Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

7 órája, kisapa63 írta:

Megmondom őszintén nem is látok világítást a szivargyújtónál. Nem tudom, hogy megoldható-e de lehet egyszerűbb lenne a biztosíték táblában átkötni.

Akkor lehet, hogy az is egy REC-es extra :)  

De nyilvan barhonnan viheted, csak az mar ott lenne helyben.
 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 24. at 19:10, csaba66 írta:

Akkor lehet, hogy az is egy REC-es extra :)  

De nyilvan barhonnan viheted, csak az mar ott lenne helyben.
 

Ez érdekes most szétszedtem a szivargyújtót és 3 db vezetéket találtam a baj csak az, hogy a műszer szerint a harmadikon is ott a 12V. Én ezt nem értem.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kisapa63 írta:

Ez érdekes most szétszedtem a szivargyújtót és 3 db vezetéket találtam a baj csak az, hogy a műszer szerint a harmadikon is ott a 12V. Én ezt nem értem.

Lehet, hogy valami mas, kesleltetve kikapcsolt aramkoron van, ha nincs REC... 

Koss ra egy izzot, vagy hagyd bent a muszert, aztan kocsi becsuk, var, kukkol :)

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Balco33 írta:

Sziasztok! Astra z16xer, 212052 hibakód, gázpedálszenzor. Azt monták ne cseréljem ki, mása gond. Nézzek utánna itt, de nem találok semmit. Voltmár valakinek ilyen probléma? 

Előre is köszönöm. Szaboló Balázs 

Pedig boven van rola szo, ird be a keresobe. Az UEC alatti csatlakozoknal szokott lenni kontakthiba egyebkent, de ha csak kod van, es tunet nincs, akkor elso korben eleg torolni, aztan nezni, jon-e ujra.

Link to comment
Megosztás:

On 2014. 08. 07. at 9:54, Astra555 írta:

 

Nekem meg keményfedeles papírom is van róla, de a baj az, hogy "azt mondják zongora, aztán meg úgy írják, hogy kefe" (Markos-Nádas: Katonadolog). :D

 

Rátettük gépre, de ott meg valami szervizelésigényt írt magyarul, szóval fogalmam sincs róla mi lehet, minden működik nincs semmi baja. Lehet, hogy a múltkori gázpedál probléma miatt tárolta el.

 

Androidos készülékem még nincs. 5 éves ez a Nokia 5800 XpressMusic, de nem akar bedögleni, ráadásul még az akku is eredeti, így nem tudom magam becsapni, hogy indokolt volna a csere. :icon1:

Mi lett a hiba megoldása?Tudom nincs sok esély,hogy kapjak választ,de egyszeruen nekem is ez a hiba es az auto nem indithato.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag lennék a fórumon!

Persze problémám van és segítséget keresek hozzá :)!

Az autóm egy 2010-s Astra H 1,7 kombi! A tünet : vagy két napja a komputer kiírta, hogy bal oldali helyzetjelző hiba, nem nagyon izgatott, hisz nem létfontosságú, de.... ma rászántam magam a cserére, és az van, hogy az izzó jó, nem kap viszont áramot, és még egy plusz tünet, hogy ha rá adom a gyújtást a féklámpám működésbe lép automatikusan és el sem alszik...Na ez már viszont eléggé létfontosságú...

Lehet, hogy REC hibám van, vagy tudtok más lehetőségről?

Kérlek írjatok, így nem merem használni, pedig a munkámhoz kellene (járom az országot mint szaktanácsadó különböző elektronikai cégeknél, heti 1-2 ezer km) a szakszerviz meg piszok drága...

Segítségeteket, javaslataitokat várva!

 

Köszönettel:

 

Atty70

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Atty70 írta:

Az autóm egy 2010-s Astra H 1,7 kombi! A tünet : vagy két napja a komputer kiírta, hogy bal oldali helyzetjelző hiba, nem nagyon izgatott, hisz nem létfontosságú, de.... ma rászántam magam a cserére, és az van, hogy az izzó jó, nem kap viszont áramot, és még egy plusz tünet, hogy ha rá adom a gyújtást a féklámpám működésbe lép automatikusan és el sem alszik...Na ez már viszont eléggé létfontosságú...

Kosd le az akkut egy fel orara, hatha rendbejon a resettol. 

Nalam a feklampa emlekeim szerint megy gyujtas nelkul is, igy a feklampa kapcsolo nem lehet, hacsak nem varialtak at a dolgot 2006 es 2010 kozott...

Ha a reset nem segit, akkor neki kell allni nyomozni, pl. kiprobalni, megy-e gyujtas nelkul a feklampa. 

Ja: a feklampa es a hatso helyzetjelzo ugyanaz, csak eltero fenyerovel; nem lehet, hogy csak a helyzetjelzo megy?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, csaba66 írta:

Kosd le az akkut egy fel orara, hatha rendbejon a resettol. 

Nalam a feklampa emlekeim szerint megy gyujtas nelkul is, igy a feklampa kapcsolo nem lehet, hacsak nem varialtak at a dolgot 2006 es 2010 kozott...

Ha a reset nem segit, akkor neki kell allni nyomozni, pl. kiprobalni, megy-e gyujtas nelkul a feklampa. 

Ja: a feklampa es a hatso helyzetjelzo ugyanaz, csak eltero fenyerovel; nem lehet, hogy csak a helyzetjelzo megy?

Hello!

megpróbálom a resetelést hátha segít...nem nem csak a helyzetjelző megy, működik a pótféklámpa is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem tudom találkozott e valaki olyannal hogy a duda hol szól hol nem szól. Nem tudom összefüggésbe hozni semmivel.

Ha jobb idő lesz a kürt saruját meg gondolom a biztosítékot megnézem. Ha ezek jónak bizonyulnak akkor merre keresgélhetek tovább?

(Astra H; 2008; Hatchback; 85kW;)

Köszönöm a további ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, kszaby said:

Sziasztok!

Nem tudom találkozott e valaki olyannal hogy a duda hol szól hol nem szól. Nem tudom összefüggésbe hozni semmivel.

Ha jobb idő lesz a kürt saruját meg gondolom a biztosítékot megnézem. Ha ezek jónak bizonyulnak akkor merre keresgélhetek tovább?

(Astra H; 2008; Hatchback; 85kW;)

Köszönöm a további ötleteket!

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Link to comment
Megosztás:

1 perc, csaba66 írta:

Ez elvileg minden hibara igaz :)

Jelen esetben kerdes, hogy hajlandok-e atforrasztani, vagy cserelni akarjak; az utobbi nem lesz tul olcso...

Az jó kérdés. Még a forrasztással nincs is bajom (szakmába vág) de ez a szétszedés... hideg kirázott tőle s az is amik utána "lehetnek" hibák...

Vajon az újban ezek le vannak forrasztva vagy ott sem? Mennyi ennek az ára kb?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, kszaby írta:

Az jó kérdés. Még a forrasztással nincs is bajom (szakmába vág) de ez a szétszedés... hideg kirázott tőle s az is amik utána "lehetnek" hibák...

Vajon az újban ezek le vannak forrasztva vagy ott sem? Mennyi ennek az ára kb?

https://cromax.hu/kormanyoszlop_modul_cim_modul_opel_astra_h_41792

Aztan hogy egy szerviz mit ker erte... Gondolom, az ujak mar jobban vannak forrasztva, de ki tudja, mert azert a regiek is birtak jopar evig.

A leiras valoban kisse remiszto, de azert nem lehetetlen, foleg, ha van nemi gyakorlatod a temaban. En mar tul vagyok rajta, a kormany leszedeshez kell egy (azt hiszem 50-es) torx kulcs, mas extra szerszam igeny nincs. Csak turelmesen, ovatosan, figyelmesen elolvasva a leirast. Szanj ra jopar orat, kapkodas nelkul, adott esetben megallva, ujra elolvasva a leirast, lefenykepezve, mi hogy volt, stb.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

https://cromax.hu/kormanyoszlop_modul_cim_modul_opel_astra_h_41792

Aztan hogy egy szerviz mit ker erte... Gondolom, az ujak mar jobban vannak forrasztva, de ki tudja, mert azert a regiek is birtak jopar evig.

A leiras valoban kisse remiszto, de azert nem lehetetlen, foleg, ha van nemi gyakorlatod a temaban. En mar tul vagyok rajta, a kormany leszedeshez kell egy (azt hiszem 50-es) torx kulcs, mas extra szerszam igeny nincs. Csak turelmesen, ovatosan, figyelmesen elolvasva a leirast. Szanj ra jopar orat, kapkodas nelkul, adott esetben megallva, ujra elolvasva a leirast, lefenykepezve, mi hogy volt, stb.

Velem az a baj ha szétszedek valamit fele eltűnik :D Ezért mondtam a szerelést :D

Értem. Na utána járok ki tudja javítani a környéken az lesz a legtisztább.

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Astra H Combi Z17DTH  Hello! Olyan problémám akadt, hogy a bal oldali helyzetjelzöm nem működik. (izzót cseréltem de úgy se) eddig megnéztem a biztosíték táblában a biztosítékokat mindegyik jó. Leszereltem a lámpát a csatlakozó jó, ha a jobb oldalira csatlakoztatom akkor működik. Kábelek a lámpánál jók, nem sérültek, nem szakadtak. Hibát nem ír hogy kiéget volna az izzó, viszont azt is észrevettem hogy azt se jelzi hogy nincs becsatolva a vezetőoldali biztonsági öv (Se fény, se hangjelzés. Eredetileg nekem csak fényjelzés volt). Valakinek valami ötlet, hogy hol lenne érdemes folytatnom a keresést??

Link to comment
Megosztás:

5 órája, A1koho1ist írta:

Astra H Combi Z17DTH  Hello! Olyan problémám akadt, hogy a bal oldali helyzetjelzöm nem működik. (izzót cseréltem de úgy se) eddig megnéztem a biztosíték táblában a biztosítékokat mindegyik jó. Leszereltem a lámpát a csatlakozó jó, ha a jobb oldalira csatlakoztatom akkor működik. Kábelek a lámpánál jók, nem sérültek, nem szakadtak. Hibát nem ír hogy kiéget volna az izzó, viszont azt is észrevettem hogy azt se jelzi hogy nincs becsatolva a vezetőoldali biztonsági öv (Se fény, se hangjelzés. Eredetileg nekem csak fényjelzés volt). Valakinek valami ötlet, hogy hol lenne érdemes folytatnom a keresést??

Biztositek nem tartozik a lampakhoz, az esetleges tularamot is elektronika figyeli. Az elso, es legegyszerubb lepes egy fel orara lekotni az akkut, hatha egy reset segit. Ha nem, akkor kinos a helyzet, mert ha van benne check control, annak jeleznie kene, ha gondot lat. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

A jobboldali xenonom felkapcsolás után pár percig ég és elkezd pislákolni, utána kialszik! Ma már fel se kapcsol, xenon izzót cseréltem az nem vált be, lehetséges hogy a trafo adta meg magát? 

 

Köszi a válaszokat!!

Módosítva : atya12
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 26. at 19:38, csaba66 írta:

Biztositek nem tartozik a lampakhoz, az esetleges tularamot is elektronika figyeli. Az elso, es legegyszerubb lepes egy fel orara lekotni az akkut, hatha egy reset segit. Ha nem, akkor kinos a helyzet, mert ha van benne check control, annak jeleznie kene, ha gondot lat. 

Hát nem oldotta meg az aksi levétel. :/ Valami egyéb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kérdésem, hogy ha beállítom/tanítom a nappali fényre a fényszórót, tudjátok az az 5 lehetőséges, akkor annak a vezetéke honnan kapja az áramot

magyarán, külön relé vagy vezérlő szál biztosítja az áramot vagy ugyan onnan

azért kérdem, mert ha külön vezetékről kapná, akkor azt leválasztva nappali ledes lámpa vezérlésre tudnám használni

válaszotokat előre is köszönöm

Toni

Link to comment
Megosztás:

16 perce, rstwingo írta:

Kérdésem, hogy ha beállítom/tanítom a nappali fényre a fényszórót, tudjátok az az 5 lehetőséges, akkor annak a vezetéke honnan kapja az áramot

magyarán, külön relé vagy vezérlő szál biztosítja az áramot vagy ugyan onnan

azért kérdem, mert ha külön vezetékről kapná, akkor azt leválasztva nappali ledes lámpa vezérlésre tudnám használni

Nincs se rele, se "annak a vezeteke"... Az egesz vezerles elektronikus, es ugyanazon a droton megy, mint amikor kezzel kapcsolod.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.