Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

én nem is vagyok autószerelő :D

csak szeretek figyelni :D

Pedig azt hittem...

Na mindegy ez a lényegen nem változtat. :D

sziszegő hangot a folytószelep szokott adni, ahogy áramlik be a levegő az szokott lenni.

Jó, akkor nem izgat, bár közben az összes kapcsolódó szerelvény újr át lett nézve, ill. a csavarok is, és a jelenség maardt. Már megint igazad lesz... :D

Azt nem is írtam, hogy kapott új levegőszűrőt is, a régi elég koszos volt. Lehet ez is elősegíti, hogy néha hallani a motor lélgezését? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

kigyulladt a tengeralattjáró és ég...

újrainduláskor is ég, mindig...

motor erős,különös hangja nincs,passzolom, mi baja lehet...szerdán megy tech2re...

250km-t ment 2:1 arányú 95: e85 keverékkel... lehet,hogy mégiscsak ennyire káros az etanol?:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

kigyulladt a tengeralattjáró és ég...

újrainduláskor is ég, mindig...

motor erős,különös hangja nincs,passzolom, mi baja lehet...szerdán megy tech2re...

250km-t ment 2:1 arányú 95: e85 keverékkel... lehet,hogy mégiscsak ennyire káros az etanol?:rolleyes:

hat nem gondolom hogy az lenne baja

Link to comment
Megosztás:

kigyulladt a tengeralattjáró és ég...

Te jó ég!Cousto kapitány tudja már? :rolleyes:

újrainduláskor is ég, mindig...

motor erős,különös hangja nincs,passzolom, mi baja lehet...szerdán megy tech2re...

250km-t ment 2:1 arányú 95: e85 keverékkel... lehet,hogy mégiscsak ennyire káros az etanol?;)

Nem hinném,hogy az etanol miatt van,inkább az új H astra csoda tolerálja nehezen az etanolt.

Link to comment
Megosztás:

Te jó ég!Cousto kapitány tudja már? :rolleyes:

Nem hinném,hogy az etanol miatt van,inkább az új H astra csoda tolerálja nehezen az etanolt.

Ha nehezen tolerálja, akkor az számomra az, hogy nem jó neki... rátankoltam még 20liter 95öst...és majdnem 1 napra rá elaludt a lámpa...holnap megyek kiolvastatni, mi is volt...beszámolok róla.

Link to comment
Megosztás:

hat nem gondolom hogy az lenne baja

túl szegény keverék az egyes hengersoron volt a hiba...kiolvastattam...

érdekes módon,miután rátankoltam még egy csomó 95-öst szűnt meg a hiba..persze később...

szóval egyelőre feladtam az E85-tel mixeléssel próbálkozást...

Link to comment
Megosztás:

250km-t ment 2:1 arányú 95: e85 keverékkel... lehet,hogy mégiscsak ennyire káros az etanol?:rolleyes:

Nem az etanol a káros, hanem az autód nem tudja követni az etanol nagyobb befecskendezési mennyiség igényét ;)

(20-30%-kal kell több az etanolból, mint a benyából. Ehhez kell a kiegészítő elektronika)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A következő problémára kérnék segítséget: 1.7 cdti (80LE) alapjáraton, csak meleg motornál búgó hangot ad. Vezérműszíj és görgők nem régen lettek cserélve. Az ékszíjat szervizben levették, a búgó hang ugyanúgy megvan (generátor és vízpumpa tehát nem lehet). Mi lehet a gond szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémára kérnék segítséget: 1.7 cdti (80LE) alapjáraton, csak meleg motornál búgó hangot ad. Vezérműszíj és görgők nem régen lettek cserélve. Az ékszíjat szervizben levették, a búgó hang ugyanúgy megvan (generátor és vízpumpa tehát nem lehet). Mi lehet a gond szerintetek?

Hasonlo motor van az enyében os de nekem semmi ötletem sincs. bocsi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Láttam, hogy új 1.6-os benzines motor van a H astrákba. Most már 115 lóerős. Jól hanngzik. Tud erről valaki bővebbet mondani? Mennyivel másabb ez a motor? Miben különbözik az előzőtől? Tervezem, hogy H astrat veszek majd, de úgy hallottam, hogy az 1.6-os gyenge. Diesel sajnos sokkal többe kerül, és amúgyse megyek vele max 20.000-et egy évbe, szóval nem éri meg. Most ez az új 1.6-os kíváncsivá tett.

G

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy kontrollámpa kigyullad és megszűntetem a hibaforrást, akkor utána is világítani fog amíg ki nem olvassák vagy elalszik? Fontos lenne! PLS segítsetek! Köszönöm szépen! G.

Tudomásom szerint el fog aludni. és törlődni is fog.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere előtt állok és üzemanyagszűrőt is cseréltetnék. Magam venném meg, azonban nem tudom,milyet...a MANN szűrők nagyon beváltak, azt mondták másik fórumon, hogy a WK512 a jó üzemanyagszűrő. Webes katalógusokban keresgélve csak a G Astrához írják ezt a típust, bár a Z16XEP motorhoz is ott, H Astrához általában egy típust sem írnak.

Jó kérdés,hogy ez megfelel-e...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Láttam, hogy új 1.6-os benzines motor van a H astrákba. Most már 115 lóerős. Jól hanngzik. Tud erről valaki bővebbet mondani? Mennyivel másabb ez a motor? Miben különbözik az előzőtől? Tervezem, hogy H astrat veszek majd, de úgy hallottam, hogy az 1.6-os gyenge. Diesel sajnos sokkal többe kerül, és amúgyse megyek vele max 20.000-et egy évbe, szóval nem éri meg. Most ez az új 1.6-os kíváncsivá tett.

G

Ha jól tudom, változó szelepvezérlést kapott a Z16XER, erősebb, ugyanakkor kevesebbet fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere előtt állok és üzemanyagszűrőt is cseréltetnék. Magam venném meg, azonban nem tudom,milyet...a MANN szűrők nagyon beváltak, azt mondták másik fórumon, hogy a WK512 a jó üzemanyagszűrő. Webes katalógusokban keresgélve csak a G Astrához írják ezt a típust, bár a Z16XEP motorhoz is ott, H Astrához általában egy típust sem írnak.

Jó kérdés,hogy ez megfelel-e...

megfelel, csak hogy az astra h ba nincs benzinszürő...

azaz nincs hová beszerelni <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

A következő problémára kérnék segítséget: 1.7 cdti (80LE) alapjáraton, csak meleg motornál búgó hangot ad. Vezérműszíj és görgők nem régen lettek cserélve. Az ékszíjat szervizben levették, a búgó hang ugyanúgy megvan (generátor és vízpumpa tehát nem lehet). Mi lehet a gond szerintetek?

szia!közben használod a klimát?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Most vettem egy H Astrát az 1.7 -es 101 lovas diesel motorral.

Légyszi segítsetek!!

Gondolom már párszor kiveséztétek a dolgot ,de segítség kéne!

Le kéne cserélnem az olajat, mnnél elöbb, csak nem tudom milyet tegyek bee.

Szeretném tuni a tapasztalaitokat, hogy kinek mi vált be, és mit vegyek.

Köszi a segítséget!!!!

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok, most vettem a vasat (1.7 cdti 101LE) és nem tetszik valami.

Mikor beindítom alapjáraton gyönyörű szépen duruzsol a motor. De amikor elindulok, és kapja a terhelést, akkor egy olyan 2000-es fordulatig van egy elég csattogós hangja, minha szelep lenne. Gondoltam, hogy rég cseréltek olajat, és az lesz az első, hátha az javít rajta. Tényleg castrol 5W-40 jó lesz neki? Nekem ugy tűnik, hogy ha bent űlök az autóba akkor a motor bal oldaláról jön ez a hang. Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.