Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Egy másik kérdésem lenne hozzáértőkhöz...

Opel Astra H 1.4 b 5 ajtós, 2005-ös évjárat.. tolató kamerát szeretnék bekötni.. mindenhol azt olvasni hogy csak rákötöm a tolatólámpa vezetékére + test és működik, de ugye ez a tipusú autó már can bus rendszerű.. az nem okoz neki problémát? valaki csinált már ilyet? köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zspapi írta:

Egy másik kérdésem lenne hozzáértőkhöz...

Opel Astra H 1.4 b 5 ajtós, 2005-ös évjárat.. tolató kamerát szeretnék bekötni.. mindenhol azt olvasni hogy csak rákötöm a tolatólámpa vezetékére + test és működik, de ugye ez a tipusú autó már can bus rendszerű.. az nem okoz neki problémát? valaki csinált már ilyet? köszönöm a válaszokat

Szia!

A tolatólámpa négyszögjellel van vezérelve, ezért nem működik a kamera, ha direktbe van rá kötve. Javaslat: relé beépítése. A vezérlés a tolatólámpáról, a kapcsolt táp pedig pl.: a csomagtéri 12V-os aljatról.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

10 órája, koco írta:

Szia!

A tolatólámpa négyszögjellel van vezérelve, ezért nem működik a kamera, ha direktbe van rá kötve. Javaslat: relé beépítése. A vezérlés a tolatólámpáról, a kapcsolt táp pedig pl.: a csomagtéri 12V-os aljatról.

Üdv

köszi a választ... azt hiszem mégiscsak szakemberre bizom.. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 17. at 20:00, koco írta:

Szia!

A tolatólámpa négyszögjellel van vezérelve, ezért nem működik a kamera, ha direktbe van rá kötve. Javaslat: relé beépítése. A vezérlés a tolatólámpáról, a kapcsolt táp pedig pl.: a csomagtéri 12V-os aljatról.

Üdv

Beszéltem egy "szakemberrel", de úgy vettem észre nem igazán értette a dolgot, mert csak azt hajtogatta hogy vegyek canbus átalakitót a fejegységhez... vagy csak nem akart velem foglalkozni :) 

esetleg aki csinált már ilyet vagy hozzáértőbb mint én.. milyen relét érdemes rákötni? kell kondi is vagy ellenállás pluszban vagy csak a relé elég?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy másik probléma.. :) mert ugye a bajok mindig csőstül jönnek :) a bal hátsó ajtót nem zárja a központi zár, ha rányitok a hátsó ajtó nyitja a központit... már szétszedtem az ajtóátvezetőt de nem látok rajta sérülést (megjegyzem, mint kiderült már volt javitva..) lehet vhogy ellenörizni hogy megy e oda áram vagy csak közvetlen a központizárnál?

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zspapi írta:

Beszéltem egy "szakemberrel", de úgy vettem észre nem igazán értette a dolgot, mert csak azt hajtogatta hogy vegyek canbus átalakitót a fejegységhez... vagy csak nem akart velem foglalkozni :) 

esetleg aki csinált már ilyet vagy hozzáértőbb mint én.. milyen relét érdemes rákötni? kell kondi is vagy ellenállás pluszban vagy csak a relé elég?

A helyzetjelzonel a feklampaenal kisebb fenyerot PWM vezerlessel erik el, de a tolatolampanal ez meglepo, es nem is vilagos, hogy mire jo.

Ra kell kotni a relet, es ha meghuzva marad, akkor jo. Ha esetleg ki-be kapcsolgat, "zizeg", akkor kell trukkozni. Olyan rele kell, ami 12V-rol mukodik, a tobbi reszlet szinte mindegy, mert nincs komoly aramfelvetele egy tolatokameranak.

 

8 perce, zspapi írta:

Egy másik probléma.. :) mert ugye a bajok mindig csőstül jönnek :) a bal hátsó ajtót nem zárja a központi zár, ha rányitok a hátsó ajtó nyitja a központit... már szétszedtem az ajtóátvezetőt de nem látok rajta sérülést (megjegyzem, mint kiderült már volt javitva..) lehet vhogy ellenörizni hogy megy e oda áram vagy csak közvetlen a központizárnál?

A nyitott allapot jelzese egy masik vezetek, igy siman lehet, hogy a nyitast intezo kabel szakadt, meg ha nem is latszik kivulrol.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, koco írta:

Így van, ahogy Csaba írta. A tolatólámpán én is meghökkentem, de így van. Bármilyen kicsi/nagy 12V-os relé alkalmas, tapasztalatom szerint nem zizeg. A tolatókamera tápellátásához nem kell további canbus egység.

https://www.hestore.hu/prod_10038082.html

https://www.hestore.hu/prod_10029492.html

köszönöm a válaszokat... veszek relét hozzá.. más topikoknál olvastam hogy célszerű a relé mellett ellenállást vagy biztosítékot pluszban mellé kötni, szerintetek is szükséges?

érdekességként: próbálgattam a kamerát mert ugye nem hagy nyugodni a dolog.. és vettem le áramot közvetlenül a tolató lámpa izzója mellöl és működött a kamera.. igaz csak addig amíg be nem indítottam a motort. járó motornál becsíkozódott a kép.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zspapi írta:

köszönöm a válaszokat... veszek relét hozzá.. más topikoknál olvastam hogy célszerű a relé mellett ellenállást vagy biztosítékot pluszban mellé kötni, szerintetek is szükséges?

érdekességként: próbálgattam a kamerát mert ugye nem hagy nyugodni a dolog.. és vettem le áramot közvetlenül a tolató lámpa izzója mellöl és működött a kamera.. igaz csak addig amíg be nem indítottam a motort. járó motornál becsíkozódott a kép.

Meg kene nezni oszcilloszkoppal, mert lehet, hogy nincs kapcsolgatas, csak valami zavar kerul a tapfeszre. Persze ez csak erdekesseg, a lenyegen nem valtoztat.

Lehet probalkozni egy 1000 mikrofarad koruli kondenzatorral, talan az is eleg, es nem kell rele.

Az ellenallas a rele kimelese celjabol jo lehet, mert jaro motornal 14 Volt korul kapna 12 helyett. Persze ha szaggatva van, akkor nem igazan erdekes, de nem is tolat az ember orakon at, rovid ideig pedig kibirja a nagyobb feszultseget a behuzotekercs. Ha direkt autoba valo relet hasznalsz, az eleve ugy van meretezve, hogy birja a kikepzest.

A biztositek izles kerdese, mert vagy biztositek, vagy elektronikus figyeles mar eleve van azon az aramkoron, ahonnan a tapot leveszed.

 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, csaba66 írta:

A nyitott allapot jelzese egy masik vezetek, igy siman lehet, hogy a nyitast intezo kabel szakadt, meg ha nem is latszik kivulrol.

köszi, tényleg kábel szakadás volt közvetlen a csatlakozónál... sikerült megoperálni.. ismét spóroltam pár ezret.. :) köszi még egyszer

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 21. at 20:17, koco írta:

Így van, ahogy Csaba írta. A tolatólámpán én is meghökkentem, de így van. Bármilyen kicsi/nagy 12V-os relé alkalmas, tapasztalatom szerint nem zizeg. A tolatókamera tápellátásához nem kell további canbus egység.

https://www.hestore.hu/prod_10038082.html

https://www.hestore.hu/prod_10029492.html

Köszi a válaszokat, relével sikerült megoldani a kamerát.. minden szupi.. köszi a segitséget mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Nem rég lettem Astra H tulajdonos. Lenne pár kérdésem. Van egy BC gomb amit ha meg nyomok "not  function" jelenik meg. Mivel nekem google jó barátom nagyon sok mindent néztem, olvastam. Vettem is china clone opcom-ot. Telepítés 1.78v, interface felismerés, kommunikáció az autóval működik. De, még mindig nem tudom felprogramozni a BC. A szoftverben nincs kint az az opció amivel meg tudnám csinálni amit a videókban láttam. Sajnos a security code sincs meg az autóhoz , ezt is szerettem volna kiolvastatni, de ez sem ment. Ebben kérném a segítségeteket. Vagy esetleg fejér megyében vagy környékén valaki foglalkozik programozással azt is meg köszönném. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, csaba81 írta:

Sziasztok,

Nem rég lettem Astra H tulajdonos. Lenne pár kérdésem. Van egy BC gomb amit ha meg nyomok "not  function" jelenik meg. Mivel nekem google jó barátom nagyon sok mindent néztem, olvastam. Vettem is china clone opcom-ot. Telepítés 1.78v, interface felismerés, kommunikáció az autóval működik. De, még mindig nem tudom felprogramozni a BC. A szoftverben nincs kint az az opció amivel meg tudnám csinálni amit a videókban láttam. Sajnos a security code sincs meg az autóhoz , ezt is szerettem volna kiolvastatni, de ez sem ment. Ebben kérném a segítségeteket. Vagy esetleg fejér megyében vagy környékén valaki foglalkozik programozással azt is meg köszönném. Előre is köszönöm a segítségeteket.

Nem is lehet a kodot kiolvasni, a markaszervizek jo penzert megmondjak a gyarban beallitottat a kocsi adatai alapjan. Aztan lehet drukkolni, hogy a korabbi tulajok nem irtak at...

A BC-hez viszont ugy tunik, nem kell a kod, de ha TID kijelzod van, akkor azzal nem megy.

Ha nem a kijelzon mulik, akkor ird meg pontosan, hol akad el (akar screenshot-tal is).

Link to comment
Megosztás:

7 perce, csaba81 írta:

Köszi. De nagyon sok "civil" youtube videóban láttam hogy kiolvassák a kódot. A kijelzőn nem hiszem hogy múlik sztem, 3 soros BID kijelző van a verdában. Jövő héten valamelyik nap délután fel  rakom a képet hol akadok meg.

Gondolom, az a code index volt, ami egesz mas...

Az altalad keresett kod "kiolvasasa" kisse komplikaltabb: http://blog.vvdishop.com/calculate-pin-code-for-opel-astra-h-from-cim-by-vvdi-prog/

Persze ha tudsz egyszerubb modszert, ne titkold :)

 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, csaba81 írta:

Szia,

Én erre gondoltam ill. néztem meg. De, ebben a programozás téma körben még nagyon kezdő vagyok. Lehet hogy a látszat csal és nem egy "civil youtube-os" videó.

Ez egy 2004-es Meriva, ami nem CAN buszos, szoval ez nem fog menni a H Astran.

A masik mar erdekesebb, lehet hogy mas sw verziot kene probalni. De ovatosan, csak regieket, mert vannak olyan verziok, amik torlik a kutyubol a fw-t.

Link to comment
Megosztás:

Kaptam hozzá lemezt azon van egy csomó sw de valahogy nem mindegyikkel tudom életre kelteni az interface-t. Az op. Rendszer mindegy hogy 64 vagy 32 bites win 7? Mert amikor a drivert akarom telepíteni kiírja hogy digitálisan alá van írva és nem fog megfelelően működni. Mire érted hogy óvatosan? Mire figyeljek?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba81 írta:

Kaptam hozzá lemezt azon van egy csomó sw de valahogy nem mindegyikkel tudom életre kelteni az interface-t. Az op. Rendszer mindegy hogy 64 vagy 32 bites win 7? Mert amikor a drivert akarom telepíteni kiírja hogy digitálisan alá van írva és nem fog megfelelően működni. Mire érted hogy óvatosan? Mire figyeljek?

En 32 bites XP-n hasznalom :) A 64 bit azt hiszem, semmikeppen sem jo.

A netrol letoltott, magat  legujabbnak hazudo sw-ekkel kell vigyazni. De elso korben ugyis a vele kapottakat celszeru eletre lehelni...

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Teljes siker:-). Win7 32bit feltelepítve, 201008 opcom 1.78v sw felrakva minden működik. BC fel programozva, tökéletesen működik.:icon13:

Akkor a security kód kiolvasásra nincs könnyebb módja? Amit itthon meg lehetne csinálni? Nagyon köszönöm a segítséged.:icon13:

Link to comment
Megosztás:

21 perce, csaba81 írta:

Akkor a security kód kiolvasásra nincs könnyebb módja? Amit itthon meg lehetne csinálni? Nagyon köszönöm a segítséged.:icon13:

Nem tudok rola...  De nem is igazan lenne szerencses, ha lenne, mert akkor semmit sem erne az egesz.

Akinek van hozzaferese a megfelelo adatbazishoz (pl. Opel szerviz), annak egy perc lekerni, ugyhogy az arnak nem sok koze van az idoraforditashoz. Nem is egyforman pofatlan osszegeket kernek, ugyhogy erdemes tobb helyen is megkerdezni.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, csaba81 írta:

Szia,

Teljes siker:-). Win7 32bit feltelepítve, 201008 opcom 1.78v sw felrakva minden működik. BC fel programozva, tökéletesen működik.:icon13:Ez le maradt az előbbi üzenetemből.

Nem maradt le, csak nem ideztem :)

De nagyon orulok, hogy ez a helyzet :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.