Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyes


Blitz

Recommended Posts

  • Hozzászólások 324
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kedves Barátaim!

Van pár eladó alkatrészem OPEL Kapitan 2.6L Hydramatic P2 es tipusu 1959 es autóhoz!

Konkrétan:

-Eső-Hátsó híd

-Első jobb-bal sárvédő

-Kormányoszlop kompletten kormánnyal és kapcsolókkal 2db

-2,6 sor6-os motor

Ha van akit érdekel itt megnézheti:

http://auto-motor.vatera.hu/index_c368.html?us=hatges

Tiszteletem

Mi maradt még a kocsiból? illetve megbontaná e a motort vagy a hátsó futóművet(fékdobok miatt) elsősorban ezek érdekenének..

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Régen... Kb 4 éve - találtam egy DTM MONZA- át szóval neki álltak át építeni a kocsit- Tiszta műanyag oldalak- körlámpák elöl stb.- jónak látszott messziről persze. Mint érdekesség. De a belseje és a motortere az gány volt. Szóval csak pálya autó lett volna belőle. mert utra nem kapott volna engedélyt. nem is tudom hova tünt az a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Régen... Kb 4 éve - találtam egy DTM MONZA- át szóval neki álltak át építeni a kocsit- Tiszta műanyag oldalak- körlámpák elöl stb.- jónak látszott messziről persze. Mint érdekesség. De a belseje és a motortere az gány volt. Szóval csak pálya autó lett volna belőle. mert utra nem kapott volna engedélyt. nem is tudom hova tünt az a kocsi.

Itthon ?

Link to comment
Megosztás:

Régen... Kb 4 éve - találtam egy DTM MONZA- át szóval neki álltak át építeni a kocsit- Tiszta műanyag oldalak- körlámpák elöl stb.- jónak látszott messziről persze. Mint érdekesség. De a belseje és a motortere az gány volt. Szóval csak pálya autó lett volna belőle. mert utra nem kapott volna engedélyt. nem is tudom hova tünt az a kocsi.

Lehet, hogy már szétbontottad, csak nem emlékszel rá :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy már szétbontottad, csak nem emlékszel rá :D

Azt kétlem. :)

Meg találtam a régi címét és írtam neki. Válaszolt is. El Vermelte és azt írta,hogy majd ,ha lesz ideje és energiája. Pénztárcája. Akkor be fejezi.

Szerintem a TVN es oldalamon fennt is van a kép sorozat. Ha gondolod nézd meg.

Link to comment
Megosztás:

Mivel itt Vegyes Dolgokat lehet Írni ezt megteszem. :D

meg néztük azt a csoda Asconát a 15 kerben.--- Szóval én ott hagyom. :D meg adom a lehetőséget másnak,hogy haza vigye és csak csinál valamit vele.. Kicsit oda van a kocsi. Mondjuk a 160.ezer forint érte? de vannak fanatikusok azoknak talán meg éri.. :)

Link to comment
Megosztás:

Mivel itt Vegyes Dolgokat lehet Írni ezt megteszem. :D

meg néztük azt a csoda Asconát a 15 kerben.--- Szóval én ott hagyom. :D meg adom a lehetőséget másnak,hogy haza vigye és csak csinál valamit vele.. Kicsit oda van a kocsi. Mondjuk a 160.ezer forint érte? de vannak fanatikusok azoknak talán meg éri.. :)

Lehet nem véletlen, hogy nincsenek képek.

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
Opel Busz.

Semmi információt nem találtam róla, gondolom a Blitz alapjára épülhetett.

Kis keresés után ennyit találtam róla:

A pontos neve Typ 330 Panoramabus, valóban a Blitz alapjaira készült '53 és '56 között mindössze 67 példányban a Kassbohrer cégnél.

17 utast tudott szállítani, és 2.4-es soros hathengeres benzinmotorja volt 58 lóerővel, ami 95km/h-s végsebességre volt elegendő.

Techinai adatok:

Lökettérfogat: 2473 cm³

Teljesítmény: 58 LE (43 kW) 3070/min-nél

Váltó: 4 előre- / 1 hátrameneti fokozat

Elektromos rendszer: 6 voltos

Hossz / Szélesség: 5670 mm / 1940 mm

Tengelytáv: 3300 mm

Gumik: 6.00–18 extra

Önsúly: 1720 kg (1955-től 1735 kg)

Terhelhetőség: 1880 kg (1955-től 2065 kg)

Össztömeg: 3600 kg (1955-től 3800 kg)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

A gazdája akkor már csak egy eredeti felnit keresett hozzá pótkeréknek :unsure: Vagy két órát beszélgettem vele. Nagyon jó arc, bár a beülést nem volt merszem megkérdezni, de a motorteret kinyittattam vele és a motort is beindította. Ha nem hallom az indítózást, nem hittem volna el, hogy jár a moci :D

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.