Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Most én is ebbe a dilemmába kerültem.

Régóta nagyon tetszenek a Calibrák, emléxem ezt nagyon sok helyen meg is említettem, (még a Rigó utcai nyelvvizsgán is x éve), mindig is szerettem volna egyet. Nekem (dehát ez csak a személyes dilim) az álomautó a 4*4 turbo, citromsárga Cali volt pótféklámpával a kis hátsószárnyban (tehát nem b*zinagy aluszárny, vagy ilyenek) Most elvileg lehetőségem is van venni, a pénzem egybe vóna rá, csak ugye amit mindenki ír, hogy ezek beza nem új autók, sokat lehet szivni velük, sok törődést igényelnek, megbizhatósággal kapcsolatban sem lettem meggyőzve...

Milegyen rulez...

Mindenesetre este megnézek egyet, Ha valaki úgy gondolja, hogy segítene mert közel van neki a Pólus, akkor a Meki parkolóban találxunk este fél nyolckor. Bárki jöhet, aki úgy érzi hogy segíteni szeretne! (Sajna világosban mindig dolgozom, sötétben tudom csak elsőre megnézni)

Itt a számom, ha vki jönne: 06203851946

Link to comment
Megosztás:

Most én is ebbe a dilemmába kerültem.

Régóta nagyon tetszenek a Calibrák, emléxem ezt nagyon sok helyen meg is említettem, (még a Rigó utcai nyelvvizsgán is x éve), mindig is szerettem volna egyet. Nekem (dehát ez csak a személyes dilim) az álomautó a 4*4 turbo, citromsárga Cali volt pótféklámpával a kis hátsószárnyban (tehát nem b*zinagy aluszárny, vagy ilyenek) Most elvileg lehetőségem is van venni, a pénzem egybe vóna rá, csak ugye amit mindenki ír, hogy ezek beza nem új autók, sokat lehet szivni velük, sok törődést igényelnek, megbizhatósággal kapcsolatban sem lettem meggyőzve...

Milegyen rulez...

Mindenesetre este megnézek egyet, Ha valaki úgy gondolja, hogy segítene mert közel van neki a Pólus, akkor a Meki parkolóban találxunk este fél nyolckor. Bárki jöhet, aki úgy érzi hogy segíteni szeretne! (Sajna világosban mindig dolgozom, sötétben tudom csak elsőre megnézni)

Itt a számom, ha vki jönne: 06203851946

Mennék én szívesen, csak Veszprémtől sajna messze van a Pólus...

Milyet veszel amúgy? Mármint motor/évjárat tekintetében. Ha ideírod hogy milyen a motorja, akkor megmondom mire kéne figyelni vásárlásnál. Addig is nagy vonalakban: a turbókkal vigyázni, általában szét vannak hajtva, és jó ha 1-2%-uknál működik az összkerékhajtás. Az pedig gyári alkatrészekből javíttatva súlyos százezrek (ismerek egy srácot akinek 900.000(!) Ft-ba került mire jó lett a 4x4). Az Ecotec négyhengeresek (X20XEV, csak '94 után) szeretik enni az olajat, bár ez valamivel kisebb mértékben a C20XE-re is igaz. A legmegbízhatóbbak a C20NE (4henger 8 szelep) motorosak (most kicsit hazabeszélek mert nekem is ilyen van), valamint a V6-ok, bár ez utóbbinál elriaszthat a magas biztosítás illetve (ha kell javítani, mert hálistennek ritkán) a magas szervizköltség.

A legfontosabb, hogy mivel szeretik őket hajtani, jól nézd meg hogy nincsen-e semmi hengerfejességre utaló jel rajtuk... Ja és szvsz ne áltasd magad abban hogy törésmentes Calibrát találsz, 99%-uk törve volt, csak nem mindegy milyen mértékben, és mennyire szakszerűen lett javítva.

És végül: ha megvan az új szerzemény, képeket/beszámolót kérünk!

Link to comment
Megosztás:

Mennék én szívesen, csak Veszprémtől sajna messze van a Pólus...

Milyet veszel amúgy? Mármint motor/évjárat tekintetében. Ha ideírod hogy milyen a motorja, akkor megmondom mire kéne figyelni vásárlásnál. Addig is nagy vonalakban: a turbókkal vigyázni, általában szét vannak hajtva, és jó ha 1-2%-uknál működik az összkerékhajtás. Az pedig gyári alkatrészekből javíttatva súlyos százezrek (ismerek egy srácot akinek 900.000(!) Ft-ba került mire jó lett a 4x4). Az Ecotec négyhengeresek (X20XEV, csak '94 után) szeretik enni az olajat, bár ez valamivel kisebb mértékben a C20XE-re is igaz. A legmegbízhatóbbak a C20NE (4henger 8 szelep) motorosak (most kicsit hazabeszélek mert nekem is ilyen van), valamint a V6-ok, bár ez utóbbinál elriaszthat a magas biztosítás illetve (ha kell javítani, mert hálistennek ritkán) a magas szervizköltség.

A legfontosabb, hogy mivel szeretik őket hajtani, jól nézd meg hogy nincsen-e semmi hengerfejességre utaló jel rajtuk... Ja és szvsz ne áltasd magad abban hogy törésmentes Calibrát találsz, 99%-uk törve volt, csak nem mindegy milyen mértékben, és mennyire szakszerűen lett javítva.

És végül: ha megvan az új szerzemény, képeket/beszámolót kérünk!

90-es C20XE

Megnézzük, szerintem hamar kiderítem, hogy hogy bántak vele.

Bár elég olcsón adják, lehet bibis lesz.

Elsőre csak körülnézelődés...

Lizingelt autó volt, most lett az övék, de már rég van új kocsijuk, most adják el.

Köszönöm a segitséget Gabi!

Link to comment
Megosztás:

Bazsnak van igaza :lol:

Hát még nem hogy életemben nem vezettem Calit, de még csak sose nem is ültem benne. ######án lent ülsz. Nagyon fless a keret nélküli ablak.

Na maradjunk a lényegnél, nem titok, erről van szó

Mindig a negákkal kezdem.

- szép alufelni szarrá padkázva, gumin is padkanyomok, belvárosi autó

- 230000 km-t mutat az óra. 3 éve lett behozva kintröl 178E km-rel, ők 3 év alatt tettek bele ennyit.

- Nagydarab srácé volt, most az apja jött el megmutatni a kocsit, úgy vezetett, hogy egyes 2400 rpmig, kettes 2800, hármasban meg nemsok, mégiscsak a Pólus parkoló. Szerintem a srác nem igy vezette.

- Opelpowa, rohadnak a hátsó sárvédőivek, balon a lökős fölött erősen, jobbon csak maga az iv kicsit.

- a blokkon olajsár van.

- ami a legnagyobb bánatom, égnek a visszajelző lámpák. 3 is :lol: A felső sorban a baloldalon az első három ami van, két felkiáltójeles, és egy sima kör két oldalán vmi bigyó (na most látszik mennyire értek hozzá) Állítólag fékbetétcserét akarnak a lámpák, plussz vmi bibi van a kézifékkel, és az jelez. Meg vmelyik féklámpa sem ok (valóban testhibás a jobb)

- amióta náluk van, 0-át költöttek rá. Vételkor fékbetétcsere, egyszer egy elosztófedélcsere. Oszt kész ;)

Nézzük a jó oldalát:

- Fú bazzzeg de qrva jó, nagyon szép, nagyon fless, nagyon megy, iszonyat fíling.

- Kemény kormány, kemény kuplung, pöccröff indul állítólag hidegben is (ma két nap állás után igy este is pöccre)

- nem készítették fel eladásra abszolút, (igen, ezt én szeretem) tök dzsuvás a motortér meg a belseje is picit, kívül meg közepesen.

- 450 az uccsó ár - 16 éves autó, sose gondoltam, hogy ilyen közel lehet egy Cali. (Kolléga a FiátPuncival (tökalap 1,2 16V) egy év alatt egymillát bukott csak az értékcsökkenéssel!!!!)

- állítólag tízezrenként volt olajcsere, de nem tudta megmondani milyen márkájú olajjal. Megnéztem, olajszint ok, színe viszont majdnem olyan sötét mint enyémben.

- fia állítólag 7,5-es átlaggal úszta meg Adriát oda-vissza (ez a gsi rulez topik állandó olvasójaként lehetséges)

- látszólag sose volt bajuk vele, nem értette a kérdéseimet

- ők nem törték, csak picit az első hátsó lökős reccsent, az első másodszor is, most is van rajta egy csúnya repi. Amint a képen látszik picit, hátulról is van szépséghibája. A szárny is, meg az ajtó is ütve. Jobb első sárvédőn is horpadt az index sarkától

- jajj amit mondtam hogy imádok, pótféklámpás hátsószárny :lol:))))))

- látszik, hogy nem rommá tört vas, hanem mivel nem kell nekik (gyerek januárban goto külföld - és milyen igaza van) eladják. Nem kereskedni akarnak, ennyit tud a kocsi, ilyen, nekik jó a Fábija.

- Dupla Remus, mégis szolíd hang

A legnagyobb bajom, nemtom mit akarok. Biztos vagyok benne, hogy sokat kellene rákölteni, De nagyon tetszik. Lassan szoktam vezetni, nem szeretek száguldozni, nekem még egy ezer köbcentis szívódízel autó is elég lenne, ez meg úristen 150 LE. Hát aludni biztos nem fogok tudni. Nagyon várom miket írtok, milyen várható kiadásokkal kell számolni (az átiratás 50-esén túl) És érdemes-e egyáltalán egy ilyen szerintem elhanyagolt, sokkm-s Calival foglalkozni.

Minden gondolatnak, hozzászólásnak örülök!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

szerintem ennyiért nem lehet túl jó állapotban az a c20xe

a 150 meg jó, ha 120 le :lol:

Vidd el egy szakszervízbe és nézesd át. Szerintem ennél jobb állapotút nem nagyon fogsz találni, pláne nem ennyi pénzért. Azért a motort kicsit alaposabban körül kéne járni, mert azért arra lehet rendesen költeni ha sz@r.

Szerintem néz még meg egy párat, ha tényleg Cali volt az álmod, akkor ne add fel azért, mert rozsdás a sárvédő és patkázott a felni. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem ránézésre, csak az eddigi tapasztalatokból (pl Anti - GSi, Fecka - Calibra) kiindulva: ennyi km-nél nem nagyon lehet meg a 150LE :lol:

az én ex-gsim meg brutálisat lép, az ugye 95-ös és tényleg 140e van benne

gondolom, ezt te sem vitatod

mondjuk ha kész lesz egyszer a corsa, szerintem megint beleugrok egy c20ne caliba :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem ránézésre, csak az eddigi tapasztalatokból (pl Anti - GSi, Fecka - Calibra) kiindulva: ennyi km-nél nem nagyon lehet meg a 150LE ;)

az én ex-gsim meg brutálisat lép, az ugye 95-ös és tényleg 140e van benne

gondolom, ezt te sem vitatod

mondjuk ha kész lesz egyszer a corsa, szerintem megint beleugrok egy c20ne caliba :lol:

Aha.

Hát azért van egy pár C20XE , ami nem beteg.

Rá kell nézni arra a mocira , ha szépen muzsikál , és olaj sincs a vízben , akkor talán még jó is lehet.

A tied nem tudom hogy hogy ment , nincs mit vitatnom. :lol:

C20NE forever. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is érdemes még körülnézni calibra van bőven eladó.Mielött megvettem volna bazstól az astrát megnéztem egy pár gsit és elég elkeserítő volt a kinálat.Ha veszel egy rossz állapotú autót nagyon sok pénzt rá lehet költeni és sose érsz a végére.

Link to comment
Megosztás:

Aludtam vagy egy órát éjjel, a többit hátról hasrafekvés és visszával töltöttem. Pörgött az agyam, de kábé 0 volt a hatásfoka.

Annyit kitaláltam, hogy ha már egyszer veszek egy ilyen frankó autót, akkor már keresek olyat, aminek nem 6 helyen bibis a karosszériája, inkább C20NE motorosat keresek, és jó lenne olyan, ami kevesebbet futott. Az sem lenne baj, ha nem szarná le az előző tulaj, hogy 3 visszajelző lámpa is világít.

Tényleg, nem tudjátok véletlen, hogy mit jelentenek ezek a lámpák? A bal felső három, 2 felkiáltójeles, és egy sima körös.

Na megyek melózni Calin filózás helyett, mert s*ggberúgnak.

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÉLEMÉNYEKET

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.