Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

és melyikőtök az autószerelő? :)

Uhuhu te otthon vagy a témaban. Mi annak az oka hogy a 1.7 dth nal a magasnyomasu szelepeknel 3 nál de igazabol majdnem mind a nényél szivarog valami trutyi a muanyag fedél belseje mar full vastagon ösez van kenve. Gariba csereltek meg tomitést azokat anagy ovalokat amik a szelepeknel vannak. de továbbra is jön kifele a cucc.

Ez gazolaj ami ott kijön nem?

Link to comment
Megosztás:

nem, hanem motorolaj szokott onnan szivárogni.

ugyanis a befecskendező átmegy a szelepfedélen és az a nagy ovális tömitésnek kéne megakadályozni hogy az olaj kifelé jöjjön...

lehet hogy berakáskor megsérült a gumis szimering szerü tömités ami a befecskendezőt körbefogja.

ha folyik akkor csere ujra...

ha csak egy icipicit olajos akkor ne törödj vele...

Link to comment
Megosztás:

Majd egyszer kifejtem,de az biztos,hogy nem H astra lesz a köv pacim!

Én részemről nagyon szivesen vennék Astra H-t diesel motorral. na nem 1.3 dével :)

de az 1.7 es az nagyonjó. semmi baja soha, jól megy, az Astra szerintem egy nagyon jól vezethető autó. csak én biztosan hekkelnék bele egy vízhőfokmutatót...

az egykilences meg állatul megy.

Link to comment
Megosztás:

de az 1.7 es az nagyonjó. semmi baja soha, jól megy, az Astra szerintem egy nagyon jól vezethető autó. csak én biztosan hekkelnék bele egy vízhőfokmutatót...

az egykilences meg állatul megy.

Tudom,hogy ezért megköveztek,de nekem nem tetszik se a belső,se a külső dizájn.Már a G astra is határeset nálam.

Persze az F is ronda,de nekem a H belső tere sehogy sem tetszik.Ugyanígy a C vekijé sem és a D Corsáé sem.Lehet velem van a baj,de nem bejövős!

Na meg aztán ennek a szervízelése otthoni körülmények között már felejtős és én jobb szeretem magam csinálna,amit lehet.

Link to comment
Megosztás:

Én részemről nagyon szivesen vennék Astra H-t diesel motorral. na nem 1.3 dével :)

de az 1.7 es az nagyonjó. semmi baja soha, jól megy, az Astra szerintem egy nagyon jól vezethető autó. csak én biztosan hekkelnék bele egy vízhőfokmutatót...

az egykilences meg állatul megy.

Setings gomb nyomvatart csippan egy 4szer vagy 5 szür a BC gom és maris ott a T betü mögött a vizhőfok :) igaz nem a legegyszerübb de elő lehet hozni:)

Amugy nem tudom elég rendesen jön onna a trutyi szerintme nem olaj mert igazabol 20.000km alatt egy deka sem fogy az olajból. jo lenne ha valaki olyan megnézni aki ért is hozza. hogy mit kell kicserélni .

Link to comment
Megosztás:

Tudom,hogy ezért megköveztek,de nekem nem tetszik se a belső,se a külső dizájn.Már a G astra is határeset nálam.

Persze az F is ronda,de nekem a H belső tere sehogy sem tetszik.Ugyanígy a C vekijé sem és a D Corsáé sem.Lehet velem van a baj,de nem bejövős!

Na meg aztán ennek a szervízelése otthoni körülmények között már felejtős és én jobb szeretem magam csinálna,amit lehet.

És szerinted a Trabant belsö + külsö az bejön azzal nincs hiba.?
Link to comment
Megosztás:

Tudom,hogy ezért megköveztek,de nekem nem tetszik se a belső,se a külső dizájn.Már a G astra is határeset nálam.

Persze az F is ronda,de nekem a H belső tere sehogy sem tetszik.Ugyanígy a C vekijé sem és a D Corsáé sem.Lehet velem van a baj,de nem bejövős!

Na meg aztán ennek a szervízelése otthoni körülmények között már felejtős és én jobb szeretem magam csinálna,amit lehet.

Igazabol akkor J0hnnyi téged a 1998 as évetől az opelok hidegen hagynak. A problémat ott latom ha esetleg ujabb autot akarsz majd venni akkor lassan de biztosan az otthoni barkacsolast el lehet felejeteni. De ez az összes uj autonal igy van. Igazaból lehet itt roszat mondani Astrara vectrara corsara , vagy lehet roszat mondani fordra renaultra opelra mindegyiknek vannak betegsége és mégis mindegyikből rohangl 1000 + 1 az utakon.

Link to comment
Megosztás:

Azért az F elég messze van a trabantól szerintem.

Ahogy Dini mondja: nekem a 98 utáni irányvonal nem tetszik.

Van ebben valami: persze hibákat nem csak az Opel követ el. Tény, hogy a "G" annyival sikerült fantázidúsabbra az előző generációhoz ("F")képest, mint a IV-es Golf a III-ashoz képest...sajnos ez az ugrás nem volt megfigyelhető a "H" Astra és az V-ös Golf esetében...persze z is csak 1 vélemény :)

PÍSZ

Link to comment
Megosztás:

Van ebben valami: persze hibákat nem csak az Opel követ el. Tény, hogy a "G" annyival sikerült fantázidúsabbra az előző generációhoz ("F")képest, mint a IV-es Golf a III-ashoz képest...sajnos ez az ugrás nem volt megfigyelhető a "H" Astra és az V-ös Golf esetében...persze z is csak 1 vélemény :)

PÍSZ

Engem leginkább a vonalzóval rajzolt vonalak zavarnak benne és az anyagok minősége.Persze ez nem csak az opelnél figyelhető meg,de vannak olyan gyártól,akik az alsó vagy középkategóriákban is törekszenek már arra,hogy kézre álljanak a kezelő szervek,jól variálhatók legyenek mindenki méreteihez és legalább azok legyenek jó tapintású anyagból,amit naponta fogdosol.

Link to comment
Megosztás:

:) "Suzuki, a Ti autótok!" :)

szvsz. ízlések, és pofonok, hogy kinek-mi tetszik.

Ha tehetném, és is vennék CL Mercit, de jelenleg nincs rá kess :)

J0hnny-val még megyünk együtt (akár egy autóval is) bulizni, attól függetlenül, hogy a HASTRA-s vélaményünk különbözik :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos egyik válkaszadónak sem sikerült eltalálnia a problémát.

Íme a helyes válasz:

SZÍVÓSOR!!!!!

Sajnos az első szériában készült motoroknál a szívócső belselyében található levegőírtányító lemez enged el és ez okozza a hangot.

Ennek a cseréje sajnos jelentős összeget emészt fel:

Kb. 120 ezer Ft körül van a cseréje.

vagy aki ügyes meg tudja javitani :lol:

Mesterek, guruk! :) :)

Az egyik ismerősről kiderül, hogy egy volt Opeles szerelő. Kicsi a világ. :) Bár az is igaz, hogy most szabadúszóként "nyomul".

Kérdeztem tőle, hogy hallott-e arról, amit írtatok, de ő sem hallott erről.

Az volt a kérdése, hogy a PDA-ban lévő lemezről van szó? Vagy a szívócsonkban van valami lemez? Mivel fogalmam sincs miről beszél, gondoltam megkérdezem, ti biztos tudjátok.

Előre is köszi.

Én ezt a nyelvet nem beszélni. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Kic! Uhuhu!

Köszönöm Nektek a segítséget!!! :)

Az volt a probléma, amit mondtatok. A levegőterelő lemezt fogó csavarok voltak lazák.

Jó tudni, hogy vannak még olyan szerelők, akik ennyire értik még a szakmát!

Őszintén le a kalappal. Arról nem is beszélve, hogy még segítőkészek is vagytok!

2,5 éve nem hallottam jóformán a motor hangját, de most nagyon jól muzsikál. Eddig annyira hangosan kopogott, hogy egy hideg dízel simán elbújhatott mellette. :D

Viszont megint lenne egy kérdésem. Most, hogy már csak a motor hangját hallom, időnként van egy sziszegő hang. Nem hangos, gyakorlatilag alíg hallani, csak ha odafigyelek, és csak kb. 1 másodpercig hallani.

Olyan 2500-ös fodulatszámnál jelentkezik, ha intenzívebben gyorsítok, de csak ha megyek, állóhelyzetben nincs ilyen hang.

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de úgy gondolom, hogy a Twinport vezérlő vákkumszelep működésekor léphet fel ez a hang (de aztán könnyen lehet, hogy nem így van).

Csak azt nem tudom, hogy normális-e, mert eddig ilyet nem hallottam, igaz a terelőlemez okozta "hangzavar" miatt erre esélyem se lett volna.

Szóval az újabb kérdésem (és remélem az utolsó, amivel zavargatok :D ), hogy ez normális, vagy nézessem meg a Twinporthoz tartozó vákkumvezetékeket (ha egyáltalán ez az oka), mert valami nem lett rendesen visszrakva? Motorhiba visszajelző nem világágít, minden normálisnak tűnik. A motor is megy, semmi problémát nem vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.