Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világitással kapcsolatos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Pár hete a Vaterán is láttam. Meg bal oldali ködlámpa is van fenn, ami kincs az Omegások körében.
Tele vannak a bontók jobbkormányos Omegákkal. Ott mindennek a másik fele kopik. ;) És akinek nincs, ott szerezhet állítható anyósülést is, meg szembevakító fényszórót. ;) Jut eszembe! Szemétség lenne, ha csak a jobbos fényszórómat cserélném le? Akkor mindkét oldalra világítana. :unsure: (Bár most meg csak balra világít.... Bár olyan matt szegény, hogy senkit nem zavar... :blink:
Link to comment
Megosztás:

Nekem jobbkormányosról a jobboldali osztott tükörlap érdekelne, mert sokszor zavaró, hogy nem látok az autó mellé.
Nosza! De szerintem próbáld ki, hogy a jobb egyből mit látsz a baloldali tükörben. Kb annyit fogsz látni amabban is. Én már szívtam meg a Benznél hasonlóval.
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Kicseréltem az első lámpákat, naggyon komolyan néz ki ;) Már csak a xenon szett hiányzik ;)

Rájöttem, hogy miért nem mozgatta a magasságállító motor a régi foncsort :unsure: A jobb oldali három pöckéből kettő le van törve :blink: A bal oldali meg egyátalán nem mozog. Majd rámérek a vezetékére. Van külön biztosítéka ennek oldalanként?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a DEPO jól vílágít, most már egy hete xenonnal teszi a dolgát.

Ez jó hír, talán nemsokára nekem is lesz már egy kis píízmag a világításfejlesztésre.

Bár esélyes hogy 70%+ lesz a gázszámlám januártól, úgyhogy asszem még csúszik

kicsit a project. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nincs külön oldalanként biztosítózva.

Depo lámpák mentek bele? Jól világítanak? :lol:

Jaja, megjöttek patacsitól :lol: A kitámasztó fém "rugókkal" vigyázni kell (kétkezes művelet!!!), az egyiket sikerült beleejteni a lámpatestbe, de kirázogattam ;) A régi lámpák oldalsó gumiszegélye be volt tolva a sárvédő pereme alá (bontva volt már a gép), az újat meg egyszerűen nem tudtam oda betolni, úgyhogy most a búra és a sárvédő között van, remélem így kell :P Baromi jó fénye van, átmentettem a régiből a futurelight H1 izzókat a lencsésbe. Szép éles a határvonal, fölötte meg kékeslilásan látszik, hogy a projektor bontja a színt :lol:

Szereznem kell állítómotort még a bal oldaliba és kész lesz :D

Bár esélyes hogy 70%+ lesz a gázszámlám januártól, úgyhogy asszem még csúszik

kicsit a project. :unsure:

Ne is mondd ;) ;) :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekiálltam "rendesen" beállítani a fényszórókat, mert legutóbb csak a magasságot állítottam be és kicsit bandzsán világított... sikeresen kiugrasztottam az egyik felső gömbcsapot a belső szekezetből és persze sehogy sem megy vissza, hogy az ég szakadjon rám :unsure: ;) Visszatettem a régi búrát, gyönyörű az összkép :blink: Még bírkózok a csappal :P

Viszont a motor működik, csak nem jól érintkezik ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia

Igen én szétszedtem pár honapos korában. Meleg helyen kell csinálni, nekem szerencsém volt, erősen sütötte a nap. Akkor is kellett hőlégfuvóés ovatosan fokozatosan feszitettem szét. Ujkorában az a ragacs még olyan mint a rágogumi. És éles szikével ahogy feszitettem, vágtam is ezt a ragacsot. Nehéz igy elmondani, de ha nekiállsz látod mit kell tenni. Ovatosan csináld, de nem fog eltörni azért olyan könnyen. Utána én sziloplasztal még jol körbekentem összerakás után. Én mindkettőt szétszedtem, mert pár honaposan kezdett opálosodni a bura belseje. Most szép. Sok sikert hozzá. Szoval nem lehetetlen. :unsure: :blink:

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne Depo lámpa tulajoktól...

Csütörtökön hozta egy cimbi Patacsiéktól, most reggel bontanám ki, hogy nekiugrok a cserének, és vmi gyanús lett :rolleyes:

Ekkora eltérés van a két oldali lámpa között mindenkinek??? Lásd a keretezett részeket a képeken <_<

Bal oldali lámpa A lencsét két kis kampó tartja a helyén, nem is értem hogy megy rá a gumi porvédő, meg mi ez a lyuk mellette???

Jobb oldali lámpa

Elcseréltek vmit patacsiéknál vagy a nagykerben???

Ha nem kéne ekkora eltérésnek lenni a kettő között, akkor inkább be se rakom... Pedig a régi lámpa már nagyon matt, jól jönne ez a projektoros upgrade:)

Köszi:

Peti

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Na végülis győzött a bátorság :) Thx Kori, tényleg az a dugó tartotta a foncsort B)

Bekerültek a projektoros lámpák a helyükre... Bár egy kis szívás volt vele, mert a tompított nem működött először. Kiderült, hogy a foncsor hátulját sikerült úgy lefesteniük a kis ferdeszeműeknek, hogy nem kapott testet a h1-es égő :) Némi festék kapargászás után mostmár tutin működik...

Mellesleg itt vettem: Patacsi Team. 27eFt/pár

Link to comment
Megosztás:

Jaja, sokkal jobban néz ki, és jobban is teszi a dolgát. Mostmár csak a helyzetjelző sárgasága gáz, legalábbis a tompítotthoz és a refihez viszonyítva, de majd kap hétvégén fehér led-et B)

Meg mostmár azt is tudom hogyan kell égőt cserélni, ha kiég a tompított. Ugyanis azt a helyén az aksi előtt szerintem csak nőgyógyász tudja kicserélni :)

Azt a pár csavart inkább kicsavarom, minthogy az aksi mellett kotorásszak és káromkodjak :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Kérdés:

95ös projektoros lámpás omiba szeretnék xenont. Milyen foglalatú izzó kell hozzá illetve mennyire macerás beszerelni, vagy esetleg vmi leírás hozzá? Hdeu-nál dolgozom ugyhogy beszerzésel nem lesz gond(akinek esetleg kell, megtudunk beszélni a bolti ár alatti árat) :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.