Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Visszahívás a vezérmüláncokra....


uhuhu

Recommended Posts

Picsába...

Most akkor kell cserélni vagy nem? A szervíz lekoptatott az előbb.

Ha te vagy az első tulajdonos és nem kaptál értesítést, akkor valószínű nem. Én úgy vettem ki, hogy a 2003 év végi - 2004 év eleji gyártású 1.2-es motorokra vonatkozik. Még garis a gép?

Link to comment
Megosztás:

Picsába...

Most akkor kell cserélni vagy nem? A szervíz lekoptatott az előbb.

Mikori az autód pontosan? A szervíz utasítás szerint csak a 2004-es modellévű autókat érinti... De úgy látszik, egyes szervizek a 2003 végi gyártású autókat is visszahívták még a biztonság kedvéért (lásd Sanyo)...

Link to comment
Megosztás:

A kollega gépe is megy vissza, ( 2003 dec.) kapott ajánlott értesítőt.

Off

Valószínű már 2003 végétől a 2004-es modellévnek megfelelően gyártották az autókat... Gondolom a szervízeknek megvan, hogy adott gyártási hely esetén pontosan mely időponttól (motorszámtól) kezdve kell visszahívni...

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi vagyok, hogy 2004.12. havi G Astrámat visszahívják-e lánccserére. Ugyanis gyújtásmodulcserére most hívtak vissza. Akár egyszerre is megcsinálhatnák.

Neked milyen motor van az autódban? Nem is mondtad még... vagy csak nem emlékszem.... :oops: Bocsi, most olvasom, hogy 1.4-es... Twinport?

GYújtásmodulra is visszahívnak? Mi a csuda, beindult a nagy visszahívások sorozata?

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi vagyok, hogy 2004.12. havi G Astrámat visszahívják-e lánccserére. Ugyanis gyújtásmodulcserére most hívtak vissza. Akár egyszerre is megcsinálhatnák.

akkor neked szijas motorod van. ugyanis csak a szijas Z14XE motorokra van gyujtáshid cserére visszahivás.

azért illene tudni, hogy milyen motor van az autódba.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémre nincs C20LET cserére visszahívás???

:lol: ;) :(

"Kedves Tom,

Tájékoztatjuk, hogy az Ön autójában is fellelhető X14XE motoroknál előfordulhatnak hiányosságok a menetdinamikában (nyomatékhiány alacsony fordulaton, nyúlósság magas fordulaton, teljesítményhiány nagy sebességnél). Az Ön megelégedése érdekében ezért javasoljuk, keresse fel szervizünket, és motorját díjmentesen kicseréljük C20LET típusra."

:roll: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

dehogy tudom. Hát nem a hülyékből él a tisztes szakma?

Ha figyelmesen olvasgatod a fórumot, illene tudnod... :roll: Volt már róla szó párszor: a Z14XE motorkódú motorok még szíjasak, míg a Z14XEP kódú twinport mocik már láncosak. Most már tudod... :wink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

:( :D :D

"Kedves Tom,

Tájékoztatjuk, hogy az Ön autójában is fellelhető X14XE motoroknál előfordulhatnak hiányosságok a menetdinamikában (nyomatékhiány alacsony fordulaton, nyúlósság magas fordulaton, teljesítményhiány nagy sebességnél). Az Ön megelégedése érdekében ezért javasoljuk, keresse fel szervizünket, és motorját díjmentesen kicseréljük C20LET típusra."

:roll: :lol: :D

:lol: ;)

Már várom a levelet!!!

Link to comment
Megosztás:

Az én kocsim 2003 szeptember - októberben készült vmikor,

Belgiumban (?)

Valszeg az OPel a motorszámot nézi, hogy melyikbe raktak anyaghibás

láncot.

Azért botrányos dolog, hogy egy kiforrott modell vezérműlánca rossz minőségű lehet. A zsigulikban 15 év után nyúlt meg a lánc.

Egyébként a gépemben 45ezer van, garanciás még, és nem produkálja a tüneteket. (hangos, traktorszerű zakatolás)

Az Opel is kezdi elengedni magát.

Link to comment
Megosztás:

akkor neked szijas motorod van. ugyanis csak a szijas Z14XE motorokra van gyujtáshid cserére visszahivás.

azért illene tudni, hogy milyen motor van az autódba.... :roll:

Ezt meddig kell megkapni? Az enyém 2004.12.07-én érkezett a telepre. Összehasonlítási alapom nincs,de nekem is furcsa az alapjárat és azodalépésnél "trrr" hang. amúgy megy. Motorszámot tudsz mondani amitől ez megy, mert félek ezek itt sumákolnak.

Hol lehet ezzel kapcsolatban több info?

motorszám.Z14XE20EF9607

Ezt 96-ban gyártották? Mármint a motort?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.