Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

jól teszed, és az olajat is cseréld akkor :huh:

Volt egy 5.000-nél, lesz egy 15-nél és utána 15ezrenként. Ráadásul tempomatos, óra szerinti 130-140es tempó a pályán 98%ban. Előtte 60 Celsiusig csak 1500as fordulatszám. Aki ezt az autót megveszi majd, azt gondolom nagyon jól jár vele...

Link to comment
Megosztás:

Volt egy 5.000-nél, lesz egy 15-nél és utána 15ezrenként. Ráadásul tempomatos, óra szerinti 130-140es tempó a pályán 98%ban. Előtte 60 Celsiusig csak 1500as fordulatszám. Aki ezt az autót megveszi majd, azt gondolom nagyon jól jár vele...

az úgy teljesen jó :huh:

lehet majd én veszem meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

ápdét...

Bp-Kaposvár...odafelé sztrádán 130-140nel (mikor mire lőttem épp a tempomatot), visszafelé csomót telefonáltam,akkor csak 100-110... odafelé 7 volt a fogyi... mire hazaértem,már 6.5 lett az egész út átlaga... azért annyira nem rossz....amikor itt Pesten volt 12.8 a fogyasztás,akkor ijesztgetett a szervizes,h biztos szar valami a kocsiban,annyinak nem szabadna lennie...hiába mondtam,hogy 4 km-eket akkortájt folyamatosan 2-3 óra alatt tettem meg,akkora dugó volt...egyhelyben állva persze,h embertelen lesz a fogyasztás...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

H Astra üzemanyagjelző... még mindig zseniális... 5 km-es utakat megyek melóba nem csúcsban,nyugodt tempóban... negyeden áll a mutató... mire megérkezek már a nyolcadjelzésnél... másnap kigyullad a lámpa... majd harmadnap megint nem ég a lámpa (mármint a kevés üzemanyagot jelző)...aztán a marmonomból toltam a kocsiba...ugyanúgy maradt a nyolcadon a jelzés... másnap is az volt először... majd pár km után már a negyed jelzésnél volt... a range-ről már nem is beszélve,ami már kb. 50km-e 0-n áll, azóta is...

Link to comment
Megosztás:

Bp-Füzesgyarmat-Bp 5,7 úgy,hogy Bp-en kb. 1 órát mentem full dugóban odafelé 10körüli fogyasztással...(iszonyat,mi volt pénteken)...amúgy nem kíméltem különösebben a kocsit az úton, voltak kövérgázas előzések is jócskán... még mindig Z16XEP (3 fő+cucc)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

A peugeot 307 2.0 benzines után,szenzációs a fogyasztás :D

A peugeot behúzta a 8-16l/100km

1.7cdti caravan 5.7l/100/km

Arról nem is beszélve,hog milen üzemanyag árak vannak.

A benzin297ft/l a dieselt meg 230ft/l áron be lehet szerezni.Akkor kell nektek a fáradt benzintemető?

Az 1.6 l motorok meg amúgy is viccesen gyengusok(nem akarok senkit megbántani,lefikázni)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
A peugeot 307 2.0 benzines után,szenzációs a fogyasztás :lol:

A peugeot behúzta a 8-16l/100km

1.7cdti caravan 5.7l/100/km

Arról nem is beszélve,hog milen üzemanyag árak vannak.

A benzin297ft/l a dieselt meg 230ft/l áron be lehet szerezni.Akkor kell nektek a fáradt benzintemető?

Az 1.6 l motorok meg amúgy is viccesen gyengusok(nem akarok senkit megbántani,lefikázni)

Vegyesbe: 7,8 hosszún 6,9/110 de ha nem kell előzni és foylamatosan 90km/h 6,1 2.0 16V C20XE és ez nem is gyenguszka! :D csak város 10-11 liter !! Kell a benzines még jóhogy! Külömben is aki a fogyasztást nézi vegyen egy 600ccm es Samrtot! :D :D :D De nehinném hogy csak városban is 5,7 vagy tévednék??

Bár nem mondom hogy lehetetlen ! :D

Link to comment
Megosztás:

Vegyesbe: 7,8 hosszún 6,9/110 de ha nem kell előzni és foylamatosan 90km/h 6,1 2.0 16V C20XE és ez nem is gyenguszka! :D csak város 10-11 liter !! Kell a benzines még jóhogy! Külömben is aki a fogyasztást nézi vegyen egy 600ccm es Samrtot! :D :D :D De nehinném hogy csak városban is 5,7 vagy tévednék??

Bár nem mondom hogy lehetetlen ! :lol:

HAt igen csak városban esetle felszökhet 6,5 re

Link to comment
Megosztás:

Az állatkodásból már kinőttem :D ,most a gazdaságosságot helyeztem előnybe.Ha majd tartósan tudok benzint 180ft-ért akkor majd veszek turbós benzinest.(de ezt nem tartom valószínűnek)

Gyorsan ezzel is tudok menni legfeljebb a városi sorból való kiugrásokat mellőzöm.Sokkal jobban tetszik az 1.7cdti mint a 2.0 benzines.

Nem az a gazdag ember aki diesel autót vesz,hanem aki fönnt bír tartani egy benzinest :D

Link to comment
Megosztás:

Az állatkodásból már kinőttem :D ,most a gazdaságosságot helyeztem előnybe.Ha majd tartósan tudok benzint 180ft-ért akkor majd veszek turbós benzinest.(de ezt nem tartom valószínűnek)

Gyorsan ezzel is tudok menni legfeljebb a városi sorból való kiugrásokat mellőzöm.Sokkal jobban tetszik az 1.7cdti mint a 2.0 benzines.

Nem az a gazdag ember aki diesel autót vesz,hanem aki fönnt bír tartani egy benzinest :D

Az állatkodásból én is kinőttem , itt nálunk közlekedni na nem egyszerű! De A 1.7CDTI az egy új autó :D Enyém 16 éves ! Szerintem meg aza gazdag aki megtud venni egy ilyen új modelt :lol: Nekem is volt Dízelem és tudom milyen de a benzines közelebb áll hozzám :D A fentartása semmivelsem több mint a te szervizeid sőőt .... :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Az állatkodásból én is kinőttem , itt nálunk közlekedni na nem egyszerű! De A 1.7CDTI az egy új autó :D Enyém 16 éves ! Szerintem meg aza gazdag aki megtud venni egy ilyen új modelt :D Nekem is volt Dízelem és tudom milyen de a benzines közelebb áll hozzám :D A fentartása semmivelsem több mint a te szervizeid sőőt .... :lol: :D :D

Hat ezen a szervizen vitatkoznek. És szerintem nem az a gazdag aki egy ilyne fiatal modelt meg tud venni. ez meg közel sem gazdagság.

Link to comment
Megosztás:

Csak a felprogramozást csinálták szervízben.

Sógoroméknak elég komoly műhelyük van,csak ők nyúlhatnak bele.(nem kell félnem hogy átba..nak mint némelyik szervízben,mondjuk a 99%-ában)Az meg nem kerül pénzbe nekem,az alkatrészt is akciósan kapom:)

Nekem si megvannaka forrásaim :D Szervízbe meg nemviszem :D Hisz 16 évesen hova is vinném , de ezért JÓ OPEL KLUB itt mindent meglehet oldani bagóért vagy annál is olcsóbban :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
kutat váltottam, esso helyett agip. csökken a fogyim től 2 decivel. nem sok spórolok vele kb 4-500 Ft-ot egy tank gázolajon, de akkor is B)

Azért mostmar az idő is jobb természetes hogy kevesebbet fogyaszt joval kevesebbet megy aszivató.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.