Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Olyat tapasztaltam, hogy nagyon halványan időnként pislákol a töltésjelző, meg a kézifék behúzott állapotát jelző lámpa, de csak nagyon ritkán. Először arra gondoltam, hogy valami gond van a töltéssel, de akkor szerintem a kézifék nem csinálná vele együtt. Én inkább KH-ra gyanakszom. Esetleg más tipp, tapasztalat? Ja, 91' -es Corsa-A C14NZ.

Kicsit eltévedtél, de nem baj, hiszen elektromos. Amúgy első körben és is KontaktHibára gyanakodnék. :)

Link to comment
Megosztás:

0,2 wattos, zöld kisfoglalatosak a visszajelzők. a világítás meg a töltés asszem 3W, nagy, cserélhető-bedugós. de pill, és megnézem mit írtam le anno máshol.

Akkor tehát:

km/h és fordszám óra egységében a fő megvilágító izzók 3 W-sak, akkorák, mint a helyzetjelzők elől, a foglalatból kiszedhetősek. 2 van belőle, nekem fehér a foglalatuk.

számláló az 2 W-s rizsszem nagyságú(remélem nem csak nálam) egyben van a foglalattal (többnyire zöld a foglalat)

töltés izzó: mint a műszer világítás, 3 W, kiszedhető...

többi visszajelző 1.2 W-s foglalattal egybeépített rizsszem

kijelző megvilágítása 2 W-s foglalattal egybeépített rizsszem(2 vagy 3 db, kijelzőtől függően)

fűtéskonzolban 3 db sima riszszem izzó van 1.2 W-tal

szóval az előbb elég nagy ökörséget írtam. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

B/2 vekihez szeretnék jobb első gyári xenon lámpát! Sajna kapott egy pofont és az elment, de a boltban újonan 200ezer körül mozog! Az opelbontó.hun pedig azt mondták, hogy nem bizti, hogy hoznak!

Viszont kellene, mert menne az autó műszakira novemberben!B)

Aki tud, kérem segítsen! Azt hiszem, hogy azért ilyen húzós az ára, mert egyben van az elektronikával! :)

Ha esetleg valaki tud nekem segíteni, pls írjon a vassgabor@chello.hu mailcímre!

Köszönettel:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Akkor tehát:

km/h és fordszám óra egységében a fő megvilágító izzók 3 W-sak, akkorák, mint a helyzetjelzők elől, a foglalatból kiszedhetősek. 2 van belőle, nekem fehér a foglalatuk.

számláló az 2 W-s rizsszem nagyságú(remélem nem csak nálam) egyben van a foglalattal (többnyire zöld a foglalat)

töltés izzó: mint a műszer világítás, 3 W, kiszedhető...

többi visszajelző 1.2 W-s foglalattal egybeépített rizsszem

kijelző megvilágítása 2 W-s foglalattal egybeépített rizsszem(2 vagy 3 db, kijelzőtől függően)

fűtéskonzolban 3 db sima riszszem izzó van 1.2 W-tal

szóval az előbb elég nagy ökörséget írtam. :)

Köszi, tudtam, hogy B Veki témában számíthatok rád.....

Link to comment
Megosztás:

B Vectrában szeretnék a digit klíma kijelzőjében izzót cserélni.Elment a háttérvilágítás.

Akinek van evvel kapcsolatban tapasztalata,kérem ossza meg velem is./mekkora bontást igényel,izzó típusa/

Kiszereled a rádiót, alatta találsz két csvart ami a klíma kapcsolót fogja.

kicsavarod.

Alul két patent fogja azokat csak befelé tolással kipattintod.

atána annyira elforgatot, hogy a két cstit le tudd venni, a csatik biztosítósak, előbb a biztonsági zárat kiscsavarhúzóval oldod, utána veszed le a csatit.

aztán asztalon kicseréled az izzót. asszem műanyag tokos, bajonett záras izzó való bele

de az enyém már ledes :)

Link to comment
Megosztás:

Van, de nem egyszerű. Külön motoros vagy vákumos (univerzális csomagban kapható) megoldás létezik

rá. Bontottat nem érdemes belőle venni, mert zsákbamacska.

szuper! És van nekünk emberünk aki ezt meg is tdja csinálni?marmint aki csinált már ilyet valaha:)

Link to comment
Megosztás:

Ki volt cserélve az autómban a rádió. Egy Panasonic van beletéve, de a rádióvétel nem a legjobb. Keresgéltem, mi lehet az oka.. és eljutottam addig, hogy az antennákon (hátsó tető meg hátsó ablakfütőszál) van egy-egy erösítő. Ezeknek a táplálását a fejegység adja... el is indul de nem tudom, hogy a fesz. meg is érkezik oda. Nem tudjátok, hová van eldugva ez a két erősitő?

Link to comment
Megosztás:

Ki volt cserélve az autómban a rádió. Egy Panasonic van beletéve, de a rádióvétel nem a legjobb. Keresgéltem, mi lehet az oka.. és eljutottam addig, hogy az antennákon (hátsó tető meg hátsó ablakfütőszál) van egy-egy erösítő. Ezeknek a táplálását a fejegység adja... el is indul de nem tudom, hogy a fesz. meg is érkezik oda. Nem tudjátok, hová van eldugva ez a két erősitő?

Na válaszolok is.... :) A kalaptartó alatt... ki volt csúszva félig egy érintkező... talán nem kapott tápot de nem bizti. Ha most sem lesz jó, akkor kibontom a dobozt, elég szellősnek tünt, nem SMD-s kompakt izé, hanem egy hatalmas doboz, igy gondolom szerelhető.

Link to comment
Megosztás:

Kigyult a légzsákvisszajelző... azaz bizti már régen égett, mert az izzó ki volt purcanva. Elvittem kiolvasásra-törlésre, de azelött megtisztítottam a csatlakozót az anyósülés alatt. Kb. 10 percet tartott a hibamentes állapot. Gondolom megint csatlakozóproblem. Szóval azt nem tudom, hogy a vezetőoldali ülés alatt is kell lennie csatlakozónak? Mert kerestem de nemtaláltam.... de lehet van csak nem láttam. Holnap levágom az összes csatit és összeforrasztom a szálakat. Utána meg irány hibakódtörlés.....

Segitsetek.... mindkét ülés alatt kell lennie csatlakozónak? És hányszálas? Mert jobboldalt hat szál volt... igaz van ülésfüttés is..... Estleg ha tudjátok, melyik szál mire jó?

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt törlik a hibát, azért árulják el, hogy mit ír!

Nekem is azt hittük, hogy a sok előre-hátra miatt az átvezető lesz a gond, de volt egy gyanú a hifi szerelése és akksi kimerülése témára is.

Aztán múltkor végre sor került a kiolvasásra, és valami testelési problémát írt, amit utána nem vizsgált felül, de nem az átvezetővel volt baja. Vagyis azóta is rendesen teszi a dolgát a lámpa: Gyújtáskor felvillan, majd el is alszik.

Ami most kezd előjönni, az az abs lámpám. Ma is jöttünk hazafelé, és 1x csak elkezdett pilácsolni. Megálltam, majd leállít-beindít, és pár méter után elaludt.

Korábban pont szombaton, úton Kunmadarasra csinált ilyet. Remélem nem jeladó, vagy csapágy, hanem csak kontakt hiba.

Link to comment
Megosztás:

Jobboldali üllésátvezető csatlakozás hibát irt ki. Levágtam a csatiról és megforrasztottam mindkét oldalon. Majd 3000 Ft-ért kitörölték és most jó... remélem több bajom nem lesz vele.

Hát nagyon remélem, hogy te is meg én is ABS lámpát csak inditáskor fogunk látni... :unsure: De amugy ugy tudom, a hiba tárolódik és kiolvasható.... hogy tudjad mire számíts

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én még nagyon új vagyok itt úgy hogy légyszi nézzétek el a tudatlanságomat.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. A tábkábelt hol tudom bevinnni a kasztniba, hogy hátra tudja húzni az erősítőhöz? Kb hol találom azt a kis rést amin átmehetne a kábel a tűzfalon?

Le tudnátok írni, hogy kb merre keressem ha szembe állok a motortérrel?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

A devander alatt a fékpedál felett. de rendesen meg kell küzdeni érte.

Az nem baj, csak legyen neki hely ahol bemegy.

Köszönöm szépen a választ!!!

Illetve az előbb elfelejtettem megkérdezni ezért gyors még pótlom:

A középkonzolt, hogy lehet szétkapni, hogy a fejegységet tudjam cserélni? A családi autónknál úgy működött a dolog, hogy a hőfok a ventillátor erősséget és az irány szabályzó kis tekerőket kellett leszedni és azaltt bújtak meg a csavarok amik tartották az egészet. De úgy tudom a B Vectránál ez másként működik.

Le tudjátok írni, hogy hogy is működik itt a dolog?

Link to comment
Megosztás:

Kacsolókat a rádió felett kihúzogatod egyesével, utána leveszed a forgókapcsolók burkolatás alsó sarka felől megbillented és lehúzod, csavarokat kicsavargatod, rádió-kapcsolósor konzolt kiveszed, kapcsolósorokról a vill csatikat leveszed, aztán azt csinálsz a rádióval amit akarsz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Mi a hivatalos szervízmegoldás a középkonzolgombok világitásának a megjavitására? Próbáltam kicserélni, de nem találtam olyan izzót amelyik találna oda... a LEDesítéshez pedig az összeset ki kellene cserélnem... ehhez most nincsen nagy kedvem. Gondolom nem kell az egész gombot cserélni... azaz lehet kapni valahol ilyen egybemüanyagos izzókat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.