Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Üdv mindenkinek. 

Szeretném megosztani veletek, hogy hogyan kelt ujra életre a H Astra. Az történ, hogy valószínűleg az EGR szelep helyzet állás figyelője vagy meg bolondult vagy simán föladta a harcot, ezért az Egr áram alatt nem ki nyitott majd áram hiányában bezárt hanem folyamatosan nyitott meg zárt. Másodpercenként 3-4x is. Ennek következtében a szelep meghordta korommal azt a lyukat ahol a szelep ki és be kell járjon és a szelep kinyilt álapotban megakadt. Ennek következtében volt az hogy eleinte az autó ment de a vége fele már be sem gyult. Volt aki javasolta hogy dugoztassam le majd pedig írassam ki teljesen az autó szofteréből az Egrt, de a kiíratás többe került volna mint egy eredeti Egr. Szóval kapott egy ujat. Köszönöm mindenkinek aki probált tanácsokkal segíteni, azért írtam ezt le, hogy ha más is kerül ilyen helyzetbe talán ez segíthet. Viszont nem tudom, hogy minek a következtében, de az autó most már nem enged hibakodot olvasni a pedál tesztel. Ezzel kapcsolatban szívesen fogadnék még el tanácsokat. Köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 2020. 08. 05. at 17:26, Szabados István írta:

Sziasztok.

Segítséget kérnék, 

1,7CDTI motoroknál hol található  a motorszám?

Köszönöm előre is ..

Leveszed a motorról a műanyag burkolatot és ott lesz a homlokfalán egy matricán (H astra)

 

Módosítva : A1koho1ist
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Van egy olyan problémám a kocsival (Astra h 17 cdti Z17dtr), hogy néha indítás al is de legtöbbször hirtelen gáz adásra kapok egy hibakódot P0093, azaz Nyomocső magas nyomás B-025.

Az autó vészüzemmódba kapcsol, megemelkedik az alapjárat és felére csökken a teljesítmény. Nem füstöl 

Én porlasztocsucsra gondolok, nem nyit ki rendesen vagy és mégnő a nyomás a csőben. Felmerult meg az adagoló és a nyomásszabályzo is. 

 

Akinek van valami ötlete hogy hol és mi lehet a gondaz megköszönnem 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 5 éve használok egy Astra H-t (1.7 cdti, Z17DTH). Az utóbbi hónapokban jött elő az a probléma, hogy nehezen akar indulni az autó. A múltkor úgy jártam, hogy egy kb. 40 km-es út után leálltam az autóval, majd kb. 30 perc múlva folytattam volna az utam, de nem akart indulni. Indítóztam, kb. 1 órát vártam, mire nagy nehezen beindult. A szervízjel bevillant már régebben, elmentem hibakódolvasásra, ami a P0380 lett, ennek kb. semmi köze az indításhoz (ha jól gondolom). A márkaszervízben azt mondták, hogy valószínűleg nyomásveszteség van a rendszerben. Reggel általában 2-3 mp indítózás után szokott indulni. Volt már valakinek hasonló problémája? Mi lehet a megoldás?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 20. at 11:48, M.S. írta:

Sziasztok! 5 éve használok egy Astra H-t (1.7 cdti, Z17DTH). Az utóbbi hónapokban jött elő az a probléma, hogy nehezen akar indulni az autó. A múltkor úgy jártam, hogy egy kb. 40 km-es út után leálltam az autóval, majd kb. 30 perc múlva folytattam volna az utam, de nem akart indulni. Indítóztam, kb. 1 órát vártam, mire nagy nehezen beindult. A szervízjel bevillant már régebben, elmentem hibakódolvasásra, ami a P0380 lett, ennek kb. semmi köze az indításhoz (ha jól gondolom). A márkaszervízben azt mondták, hogy valószínűleg nyomásveszteség van a rendszerben. Reggel általában 2-3 mp indítózás után szokott indulni. Volt már valakinek hasonló problémája? Mi lehet a megoldás?

Az izzitorele hibanak lehet koze az inditashoz, persze akkor hidegen kene nehezebben induljon. Mindig melegen a rosszabb?

A nyomasveszteseg jo szoveg, csak az nem vilagos, hogy ha egy ora utan fennall, hogy mulik el reggelre... Hacsak nem egy olyan luk van, ami melegen ereszt, hidegen nem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Az izzitorele hibanak lehet koze az inditashoz, persze akkor hidegen kene nehezebben induljon. Mindig melegen a rosszabb?

A nyomasveszteseg jo szoveg, csak az nem vilagos, hogy ha egy ora utan fennall, hogy mulik el reggelre... Hacsak nem egy olyan luk van, ami melegen ereszt, hidegen nem.

Mindig melegen a rosszabb. Pl. mikor Nyíregyházáról indultam haza, kb. 1,5 órás út után ahogy hazaértem, leállítottam az autót és próbaképpen megpróbáltam újra beindítani. Természetesen nem indult. Kb. 2 óra múlva megint megpróbáltam, akkor kb. 4-5 mp múlva beindult. Nem tudom milyen irányba induljak, mert félek, rámegy a gatyám is. Néhány éve már cseréltettem a kettőstömegű lendkereket és a kuplungszettet is. Nem szeretném, ha a probléma figyelmen kívül hagyása miatt a későbbiekben nagyobb lenne a baj.

Módosítva : M.S.
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 22. at 13:42, M.S. írta:

Mindig melegen a rosszabb. Pl. mikor Nyíregyházáról indultam haza, kb. 1,5 órás út után ahogy hazaértem, leállítottam az autót és próbaképpen megpróbáltam újra beindítani. Természetesen nem indult. Kb. 2 óra múlva megint megpróbáltam, akkor kb. 4-5 mp múlva beindult. Nem tudom milyen irányba induljak, mert félek, rámegy a gatyám is. Néhány éve már cseréltettem a kettőstömegű lendkereket és a kuplungszettet is. Nem szeretném, ha a probléma figyelmen kívül hagyása miatt a későbbiekben nagyobb lenne a baj.

Azt nem hiszem, hogy nagyobb baj lehetne...

Meg az lehet, hogy valamelyik jelado, vagy elektronika mukodik rosszul, amikor meleg, es ez gatolja az inditast.

Jobban utana kene menni a hibakodoknak, OpCommal; torolni, nezni, melyik jon vissza, stb. De meg lehet vele nezni az uzemanyagnyomast is a sikertelen inditozas kozben, es akkor kiderul, hogy azzal van-e gond.

Ha markaszervizben csak P0380-at talaltak, es erre mondtak, hogy nyomas problema, akkor el kell felejteni oket.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, valakinek van-e ötlete azzal kapcsolatban, hogy egyik pillanatról a másikra miért kezdett el a kartergáz csövén lüktetve folyni az olaj (Z19DT),  kb olyan mértékben, hogy fél liter olajat kb 100 km alatt megeszi. Alapjáraton nézve nincs említésre méltó plusz nyomás a kartergáz kivezetésen, de az olaj szépen lassan kicsöpög. A motor nem lett gyengébb, erőtlenebb, szépen jár. (Nincs túltöltve sem, normál olajszintből eszi le)

Öteleteket köszönöm.

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 01. 26. at 12:13, lzsolti2 írta:

Sziasztok!

Érdeklődnék, valakinek van-e ötlete azzal kapcsolatban, hogy egyik pillanatról a másikra miért kezdett el a kartergáz csövén lüktetve folyni az olaj (Z19DT),  kb olyan mértékben, hogy fél liter olajat kb 100 km alatt megeszi. Alapjáraton nézve nincs említésre méltó plusz nyomás a kartergáz kivezetésen, de az olaj szépen lassan kicsöpög. A motor nem lett gyengébb, erőtlenebb, szépen jár. (Nincs túltöltve sem, normál olajszintből eszi le)

Öteleteket köszönöm.

Zsolt

Az olajbeöntő sapka járó motornál könnyen jön le, vagy nehezen?

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 01. 29. at 10:22, Handbrake írta:

Az olajbeöntő sapka járó motornál könnyen jön le, vagy nehezen?

Szia!

Könnyen, szinte ki is lövi a sapkát és onnan is eléggé fröcsög ki az olaj. Nem emléxem, hogy régebben is ilyen lett volna, bár sűrűn nem nyitogattam járó motornál (nem volt miért) ....

Módosítva : lzsolti2
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek! 

Teljesen új vagyok a fórumon és lenne egy olyan problémám, hogy dízel h astrám időközönként magas ciripelő hangot ad ki a motortérből, amire az autó szerelőm azt mondta, hogy a nagynyomású szivattyú meghibásodása adhat okot.

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e aki találkozott hasonló jellegű problémával és ha igen miből adódhat.

Köszönöm szépen előre a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

13 perce, HogliBence írta:

Üdv Mindenkinek! 

Teljesen új vagyok a fórumon és lenne egy olyan problémám, hogy dízel h astrám időközönként magas ciripelő hangot ad ki a motortérből, amire az autó szerelőm azt mondta, hogy a nagynyomású szivattyú meghibásodása adhat okot.

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e aki találkozott hasonló jellegű problémával és ha igen miből adódhat.

Köszönöm szépen előre a válaszokat!

Melyik motor, all, vagy jar amikor a hangot hallod?

Nalam (Z17DTH) a szivattynak van egy ilyen hangja, amit a gyujtas raadasa utan lehet hallani, az normalis.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Melyik motor, all, vagy jar amikor a hangot hallod?

Nalam (Z17DTH) a szivattynak van egy ilyen hangja, amit a gyujtas raadasa utan lehet hallani, az normalis.

Nem gyújtás ráadás utáni hang, hanem többször csinálja járó motornál, menet közben is 

Véletlenszerűen csinálja, nincs semmi rendszeresség.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, HogliBence írta:

Nem gyújtás ráadás utáni hang, hanem többször csinálja járó motornál, menet közben is 

Véletlenszerűen csinálja, nincs semmi rendszeresség.

16 órája, csaba66 írta:

Melyik motor, all, vagy jar amikor a hangot hallod?

Nalam (Z17DTH) a szivattynak van egy ilyen hangja, amit a gyujtas raadasa utan lehet hallani, az normalis.

Z17DTR motor amúgy azt elfelejtettem

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! 

Megkérdezem újra, hogy mi lehet a valószínű probléma olyan esetben ha az autó magas ciripelő hangot ad ki járó motornál, ingadozó az alapjárat is, és menet közben párszor egyenetlenül elmegy az erő a kocsiból.

Lehet-e a nagynyomású szivattyú ezeknek az oka? A szerelőm szerint nagy a valószínűsége hogy ez a baj 

1.7 Dízel Z17DTR 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, HogliBence írta:

Üdv mindenkinek! 

Megkérdezem újra, hogy mi lehet a valószínű probléma olyan esetben ha az autó magas ciripelő hangot ad ki járó motornál, ingadozó az alapjárat is, és menet közben párszor egyenetlenül elmegy az erő a kocsiból.

Lehet-e a nagynyomású szivattyú ezeknek az oka? A szerelőm szerint nagy a valószínűsége hogy ez a baj 

1.7 Dízel Z17DTR 

Most mar nem csak ciripel, hanem ingadozo alapjarat is van? Az a szabalyozo szelep szokott lenni; mindenkeppen olcsobb eloszor azt cserelni, mint a komplett szivattyut. A hang is johet egyebkent belole, mert egy PWM szabalyozasu joszag.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy  120 hp -s Zafirám, (150000km igazolt) Németből behozott. Folyamatosan az eldugult részecskeszűrővel szenvedek. A nyomok szerint már a német is küzdött. Vettem rá ujjat, de kb 200 városi km után fullra pakolta. jelenleg egy bosch szervizben van, de csak ötletelnek és kimossák a szűrőt. 

Valakinek van sejtése mi a baja? Befecskendező lehet? Turbó? EGR? Érzékelők? Ebben is olyan szívócső lehet mint a 150 hp-s ba?

Módosítva : kaosamigos
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

2006-os 1.7 cdti (Z17DTH motorkód) autómon egy 180 km-es autópályás út során, kb. a 60. km-nél elrepedt az olajhűtőre csatlakozó kis furaalakú cső, ennek során állandóan elfolyt a kiegyenlítő tartályból a víz, amit negyed óránként újratöltöttem amíg haza nem értem, nem is mentem 90-100 fölé a pályán. Csövet megrendelték, kicserélték, illetve vezérlés és olajcsere is történt ezzel együtt (260.000 km-nél). A problémát ezután vettem észre, amivel kapcsolatban kérdeznék: a vezérléscserét követően, az első hosszabb út után a garázsba beállva vettem észre, hogy alapjáraton a motortér felől érkező búgás hallatszik (ventillátorhoz hasonló, de tuti nem az, sosem hallottam még ilyet), a kiegyenlítő tartályban pedig mozog a víz, illetve bugyog is. Nem vészesen, de mintha levegőt kapna. A csövek üzemi hőmérséklet után is puhák, nem feszesek. A víz nem fogy a tartályból, nem olajszagú, az olajszint tökéletes, füst nem jön a kipufogóból. Szerdán reggel viszem nagy vizsgálatra ezzel kapcsolatban, akkorra kaptam időpontot, de eléggé megijesztettek, hogy hengerfejes, ami ennél a típusnál akár 500ezer forint is lehet (mondták ők), bár könnyebbség, hogy lejön belőle a vezérlés ára, mert az új. Viszont eléggé be vagyok szarva. Volt már esetleg valakinek hasonló problémája? Mondták a szervízben, hogy lehet csak egy cső engedi be a levegőt valahol, de gyanús, hogy ez inkább hengerfej probléma. 

A válaszokat, segítséget előre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2021. 05. 17. at 16:23, ViktorEcho írta:

Sziasztok!

2006-os 1.7 cdti (Z17DTH motorkód) autómon egy 180 km-es autópályás út során, kb. a 60. km-nél elrepedt az olajhűtőre csatlakozó kis furaalakú cső, ennek során állandóan elfolyt a kiegyenlítő tartályból a víz, amit negyed óránként újratöltöttem amíg haza nem értem, nem is mentem 90-100 fölé a pályán. Csövet megrendelték, kicserélték, illetve vezérlés és olajcsere is történt ezzel együtt (260.000 km-nél). A problémát ezután vettem észre, amivel kapcsolatban kérdeznék: a vezérléscserét követően, az első hosszabb út után a garázsba beállva vettem észre, hogy alapjáraton a motortér felől érkező búgás hallatszik (ventillátorhoz hasonló, de tuti nem az, sosem hallottam még ilyet), a kiegyenlítő tartályban pedig mozog a víz, illetve bugyog is. Nem vészesen, de mintha levegőt kapna. A csövek üzemi hőmérséklet után is puhák, nem feszesek. A víz nem fogy a tartályból, nem olajszagú, az olajszint tökéletes, füst nem jön a kipufogóból. Szerdán reggel viszem nagy vizsgálatra ezzel kapcsolatban, akkorra kaptam időpontot, de eléggé megijesztettek, hogy hengerfejes, ami ennél a típusnál akár 500ezer forint is lehet (mondták ők), bár könnyebbség, hogy lejön belőle a vezérlés ára, mert az új. Viszont eléggé be vagyok szarva. Volt már esetleg valakinek hasonló problémája? Mondták a szervízben, hogy lehet csak egy cső engedi be a levegőt valahol, de gyanús, hogy ez inkább hengerfej probléma. 

A válaszokat, segítséget előre is nagyon köszönöm!

Búgás nálam akkor volt, amikor túlfeszítették a szíjat. Főleg hideg motornál volt egy ilyen pulzáló búgó hang a nagynyomású szivattyú környékéről.

Az a vízcső már nálam is adta meg magát. A bugyogás okát nem tudom. Ha csak pár napig és nem túl intenzíven csinálja, akkor azt mondanám hogy épp légteleníti magát a rendszer. Ha tartós és intenzív a jelenség, akkor nyilván más lehet a háttérben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szertném a segítségeteket kérni. Lassan 1 éve tulajdonomat képezi egy Opel astra h 1.9 dt. Sajnos újaban azt vettem észre, hogy 2000 fordulat körül néha rángat. Egr szeleptet és a folytószelepet kitakarítottam, de változást nem hozott. Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy más is találkozott már ezen hibával, de sajnos a megoldást nem került fel ide, vagy nem is sikerült megoldani. Valakinek esetleg lenne ötlete mi okozhatja? Üzemanyag szűrőt cseréltem, kb 220.000 km van az autóban, Könnyen indul. Egyetlen hibakódot dobott fel eddigh a túl nagy töltőnyomásra utaló P02345A hibakódot. Az autóban egyébként nincs dpf szűrő.

Előre is köszönök minden tanácsot.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Krisz8181 írta:

Sziasztok.

Szertném a segítségeteket kérni. Lassan 1 éve tulajdonomat képezi egy Opel astra h 1.9 dt. Sajnos újaban azt vettem észre, hogy 2000 fordulat körül néha rángat. Egr szeleptet és a folytószelepet kitakarítottam, de változást nem hozott. Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy más is találkozott már ezen hibával, de sajnos a megoldást nem került fel ide, vagy nem is sikerült megoldani. Valakinek esetleg lenne ötlete mi okozhatja? Üzemanyag szűrőt cseréltem, kb 220.000 km van az autóban, Könnyen indul. Egyetlen hibakódot dobott fel eddigh a túl nagy töltőnyomásra utaló P02345A hibakódot. Az autóban egyébként nincs dpf szűrő.

Előre is köszönök minden tanácsot.

Nem tudom, ebben milyen turbo van, de az 1.7-esben elofordul, hogy akad a turbo geometria allitasa. A tul nagy nyomas es rangatas utalhat arra, hogy itt sem mozog rendesen; egy kis WD40 es kezzel tologatas szokott segiteni (a gumi harmonikaba meno rud vegen van a geometriat allito szerkezet).

657c0788-eaad-42f1-8442-eef4770b6325.jpg 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.