Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Hidrotőkének hangzik... mennyi km van benne? olajcsere milyen rendszerességgel volt?

illetve milyen olaj ment bele?

Ez gyors válasz volt. :huh:

Most 45e km van benne, tehát évent kb. 12-13e km ment bele.

Az első csere vmikor 2-3000km-nél volt, gyári opel motort tettek bele (már persze ha kicserélték, mert nem álltam mellette) a márkaszervízbe.

A következő 1 éves átvizsgáláskor kb. 2005 október.

Azután a 2. éves átviszgáláskor kb. 2006 október.

Aztán utána már mi cseréltük 2007 júliusában, mert az egyik szerelő azt mondta, lehet sűrű az olaj, egy hígabb segítene rajta, így 0w30-as Castrol Edge ment bele.

Mindig volt szűrő is cserélve. Ill. elvileg, mert az első három márkaszervízes cserénél soha nem voltam ott.

Szóval szerintem rendesen cserélve lett az olaj, ill. a hozzá kapcsolódó dolgok.

De kösz a tippet, a szerelő ismerőssel ezek alapján, meg ha esetleg vkinek van még valami tippje, célírányosabban ránézetek.

Link to comment
Megosztás:

Az első csere vmikor 2-3000km-nél volt, gyári opel motort tettek bele (már persze ha kicserélték, mert nem álltam mellette) a márkaszervízbe.

Azért ez furcsa lenne :huh:

Egyébként jól hangzik a dolog, ha mindent ténylegesen cseréltek, és nem csak számlázták, akkor

nem itt lesz a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez furcsa lenne :huh:

Egyébként jól hangzik a dolog, ha mindent ténylegesen cseréltek, és nem csak számlázták, akkor

nem itt lesz a bibi.

Gondolom a furcsát az Opel motorra értetted. Pedig láttam ilyen felíratú dobozt, bár nyilvánvaló, hogy valamelyik cég átcimkézett olajáról beszélünk. :D

Ház ez az, hogy hogyan tudtam volna ellenőrizni a cserét? Nem engedték, hogy ott álljak mellette, így nehéz. amilyen rémtörténeteket néha hallok, simán el tudom képzelni, hogy kiszámlázták, és nem cserélték le. Az a baj, hogy manapság már csak abban bízhat az ember, amit maga csinál.

De amit írtál, akár jó is lehet, mert egy kicsit utána olvastam, hogy mi is ez. :lol:

Lehet, hogy nem kap elég olajat az egyik hidrotőke (mert koszos a luk, amin az olajat kapja, stb.) és emiatt csattog? Vagy valamiért megkopott (gyengébb anyag, anyaghiba miatt, gyári hibás, stb.) és több olajat enged el, mint amennyit pótolni tud?

Még továbbra sem értek hozzá :), de ha a szelepfedelet levetetem (remélem ez a neve :) meg tudják nézni, hogy nincs-e megkopva valamelyik?

Hihetetlen, hogy nekem kell nyomoznom, hogy mi a baja a motornak, mert a mai szerelők, ha nem mutat semmit a komputer, akkor szerintük az a motor jó és nincs semmi baja. Agyrém.

Link to comment
Megosztás:

...Gondolom a furcsát az Opel motorra értetted. Pedig láttam ilyen felíratú dobozt, bár nyilvánvaló, hogy valamelyik cég átcimkézett

Szerintem ő azt furcsállná, ha nem Opel motort raktak volna bele. Te valószínűleg a motorolajra gondoltál, de csak a motort írtad le :huh:

Link to comment
Megosztás:

Melyik szervízben csinálták? Számlán milyen olaj szerepel konkrétan?

Ha nem vagy biztos a cserékben, akkor lehet érdemes lenne egy másik szervízben egy időközi olajcserét megejteni...

Sajnos nem ilyen egyszerű a hidrotőkéket ellenőrizni, az egész hengerfejet szét kell szedni hozzá, hogy kiszedjék.

Link to comment
Megosztás:

vajon miért kérdezted?:huh:

amúgy ma voltam a világvégin (Opel Danubia), kedvesek vótak,bár csak alkatrészt vettem:)

Szia!

Sajnos egyik válkaszadónak sem sikerült eltalálnia a problémát.

Íme a helyes válasz:

SZÍVÓSOR!!!!!

Sajnos az első szériában készült motoroknál a szívócső belselyében található levegőírtányító lemez enged el és ez okozza a hangot.

Ennek a cseréje sajnos jelentős összeget emészt fel:

Kb. 120 ezer Ft körül van a cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Ez gyors válasz volt. :huh:

Most 45e km van benne, tehát évent kb. 12-13e km ment bele.

Az első csere vmikor 2-3000km-nél volt, gyári opel motort tettek bele (már persze ha kicserélték, mert nem álltam mellette) a márkaszervízbe.

A következő 1 éves átvizsgáláskor kb. 2005 október.

Azután a 2. éves átviszgáláskor kb. 2006 október.

Aztán utána már mi cseréltük 2007 júliusában, mert az egyik szerelő azt mondta, lehet sűrű az olaj, egy hígabb segítene rajta, így 0w30-as Castrol Edge ment bele.

Mindig volt szűrő is cserélve. Ill. elvileg, mert az első három márkaszervízes cserénél soha nem voltam ott.

Szóval szerintem rendesen cserélve lett az olaj, ill. a hozzá kapcsolódó dolgok.

De kösz a tippet, a szerelő ismerőssel ezek alapján, meg ha esetleg vkinek van még valami tippje, célírányosabban ránézetek.

Szia!

Sajnos egyik válkaszadónak sem sikerült eltalálnia a problémát.

Íme a helyes válasz:

SZÍVÓSOR!!!!!

Sajnos az első szériában készült motoroknál a szívócső belselyében található levegőírtányító lemez enged el és ez okozza a hangot.

Ennek a cseréje sajnos jelentős összeget emészt fel:

Kb. 120 ezer Ft körül van a cseréje.

Link to comment
Megosztás:

Mert szegényt rángatják, ahelyett hogy szépen magától ideális fordulatszámok és nyomatékviszonyok között működhetne :lol:

mert az automata ideális fordulaton tartja? azért eszik akár 1-2 literrel is többet, mint egy jó láb + kézi váltóval ugyanaz a kocsi? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos egyik válkaszadónak sem sikerült eltalálnia a problémát.

Íme a helyes válasz:

SZÍVÓSOR!!!!!

Sajnos az első szériában készült motoroknál a szívócső belselyében található levegőírtányító lemez enged el és ez okozza a hangot.

Ennek a cseréje sajnos jelentős összeget emészt fel:

Kb. 120 ezer Ft körül van a cseréje.

Bocsi hogy beleirok az 1.9 dth mociknál tényleg 150 ezer körül a szivocsöcserére lehet számolni? Több helyen hallotam ilyet.
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos egyik válkaszadónak sem sikerült eltalálnia a problémát.

Íme a helyes válasz:

SZÍVÓSOR!!!!!

Sajnos az első szériában készült motoroknál a szívócső belselyében található levegőírtányító lemez enged el és ez okozza a hangot.

Ennek a cseréje sajnos jelentős összeget emészt fel:

Kb. 120 ezer Ft körül van a cseréje.

vagy aki ügyes meg tudja javitani :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pedig sajnos ha megnézed a nem tudom én milyne programban akkor 2 orát ir az olacserére de ha van kertelvédő lemezed akkor 3 nem tudom miért mert van egy kis ablak ahol 4 csavar elfordítassz és mar hozzá is férsz!

Sajnos a "szak"szerviz ennyi neki ki kell fizetni a munkast meg saját maganak is kell hogy maradjon valami meg adózik is.

Végülis a kenyeret is olcsobban meg tudod sütni otthon még se teszed Ugyhogy én nem akadnék ki ezen annyira ez olyan mint amikor valaki megveszi az IKEA butort elmegy megrendeli majd elmegy elhozza otthon összeszereli és boldog mert olcsabb mint ha tölünk rendelte meg igaz csak 50.000ft tal de ugy kétszer volt pesten szemvedett vele és nem is mértre szabott. De igy látszolag olcsobb volt.

Az ilyen kuncsaftok miatt éri meg a márkaszervizeknek......... :huh:

Egy olajcsere tényleg nem nagy ügy, persze lehet műszerfal és középkonzol világítást is cseréltetni cirka sok tíz ezerért....

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem,itt kérdezte valaki a váltóban történő olajcserét...

Kérdeztem egy másik topicban és ezt a választ kaptam:

"az Astrában elvileg nem kell cserélni. Ha nem cseréled le soha, valószínűleg akkor sem fog bajod származni belőle soha. Kb 5 éves kora előtt egyáltalán nem is érdemes cserélni benne.

Ha mégis úgy döntesz, lecseréled, akkor használj SAE 75W-80 API GL-4 hajtóműolajat.

Szervízkönyv sem fogja írni sehol, az enyém sem írta (Z16XEP).

A váltó gyári feltöltése egész élettartamára szól."

Nem akarlak elkeseríteni, de az ún. "élettartam" olajat is szokták cserélni.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek, hogy próbáltok segíteni. :)

Íme a helyes válasz:

SZÍVÓSOR!!!!!

Sajnos az első szériában készült motoroknál a szívócső belselyében található levegőírtányító lemez enged el és ez okozza a hangot.

Ennek a cseréje sajnos jelentős összeget emészt fel:

Kb. 120 ezer Ft körül van a cseréje.

Köszi Kic! Ez már elég konkrétum. Ez milyen problémát okozhat nekem, azon kívül hogy diseles hangot kölcsönöz az autónak? :)

És azt hogyan tudnám ellenőriztetni, hogy valóban ez a baja? Nem akarnék feleslegesen kidobni ennyi pénzt, ha mégsem ez a baja.

Amúgy ez az a lemez ami miatt a Twinport-nak csúfolja az Opel a motort? Ami a szivószelep előtt szabályozza, hogy mind a két szelep kapjon-e az éltető levegőből? Vagy hülyeséget írok? :lol: Ez a lemez minden hengernél van, vagy csak 1 ilyen lemez van?

Amúgy azt lehet tudni, hogy mióta ismert ez a hiba? És erről a márkaszervízekben miért nem tudnak? Miért teszik szét a kezüket és csak azt kérdezik meg, hogy a motor hiba jelző lámpa ég-e? Pedig hallják milyen hangja van, mégis mindenki ezt kérdezte. Mikor mondom, hogy nem, akkor a válasz, hogy akkor nincs semmi baja. :huh:

Tudom, hogy van itt 1-2 hivatásos autószerelő, akik még segítőkészek is (akik meg nem hivatásos szerelők, de tapasztalatuk által segítenek, azokról nem is beszélve :D ). Előttük le a kalappal, de sajnos a többség nem, ilyen, sőt. Elég rossz tapasztalaim vannak. Lehet eddig csak rossz helyen jártam...

És most függetlenül hogy márkaszervíz, vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

vagy aki ügyes meg tudja javitani :)

Köszi a választ!

Húúú. Ez már jó hír! Akkor lehet először megnézetem, hogy meg tudják-e javítani.

Végülis a családban van eszergályostól kezdve technikusig mindfajta műszaki ember. :huh:

Mondjuk autószerelő nincs, de van egy ismerős, aki meg tudja nézni (legalábbis naon remélem)

Bár tudom, hogy márkaszervízbe jobb lenne vinni, de sajnos az előzőekben leírt rossz tapasztalatok miatt oda sem adom szívesebben mint máshova. Pedig tudom, nem így kéne lennie, de hát ez van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Húúú. Ez már jó hír! Akkor lehet először megnézetem, hogy meg tudják-e javítani.

Végülis a családban van eszergályostól kezdve technikusig mindfajta műszaki ember. :huh:

Mondjuk autószerelő nincs, de van egy ismerős, aki meg tudja nézni (legalábbis naon remélem)

Bár tudom, hogy márkaszervízbe jobb lenne vinni, de sajnos az előzőekben leírt rossz tapasztalatok miatt oda sem adom szívesebben mint máshova. Pedig tudom, nem így kéne lennie, de hát ez van. :lol:

látod, rossz márkaszervizbe jártál idáig :)

elvileg bajt nem okoz, csak ronda hangja van, bár azt viszont nem tudom, hogy ha a rögzitő csavar ki tud e esni a helyéről, mert akkor igen csunya dolgokat fog müvelni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok H Astrások!

Hallottam, h az 1.7 cdti motoroknál nálatok is előfordul az a probléma, h hidegindításkor 3-6 másodperc is kell míg beáll az olajnyomás és addig kopog is a motor. Nekem G Astrám van ugyanezzel a motorral és jelenséggel, most vettem és nemtom, h mióta csinálhatja ezt.

Szerintem ez elég gáz, de hallottam olyat is, hogy ez alapból ilyen...

Vissza olvastam, de hát nem sok mindent találtam, csak a 3ik oldalon egy ehhez kapcsolodó hsz-t szinte a semmiből (nincs előzménye).

Végül is mire jutottatok? Megoldható ez a probléma v bele kell nyugodni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok H Astrások!

Hallottam, h az 1.7 cdti motoroknál nálatok is előfordul az a probléma, h hidegindításkor 3-6 másodperc is kell míg beáll az olajnyomás és addig kopog is a motor. Nekem G Astrám van ugyanezzel a motorral és jelenséggel, most vettem és nemtom, h mióta csinálhatja ezt.

Szerintem ez elég gáz, de hallottam olyat is, hogy ez alapból ilyen...

Vissza olvastam, de hát nem sok mindent találtam, csak a 3ik oldalon egy ehhez kapcsolodó hsz-t szinte a semmiből (nincs előzménye).

Végül is mire jutottatok? Megoldható ez a probléma v bele kell nyugodni?

a semmiből:) az index "milyen motorolajat használsz?" fórumában jött elő a dolog...

milyen olajat használsz?

amúgy a benzinesnél is ég a lámpa elég sokáig (talán 2 másodpercig...) mondjuk most cserélek 0W-sre, így valószínűleg ez az idő lecsökken:)

Link to comment
Megosztás:

látod, rossz márkaszervizbe jártál idáig :lol:

elvileg bajt nem okoz, csak ronda hangja van, bár azt viszont nem tudom, hogy ha a rögzitő csavar ki tud e esni a helyéről, mert akkor igen csunya dolgokat fog müvelni...

Hát ez valószínű. Mármint, hogy eddig rossz helyre jártam. Eddig összesen három helyen voltam, ezzel, ill. az előző autómmal.

A legrosszabb tapasztalatom a "szuper szervizzel" volt. :)

Azon kívűl, hogy tényleg csúny hangja van, mindenképpen meg akarom csináltatni, de eddig senki nem tudta megmondani, hogy mi lehet a baja.

Előbb eszembe juthatott volna, hogy itt megkérdezzem, de feltételeztem, hogy a márkaszervízben azért már lattak ilyen motort, és tudják ha vmi baja van, hogy hol "fáj" neki. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok H Astrások!

Hallottam, h az 1.7 cdti motoroknál nálatok is előfordul az a probléma, h hidegindításkor 3-6 másodperc is kell míg beáll az olajnyomás és addig kopog is a motor. Nekem G Astrám van ugyanezzel a motorral és jelenséggel, most vettem és nemtom, h mióta csinálhatja ezt.

Szerintem ez elég gáz, de hallottam olyat is, hogy ez alapból ilyen...

Vissza olvastam, de hát nem sok mindent találtam, csak a 3ik oldalon egy ehhez kapcsolodó hsz-t szinte a semmiből (nincs előzménye).

Végül is mire jutottatok? Megoldható ez a probléma v bele kell nyugodni?

Nekem kb 50.000km ota csinálja. A hiba ismert, oka ismeretlen szerintem nem okozhat olyan nagy problémát.

üdv

Link to comment
Megosztás:

a semmiből:) az index "milyen motorolajat használsz?" fórumában jött elő a dolog...

milyen olajat használsz?

amúgy a benzinesnél is ég a lámpa elég sokáig (talán 2 másodpercig...) mondjuk most cserélek 0W-sre, így valószínűleg ez az idő lecsökken:)

Először 5W40 volt bennne de már azt is lecseréltük, most 10w40 Valvoline Max Life és ezzel is ugyanez van. És a benzinesnél is kopog addig a motor, amíg el nem alszik a lámpa?

Dini:

köszi a választ, szomorú

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.