Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

16 perce, pjotr írta:

Sztem nem véletlen, hogy senki nem alkalmazz azt, hogy a benzin motor töltse az akkukat, ugyanis a benzin drágább, mint az erőművi áram, másrészt a mechanikai energia villamos energiává történő alakítása 100%-os hatásfoknál kisebb, ami azt jelenti, hogy ugyanannyi benzin ráfordítással benzin üzemmódban messzebb elmegy az autó, mint ezen benzin mennyiség által generált töltéssel eletromos üzemmódban.

Ez azert nem okvetlenul igaz, mert tolteskor egy fix, optimalis fordulatszamon jarhat a motor, mig normal hasznalat kozben ez nincs igy.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Tisztelt fórumtársak!

Végre egy Astra h kombi tulajdonosalettem én is. ☺ Egy 2010-es, 1.6 benzines lett. Egy karosszériát érintő segítséget szeretnék kérni. A jobb első ajtó alján középen látható egy kb. 3 centis rozsda csík az illesztés vonalában. Megmutattam festőnek, aki mondta, hogy ez belülről jövö rozsda, ezért javítás előtt meg kell csinálni az üregvédelmet Dinitrollal. Találtam videót az ajtókárpit leszedéséről. Egyszerű. Találtam webshopban Dinitrol sprayt és hozzá befúvó csövet. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan és mekkora mennyiséget kell egy-egy ajtóba fújni, illetve egy flakon elég-e a négy ajtóhoz? Gondolom főként az alsó részbe kell fújni. De szeretnék olyan fórumtárstól tanácsot kérni, aki már látott vagy csinált ilyet. Kérdés még, hogy a fehér vagy a bézs színű Dinitrol kell?

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.

Módosítva : tipego
Link to comment
Megosztás:

16 órája, csaba66 írta:

Ja, hogy ez lenne a Prius fele megoldas? Azt hittem, valami rendkivuli trukkozesrol van szo, mert ez alap minden, akkurol (is) hajtott autoban...

Persze, ez a hibridezésnek/villanyozásnak sokkal inkább lényege, mint hogy honnan származik az a kezdeti mozgási energia amit el kell tenni valahova a fékezéssel. Ettől olyan hatékonyak már a lágyhibridek is városban (pl Kia Niro) és ezért voltak annyira rajta a sűrített levegőn a franciák. Ha csak egy  60km/h sebességhez tartozó energiát el tudsz rakni valahova, már behúztad a legnagyobb nyereséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 08. 30. at 11:24, joco777 írta:

Sziasztok! [LEVÉLRÁCS] Két oldalt kezd elválni a szélvédőtől és sajnos a piszok bemegy alá. Van valami otthoni megoldás, hogy jobban illeszkedjen az üveghez? Patentokat cseréltem már. Vagy vegyek újat? :-( Köszöntem Z16XER

 

Szia!

Nekem a patentet tartó fülekből tört le pár és hasonlóan áll:( 

Ragaszthatatlan lévén azt csináltam hogy a belső felületen lévő nútba -amiből amúgy kirohadt a gyári szivacs- tettem egy ablaktömítő D profilt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
5 órája, Devis írta:

Sziasztok!
 

Olyan "Y" elosztós szivargyújtó aljzatot keresek, amibe van bluetooth és usb is.
Ilyesmit keresek link: http://www.hififutar.hu/index.php?P=1&K=2&ID=5709#prettyPhoto

Vagy 1 USB, 1 szivargyújtó aljzat, és a bluetooth. 
Tudna valaki linkel segíteni ? 

 

Nem találtam ilyenben a hagyományos Y formát, ami megfelel a kritériumoknak( szivargyujtó+USB+Bluetooh), olyant csak ezt: https://www.mobiltokshop.hu/cikk/82776/szivargyujto-tolto-autos-tolto-eloszto-pohartartoba-helyezheto-beepitett-fm-transmitter-bluetooth-v3-0-edr-usb-aljzat-5v/

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak ezt láttam én is, de ez nagy, nem férne ott el normálisan. Apropó, ha a gps kábelt sima usbre cserélem, akkor nem kell a szivaros vége, avval is működne? Nem kaptam hozzá, és nem tudom jó-e lenne, akkkor bátrabban mernék venni usbs bt-t

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Devis írta:

Sajnos csak ezt láttam én is, de ez nagy, nem férne ott el normálisan. Apropó, ha a gps kábelt sima usbre cserélem, akkor nem kell a szivaros vége, avval is működne? Nem kaptam hozzá, és nem tudom jó-e lenne, akkkor bátrabban mernék venni usbs bt-t

Attol fugg, milyen GPS, de a legtobbon mikro, vagy mini USB csatlakozo van, ami a masik oldalon is mehet USB-be.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

egy gyors kerdes :) lassan viszem majd az autot eves szervizre. motor legszuro cserere netto 6290 forintos ajanlatot adtak...kicsit soknak tartom :)  szerintetek?

tovabba a16xer motorba ...5 eves benzines...28800 van benne ...ez jo olaj? Mobil 1 ESP 0W-40 eddig ez ment bele :)

elore is koszonom a valaszokat.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, bazs7 írta:

egy gyors kerdes :) lassan viszem majd az autot eves szervizre. motor legszuro cserere netto 6290 forintos ajanlatot adtak...kicsit soknak tartom :)  szerintetek?

tovabba a16xer motorba ...5 eves benzines...28800 van benne ...ez jo olaj? Mobil 1 ESP 0W-40 eddig ez ment bele :)

Aki szervizben csereltet legszurot, az ne csodalkozzon :) Nyilvan magat a szurot is jol megszamitjak, aztan a csere normaideje x perc, szorozva valami bodult oradijjal, es ki is jon. Az ilyen egyszeru dolgok oradija sem kisebb, mint a nagy hozzaertest es speci szerszamokat igenylo muveleteke.

Szerviz 4+ -ban feltehetoen olcsobb.

Az olaj tudja a Dexos2-t, tehat jo; az mas kerdes, hogy kell-e ilyen "extra" olaj bele.

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, csaba66 said:

Aki szervizben csereltet legszurot, az ne csodalkozzon :) Nyilvan magat a szurot is jol megszamitjak, aztan a csere normaideje x perc, szorozva valami bodult oradijjal, es ki is jon. Az ilyen egyszeru dolgok oradija sem kisebb, mint a nagy hozzaertest es speci szerszamokat igenylo muveleteke.

Szerviz 4+ -ban feltehetoen olcsobb.

Az olaj tudja a Dexos2-t, tehat jo; az mas kerdes, hogy kell-e ilyen "extra" olaj bele.

az a szerviz 4+ az nem tudom mi :):)  de igen pont neztem videot, hogy pollenszuro meg legszurot nem olyan nehez cserelni...akkor lehet megoldom en is...

akkor gondolod nem kell bele mobil 1 esp? nezzek mas olcsobb olajat? 

koszonom a valaszt!

Link to comment
Megosztás:

46 perce, bazs7 írta:

az a szerviz 4+ az nem tudom mi :):)  de igen pont neztem videot, hogy pollenszuro meg legszurot nem olyan nehez cserelni...akkor lehet megoldom en is...

akkor gondolod nem kell bele mobil 1 esp? nezzek mas olcsobb olajat? 

koszonom a valaszt!

Ha regisztrálsz a myopel.hu oldalon, talán több infót fogsz látni. A szerviz 4+ a 4 évesnél idősebb bizonyos Opel modellek részére ad ajánlatot különböző szervizműveletekre.

A levegőszűrőt te is könnyen ki tudod cserélni, a pollenszűrő már macerásabb, de nem lehetetlen.

Olajból a gyári teljesen tökéletes választás egy átlagos használat esetére. A 30 ezer/1 év csere esetében vedd figyelembe a használat körülményeit is, mert lehet ez attól kevesebb is.

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, Astra555 said:

Ha regisztrálsz a myopel.hu oldalon, talán több infót fogsz látni. A szerviz 4+ a 4 évesnél idősebb bizonyos Opel modellek részére ad ajánlatot különböző szervizműveletekre.

A levegőszűrőt te is könnyen ki tudod cserélni, a pollenszűrő már macerásabb, de nem lehetetlen.

Olajból a gyári teljesen tökéletes választás egy átlagos használat esetére. A 30 ezer/1 év csere esetében vedd figyelembe a használat körülményeit is, mert lehet ez attól kevesebb is.

koszonom az infot!

a pollenszuro sem tunt annyira neheznek...persze lehet ha nekifogok akkor majd az lesz :D bar tavaly csereltettem szoval lehet hogy iden nem kell?

autot nem igazan hasznaljuk inkabb nyaron...budapesten nem szeretek autozni inkabb bicikli D:

nah akkor megnezem, hogy az olajwebshopban mit adnak milyen olajat :D 

Link to comment
Megosztás:

Just now, bazs7 írta:

koszonom az infot!

a pollenszuro sem tunt annyira neheznek...persze lehet ha nekifogok akkor majd az lesz :D bar tavaly csereltettem szoval lehet hogy iden nem kell?

autot nem igazan hasznaljuk inkabb nyaron...budapesten nem szeretek autozni inkabb bicikli D:

nah akkor megnezem, hogy az olajwebshopban mit adnak milyen olajat :D 

Pollenszűrőt is illik évente cserélni, leginkább tavasszal. Ha veszel, akkor érdemes az aktívszenest választani, az szagszűrőként is funkcionál. Nem nehéz cserélni, csak rá kell jönni a technikára. Meg szerezz be egy 5,5-es crovafejet (villáskulcsot). Igen, nem 6-os és nem 5-ös.:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.