Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

Azt tapasztaltam, hogy a hátsó DRL csak akkor működik, ha az első aktív. Hasonló okból kerestem én is a megoldást: elöl Osram menetfény szabályosan bekötve, de hátul jó lenne a helyzetjelző vagy annak 70%-os fényereje (verzió 5). Nem sikerült megoldanom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Fogjuk rá, hogy elektromos kérdés. Ma be akartam szerelni a kormány vezérlésem. Sajnos most jöttem rá, hogy a kormányomba nem lehet a kapcsolókat beépíteni. Van valakinek ötlete kormány csere nélkül is, vagy kezdhetek faragni?

Link to comment
Megosztás:

On 12/22/2004 at 4:47 PM, uhuhu said:

CIM modul = kormányoszlop modul:

 

A CIM működésének általános leírása

 

A CIM (Column Integration Module) a kormányoszlopon elhelyezett modul, amely többek között a gyújtászárat és a villogó- és ablaktörlő-kapcsolót tartalmazza. A következő (részben extra) alrendszereket egyesíti:

 

Indításgátló, kormánykerék-távirányító, transzponder-antenna, gyújtászár, irányjelző kar, fényszóró/tompított fényszóró kar, Sebességszabályozó kar, információs kijelző kapcsolók, ablaktörlő kar, rádióvevő a kulcs-távvezérléshez, kormányszög-érzékelő, kürtkapcsoló, PEPS (kulcs nélküli hozzájutási és indítórendszer) indítógomb és ESCL (elektromos kormányzár). A CIM a kormányoszlop huzalozás költségeiknek és súlyának csökkentése érdekében került kifejlesztésre.

 

CIM-vezérlőkészülék

 

A CIM-vezérlőkészülék két CAN porttal rendelkezik, eggyel a Low-Speed CAN buszhoz és eggyel a High-Speed CAN buszhoz. A High-Speed busz és a Low-Speed busz közötti portként is szolgál a CAN buszok közötti információcsere végett. A saját RF-vevővel / adóval (transzponder) rendelkező gyújtáskulcs kivételével a CIM valamennyi eleme közvetlen (dugaszolt) kapcsolatban áll a CIM-vezérlőkészülékkel, ezért nincs szükségük kiegészítő kábelezésre.

 

Feszültségmenedzsment, áramellátás, gyújtászár

 

A feszültségmenedzsment feladatát a CIM-vezérlőkészülék látja el a gépkocsiban. Ez felelős a gyújtászár-információk (a gyújtáskulcs állása) dekódolásáért, valamint az információk CAN-információkénti továbbításáért a gépkocsi többi részéhez, továbbá keménykábelezéssel vezérel a CIM két áramellátó-relét az UEC-ben és REC-ben. Ugyancsak keménykábelezéssel jut el az ACC-jel (gyújtászár 1. állása) az ECM-hez annak érdekében, hogy az hamarabb felgyorsuljon. Ezáltal gyorsabban beindul a motor.

 

Busz-portok a High-Speed CAN-hoz (HS CAN) és Low-Speed CAN-hoz (LS CAN)

 

A CIM az adatcserét szolgáló két CAN porttal rendelkezik.

 

High-Speed CAN motor-rendszerekhez, hajtáslánc-rendszerekhez, indításgátlóhoz stb.

 

Single Wire (egyvezetékes) Low-Speed CAN karosszéria-rendszerekhez

 

HS CAN és LS CAN közötti port

 

A CIM a Low-Speed busz és a High-Speed busz közötti port (áttételező). A kiválasztott busz-információk a Low-Speed busztó a High-Speed buszhoz áramlanak és viszont.

 

Diagnosztikai port

 

A CIM-vezérlőkészülék a HS CAN-hoz és az LS CAN-hoz szolgáló CAN diagnosztikai porttal rendelkezik. A HS és LS buszvezetékek a CIM-en keresztül jut a diagnosztikai csatlakozóhoz. Figyelem: A dugasz CIM-ről történő lehúzása esetén megszakad az összeköttetés a HS és LS busz között!

 

A CIM-kötésben szereplő vezérlőkészülékek külső feszültség- vagy testzárlat miatti sérülésének megakadályozása végett a CIM-vezérlőkészülék mind a HS CAN-hoz, mind az LS CAN-hoz szolgáló belső védőkapcsolóval rendelkezik. A CIM diagnózisa is a CAN busz segítségével megy végbe.

 

A kormánykerék-távirányító világításának tompítása

 

A kormánykerék-távirányító gombjai meg vannak világítva. A megvilágítás tompítása az LS CAN által az IPC-től a CIM-hez továbbított információ alapján történik.

 

Villogók működése

 

A CIM-vezérlőkészülék az irányjelző kar 4 állását regisztrálja digitális formában. Az irányjelző kar már nem kattan be mechanikusan, hanem bekapcsolt villogók esetén is visszatér alapállásába. A kikapcsolás vagy a kormányszög-érzékelő, vagy a kar másik irányba mozdítása révén történik. A szükséges információk az LS CAN-on keresztül jutnak a CIM-vezérlőkészüléktől a REC-hez, amely azután meghatározza a villogás frekvenciáját és a kapcsoló teendőjét.

 

Sebességszabályozás művelet

 

A CIM-vezérlőkészülék a sebességszabályozás 3 kapcsolóállását regisztrálja digitális formában. A szükséges információk a HS CAN-on keresztül jutnak a CIM-vezérlőkészüléktől az ECM-vezérlőkészülékhez.

 

Ablaktörlés művelet

 

A CIM-vezérlőkészülék az ablaktörlő kar 6 fokozatát regisztrálja digitális formában. A szükséges információk az LS CAN-on keresztül jutnak a CIM-vezérlőkészüléktől az UEC-vezérlőkészülékhez. Az ablaktörlő kar már nem kattan be mechanikusan, hanem bekapcsolt ablaktörlők esetén is visszatér alapállásába. A kikapcsolás a kar másik irányba mozdítása révén történik.

 

Kürt művelet

 

A CIM-vezérlőkészülék regisztrálja a kürtkapcsoló állását. A szükséges információk az LS CAN-on keresztül jutnak a CIM-vezérlőkészüléktől az UEC-vezérlőkészülékhez.

 

Indításgátló (Immobiliser 3) művelet

 

A CIM-vezérlőkészüékbe beépítésre került az indításgátló művelet (Immobiliser 3). A CIM-vezérlőkészülék a feldugott transzponder-antenna segítségével kommunikál a transzponderrel a gyújtáskulcsban, és kiértékeli a transzponder jelét. Ha a gyújtáskulcsot érvényesnek ismeri fel, még ellenőrzi a REC, UEC, IPC-vezérlőkészülék azonosítóit. Ha ebből legalább 2-t érvényesnek ismer fel, folytatódik az engedélyezési művelet az ECM-vezérlőkészülékkel végbemenő kommunikációval, gyújtás BE állásban. Az ECM-vezérlőkészülék az indítás engedélyezését kéri a CIM vezérlőkészüléktől. Sikertelen engedélyezés setén el kel távolítani a gyújtáskulcsot a gyújtászárból, , és a Key IN státus ismételt felismertetésével kell kezdeményezni az új engedélyezést a transzponderen keresztül. A analóg jelek digitális jellé alakítása a CIM-vezérlőkészülék feladata.

 

Hangszóró művelet

 

AZ UEC, REC, PA, PEPS, IPS, DIS, SDM, SLM vagy TPMS vezérlőkészülékek felhívására a CIM megszólaltatja a beépített hangszórót. Ez a jel mindegyik művelet számára más-más. Pl. a REC vezérlőkészülék olyan információt küld a CIM-hez, hogy milyen frekvenciával kell megszólalnia a villogó hangjának (normál villogófrekvencia vagy hibás villogólámpa esetén magasabb villogófrekvencia). További műveletek, amelyeknél hangjelzés adására irányuló igény érkezik a CIM-vezérlőkészülékhez, pl. a helyzetjelző bekapcsolása, ajtó, csomagtér vagy hátsó csapófedél nyitva, parkolás segítése, alkalmazkodó sebességszabályozás, ablaktörlő kikapcsolása és szállítási üzemmód kikapcsolása.

 

Kormánykerék-távirányító művelet (speciális felszereltség)

 

A CIM-vezérlőkészülék regisztrálja a kormánykerék-távirányító működtetett gombját, és többszörös működtetés esetén mindig a legmagasabb prioritású gomb kerül értékelésre. A szükséges információk a CAN-on keresztül jutnak a CIM-vezérlőkészüléktől a DIS-vezérlőkészülékhez. Az információ egy része azután a DIS porton át tovább kerül a rádió-vezérlőkészülékhez.

 

Információs kijelző művelet (speciális felszereltség)

 

A CIM-vezérlőkészülék regisztrálja az információs kijelző kezelésére szolgáló kapcsoló működtetését. A szükséges információk a CAN-on keresztül jutnak a CIM-vezérlőkészüléktől a DIS-vezérlőkészülékhez.

 

Kormánykar-állás funkció

 

A CIM-modul kormányszög-érzékelővel rendelkezik. Ez az érzékelő regisztrálja a kormány pillanatnyi szögállását vagy a pillanatnyi kormánymozgást, és az információt átadja a CIM-vezérlőkészüléknek. A kormányszög-érzékelő jelét a CIM-vezérlőkészülék az irányjelző visszaállítására használja. A kormány szögállására vonatkozó információ a CIM-vezérlőkészüléktől a HS CAN-on keresztül az ABS / ESP-vezérlőkészülékhez jut, amennyiben a gépkocsi ESP-vel rendelkezik (ESP extra felszerelés). A továbbiakban az EHPS hasznosítja az információt. Az ESP változat esetén a "multi-turn" érzékelő a teljes kormánytartományban megadja a pontos szögállást. ESP-vel nem rendelkező gépkocsik esetében egyszerűsített változat kerül beépítésre, amely 360° után ismét 0-nál kezd.

 

Légzsák gyújtás-jel

 

A légzsák gyújtóköre a CIM-vezérlőkészülék érintkező-egységén keresztül kapcsolódik a vezetőoldali légzsákhoz (a bekapcsoló gyutacshoz) a kormánykerékben.

 

Kulcs-távirányítás művelet

 

A CIM-vezérlőkészülék olyan vevővel rendelkezik, amely fogadja a kulcsról érkező jeleket. A CIM-vezérlőkészülék kiértékeli az információt, és a CAN-on keresztül a REC-hez továbbítja.

 

Fényszóró / tompított fény művelet

 

A CIM-vezérlőkészülék regisztrálja a fényszóró-/tompított fény kapcsoló 2 állását. Ezt az információt a CAN-on keresztül továbbítja a CIM-vezérlőkészülék az UEC-vezérlőkészülékhez.

 

Kulcsreteszelés művelet

 

A kulcsreteszelési művelet csak automata váltóval szerelt gépkocsik esetében működik. A TCM-vezérlőkészülék a HS CAN-on keresztül továbbítja a választókar pillanatnyi állását a CIM-vezérlőkészülékhez. Ha a választókar "P" helyzetben van, a CIM kikapcsolja a kulcs reteszelését, és a gyújtáskulcsot ki lehet venni.

 

Önindító ellenőrzése művelet

 

Amikor a CIM felismeri a gyújtáskulcs "motor indítása" állását, az önindító működtetéséhez szükséges CAN információt küld az ECM-hez. Ez az információ vétele után további busz-információt küld a CIM porton keresztül az UEC-hez, amely azután az ott beépített indítórelét vezérli. Az indítórelé CIM általi közvetlen vezérlése az ECM-hez tett "kerülőút" nélkül nem lenne ésszerű, mivel az ECM dönti el, hogy az önindítót működtetni kell-e (ha a motor már jár, az ECM nem küld az önindító működtetésére irányuló busz-információt az UEC-hez akkor sem, ha a kulcsot "start" állásba fordítják).

 

ActiveSelect érintőkapcsolók művelet

 

A CIM regisztrálja az ActiveSelect érintőkapcsolók működtetését a kormánykeréken, és a kapcsolási igényt a HS CAN-on keresztül továbbítja a TCM / MTA-hoz.

Hello!

2010. decemberi Astra-H típusnál az alábbi hibát tapasztalom. 

A tempomat és a hátsó ablaktörlő nem működik. Ez szintén CIM hiba vagy valami más? 

köszi a Választ. 

üdv. Józsi 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, József75 írta:

2010. decemberi Astra-H típusnál az alábbi hibát tapasztalom. 

A tempomat és a hátsó ablaktörlő nem működik. Ez szintén CIM hiba vagy valami más? 

A tempomat csak a motor inditasat koveto elso fekezes utan mukodik. Ha ekkor sem, az lehet akar a CIM hibaja is, bar annak nem ezek a tipikus tunetei.

Egy atforrasztas proba azert nem art:  http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas


 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 28. at 15:30, koco írta:

Szia!

Azt tapasztaltam, hogy a hátsó DRL csak akkor működik, ha az első aktív. Hasonló okból kerestem én is a megoldást: elöl Osram menetfény szabályosan bekötve, de hátul jó lenne a helyzetjelző vagy annak 70%-os fényereje (verzió 5). Nem sikerült megoldanom.

Köszi, akkor ilyen verzió nem létezik komolyabb elektronikai beavatkozás nélkül.Pl, hogy a menetfényt a tompítottra kötni, de oda is kell valami okosság, hogy a CAN nem bolonduljon be (nálam most a helyzetjelző helyén egy ellenállásköteg van és erre van a menetfény kötve). Így akkor lehetne az 5-ös verziót aktiválni. Habár nekem dereng erről valami, hogy ezt csak automatás fényszórókapcsolóval lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Tud vki egy megbízható Opel szervízt, ahol a CIM modult rendben teszik csere helyett? Duda nincs felkapcsolt fényszórók mellett, illetve ha nem égnek, akkor hol volt hol nem. Most már inkább nincs.. :)

Gondolom ez nem biztosíték hiba. Láttam h elég pepecs dolog forrasztani, amit kell s inkább nem szenvednek vele. A csere viszont 180k akárhogy nézem. 

Astra H Zexp 1.4 2007

Köszi a választ! 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 22. at 19:51, toto001 írta:

Sziasztok!

Vezérműtengely jeladó problémám lenne (P0365)  astra h gtc 1.6 xer, de már totál össze vagyok zavarodva. Mond mindenki mindent. Annyit vettem észre hogy néha elmegy a kocsi ereje kb mintha csak 3 henger menne. Opel márkaszervizben lett diagnosztizálva a hiba ahol így mondták (valószínű a tömítőgyűrű van elrohadva és mozog a szenzor mert ők még sosem hallottak olyanról hogy ez tönkremehet, egyszer ad jelet egyszer nem....), ehhez le kell venni a szelepfedelet stb...stb... közben kiderült hogy semmi köze a szelepfedéllevételhez mert a jobb oldalon(okoskerékkel ellentétes oldalon) kívül elhelyezkedő nem is egy hanem 2 db szenzorról van szó... ennyit a hivatalos opelszervizről, a gyűrű persze hibátlan volt benne, így nincs mozgása amiből kifolyólag hibás jelet adhatna... azt nem értem viszont hogy, ha valami teljesen tönkremegy(ebből kifolyólag nem ad jelet) akkor egyik pillanatban, hogy lehet erős az autó, másik pillanatban gyenge... a szerelő azzal magyarázta hogy valószínű csak az egyik rossz.... de nem értem ha az egyik rossz hogy lehet egyszer tökéletes az autó egyszer meg gyenge... 2-t nem akarok cserélni blinkre, lehet az sem oldaná meg... volt valakinek ilyennel tapasztalata már?

Köszi a válaszokat!

Szia!

Nekem érintkezési hibája volt a vezérműtengely jeladó szenzornak, csatlakozó szétszed, kontaktspré, megoldotta azt hogy a jeladó néha kiesett mint neked, és akkor erőtlen volt az autó. Előfordulhat még, hogy a kábel öregedett el, ami a szenzorhoz megy, vagy maga a szenzor elromlott. Sajnos nincs külön hibakód a két szenzorra, így nem tudni melyik szenzor ment tönkre a hibakód alapján, de a szerencse az a történetben, hogy a két szenzor tökéletesen megegyezik. Szóval ha kiszűrted az érintjezési és kábelhibát, és csak a szenzor marad hibának, akkor cseréld előbb az egyiket aztán ha nemjavul rakd vissza az eredetit az újat meg tedd a másik helyére. 

Az autó pedig azért gyenge vezérműtengely jeladó szenzor hibánál szerintem, mert a motor nincs tisztában a vezérműtengely és ezáltal a szelepek pozíciójával, ezért a változó szelepvezérlést nem működteti, ami nélkül elég kiherélt hangja és ereje van neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kicsit hülye kérdés, de....Internetről rendelnék egy CDC 40 Operát. Még nem kérdeztem utána, de nagy valószínűséggel nincs kódja, csak le van választva az autóról. Azt tudom, hogy az Opel térítés ellenében ad hozzá kódot. A kérdésem, hogy igazolnom kell-e ehhez a fejegység származását, vagy nem kérdeznek, nem néznek, fizetek, kapom a kódot azt ennyi?

Link to comment
Megosztás:

54 perce, TomH írta:

Sziasztok!

Kicsit hülye kérdés, de....Internetről rendelnék egy CDC 40 Operát. Még nem kérdeztem utána, de nagy valószínűséggel nincs kódja, csak le van választva az autóról. Azt tudom, hogy az Opel térítés ellenében ad hozzá kódot. A kérdésem, hogy igazolnom kell-e ehhez a fejegység származását, vagy nem kérdeznek, nem néznek, fizetek, kapom a kódot azt ennyi?

Amennyiben letanított állapotban érkezik,akkor onnan kezdve a Te autód Carpass kódja a lényeg,hogy meglegyen.Mivel a saját autód CanBus rendszeréhez lesz párosítva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Megrendeltem a rádiót. Kaptam hozzá kódót is. De valami nem okés. Letanítom az enyémet. Szépen váltogatja egymást a radio safe, display safe felirat. Volt beep, programming successfully meg minden. Habár ez utóbbi nem igaz, mert pár próbálkozásnál azt írta az OPCOM, hogy hogy programming failed, de sikerült az eredeti rádiót le és feltársítani.

Szóval, eredeti rádió le, új be éssss...hiába írom be az én kódómat (a rádió elvileg leválasztva jött), marad a displya safe. illetva programming failed.

Próbáltam, hogy a rádióhoz kapott kóddal társítani, leválasztani, aztán az én kódómmal újra fel, de semmi.

A rádió amúgy szól, látja za OPCOM is.

Update:

Lehetséges, hogy a CD váltó nem működik, mert nincsenek összepárosítva a dolgok? Látom az előző tulaj CD gyűjteményét, amikor először áramot kap kattan a CD része, de azon kívül semmi. Illetve a cd váltónál valami hibát ír ki az Op COM. B1245-61 CD Changer Loading sledge Malfunktion. Ha valaki ismeri.

 

Update 2:

 

CD valto javitva, mukszik, tarsitas tovabbra is megoldatlan.2 kulon markaszerviz 3 kulonfelet mond :P

Módosítva : TomH
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

van köztünk, aki egy CDC 40-es EEPROM-ját megtudná nézni? Vettem egy ilyen rádiót és az Opelnél nem tudják felprogramozni, mert nem fogadja el a kódját. Amúgy a rádió hibátlanul működne. Tolna, Baranya, Fejér, Budapest, Nyugat Bács-Kiskun vonalon tudnék mozogni.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, TomH írta:

Sziasztok,

van köztünk, aki egy CDC 40-es EEPROM-ját megtudná nézni? Vettem egy ilyen rádiót és az Opelnél nem tudják felprogramozni, mert nem fogadja el a kódját. Amúgy a rádió hibátlanul működne. Tolna, Baranya, Fejér, Budapest, Nyugat Bács-Kiskun vonalon tudnék mozogni.

A radiohoz kapott kod fabol vaskarika, ugyanis az annak az autonak a kodja, amiben eredetileg volt, mashol semmire sem jo.

Ezek szerint nem letanitva kaptad, ugyhogy en elovennem az eladot ezzel kapcsolatban.

Az EEPROM atirasa elvileg jarhato ut, de valoszinuleg ki kell hozza forrasztani, es kell egy szuz radiorol keszult mentes, szoval eleg nagy macera.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, TomH írta:

Sziasztok,

van köztünk, aki egy CDC 40-es EEPROM-ját megtudná nézni? Vettem egy ilyen rádiót és az Opelnél nem tudják felprogramozni, mert nem fogadja el a kódját. Amúgy a rádió hibátlanul működne. Tolna, Baranya, Fejér, Budapest, Nyugat Bács-Kiskun vonalon tudnék mozogni.

Keresd Budapesten Somlyai Attilát,ő megoldja a gondodat.Elméletileg itt is jelen lévő tag Somi néven.A FB-on is megtalálható Opel-os csoportokban.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, csaba66 írta:

A radiohoz kapott kod fabol vaskarika, ugyanis az annak az autonak a kodja, amiben eredetileg volt, mashol semmire sem jo.

Ezek szerint nem letanitva kaptad, ugyhogy en elovennem az eladot ezzel kapcsolatban.

Az EEPROM atirasa elvileg jarhato ut, de valoszinuleg ki kell hozza forrasztani, es kell egy szuz radiorol keszult mentes, szoval eleg nagy macera.

Szia,

köszi már írtam neki. Ő állítja, hogy Opel szakszervízben lett letanítva és nála minden okés volt. Ahol ma voltam feltanítás miatt, ott azt mondták, hogy nagy valószínűséggel az EEPROM sérült. De gondolom én...Kis naív...Hogy akkor abszolút nem működne a rádió.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, TomH írta:

Szia,

köszi már írtam neki. Ő állítja, hogy Opel szakszervízben lett letanítva és nála minden okés volt. Ahol ma voltam feltanítás miatt, ott azt mondták, hogy nagy valószínűséggel az EEPROM sérült. De gondolom én...Kis naív...Hogy akkor abszolút nem működne a rádió.

Az EEPROM-ban csak a valtozo, de tapfeszultseg nelkul is megorzendo adatok vannak, mint pl. az elmentett adok listaja es a lopasvedelemmel kapcsolatos informaciok, tehat eppen mukodhet serult EEPROM mellett is.

Persze sokkal valoszinubb, hogy nem tanitottak le, vagy ha igen, akkor nem jol, es nem ellenoriztek, hogy sikeres volt-e a muvelet.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Valaki cserélt már xenon izzót h astrában? Semmit nem találok róla neten se youtubon. Átépítés Halogénról xenonra van ezer, de sima izzó csere semmi. Lökhárító le lámpa ki történet? 

Valamint ha nincs bent a kulcs és kinyitom valamelyik ajtót világít a kis piktogram a műszerfalon. Viszont kb fél perc múlva el is alszik hiába marad nyitva. Ez normális működés? Csak energiát spórol? Ilyenkor ha újabb ajtó nyílik ki megint világít egy fél percre. Ha benne a kulcs akkor égve marad tovább míg nyitva van de adott idő után így is elalszik. 
Ha a bal hátsó ajtóm nyitásra nem jelez, valamint a belső villany sem kapcsol be a zárba az érzékelő lehetludas vagy eltört a kábel? Egyébként működik minden nyílik záródik, ablakok is mennek fel, le hangszóró is szól. 
Köszi előre is! 

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 31. at 21:00, rotel írta:

Keresd Budapesten Somlyai Attilát,ő megoldja a gondodat.Elméletileg itt is jelen lévő tag Somi néven.A FB-on is megtalálható Opel-os csoportokban.

Voltam nála, nem kellett EEPROMOT bűvölni, simán fel tudta tanítani. Nem tudom az Opel szervíznek miért nem ment... Köszi mégegyszer.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Astra H 1.6 XEP motoros 5 ajtós, klímás autómba cserélnék hűtőventillátor előtétellenállást. A hengeres, zöld színű kerámia bevonatos típus való bele,csak nem tudom hol kapok ilyet,hogy keressem? opeleseknek.hu-n 30-45 eFt-ért láttam, az gondolom csak vicc, ugye? Négy pólusú csatira emlékszek amikor széthúztam, de már nem vennék rá métrget. Pontos típust(oem számot) tudna valaki írni nekem? Esetleg linket a vásárláshoz? 

Köszi szépen! 

Pali

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

54 perce, Pali982 írta:

Sziasztok! 

Astra H 1.6 XEP motoros 5 ajtós, klímás autómba cserélnék hűtőventillátor előtétellenállást. A hengeres, zöld színű kerámia bevonatos típus való bele,csak nem tudom hol kapok ilyet,hogy keressem? opeleseknek.hu-n 30-45 eFt-ért láttam, az gondolom csak vicc, ugye? Négy pólusú csatira emlékszek amikor széthúztam, de már nem vennék rá métrget. Pontos típust(oem számot) tudna valaki írni nekem? Esetleg linket a vásárláshoz? 

Köszi szépen! 

Pali

Gyari alkatreszkent nincs kulon ellenallas, csak komplett ventilator: https://opel.7zap.com/en/car/a04/f/0/31-1/

Kerdes, melyik kell ezek kozul; lehet, hogy olcsobb egyben, mint csak az ellenallas: https://zsu.hu/termeklap/vkp_825_0023_ih

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

Gyari alkatreszkent nincs kulon ellenallas, csak komplett ventilator: https://opel.7zap.com/en/car/a04/f/0/31-1/

Kerdes, melyik kell ezek kozul; lehet, hogy olcsobb egyben, mint csak az ellenallas: https://zsu.hu/termeklap/vkp_825_0023_ih

Köszönöm, erre nem is gondoltam. Akkor ezért nem nagyon találok ellenállást. Kicsit még keresgélek és agyalok a dolgon. Amúgy ilyen kellene: https://opeleseknek.hu/opel-hutoventilator-hutomotor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-1341721-1341721600-aftermarket

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Pali982 írta:

Köszönöm, erre nem is gondoltam. Akkor ezért nem nagyon találok ellenállást. Kicsit még keresgélek és agyalok a dolgon. Amúgy ilyen kellene: https://opeleseknek.hu/opel-hutoventilator-hutomotor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-1341721-1341721600-aftermarket

Elég ha ellenállást veszel ha egyébként jó a venti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.