Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

18 órája, csaba66 írta:

Es ha univerzalis, akkor nem megy at rajta az aram? :)

Ha pont olyan kell, akkor bonto, de ott sem garantalt, mert modosulhatott az evek soran...

Az áram biztos hogy átmegy rajta, de az ismerősőm elsősorban olyat szeretne mint a gyári :-)

De sajna sehol nem találtunk eddig, unix, bárdi, cromax, stb, neten sehol semmi. Lehet a bontó marad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a hibajelenséggel, hogy fogja magát az egyik (jobb) első fényszóró és semelyik égője se működjön? Se index, se parkoló, se távolsági se semmi... Úgy tudom biztosítéka nincs, tehát valahol máshol kell lennie a bajnak. Esetleg van ötlet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok,
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy 2005-ös Opel Zafira B-ben az akkumulátor tejesen lemerült, Annyira, hogy a műszerfalon nem világított semmi sem, a gyújtás ráadáskor. Próbáltam egy csere aksit betenni, de ahogy a sarukat feltettem, azonnal megszólal a riasztó(duda).
 
Holnap tudom kicserélni az aksit. Viszont addig próbáltam egy kicsit utána járni, hogy mi okozza a riasztó, duda megszólalását. Az eddigi keresések alapján még nem teljesen tiszta ez az állapot számomra.
 
Kérdésem az lenne, hogy mi a teendő az akku saruk visszahelyezése előtt/után, hogy a riasztó, duda ne szólaljon meg és az autó magához térjen?
 
Köszönöm szépen a segítséget.
Link to comment
Megosztás:

29 perce, ksanyi írta:

Sziasztok! Astra h 2008-as, a kormány közepén lévő nyomógombot megnyomva, hol dudál, hol a rádión hangerőt szabályoz, hol meg nem csinál semmit. Mi lehet a hiba? Tudom nagyon általános ,de hátha másnak is volt már ilyen. 

Valoszinuleg a CIM szorul atforrasztasra: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Adott egy H astra gtc 2010 es évjárat z18xer motorkóddal.A hiba a következő,hogy nagyobb terheléskor dobja az autó a szervíz lámpát.Op-commal kiolvasva "fan relay 2 circuit low  voltage" .Próbáltam relét cserélni de nem javult meg .A sima alap fokozaton indul a venti rendesen,és klímánál is.De a kettes fokozatnál mindig ez a hiba.Ha opcomba tesztet inditok ott is az relay 1 teszt tökéletesen megy a relay 2 tesztnél dobja ugyanezt a hibát.ugye ha szakadás lenne akkor "open circuit" lenne a szövegben de itt "low voltage" van.Tudtommal a venti ki lett cserélve gyári uj Boschra.Ezért kizártnám az ellenállását,és mivel a relék is jók.Igy már nem tudom.Esetleg lehet ecu hiba vagy merre keresgéljek?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Tisztelt Tagok!

Adott egy Z16XER motorkódú H Astra kombi, amiben a Fűtőmotor előtét ellenállás megadta magát, így a klíma bekapcsolásakor rövid időközönként be/kikapcsol a ventillátor egész rövid ideig, hiszen tudtommal ilyenkor a klímarendszerben lévő kb. 20bar nyomás már kritikusnak számít, így avatkozik be. Kérdésem, hogy ezt az ellenállást csak ventillátorral együtt tudom cserélni, vagy van rá más alternatív megoldás? Esetleg csak önmagában az ellenállást? 
Az utángyártott alkatrész elég horribilis összeg.

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

43 perce, sdavid14 írta:

Tisztelt Tagok!

Adott egy Z16XER motorkódú H Astra kombi, amiben a Fűtőmotor előtét ellenállás megadta magát, így a klíma bekapcsolásakor rövid időközönként be/kikapcsol a ventillátor egész rövid ideig, hiszen tudtommal ilyenkor a klímarendszerben lévő kb. 20bar nyomás már kritikusnak számít, így avatkozik be. Kérdésem, hogy ezt az ellenállást csak ventillátorral együtt tudom cserélni, vagy van rá más alternatív megoldás? Esetleg csak önmagában az ellenállást? 
Az utángyártott alkatrész elég horribilis összeg.

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Nem egeszen vilagos, hogy mirol beszelsz, de ha az alabbirol van szo, akkor annyira nem horribilis az ara:

https://zsu.hu/termeklap/0917048_mtz_pr

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

6 perce, csaba66 írta:

Es ennek mi koze van a futomotorhoz?? Ez a hutoventilator, es van joval olcsobban is:

https://zsu.hu/termeklap/85777_l

Így volt "hivatalosan" is fent az oldalon, de így utólag valóban nincs hozzá köze!

Akkor a hűtőventillátorom a ludas, hogy rövid időközönként (csak mikor a klímát bekapcsolom!) magas fordulaton rövid ideig hűt, és lekapcsol, majd újból be és így tovább? 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, sdavid14 írta:

Így volt "hivatalosan" is fent az oldalon, de így utólag valóban nincs hozzá köze!

Akkor a hűtőventillátorom a ludas, hogy rövid időközönként (csak mikor a klímát bekapcsolom!) magas fordulaton rövid ideig hűt, és lekapcsol, majd újból be és így tovább? 

Bejelentetted, hogy az elotetellenallas megadta magat, azt honnan vetted?

A klima hutojenek a vizhutovel kozos a ventilatora, ami a legtobb kocsiban egyszeruen bekapcsol a klimaval egyutt. Akar az is lehet normalis, ha hol megy, hol nem, ugyhogy ha minden normalisan mukodik, akkor csak ezert en nem allnak neki megjavitani.

Azt egyebkent lehet tesztelni, hogy a ventilator mindket fokozatban mukodik-e; le kell huzni a catlakozojat, es felvaltva tapot adni a ket bemenetre.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, csaba66 írta:

Bejelentetted, hogy az elotetellenallas megadta magat, azt honnan vetted?

A klima hutojenek a vizhutovel kozos a ventilatora, ami a legtobb kocsiban egyszeruen bekapcsol a klimaval egyutt. Akar az is lehet normalis, ha hol megy, hol nem, ugyhogy ha minden normalisan mukodik, akkor csak ezert en nem allnak neki megjavitani.

Azt egyebkent lehet tesztelni, hogy a ventilator mindket fokozatban mukodik-e; le kell huzni a catlakozojat, es felvaltva tapot adni a ket bemenetre.

Onnét tudom hogy megadta magát az előtét ellenállás, hogy a klíma bekapcsolásával nem megy a hűtőventillátor, hanem csak a "vészfokozat" megy rajt, ahogy az imént írtam. (Ki-be kapcsol)

Köszönöm a linket, hasznos volt! :)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki adott egy opel astra h caravan 1.6 benzin z16xer, klíma és a belső keringtető ről kérnék infókat vagy csak nálam a rossz vagy gyárilag így kell müködnie, amit észrevettem hogy ha használom a klímát az enyém digitális, tehát ha benyomom a klímát akkor a belsőkeringtetőre állitja a zsalu automatikusan és hiába nyomkodom a gombot nem reagál rá, klíma nélkül meg külső belső keringetés hibátlan oda állítja a zsalu ahogy kell, nálatok is így van vagy valami hiba, hozzáteszem hogy építettem be elektronikát a zsalu mozgató motorhoz hogy ne tőrje el ismét mert ahogy tudjuk gyári hiba,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.