Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Olyan kerdesem hatha tud nekem valaki segiteni ! Utolag szeretnk riasztó beszerni kicsi automba de van néhány kritérium!

1. a gyári kulcsrol tudjam vezérni (gondolom can bus miatt ez megoldható)

2. telefonos legyen azaz hivjon ha gáz van!

gyakorlatilag ez a 2 legfontosabb kritérium!

Ha tud valaki ajánlani valakit vagy hogy hol nézzem meg azt megköszönném!

Köszönöm

A riasztókérdés engem is érdekelne, bár nekem nem kell,h gyári kulcsról tudjam vezérelni...

Viszont érdekelne,hogy a reteszelést alapból tudja-e az autó valahogy? Központis Cosmom van... Ha tudja,nem sikerült rájönnöm,hogyan:(

Link to comment
Megosztás:

A riasztókérdés engem is érdekelne, bár nekem nem kell,h gyári kulcsról tudjam vezérelni...

Viszont érdekelne,hogy a reteszelést alapból tudja-e az autó valahogy? Központis Cosmom van... Ha tudja,nem sikerült rájönnöm,hogyan:(

Sporolás van!

Hanem gyárilag riasztós az autód akkor retesz funkcio nincs benne! Ezért is kell nekem a GSM modul :) mert ha betörik az ablakot mar nyitva is az egéssz autó B)

Link to comment
Megosztás:

Sporolás van!

Hanem gyárilag riasztós az autód akkor retesz funkcio nincs benne! Ezért is kell nekem a GSM modul :) mert ha betörik az ablakot mar nyitva is az egéssz autó B)

Nem hiszem el,hogy utólag nem lehet beletetetni valahogy a reteszelést... lehet,hogy butaságot mondok,de nincsen olyan riasztó,ami ezt is megoldja? Ha carbus-t kezelők vannak, ha vannak központi zár vezérlősök meg komfortzárasak meg minden...

Valaki tud ilyesmiről? Utólagos reteszelés funkció akármilyen riasztó feature-ként?

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem el,hogy utólag nem lehet beletetetni valahogy a reteszelést... lehet,hogy butaságot mondok,de nincsen olyan riasztó,ami ezt is megoldja? Ha carbus-t kezelők vannak, ha vannak központi zár vezérlősök meg komfortzárasak meg minden...

Valaki tud ilyesmiről? Utólagos reteszelés funkció akármilyen riasztó feature-ként?

Nem a riasztóval van a baj! henem a zárból hiányzik a retesz mechanika azaz komplett 4 db zárcsere és akkor már van is retesz ha jol tudom 130.000ft + munkadijat emlitettek kb-ra nekem !

Link to comment
Megosztás:

:) köszi az infót!

Ugyhogy én ezért fogok gsm modulos riasztot berakni! mert sajnos nincs retesz tehát nyilik az össze ajto belulről ha betörik az ablakot , Igy meg legalabb flhiv aztán nyulcipotveszek és futás aztán futás közben rendőrség és a legközelebbi mozditható vascsővel szétverem a fejét annak a kukinak

Link to comment
Megosztás:

Ugyhogy én ezért fogok gsm modulos riasztot berakni! mert sajnos nincs retesz tehát nyilik az össze ajto belulről ha betörik az ablakot , Igy meg legalabb flhiv aztán nyulcipotveszek és futás aztán futás közben rendőrség és a legközelebbi mozditható vascsővel szétverem a fejét annak a kukinak

én pedig ezért fogom biztonsági fóliáztatni az összes üveget... ok,ha valaki nagyon be akar,az bejut azon keresztül is, de riasztó mellé gondoltam:)

Link to comment
Megosztás:

Teljes védelem nincs, és nem is lesz...

Haverom kocsijából fényes nappal "kiütötték" a biztonsági fóliás üveget. (A gyújtógyertya/régi biztosítékok kerámia háza olyan széépen átmegy rajta - utána már csak be kell hajtogatni, el sem vágja a tolvaj kezét)

Riasztóra meg nem figyelnek az emberek, manapság talán csak önmagunk megnyugtatására jó.

A gyári riasztónak van annyi előnye, hogy van benne egy ajtó reteszelő funkció. Ha ez be van kapcsolva, belülről sem nyitható a kocsi.

Talán a legjobb megoldás a Casco :)

A rongálási kár nagy részét megtéríti, a kocsiba épített utólagos extrák pedig felár ellenében biztosíthatók...

Link to comment
Megosztás:

Mivel can-buszos rendszerű, ezért nem fogsz találni a fedélzeti elektromos rendszerben fordszámjelet.

Viszont a motoron lehetséges hogy lehetne találni, de ehhez meg kell bontani a kábelköteget.

Hehehe... nekem ott figyel a rádiónál. Már az elején éreztük, hogy szükség lesz rá. :)

Jövő héten Computer upgrade projekt, ott lesz szükség ilyen finomságokra. Annyiban egyszerűbb dolgom lesz, hogy (elvileg) csak össze kell kötözgetni a kábeleket, rögzíteni kell pár dobozt, aztán mehet a kalibrálás...

Link to comment
Megosztás:

Tech 2-vel szakszervízben programozható a biztonsági öv csipogó. Az első utasülésé csak akkor, ha be van építve egy súlyérzékelő. (sokan szídják, mert 5 kg-ra is bekapcsol, állítólag)

A központi zárat nem tudja!

A hazakisérő fény időtartama szintén programozható, meg pl., hogy le és felhúzza az ablakokat a távirányítóval akkor is, ha csak elől van el. ablak, meg hogy vészfékezéskor villogtassa a led-es féklámpát. Értelmes szervizek (pl. Interat Budakeszi) adnak ezügyben tanácsokat.

Üdv: Hide5

Ez az 5kg-s dolog sajna hasonlóképp van...hátizsákom szokott mellettem utazni...és néha erős kanyarban becsippan...pedig nincs 5 kiló... de ha megpakolom, akkor az ülés előtt utazik mindig, mert akkor csipogna...amúgy elég sok múlik az elhelyezésen...ha 2 centivel arrébb rakom,már nem csipog:)

Link to comment
Megosztás:

Abban az esetben, ha valami normális fóliát raknak fel, és kiszedik az üvegeket, azaz a fólia széle az oldalsó sinekben van...

Miért,havernak nem így rakták be a fóliát? Biztonságiban is többféle vastagság létezik,ha jól tudom van 100as meg 125ös (vagy 150es??) gondolom a vastagabb erősebb (drágábbnak mindenképpen drágább)...

persze van színezett meg átlátszó is, de átlátszóban is van 2féle vastagság...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, kissé lehet,h amatőr kérdés...

Ha riasztót szeretnék vehetek minden további nélkül 'mezei' riasztót és CAN-BUSosat is? Miben jobb nekem ez utóbbi,ha nem követelmény,h gyári kulcsról menjen a riasztó kapcsolás?

CAN-BUS-hoz kell venned.

Link to comment
Megosztás:

Kinyitom kulccsal?

Nekem is ez lett volna a legkézenfekvőbb ötletem, még akkor is ha nekem másznom kell a csomagtartón át mert az utastérajtókon már nincs kulcslyuk... viszont én így nem is tudom reteszelni mert a Cali zárát csak kulcsról lehetett, az meg már csak a csomagtérajtón van ugye, de onnan nem működik a reteszelés funkció.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Olyan kerdesem hatha tud nekem valaki segiteni ! Utolag szeretnk riasztó beszerni kicsi automba de van néhány kritérium!

1. a gyári kulcsrol tudjam vezérni (gondolom can bus miatt ez megoldható)

2. telefonos legyen azaz hivjon ha gáz van!

gyakorlatilag ez a 2 legfontosabb kritérium!

Ha tud valaki ajánlani valakit vagy hogy hol nézzem meg azt megköszönném!

Köszönöm

nem tudom sikerűlt e túl lépni a problémán ha aktuális még akkor tudok egy szerelőt,autóriasztós a mostani asztrámba is ő rakta be a riasztótmeg a központi zárat,stb,csak írj ha kell vagy valakinek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem külföldről egy 120 LE-s, 16 szelepes Opel Astra H 1.9 CDTI típusú autót . Motorkód: Z19DTH. Szerintetek rá lehet tölteni a 150 LE-s motor vezérlő programját?

Eőre is köszi a válaszokat, véleményeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem külföldről egy 120 LE-s, 16 szelepes Opel Astra H 1.9 CDTI típusú autót . Motorkód: Z19DTH. Szerintetek rá lehet tölteni a 150 LE-s motor vezérlő programját?

Eőre is köszi a válaszokat, véleményeket.

Pontosan nem tudom de pl az 1.7cdti 82 Le nem lehet rátölteni a 101 sőőőt a 125 le se lehet

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Sziasztok!

Van egy Astra H 1.4 es kocsim és észrevettem hogy a KM ora kijelzon megjelent gyujtásnál ill. a kulcs kihuzásával az hogy:InSP 0

Na és ez most mit is jelent tudja esetleg valaki?? mert nekem sejtelmem sincs!

koszi :huh:

Nekem google ezt dobta ki:

Ez a kötelező szervíz figyelmeztetése.

Telo:

Voltál már 60-as szervízen? Ha igen, akkor elvileg le kellett volna nullázniuk az InSP feliratot. De ezt egyébként te is meg tudod szüntetni... egy kis trükkel: gyújtás ki: "0" kulcsállás -> kilométernullázó benyom és nyomva tart -> gyújtás ráad, közben gomb még mindig nyomvatart amíg villog az InSP felirat (kb 2 mp) és meg nem jelenik a "----" felirat -> gombot elenged -> örül

Bár ez a G astrára vonatkozik,lehet a "csoda" H-ra már nem müködik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra H 1.4 es kocsim és észrevettem hogy a KM ora kijelzon megjelent gyujtásnál ill. a kulcs kihuzásával az hogy:InSP 0

Na és ez most mit is jelent tudja esetleg valaki?? mert nekem sejtelmem sincs!

koszi :huh:

INSP annyit jelent hogy Inspekció az szám a hátralévő kilométert addig. azaz vagy 1 éve volt olajcseréd vagy letelt a kilométered elvileg 1000km el hamarabb irja ki hogy insp 1000 és szépen megy lefele de ha neked kiirta hogy insp 0 és mast nem elötte akkor valszeg letelt az egy év.

Link to comment
Megosztás:

INSP annyit jelent hogy Inspekció az szám a hátralévő kilométert addig. azaz vagy 1 éve volt olajcseréd vagy letelt a kilométered elvileg 1000km el hamarabb irja ki hogy insp 1000 és szépen megy lefele de ha neked kiirta hogy insp 0 és mast nem elötte akkor valszeg letelt az egy év.

Igen kb 1 éve volt szervizben akkor volt rajta 26000KM korul, most van rajta 37000, de edig nem jelezte elore semmit csak most dobta ki hogy InSP 0

De akkor ne legyek megijjedve nem kel szerviz és csak probáljam meg kikapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.