Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Azt hiszem Uhuhu írta itt a "follow me home" funkciót. Kipróbáltam, frankón működik, világít, amíg a garázsból kiérek a világosra. Finom, köszi! :blink:

Kérdés: lehet ennek hosszabbra venni az időtartamát? Gondolom, távirányítóról nem műkszik...

Másik: kérnek pénzt azért, ha be szeretném állítani a be nem kapcsolt övre csipogót és a menet közben záródó kp-i zárat? Köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Mivel alkalmasabb H Astrás fórumot nem találtam, így ide írom be kérdésemet.

Tegnap délután nagynehezen sikerült leszednem az ajtókárpitot és ki tudtam cserélni az első ajtó hangszóróit. Mivel én egy kétutas szettet vettem előre, így csak az eredeti mélyhangszóró vezetékére csatlakoztattam rá a hangváltót, amiből van ugye külön mély és magas "leágazás", és a gyári magas hangszóró csatlakozóját jobb híjján lekötöttem, ledugóztam, és el van rejtve a kárpit alatt.

Kérdésem: ugye ez nem fogja hazavágni a fejegységet? (gondolom, mivel a fejegység is 4 kimenettel rendelkezik, vhol az első ajtó kábelkötegében van megosztva ketté a hangszóróvezeték).

Másik: kérnek pénzt azért, ha be szeretném állítani a be nem kapcsolt övre csipogót és a menet közben záródó kp-i zárat? Köszi mindenkinek.

Én szerintem pedig a biztiöv csipogója kivitelezhető, de a menet közbeni zár már neccesebb...

Link to comment
Megosztás:

Neked is áll az ajánlatom... Ha megjelenik a neved alatt a "Mote Klubtag" logo, kapsz pontos szerelési útmutatót...

Addig azon gondolkozz, hogy a gyári szettnél a csipogó mellett van egy kondi - egy kezdetleges hangváltó.

Az ajtó csatin egy pár kábel megy át, ami valahol az ajtóban Y elágazásban folytatódik. Szerinted milyenek az ellenállás értékek gyárilag, és ha az Y egyik ágát eltünteted és más hangszórókat raksz be, esetleg szintén más értékekkel, ez mennyiben befolyásolja a gyári értéket... És a fejegység mit tud kezelni? 2-4-8 Ohm/csatorna?

:blink: B) :D

Link to comment
Megosztás:

Neked is áll az ajánlatom... Ha megjelenik a neved alatt a "Mote Klubtag" logo, kapsz pontos szerelési útmutatót...

Addig azon gondolkozz, hogy a gyári szettnél a csipogó mellett van egy kondi - egy kezdetleges hangváltó.

Az ajtó csatin egy pár kábel megy át, ami valahol az ajtóban Y elágazásban folytatódik. Szerinted milyenek az ellenállás értékek gyárilag, és ha az Y egyik ágát eltünteted és más hangszórókat raksz be, esetleg szintén más értékekkel, ez mennyiben befolyásolja a gyári értéket... És a fejegység mit tud kezelni? 2-4-8 Ohm/csatorna?

:blink: B) :D

Na jó, de éppen abból indultam ki, hogy a gyári rendszer is 4 Ohmos, és feltételeztem, hogy vhol el van ágaztatva. DE most is 4 Ohm ellenálláson van a frontszett, csak éppen az Y elágazást a hangváltó szolgáltatja.

Amúgy az ajtó szerelésesen már túl vagyok, csak 3-3 db tükörháromszögre való bolha kell, mert azokat eltörtem.

AMúgy az ajtó leszedése még viszonylag egyszerű, a felrakás már csalafintább. :D

De végül is megoldottam. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de éppen abból indultam ki, hogy a gyári rendszer is 4 Ohmos, és feltételeztem, hogy vhol el van ágaztatva. DE most is 4 Ohm ellenálláson van a frontszett, csak éppen az Y elágazást a hangváltó szolgáltatja.

Amúgy az ajtó szerelésesen már túl vagyok, csak 3-3 db tükörháromszögre való bolha kell, mert azokat eltörtem.

AMúgy az ajtó leszedése még viszonylag egyszerű, a felrakás már csalafintább. :blink:

De végül is megoldottam. B)

Nagyon érdekelnének a részletek a hangszórócserével kapcsolatban, mivel én is ebben a cipőben járok. Mi a tapasztalat, milyen lett a hangszórócsere után a hangzás? Remélem jobb lett, mert ebben az esetben nem a fejegység a hibás a gyengébb hangzásért...

Erősíts meg benne, hogy ha jól értem a leírásod, akkor a műszerfal feletti, oszlopban található magashangszorót kötötted le, ami így most nem szól, e helyett az ajtóban található kétutas hangszóró szolgáltatja mind a mély, mind a magas hangokat. Ha így van, akkor a magas hangok nem lettek gyengébbek? Csak azért kérdezem, mert a magas hangszórókat direkt a fülhöz közel szokták rakni az autóban, szerintem a lábtérből erősen csillapítva juthat el a fülig...szerintem.

Milyen típusú és méretű hangszórókat vettél? Felfogatásával nem volt gond, a csavarhelyek egyeztek?

Nagyon érdekelne az ajtóborítás leszedésének és felrakásának a mikéntje is...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon érdekelnének a részletek a hangszórócserével kapcsolatban, mivel én is ebben a cipőben járok. Mi a tapasztalat, milyen lett a hangszórócsere után a hangzás? Remélem jobb lett, mert ebben az esetben nem a fejegység a hibás a gyengébb hangzásért...

Erősíts meg benne, hogy ha jól értem a leírásod, akkor a műszerfal feletti, oszlopban található magashangszorót kötötted le, ami így most nem szól, e helyett az ajtóban található kétutas hangszóró szolgáltatja mind a mély, mind a magas hangokat. Ha így van, akkor a magas hangok nem lettek gyengébbek? Csak azért kérdezem, mert a magas hangszórókat direkt a fülhöz közel szokták rakni az autóban, szerintem a lábtérből erősen csillapítva juthat el a fülig...szerintem.

Milyen típusú és méretű hangszórókat vettél? Felfogatásával nem volt gond, a csavarhelyek egyeztek?

Nagyon érdekelne az ajtóborítás leszedésének és felrakásának a mikéntje is...

Nekem jobb lett a hangzás, én egy Magnat Bullpower 2160-as kétutas szettet tettem bele.

A fenit magashanszóró lekötése annyit jelent, hogy az EREDETI vezeték lett ledugózva, és lentről kapja a hangváltón keresztül a fenti kis magas a szuflát. Annyit sikerült azóta kitudakolnom, hogy közvetlenül az ajtócsatlakozó után van egy Y elágazás, és hangváltó csak a magason van gyárilag. Mos az van, hogy ugyanakkora a terhelés, csak nem az ajtócsati után van Y elágazás, hanem az eredetileg mélyhangszóróhoz vezető szálra van rátéve egy Magnat hangváltó és az osztja ketté.

Amiről te beszélsz, az koaxális, olyan a hátsó ajtóba való. De azt nem bántom, hátul úgy sem ül soha senki. :blink:

Ami a hangzást illeti: a mélyek teltebbek lettek, a magasak is, és nincs keresztbeszólás, mint a gyári esetén (köszönhetően a közös hangváltónak)

A felfogatás úgy néz ki, hogy veszel egy 165mm-es szettet előre, és veszel hozzá ún. kiemelőgyűrűt (pár ezer forint), amibe beleszereled az új hangszórót. Innét a felfogatással nincs baj, bár nekem a kiemelőgyűrűn az egyik csavar furatát odébb kellett tennem, mert pont takarta a helyét. (de ez sem volt nagy gond, 4,5mm-es fúrószár kell csak hozzá, meg egy picike fúrás a gyűrű peremén), Igaz, én F astrához való gyűrű vettem, bár jó a G-be is. B)

Tehát nem nagy ördöngősség. Én összesen 15ezerből cseréltem ki az egészet, plussz 400 forint a 6db tükörháromszöget tartó patent, ami könnyen törik. Ennyi!

Ja és még vmi: a magashangszóró beszereléséhez, ha a gyári helyére akarod rakni az újat, picit az új magasak házán faragni kell, de nem megoldhatatlan ez sem. Ha érdekel leírom, hogy a Magnattal én mit tettem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem jobb lett a hangzás, én egy Magnat Bullpower 2160-as kétutas szettet tettem bele.

A fenit magashanszóró lekötése annyit jelent, hogy az EREDETI vezeték lett ledugózva, és lentről kapja a hangváltón keresztül a fenti kis magas a szuflát. Annyit sikerült azóta kitudakolnom, hogy közvetlenül az ajtócsatlakozó után van egy Y elágazás, és hangváltó csak a magason van gyárilag. Mos az van, hogy ugyanakkora a terhelés, csak nem az ajtócsati után van Y elágazás, hanem az eredetileg mélyhangszóróhoz vezető szálra van rátéve egy Magnat hangváltó és az osztja ketté.

Amiről te beszélsz, az koaxális, olyan a hátsó ajtóba való. De azt nem bántom, hátul úgy sem ül soha senki. :blink:

Ami a hangzást illeti: a mélyek teltebbek lettek, a magasak is, és nincs keresztbeszólás, mint a gyári esetén (köszönhetően a közös hangváltónak)

A felfogatás úgy néz ki, hogy veszel egy 165mm-es szettet előre, és veszel hozzá ún. kiemelőgyűrűt (pár ezer forint), amibe beleszereled az új hangszórót. Innét a felfogatással nincs baj, bár nekem a kiemelőgyűrűn az egyik csavar furatát odébb kellett tennem, mert pont takarta a helyét. (de ez sem volt nagy gond, 4,5mm-es fúrószár kell csak hozzá, meg egy picike fúrás a gyűrű peremén), Igaz, én F astrához való gyűrű vettem, bár jó a G-be is. B)

Tehát nem nagy ördöngősség. Én összesen 15ezerből cseréltem ki az egészet, plussz 400 forint a 6db tükörháromszöget tartó patent, ami könnyen törik. Ennyi!

Ja és még vmi: a magashangszóró beszereléséhez, ha a gyári helyére akarod rakni az újat, picit az új magasak házán faragni kell, de nem megoldhatatlan ez sem. Ha érdekel leírom, hogy a Magnattal én mit tettem.

Ez jó hír volt, akkor ezek szerint van remény :-)

Igen érdekelne, hogy lehet berakni a magas hangszórót. A Magnat-ot és a patentokat hol vetted?

Most már csak az egyetlen sötét folt az ajtó burkolat levétele, annak hogyan kell nekiállni?

Köszi az eddigi infókat!

Én meg próbálom prezentálni az ajtókárpit szerelést fényképeken... :D

Előre is kösz! :-)

Link to comment
Megosztás:

Az alap...

Meg elég sok olyan infó forog a klubtagok kezén, ami nem telejesen "hivatalos", esetleg más úton jóval többe kerülne, mint az éves klubtagság... B)

A klubtagsággal járó előnyöket meg 100%ban nem érdemes "mindenkivel" megosztani, gondolom, tudod miért...

De mégegyszer mondom, nem kötekedni akarok :blink:

Link to comment
Megosztás:

Az alap...

Meg elég sok olyan infó forog a klubtagok kezén, ami nem telejesen "hivatalos", esetleg más úton jóval többe kerülne, mint az éves klubtagság... B)

A klubtagsággal járó előnyöket meg 100%ban nem érdemes "mindenkivel" megosztani, gondolom, tudod miért...

De mégegyszer mondom, nem kötekedni akarok :blink:

Kedves Balázs miket irkálsz itt:)) Egy másik fórumon azt írják, hogy így zsaroljuk ki a klubtagságit.

Kifejteném, aki önszántából nem szeretne belépni, ne tegye! Kérem, ne.

Nem erről szól a klub.

További jó fórumozást mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Balázs miket irkálsz itt:)) Egy másik fórumon azt írják, hogy így zsaroljuk ki a klubtagságit.

Kifejteném, aki önszántából nem szeretne belépni, ne tegye! Kérem, ne.

Nem erről szól a klub.

További jó fórumozást mindenkinek.

Akkor megtaláltad a választ. B) Így a másikba nem teszem be. Bocsi, hogy ott a :blink: kimaradt a "zsarolás" szó után, nem szándékoztam az egyesületet negatív színben feltüntetni.

Opelos üdv: Ákos

Link to comment
Megosztás:

Akkor egy picit elektronikázzunk.

Van vki köztünk, akinek a gyári duda hangja nem tetszik? Mert nekem nem... :blink:

És bátorkodtam szerezni egy A Vectra kürt-párt, mivel annak szeretem a tónusát, csak nemtom,

szerelt-e már vki át ilyet. Esetleg én leszek az első?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
Ez jó hír volt, akkor ezek szerint van remény :-)

Igen érdekelne, hogy lehet berakni a magas hangszórót. A Magnat-ot és a patentokat hol vetted?

Most már csak az egyetlen sötét folt az ajtó burkolat levétele, annak hogyan kell nekiállni?

Köszi az eddigi infókat!

Előre is kösz! :-)

Helló!

Én már túl vagyok a szett cserén (hála istennek), ajánlok egy orosz oldalt, sok jó tanácsot lehet itt találni. (és jó képeket)

http://www.astra-h.ru/music.html

Az ajtókárpit leszedésénél vogyázzni kell a felső részénél. Ott szorítófülek fogják az üvegszigetelést, ezeket hosszú csavarhúzóval kell felemelni a már minden csavartól megszabadított és "bolhátlanított" kárpit ovatos elemelésével. A kárpítot ne feszegesd, mert leszakadhat az egész, az elemek csak ragasztva vannak egmáshoz. Fényezésre vigyázzni!

A hangszóró bekötésnél a mélysugárzó a teljes jelet kapja, ezért az ide bekötött hangváltó nem okoz impedancia gondot, ha az nem kisebb 4 ohmnál.

A fejegységről csak annyit, hogy az új készletet meghalgattam egy fejegységről vezérelt erősítővel, illetve ugyanezt az erősítőt egy olcsó asztali DVD játszóról hajtva. Hááát! A DVD játszó kenterbe verte a híres Blaut. A tér kinyilt, a hang tisztább volt. Ez van! A parasztnak ennyi jár kb. 100000-ért. Na mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem Uhuhu írta itt a "follow me home" funkciót. Kipróbáltam, frankón működik, világít, amíg a garázsból kiérek a világosra. Finom, köszi! :rolleyes:

Kérdés: lehet ennek hosszabbra venni az időtartamát? Gondolom, távirányítóról nem műkszik...

Másik: kérnek pénzt azért, ha be szeretném állítani a be nem kapcsolt övre csipogót és a menet közben záródó kp-i zárat? Köszi mindenkinek.

Tech 2-vel szakszervízben programozható a biztonsági öv csipogó. Az első utasülésé csak akkor, ha be van építve egy súlyérzékelő. (sokan szídják, mert 5 kg-ra is bekapcsol, állítólag)

A központi zárat nem tudja!

A hazakisérő fény időtartama szintén programozható, meg pl., hogy le és felhúzza az ablakokat a távirányítóval akkor is, ha csak elől van el. ablak, meg hogy vészfékezéskor villogtassa a led-es féklámpát. Értelmes szervizek (pl. Interat Budakeszi) adnak ezügyben tanácsokat.

Üdv: Hide5

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Olyan kerdesem hatha tud nekem valaki segiteni ! Utolag szeretnk riasztó beszerni kicsi automba de van néhány kritérium!

1. a gyári kulcsrol tudjam vezérni (gondolom can bus miatt ez megoldható)

2. telefonos legyen azaz hivjon ha gáz van!

gyakorlatilag ez a 2 legfontosabb kritérium!

Ha tud valaki ajánlani valakit vagy hogy hol nézzem meg azt megköszönném!

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.