Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! A nagy hidegek alatt kint aludt az autó és úgy tűnik, hogy ez nem nagyon tetszett neki, mert nem működnek az ablakmosók: húzom a kart és nem hallom az ablakmosó szivattyú hangját se elől se hátul. Ezen kívül a csomagtér ajtó se nyílik. A hátsó gombra nem reagál. Van valami ötletetek, hogy merre keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, olinka írta:

Sziasztok! A nagy hidegek alatt kint aludt az autó és úgy tűnik, hogy ez nem nagyon tetszett neki, mert nem működnek az ablakmosók: húzom a kart és nem hallom az ablakmosó szivattyú hangját se elől se hátul. Ezen kívül a csomagtér ajtó se nyílik. A hátsó gombra nem reagál. Van valami ötletetek, hogy merre keressem a hibát?

Eloszor a biztositekot nezd meg...  Ha befagyott a mosoviz, es ugy huzod meg a kart, akkor kiveri.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Szívosor cserén voltam, de újra előjött a P1113-as hibakód. A szerelő szerint ez a "mágnes" nem működik megfelelően( https://kepkuldes.com/image/QPJKKg ). Mi ennek a pontos neve, iletve kapható-e? Másik kérdésem,hogy milyen gyári  alsó lambdaszondát ajánlotok? Zafira B Z16XEP.                                                                                                         Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Remélem jó helyre írok. :-) Zafira Tourer C (2012-) hibaüzenet probléma, hátha valaki találkozott ilyennek. AZt a szép piros betűkkel kiírt hibaüzenet érkezik néha, hogy 'a tompitott fényszoró(K) kiégtek" pedig nem. Rendesen világítanak. Mi lehet ez?

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, wolfg írta:

Sziasztok! Remélem jó helyre írok. :-) Zafira Tourer C (2012-) hibaüzenet probléma, hátha valaki találkozott ilyennek. AZt a szép piros betűkkel kiírt hibaüzenet érkezik néha, hogy 'a tompitott fényszoró(K) kiégtek" pedig nem. Rendesen világítanak. Mi lehet ez?

Nekem az egyik indexrol hazudja neha, hogy kiegett... Ha megmozgatod az izzokat a foglalatban, akkor a jobba valo kontaktus miatt talan nem fogja szakadtnak tekinteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

Az a problémám, hogy van egy balesetes 2005-ös H Astrám, amit életre akarok kelteni. Jelenleg ott tartok, hogy mehetne vizsgára, ha nem világítana a légzsák! Opcommal próbáltam, de nekem úgy tünik SWCAN-on keresztűl nem akar kommunikálni (UEC, REC IPC, ECU, SDM) modulokkal. Amikok SWCAN-ra váltana elkezd zúgni a kormány szervó.

Nem értem! Amúgy rendesen indúl a gép.

Remélem tud valaki segíteni, mertengem már kiidegelt. 

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Des Papito írta:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

Az a problémám, hogy van egy balesetes 2005-ös H Astrám, amit életre akarok kelteni. Jelenleg ott tartok, hogy mehetne vizsgára, ha nem világítana a légzsák! Opcommal próbáltam, de nekem úgy tünik SWCAN-on keresztűl nem akar kommunikálni (UEC, REC IPC, ECU, SDM) modulokkal. Amikok SWCAN-ra váltana elkezd zúgni a kormány szervó.

Nem értem! Amúgy rendesen indúl a gép.

Remélem tud valaki segíteni, mertengem már kiidegelt. 

Előre is köszi a segítséget.

Probald egy masik OpCommal... Ha a muszerek rendben mukodnek, akkor az SWCAN rendben van, de ha pl. az OpComban egy adott rele rossz, akkor nem tud rendesen kommunikalni ezen a buszon.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, csaba66 írta:

Probald egy masik OpCommal... Ha a muszerek rendben mukodnek, akkor az SWCAN rendben van, de ha pl. az OpComban egy adott rele rossz, akkor nem tud rendesen kommunikalni ezen a buszon.

Próbáltuk. De ami méginkább aggaszt, az az, hogy a kormányszervó miért pörög a diagnosztika alatt?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Des Papito írta:

Próbáltuk. De ami méginkább aggaszt, az az, hogy a kormányszervó miért pörög a diagnosztika alatt?

Jo kerdes... A szervo a HS CAN buszon van, es onnan a CIM modul az atjaro a SW CAN fele. Ha nem az OpCom a hunyo, akkor a CIM a kovetkezo. Nem ilyen hibat szokott produkalni, de eloszor szerintem erdemes atforrasztani:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Ha nem segit, akkor csere...

Link to comment
Megosztás:

11 órája, csaba66 írta:

Jo kerdes... A szervo a HS CAN buszon van, es onnan a CIM modul az atjaro a SW CAN fele. Ha nem az OpCom a hunyo, akkor a CIM a kovetkezo. Nem ilyen hibat szokott produkalni, de eloszor szerintem erdemes atforrasztani:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Ha nem segit, akkor csere...

Esetleg a kábelkötegben sérűlt kábel nem okozhatja? Vagy rosszúl bekötött kábel?

Mondjuk akkor pörög a szervó, mikor SWCAN-on akar olvasni. Van Mikor egész alacsony fordulatszámról pörög fel!

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Des Papito írta:

Esetleg a kábelkötegben sérűlt kábel nem okozhatja? Vagy rosszúl bekötött kábel?

Mondjuk akkor pörög a szervó, mikor SWCAN-on akar olvasni. Van Mikor egész alacsony fordulatszámról pörög fel!

A SWCAN sebessege is mas, mint a HSCAN-e, tehat hiaba lenne rosszul kotve egy kabel, nem tud ertelmezheto utasitas atjutni a ketto kozott. Ha az OpCom jol mukodik, akkor nem marad mas, mint a SWCAN - HSCAN atjaro, azaz a CIM.

Elvileg meg lehetne probalni az OpCom-ot nem a diagnosztikai csatlakozo, hanem a legzsak vezerlo SWCAN labara kotni, de azt hiszem, az nem mukodne, mert elsokent a CIM-et keresi, es ha nem talalja, nem is megy tovabb. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 29. at 20:19, csaba66 írta:

A SWCAN sebessege is mas, mint a HSCAN-e, tehat hiaba lenne rosszul kotve egy kabel, nem tud ertelmezheto utasitas atjutni a ketto kozott. Ha az OpCom jol mukodik, akkor nem marad mas, mint a SWCAN - HSCAN atjaro, azaz a CIM.

Elvileg meg lehetne probalni az OpCom-ot nem a diagnosztikai csatlakozo, hanem a legzsak vezerlo SWCAN labara kotni, de azt hiszem, az nem mukodne, mert elsokent a CIM-et keresi, es ha nem talalja, nem is megy tovabb. 

Szóval azóta próbáltam másik CIM-mel de ugyanazt csinálja! Pörög a szervó! De csak diagnosztikánál, SWCAN csatorna használatánál. Teljesen tanácstalan vagyok!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Des Papito írta:

Szóval azóta próbáltam másik CIM-mel de ugyanazt csinálja! Pörög a szervó! De csak diagnosztikánál, SWCAN csatorna használatánál. Teljesen tanácstalan vagyok!

A kilistazott modulok kozott latja a CIM-et az OpCom? Es a tobbi HSCAN modult? 

Ha igen, akkor marad az, hogy a SWCAN vezetekkel nem stimmel valami, probald kimerni a diagnosztikai csatlakozo es a CIM kozott. De ha van kulon CIM-ed, akkor tapot raadva, es a ket CAN buszt bekotve kene lassa az OpCom.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

A kilistazott modulok kozott latja a CIM-et az OpCom? Es a tobbi HSCAN modult? 

Ha igen, akkor marad az, hogy a SWCAN vezetekkel nem stimmel valami, probald kimerni a diagnosztikai csatlakozo es a CIM kozott. De ha van kulon CIM-ed, akkor tapot raadva, es a ket CAN buszt bekotve kene lassa az OpCom.

A HSCAN mindent lát.
A diagnosztikai csatlakozón a 6-os(zöld) és 14-es(fehér) és a CIM csati között meg van a kapcsolat.

Módosítva : Des Papito
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Des Papito írta:

Opcom-hoz honnan tudok FW-t, file-okat letölteni? Keres valami opcom.ept-t

A legjobban akkor jarsz, ha a vele adott CD-rol telepited ujra, mert kutyubol es sw-bol is van tobb valtozat. A weben keringenek a klonokat fw felulirassal agyonvago sw verziok is.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

G astra 2006-os. Hibajelenségem az, hogy amikor bekapcsolom a helyzetjelzőt vagy a tompított fényszórót elalszik az óra/dátum/hőmérséklet kijelző panel és a műszerfalon a kilométerszámláló digitális panel. Ha lekapcsolom a világítást újra van idő/dátum/hőmérséklet és kilométer....

Egy hete azt tapasztaltam még, hogy a légkondi kb 10 perc után automatikusan kikapcsol. A középkonzol égői sajna már évek óta nem világítanak (időnként felvillan egy kis időre, de ennyi).

Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm az infókat.

Módosítva : woody2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
2 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Egyik ismerősőm H7 fényszóró izzó foglalatot keres. Tudnátok segíteni hol tudna venni? Köszi.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=520N_vtelen.jpg

 

Milyen autó? https://autobudafok.hu/opel-astra-g-fenyszoro-izzo-foglalat-oe-9118046-1226084-13379?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.