne ha szólna rádió, akkor is ha be van dugva a dugója, így viszont kell, hogy legyen a külső forrásban egy relé ami zár a külső forrás kikapcsolt állapotában. A relé mozgatásához folyamatos áramellátásra lesz szükség, azaz a kettőből az egyiknek vmi áramnak kéne lennie...

agyalok...

de ha az árnyék közös, és csak a kénylemesebb csatlakoztatás miatt van külön van szedve a két oldalnak, akkor felszabadul egy láb, az egy lábon először kiemegy vmi áram a külső forrásba, ott vezérel vmit, vagy vezérli vmi.

asszem ez lesz az!

a külső forrásban pl kazetta behelyezésekor egy mechanikus kapcsolóval szakítja ezt az összeköttetést (ami a vakdugóval rövidre lenne kötve fixen) és pl a rádió rádiórészét kikapcsolja, de az erősítő részét nem, így a külső forrás működhet.

amikor kihúztad a vakdugót semmilyen zajt nem hallottál?

akkor a lábkiosztás a következő lesz:

2+1 a hangnak be

1 ki és 1 másik be ennek a kapcsolásnak

1 a pozitív láb ki

a +1 pedig a negatív ki

vhogy meg lesz ez!

egyszercsak

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

:lol:

együtt örülök

elég jó az a kontraszt! :D szines kijelző és a monolicht.

Ha egyszer kiégne az égője valszeg jó lesz bele a szakszóval:"Barkas műszerfalvilágítás izzó"-ja, enyémbe olyan kellett, és elég jól el van rejtve a rádióban... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Végre van egy majdnem eredeti korhű rádió az autómban :lol: :D

Nekem is, hála és köszönet érte Blitz-nek!!! (Bár én az off 28 éves MB-ről beszélek, de nekem ő is a szívem csücske. :smt060

Most egy Blaupunkt Tempelhof CR 7 636 926/927 típusú rádiót keresek. Ugyanis megtaláltam a papírok között a kapcsolási rajzát, utánajártam, és úgy néz ki a 76-77 körüliekbe még olyat raktak. A kézikönyv szerint olyat, amim most van, csak 80-tól. Mindenesetre én így is nagyon örülök.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.