Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Valójában nem tudom mi lehet a különbség de biztos csak apróságok.

Esetleg lehet motorvezérlésben eltérés de annak teljesítményben mutatkoznia kellene....szerintem

Az Y20DTH is 74KW-os?

Turbónyomása mekkora?

74 KW-os ez is, de a nyomaték az elvileg 230 Nm 1950-2500-ig amíg az X-esre 205-öt olvastam.

Hitetlenkedek ezzel kapcsolatban mert a Toledom /1.9 PDTDI - építkezés miatt adtam el 1 évesen :-( / 105 LE és 250Nm~1900/min volt, és nagyon sokkal erősebbnek lehetett érezni pont abban a fordulatszám tartományban ahol a Vectrámnak a legnagyobb nyomatékot kéne leadni. A légtömegmérő cseréjétől kicsit jobb lett/sokkal, mint előtte/, de még valamit ki kell találjak, hogy éberebb legyen a motor.

Link to comment
Megosztás:

Valóban az X20DTH csak olyan 205Nm-es de ezt a váltó módosítással is elérhetik. Az enyénben F18-as váltó van ami ua amit az Astrak is megkapták.Ez egy elég régi váltókonstrukció. Az Y20DTH-ban valszeg más a váltó.

F23-as az biztos, mert a kuplung is attól más állítólag. A Tiéden is le kell szedni a nyomócsöveket ahhoz, hogy a szívósorhoz hozzáférj? Azt hittem egyszerűbb leszedni.

Link to comment
Megosztás:

Le bizony

Szívás... Na mindegy. Láttam, hogy már volt gondod a klímáddal. Nem tudod véletlen, hogy a légszűrőház elejére akasztott kis fekete doboz 2 30-as biztivel meg egy relével mit kapcsolhat? Esetleg a klímához lehet köze? Mert sajnos, ahogy bejött a jobb idő (ma) észrevettem, hogy egyáltalán nem megy a klíma, és abban a kis fekete dobozban az egyik 30-as biztosíték/nagy zöld/ elszállt. Valszeg csak holnap tudom már kicserélni, de megkönnyebbülnék, ha a klíma valami kis dolog miatt nem menne....

Az előző kérdés "bárakárki" fórumozóhoz is szólhat :-) Megköszönném, ha elárulnátok, hogy mi az a kis doboz, mert a gyári kez. útmutatójában /deusch natürlich.../ nincs semmilyen utalás rá.

Link to comment
Megosztás:

A klíma vezérlése:

Biztosítékok az utastérben:

F2: 30A K6-os kompresszor relé 2-es lábra 12V

F22: 20A ECC vezérlés

(F28: 20A Pótfűtés)

F29: 10A K60-as kompresszor relé vezérlés 2-es láb (fekete) 12V Bekapcsolt gyujtásnál

F36: 20A K60-as Kompresszor relé vezérlés 3-as láb (fekete) 12V Bekapcsolt gyujtásnál

(F38: 10A pótfűtés)

F40: 10A K6-os kompresszor relé vezérlés 4-es láb (fekete) 12V Bekapcsolt gyujtásnál

Hogy mi lehet a kis fekete dobozban azt még nem tudom pontosan, de az akku felöli dobozban van a K60-as relé.

Link to comment
Megosztás:

A klíma vezérlése:

Biztosítékok az utastérben:

F2: 30A K6-os kompresszor relé 2-es lábra 12V

F22: 20A ECC vezérlés

(F28: 20A Pótfűtés)

F29: 10A K60-as kompresszor relé vezérlés 2-es láb (fekete) 12V Bekapcsolt gyujtásnál

F36: 20A K60-as Kompresszor relé vezérlés 3-as láb (fekete) 12V Bekapcsolt gyujtásnál

(F38: 10A pótfűtés)

F40: 10A K6-os kompresszor relé vezérlés 4-es láb (fekete) 12V Bekapcsolt gyujtásnál

Hogy mi lehet a kis fekete dobozban azt még nem tudom pontosan, de az akku felöli dobozban van a K60-as relé.

Köszi!

Ma voltam klímásnál, mert a bizticsere nem oldotta meg a dolgot, viszont kiderült, hogy az egyik venti biztosítékja volt. A klímában egy gramm gáz se volt, úgyhogy: Nyomáspróba, olaj, uv festék, gáz bele... aztán kb. 2 hét múlva vissza lelámpázni, hogy hol megy el :-(( Sajnos sok jóval nem kecsegtetett a szaki, szerinte az összes B vectrának típushibája a klímaszivárgás. Vagy tömszelencénél, vagy a gyári bilincsek dörzsölik ki a csövet, vagy valami mindíg lesz vele ... szerinte "...hát ezzel jó sokat fogsz szívni...". Igazán demoralizált, és ezek után levett 15e. Ft-ra. Remélem, hogy nem megy rá ingem gatyám arra, hogy ne legyen melegünk.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nekem is szivárog valahol a klímám de lehet csak egy tőmítés :blink:

engem is elkeserítettek hogy min100.000.- de még csak 20-nál járok és alapvetően minden jó.

Nem kell megijedni, csak ha csőkidörzsölésed van akkor meg kell nézni megvan-e minden csőtartó rögzítő akármi a motortérben. Nekem min 2db hiányzik és remegnek is a csövek szépen. ez még okozhat bajt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, mindenkinek!

Most szándékozom venni egy 98-as 2.0 DTI, kombit. Egyik ismerősöm rögtön el is keserített, hogy az összes ilyen motornak tönkremegy az adagolója, ami ugye nem kis pénz. Mások az, hogy ez nem annyira jellemző. Szerintetek??

Köszi,

Berti

Link to comment
Megosztás:

Üdv, mindenkinek!

Most szándékozom venni egy 98-as 2.0 DTI, kombit. Egyik ismerősöm rögtön el is keserített, hogy az összes ilyen motornak tönkremegy az adagolója, ami ugye nem kis pénz. Mások az, hogy ez nem annyira jellemző. Szerintetek??

Köszi,

Berti

Akinek nincs az irígy akinek van az dícséri :blink:

Nekem van nekem jó B)

nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, mindenkinek!

Most szándékozom venni egy 98-as 2.0 DTI, kombit. Egyik ismerősöm rögtön el is keserített, hogy az összes ilyen motornak tönkremegy az adagolója, ami ugye nem kis pénz. Mások az, hogy ez nem annyira jellemző. Szerintetek??

Köszi,

Berti

Sajna az adagoló az eggyik gyenge pontja a 2.0 DT... motoroknak.... B) Sőt a többi dieselnek is...

Használt autó zsákbamacska..... :blink: Mindenképp hozzáértővel nézesd át a kiszemelt ótót...

Mondjuk senki nem lát bele pl. az adagolóba, vagy a motorba. De hozzáértő szem sokmindent felfedezhet... ;)

Rengeteg eladó autó van, nem szabad elkapkodni a vásárlást... :D

Remélem segítettem... :D

Link to comment
Megosztás:

A Nem megy sok mindentől függhet és ezt nem oldja meg egy "kiégetés" mint a 2Tnél :blink:

Mint korábban írtam a szívósor kitakarítása sokat jelenthet, nem is kerül sokba, két új tömítés ami kb 1500/db és kb 3óra munka. Ha már ott van az ember az adagolóból is érdemes hibakódot olvasni no ehhez nem jó a Tech2 hanem egy spec adagolós műszer kell. A szívósorban van 8db kb 20mm átmérőjű szívócső ami a korom miatt nekem csak 14mm lehetett. Ez jelentősen csökkenti a beáramló levegő mennyiséget.

A következő mint Kolléga Úr (Jim76) is mesélte a légmennyiség mérő. Na ezt már megmondja a Tech2.

Aztán lehet még kipufogó ha nem megfelelő a folytás vagy koszos már nagyon (katalizátor). A kosz itt első sorban a korom!

Hírtelen ennyi sok mindent meg tudsz nézni otthan is. Aztán lehet adogatni mindenféle dieseltisztító, cetánszámjavító, kormoláscsökkentő adalékokat de amit én a szívósorban láttam azt nem szedi ki adalék.

Sziasztok!

A szívósor kitakarítása sokat jelentett! Amint említettem a fogyasztásom 8-10 között volt, takarítás után 6.5 lett, akinek ilyen problémája van, ajánlom a kitakarítását! Ja és jobban megy, a szerelőm javaslata 60.000 ezrenként érdemes kitakarítani!

Link to comment
Megosztás:

Eddig bírta a gáz a klímámban. Egész pontosan 3,5 napot :blink: Ennyi idő alatt elinni is nehéz ennyit, nemhogy elszellenteni... B) Nem sokkal több mint egy hónapja van meg a kocsi, és már össze is nehéz számolni, hogy mit költöttem rá. Hátsó motortartó bak, jobb első motortartó bak, első féktárcsák +betét, légtömegmérő, klímatöltés,megfestéssel/ez csak a kezdet klímafronton/, üza szűrő, pollenszűrő, 4 új gumi.

És mostanra annyira elkeseredtem, hogy lehet meghírdetem eladásra, mert már félek megkérdezni a szerelőt, hogy mi az a vijjogó hang amikor engedem fel a kuplungot. 2002.07.havi autótól nem ezt vártam. Saját magam hoztam be első tulajtól, nem kereskedőtől, minden papírral 156e. km-el. Utolsó bejegyzés olajcserére, karbantartásra 152.000-nél volt és mindezt nem vették vajon észre?? /Biztos ex NDK-s volt a Jürgen és sajnálta rá a pénzt/

Link to comment
Megosztás:

Azt kell mondjam, hogy ha most eladnád, akkor valaki nagyon jól járna vele.

Mert egy halom dolgot már megcsináltattál rajta, így bár még van a jelek szerint javítani való, az már valszeg kevesebb.

Ha meg eladod, akkor utána mit veszel? Egy újabb zsákbamacskát? Ezt legalább már némileg ismered. :blink:

Szerintem ne add el.

Link to comment
Megosztás:

Az előttem szólónak teljesen igaza van.

Én is meghírdettem és jött is rá ember aki megvette volna mert igen is jó autó és keresik a típust de nem adtam oda 2.050.000.- ért mert nekem többet ér annál. ugyan nekem most van kb ennyibe a kocsi de már csak néhány dolog van hátra és új autó lesz belőle. A kuplung miatt ne fájjon a fejed nekem is zörög 1200rpm alatt üresben de terhelés alatt nem. Azt mondják csapágyakat kell cserélni a váltóban ami kb 100.000.- de van aki így használja és minden ok. Egyébként a pici zajon kívül 15000km óta semmi baja.

A klíma: na az meg megmutatja mi a baja és lehet csak egy két kiszáradt "o" gyűrű a ludas :blink:

Vagy laza a csavar a csatlakozótömbökben mint nekem B)

Link to comment
Megosztás:

Na igen! Eladni valóban nem éri meg, mert nekem már főleg sokban van /~2,9M/. Ma visszamentem a klímáshoz, hogy lámpázza le hol erszthet. Minden jel arra mutat, hogy nem a kompresszornál, nem a beltéri egységnél/szellőzőrostélyba bedugta a 134a gáz érzékelő csövét, és semmi/, és még nem a hűtőnél/annak nem sok lehet hátra, mert mint minden németországi autónál ennél is jól kimarta a só sajna- az egész hengerfej, és minden alumínium dolog sómarta, megdörzsölve porosnak hat/ , hanem a hűtők mögötti, kompresszorra csatlakoztatott alucsőbe integrált rezgéscsillapító gumicső végeire préseléssel rászorított külső hüvelyek alatt ereszt. Kitágult a préselt alumínium persely. A gázérzékelő is igen sűrűn csipogott, amikor a közelébe ért a csöve... Olyannak hatott lámpa alatt, mintha uv porral szórták volna meg. Ezek után remélem, hogy csak ott ereszt, mert azt állítólag újra lehet préselni, vagy acél perselyek préselve + duplavastag falu spéci gumicső 10 ezerért, nomeg a gáz/ígyisúgyis/ 8 ezer. DE ez még mindíg nem akkora gáz, mintha a teljes pár csövet kell kicserélni ~60 ezerért, vagy a hűtőt /utángyártottban 60 gyáriban 100 ezer/.

Ez beillene a klíma topicba is szerintem... Bocs akit nem érdekelt, de hátha valakinek hasznosak az infók.

Tudjátok..az okos a más kárán, hülye a sajátján tanul :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na végre túl vagyok a szívócsőtisztításon, de sajnos, vagy inkább hál' istennek nem volt olyan gáz mint gondoltam. Talán 1-1,5mm korom lehetett bennük, viszont a tömítéscsere ráfért mert olajsáros volt a szívócső sor alatt. Úgy látszik a német gázolajtól nem kormol annyira, hogy 160e. km alatt komlyabb lerakódjon. Reális veszély, mert a VW dieseleknek kb 1,5x akkora a szívócső átmérő, és még ott is le tud kormolódni, viszont ott hamar ki lehet iktatni az EGR szelepet... Ami érdekesség, hogy lecseréltük a váltóolajat /sztem hülyeség a gyári élettartam olajfeltöltés/, és a váltóm ami a 2-ből 3-ba ill. a 4-ből 3-ba váltást nem szerette, akadozott minden váltásnál, hidegen-melegen, most mintha kicserélték volna. Nem mondom, hogy új lett,de sokkal jobb. Castrol TAF-X 75W90 ment bele. Drága, de megéri, mert ha valakinek hasonlóan akadozik a váltó, először érdemes kipróbálni -én sem hittem benne, de tényleg használt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök, hogy csatlakozhattam a "KOMBIVECTRÁSOK" táborába...mindenkinek csak ajánlani tudom ezt az autót, egyszerűen gyönyörű és sportos! Remélem ha a klímakompresszorom egyszer olcsón megjavul és az apró elektronikai hibáktól mentesül az autó, nem fogok többet bosszankodni vele!

Üdv mindnekinek, Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.