Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

5 órája, KMilán írta:

Szelepcsere? Ez úgy hangzik, mintha komolyabb problémája lenne a motornak. Mi történt konkrétan? A változó szelepvezérlés állítója szokott tönkremenni, de attól még a szelepek cseréje nem hiszem, hogy indokolt lenne. Hosszú távon használtad esetleg a hibás okoskerekekkel és hagytad, hogy "traktorozzon+?

Szolenoid... 

Link to comment
Megosztás:

On 2/20/2019 at 12:02 PM, bazs7 said:

A16xer motorhoz honnan erdemes es milyen alkatreszeket kell beszerezni a kovetkezo muvelthez?

-teljes vezerles csere vizpumpa cserevel egyutt
-okoskerekek csereje (vezermutengely bordaskerek  kipufógó oldali meg szívó oldali)
-szelep csere (Szolenoid)

Azt ugye tudod, hogy ennél a motornál nem kötelező vízpumpát is cserélni vezérlécsere alkalmával mivel nem a vezérlés szíja hajtja hanem a generátoré. Bármikor kicserélhető ha kell. Az enyém még 150.000 előtt megadta magát. Nem törvényszerű, de lehet akkor már a tied is volt cserélve.

Az én szerelőm Gates vezérlés szettet tett be (K015603XS), abban minden ugyan az volt mint a kivett gyári alkatrészek. Gates szíj, Kanadai Litens feszítő és INA vezetőgörgő. A fogak számát többször is átszámolta, hogy tuti egyezzen.A generátor szíj Gates 5PK1545, feszítő NSK. Okoskereket nem cseréltem, nem is tervezem egyelőre amíg nincs idegesítő hibakód. Traktorozik kicsit de nem vészes. Márkaszervizes szerint kárt nem tud okozni akármennyire kopott is. A biztonság kedvéért a cserénél az okos kerekeket és külön a tengelyeket is rögzítette a szerelő.

Ha én szerzem be az alkatrészeket akkor a cromax-ból szoktam, bár van aki szerint drágák. A klubtag árak korrektek szerintem.

Link to comment
Megosztás:

58 minutes ago, quad405 said:

Azt ugye tudod, hogy ennél a motornál nem kötelező vízpumpát is cserélni vezérlécsere alkalmával mivel nem a vezérlés szíja hajtja hanem a generátoré. Bármikor kicserélhető ha kell. Az enyém még 150.000 előtt megadta magát. Nem törvényszerű, de lehet akkor már a tied is volt cserélve.

Az én szerelőm Gates vezérlés szettet tett be (K015603XS), abban minden ugyan az volt mint a kivett gyári alkatrészek. Gates szíj, Kanadai Litens feszítő és INA vezetőgörgő. A fogak számát többször is átszámolta, hogy tuti egyezzen.A generátor szíj Gates 5PK1545, feszítő NSK. Okoskereket nem cseréltem, nem is tervezem egyelőre amíg nincs idegesítő hibakód. Traktorozik kicsit de nem vészes. Márkaszervizes szerint kárt nem tud okozni akármennyire kopott is. A biztonság kedvéért a cserénél az okos kerekeket és külön a tengelyeket is rögzítette a szerelő.

Ha én szerzem be az alkatrészeket akkor a cromax-ból szoktam, bár van aki szerint drágák. A klubtag árak korrektek szerintem.

igen tudom csak gondoltam ha mar arra jar...akkor cserelje...

bar most az egyik szervizes meg azt mondta, hogy meg nem kell vezerlest cserelni...bar latni meg nem latta de mondta hogy 6 evesen es 35 ezer kilometerrel nem kell...

ezeket nezegettem:

NA 427 1004 10 Bütyköstengely állító SZIvOLDALI
INA 427100510 Bütyköstengely állító KIPUFOGO OLD.
INA 427 0014 10 Vezérlőszelep, ebbol 2 kell?
vezermuszij:
CONTITECH CT975K3
vagy mondjuk gates: GATES Vízpumpa + fogasszíj készlet PowerGrip®
 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, quad405 írta:

Azt ugye tudod, hogy ennél a motornál nem kötelező vízpumpát is cserélni vezérlécsere alkalmával mivel nem a vezérlés szíja hajtja hanem a generátoré. Bármikor kicserélhető ha kell. Az enyém még 150.000 előtt megadta magát. Nem törvényszerű, de lehet akkor már a tied is volt cserélve.

Az én szerelőm Gates vezérlés szettet tett be (K015603XS), abban minden ugyan az volt mint a kivett gyári alkatrészek. Gates szíj, Kanadai Litens feszítő és INA vezetőgörgő. A fogak számát többször is átszámolta, hogy tuti egyezzen.A generátor szíj Gates 5PK1545, feszítő NSK. Okoskereket nem cseréltem, nem is tervezem egyelőre amíg nincs idegesítő hibakód. Traktorozik kicsit de nem vészes. Márkaszervizes szerint kárt nem tud okozni akármennyire kopott is. A biztonság kedvéért a cserénél az okos kerekeket és külön a tengelyeket is rögzítette a szerelő.

Ha én szerzem be az alkatrészeket akkor a cromax-ból szoktam, bár van aki szerint drágák. A klubtag árak korrektek szerintem.

Pedig érdemes az okoskerekeket is cserélni.Lehet,hogy kárt nem okoz,de a teljesítmény elég jelentősen kevesebb lesz,hiszen nem lesz optimális a motor működése.Ráadásul csak az amúgy is elkerülhetetlent halogatják későbbre.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, bazs7 said:

igen tudom csak gondoltam ha mar arra jar...akkor cserelje...

bar most az egyik szervizes meg azt mondta, hogy meg nem kell vezerlest cserelni...bar latni meg nem latta de mondta hogy 6 evesen es 35 ezer kilometerrel nem kell...

 

10 év vagy 150.000 Km a gyári ajánlás. Ha biztos vagy a Kmóra állásban én nem cserélném le. A vízpumpát meg szintén minek lecserélni ilyen kevés km-nél ha semmi baja? Tudtommal kb. annyi közös van a 2 műveletben, hogy mindkettőhöz le kell szedni a generátorszíjat. Az meg nem tétel. Nem tudom, milyen esély van rá, hogy hirtelen elromoljon. Nekem lassacskán adta be a kulcsot. Látható jele is volt, mivel szivárgott a hűtőfolyadék mellette, egyre jobban. Mennyire traktorozik? A 35.000 Km az főként városi utakból jött össze ugye? Tapasztalatom szerint, ha már traktorozik, akkor 5W-s olajjal halkabb mint 0W-swel. Nem tudom milyen olajat használsz. Esetleg próbáld ki a köv. olajcserénél. Volt már itt szó a fórumon, hogy ki a beszállítója az okoskerekeknek, meg a szolenoidnak. Próbálj rákeresni. Mintha az INA lett volna úgy rémlik.

31 minutes ago, rotel said:

Pedig érdemes az okoskerekeket is cserélni.Lehet,hogy kárt nem okoz,de a teljesítmény elég jelentősen kevesebb lesz,hiszen nem lesz optimális a motor működése.Ráadásul csak az amúgy is elkerülhetetlent halogatják későbbre.

Tapasztalatból beszélsz? Mert én semmilyen teljesítményvesztést nem érzékelek. Feltételezem, amíg nincs hibakód, addig képes megfelelően szabályozni és kompenzálni a kopást. Azt se tartom normálisnak, hogy ilyen gyorsan elkopnak. Az újak se hiszem, hogy többet tartanak majd. Szóval egy kis zakatolás miatt hidegindításkor nem tartom ésszerűnek a cserét. Persze ez csak az én véleményem. Mindenki döntsön hite és pénztárcája szerint :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, quad405 írta:
 

10 év vagy 150.000 Km a gyári ajánlás. Ha biztos vagy a Kmóra állásban én nem cserélném le. A vízpumpát meg szintén minek lecserélni ilyen kevés km-nél ha semmi baja? Tudtommal kb. annyi közös van a 2 műveletben, hogy mindkettőhöz le kell szedni a generátorszíjat. Az meg nem tétel. Nem tudom, milyen esély van rá, hogy hirtelen elromoljon. Nekem lassacskán adta be a kulcsot. Látható jele is volt, mivel szivárgott a hűtőfolyadék mellette, egyre jobban. Mennyire traktorozik? A 35.000 Km az főként városi utakból jött össze ugye? Tapasztalatom szerint, ha már traktorozik, akkor 5W-s olajjal halkabb mint 0W-swel. Nem tudom milyen olajat használsz. Esetleg próbáld ki a köv. olajcserénél. Volt már itt szó a fórumon, hogy ki a beszállítója az okoskerekeknek, meg a szolenoidnak. Próbálj rákeresni. Mintha az INA lett volna úgy rémlik.

Tapasztalatból beszélsz? Mert én semmilyen teljesítményvesztést nem érzékelek. Feltételezem, amíg nincs hibakód, addig képes megfelelően szabályozni és kompenzálni a kopást. Azt se tartom normálisnak, hogy ilyen gyorsan elkopnak. Az újak se hiszem, hogy többet tartanak majd. Szóval egy kis zakatolás miatt hidegindításkor nem tartom ésszerűnek a cserét. Persze ez csak az én véleményem. Mindenki döntsön hite és pénztárcája szerint :)

Igen,tapasztalatból beszélek.Nekem se volt hibakódom a szolenoidokra és az okoskerekekre sem,de hihetetlen módon zavart az indításkori traktorhang és üzemmeleg motor esetén is kihallottam a zavaró hangot.Egészséges motor ilyet nem csinál!Én 130 ezernél cseréltettem ki az alkatrészeket (az autót 119 ezerrel vettem).Hiába van vezetett szervízkönyvem az autóról,mindenki tudja,hogy az kb.nem sokat jelent.Az én autómban sajnos volt még így is két kb.25-30 ezres olajcsere periódus.Szerencsére az olajat nem eszi a motor.Az eladó állítása szerint az autóm élete nagy részét Bp-Hamburg útvonalon futotta le (magánszemélytől vettem,nem kereskedésben).Én általában maximalista vagyok,nem szeretem,ha valami nem stimmel.A csere óta természetesen a hang eltűnt és észrevehetően rugalmasabb lett az autó.A szerelőm szerint ez logikus is,hiszen most a kellő időben történik meg a szelepek váltakozó vezérlése,nincs késés.Igaz én betartom a 10 ezer vagy 1 év olajcsere periódust és jónak mondható Motul X-Clean 8100 tip.olajat rakok bele (természetesen Dexos2)

Link to comment
Megosztás:

On 2/22/2019 at 7:51 PM, rotel said:

Igen,tapasztalatból beszélek.Nekem se volt hibakódom a szolenoidokra és az okoskerekekre sem,de hihetetlen módon zavart az indításkori traktorhang és üzemmeleg motor esetén is kihallottam a zavaró hangot.Egészséges motor ilyet nem csinál!Én 130 ezernél cseréltettem ki az alkatrészeket (az autót 119 ezerrel vettem).Hiába van vezetett szervízkönyvem az autóról,mindenki tudja,hogy az kb.nem sokat jelent.Az én autómban sajnos volt még így is két kb.25-30 ezres olajcsere periódus.Szerencsére az olajat nem eszi a motor.Az eladó állítása szerint az autóm élete nagy részét Bp-Hamburg útvonalon futotta le (magánszemélytől vettem,nem kereskedésben).Én általában maximalista vagyok,nem szeretem,ha valami nem stimmel.A csere óta természetesen a hang eltűnt és észrevehetően rugalmasabb lett az autó.A szerelőm szerint ez logikus is,hiszen most a kellő időben történik meg a szelepek váltakozó vezérlése,nincs késés.Igaz én betartom a 10 ezer vagy 1 év olajcsere periódust és jónak mondható Motul X-Clean 8100 tip.olajat rakok bele (természetesen Dexos2)

Ha tapasztalatból beszélsz, az más. Sokan csak a  sztereotípiákat szajkózzák. Ha most hirtelen kicserélném, biztos éreznék némi pozitív változást, de jelentős teljesítményvesztés nincs, ezt biztosra állítom. De lehet, hogy az enyém még nem annyira kopott. Csak pár órás állás után, az első hidegindításkor kattog párat halkan. Járó motornál már minden OK függetlenül attól, hogy üzemmeleg-e vagy nem. Az én autóm 0 Km-es korától nálam van. 10.000 Km-enként cseréltem olajat (Dexos2) amit megbízható helyről vásároltam, sőt az első olajat 5.000 Km-után cseréltem le. 80%-ban autópályán használom, nem hajtom szét és mégis kb. 100.000 környékén már megjelent a traktorhang. Na ezért nem tartom normális dolognak ezt a kopást és tartom feleslegesnek a cserét, mert gondos használat mellett is idejekorán elkopnak az okoskerekek. Szóval, mivel kárt nem okoz, egy kis kattogás miatt nekem nem éri meg kiadni ekkora összeget ha egyébként meg jól megy  a motor. Persze vannak fokozatok. Láttam olyan traktorozást a youtube-on ami már engem is zavarna. :) Mintha szét akart volna esni a motor minden egyes indításkor és járó motornál is lehetett hallani. De szerintem, ott már bőven volt hibakód is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

köszönöm a hozzászólásokat! A kilóméter állásban biztos vagyok hiszen 0kmsen vettük. Sokat nem használjuk mert Budapesten nekem nincsen értelme vezetnem, inkább bicikli es tömegközlekedés. 3 gyerkőc van, amikor használjuk akkor is inkább rövidebb távok Dunakanyar, nyáron Balatonkenese. 
Minden évben volt olajcsere, mobil 1 esp 0-40est toltok bele, mióta megvan!
A kerregő hang az ilyen: https://m.soundcloud.com/user-351388161/febr-11-7-31

Szóval leginkább hideg inditásnál jön elő, és néha alacsony fordulaton.
Az egyik szerelő azt mondta, hogy most mar 6 ev a csereperiódus ...na mindegy. én is a 10 év 150ezret olvastam.

Hívom majd a szerelőt és beszélek vele, hogy az éves szervízelést, szűrők olajcserét csinálja meg aztan nézzen rá azért a többire. 
előre is köszönöm a hozzászólásokat ha meghallgatjátok a felvételt :)

üdv

balázs

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, bazs7 said:

Sziasztok!

köszönöm a hozzászólásokat! A kilóméter állásban biztos vagyok hiszen 0kmsen vettük. Sokat nem használjuk mert Budapesten nekem nincsen értelme vezetnem, inkább bicikli es tömegközlekedés. 3 gyerkőc van, amikor használjuk akkor is inkább rövidebb távok Dunakanyar, nyáron Balatonkenese. 
Minden évben volt olajcsere, mobil 1 esp 0-40est toltok bele, mióta megvan!
A kerregő hang az ilyen: https://m.soundcloud.com/user-351388161/febr-11-7-31

Szóval leginkább hideg inditásnál jön elő, és néha alacsony fordulaton.
Az egyik szerelő azt mondta, hogy most mar 6 ev a csereperiódus ...na mindegy. én is a 10 év 150ezret olvastam.

Hívom majd a szerelőt és beszélek vele, hogy az éves szervízelést, szűrők olajcserét csinálja meg aztan nézzen rá azért a többire. 
előre is köszönöm a hozzászólásokat ha meghallgatjátok a felvételt :)

üdv

balázs

Igen, ez a traktorozást. Nekem az jött le, hogy az okoskerekek kopása egyenesen arányos a hidegindítások számával. Emiatt jött elő neked hamarabb a traktorozás. És ezek szerint a 0W-s olaj se jelent 100%-os megoldást, pedig sokan azt ajánlják. Mondjuk az is igaz, hogy nem tudjuk 5W-ssel milyen hamar jelentkezett volna a hang. Ha amúgy is viszed olajcserére, próbálj meg egy 5W-s olajat, egyébként is a gyári olaj is 5W-s és csak -25 fok alatt javasolják a a 0W-set. Nekem halkabb lett tőle. Valamint ugyan olyan olajjal télen halkul a hang nyáron erősödik. Tehát a nagyobb viszkozitás valamiért jótékony hatással van rá.

Az újabb használati útmutatókban már sajnos benne sincsenek a csereriódusok de találtam egy régebbit Z16XER-hez ami ugxan az. Ott is 10Év vagy 150.000 Km.

https://www.opel.hu/content/dam/Opel/Europe/hungary/nscwebsite/hu/04_Owners/02_Manuals/00_Owners/Opel_Astra-H-NB_2661-1_H_model_9.0.pdf

Valamint pl.a Csergő szerviz árlistájában is ez a periódus szerepel A16XER-hez. Ennyien csak nem tévednek :)

https://csergoszerviz.hu/szolgaltatasok/vezermuszij-vezermulanc-csere

Link to comment
Megosztás:

44 minutes ago, quad405 said:

Igen, ez a traktorozást. Nekem az jött le, hogy az okoskerekek kopása egyenesen arányos a hidegindítások számával. Emiatt jött elő neked hamarabb a traktorozás. És ezek szerint a 0W-s olaj se jelent 100%-os megoldást, pedig sokan azt ajánlják. Mondjuk az is igaz, hogy nem tudjuk 5W-ssel milyen hamar jelentkezett volna a hang. Ha amúgy is viszed olajcserére, próbálj meg egy 5W-s olajat, egyébként is a gyári olaj is 5W-s és csak -25 fok alatt javasolják a a 0W-set. Nekem halkabb lett tőle. Valamint ugyan olyan olajjal télen halkul a hang nyáron erősödik. Tehát a nagyobb viszkozitás valamiért jótékony hatással van rá.

Az újabb használati útmutatókban már sajnos benne sincsenek a csereriódusok de találtam egy régebbit Z16XER-hez ami ugxan az. Ott is 10Év vagy 150.000 Km.

https://www.opel.hu/content/dam/Opel/Europe/hungary/nscwebsite/hu/04_Owners/02_Manuals/00_Owners/Opel_Astra-H-NB_2661-1_H_model_9.0.pdf

Valamint pl.a Csergő szerviz árlistájában is ez a periódus szerepel A16XER-hez. Ennyien csak nem tévednek :)

https://csergoszerviz.hu/szolgaltatasok/vezermuszij-vezermulanc-csere

köszi!

lehet akkor vezerlest most kihagyom es csak okoskereket es szolenoid szelepet cserelek. aztan meglatjuk!

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, bazs7 írta:

köszi!

lehet akkor vezerlest most kihagyom es csak okoskereket es szolenoid szelepet cserelek. aztan meglatjuk!

 

A vezérlés cserét ez esetben nem úszod meg!Magára valamit is adó szerelő egy meglazított vezérműszíjat még egyszer nem fog visszatenni.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, bazs7 írta:

Sziasztok!

köszönöm a hozzászólásokat! A kilóméter állásban biztos vagyok hiszen 0kmsen vettük. Sokat nem használjuk mert Budapesten nekem nincsen értelme vezetnem, inkább bicikli es tömegközlekedés. 3 gyerkőc van, amikor használjuk akkor is inkább rövidebb távok Dunakanyar, nyáron Balatonkenese. 
Minden évben volt olajcsere, mobil 1 esp 0-40est toltok bele, mióta megvan!
A kerregő hang az ilyen: https://m.soundcloud.com/user-351388161/febr-11-7-31

Szóval leginkább hideg inditásnál jön elő, és néha alacsony fordulaton.
Az egyik szerelő azt mondta, hogy most mar 6 ev a csereperiódus ...na mindegy. én is a 10 év 150ezret olvastam.

Hívom majd a szerelőt és beszélek vele, hogy az éves szervízelést, szűrők olajcserét csinálja meg aztan nézzen rá azért a többire. 
előre is köszönöm a hozzászólásokat ha meghallgatjátok a felvételt :)

üdv

balázs

Sajnos a hangot nem tudom lejátszani, de kíváncsi vagyok mennyi lesz a javítás költsége. Nekem most 126.000 km van benne, de nem hallom traktorosnak a hangját. Szervizkönyv szerint 5W-30 volt benne mindig is.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, KMilán said:

Sajnos a hangot nem tudom lejátszani, de kíváncsi vagyok mennyi lesz a javítás költsége. Nekem most 126.000 km van benne, de nem hallom traktorosnak a hangját. Szervizkönyv szerint 5W-30 volt benne mindig is.

Youtube videót se tudsz lejátszani? Gondolom akkor a tiedet inkább hosszú utakon használták.

Na ez már egy nagyon extrém példa. Ez már menet közben is hangosan traktorozik. Ha az enyém is így kattogna már rég lecseréltem volna.  Bazs7 motorja csak az elején és nagyon halkan kattan párat. Ha jól emlékszem a költség  olyan 150.000+  vezérlés nélkül.

21 hours ago, bazs7 said:

 

lehet akkor vezerlest most kihagyom es csak okoskereket es szolenoid szelepet cserelek. aztan meglatjuk!

 

 

15 hours ago, rotel said:

A vezérlés cserét ez esetben nem úszod meg!Magára valamit is adó szerelő egy meglazított vezérműszíjat még egyszer nem fog visszatenni.

Egyrészt rotel-nek igaza van. Másrészt ez az az eset  (nem a vízpumpa) hogy ha már ott szerel akkor viszont cseréljen vezérlést is.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 

Alkatrész rendelés előtt állok , egy szaki barátom a segítségemre lenne , de feltett pár kérdést amire nem tudtam egyből a választ és az lenne a kérdésem , hogy szétszedés nélkül meg lehet e mondani a következőket 99%-os pontossággal az alábbi adatok ismeretében. Astra H Kombi 1.6 2012 A16XER ?

- Féktárcsa belső átmérője 60 vagy 70 mm?

- A kormánymű TRW vagy ZF ? - Ez egyébként mit jelent ? 

Lehet másnak ezek triviális kérdések , de ha tudnátok segíteni az nagyon jó lenne ! 

Előre is köszönöm , szép napot !

 

Módosítva : gerigeree
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gerigeree írta:

Alkatrész rendelés előtt állok , egy szaki barátom a segítségemre lenne , de feltett pár kérdést amire nem tudtam egyből a választ és az lenne a kérdésem , hogy szétszedés nélkül meg lehet e mondani a következőket 99%-os pontossággal az alábbi adatok ismeretében. Astra H Kombi 1.6 2012 A16XER ?

- Féktárcsa belső átmérője 60 vagy 70 mm?

- A kormánymű TRW vagy ZF ? - Ez egyébként mit jelent ? 

A 60 vagy 70 mm nagyon keves lenne, raadasul nem a belso, hanem a kulso atmerokben van elteres.

A TRW es a ZF ket gyarto, nem tudom, hogy dontheto el egyszeruen, hogy eppen melyik van. https://opel.7zap.com/en/car/a04/l/0/

Link to comment
Megosztás:

 

Bocs de elsőre lehet, hogy nem jó helyre írtam. Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem egy 2009-es használt 1,4-es Astra H-t. Néhány héttel a vásárlás után jelentkezett egy P0170(Tüzelőanyag korrekció) elnevezésű hiba. Már kétszer volt azóta szervizben de sajnos utána is ismét előjött. Megcsinálták a diagnosztikát és a szerelő szerint a lambda szonda és minden más is jól működik ezért nem érti mi lehet az oka a visszatérő hibajelnek. Szerintetek mit kellene még megnézetnem rajta?  

Módosítva : kisapa63
Link to comment
Megosztás:

On 2011. 11. 29. at 23:30, Gabcsi Z19 írta:

Hello!

Benzinesnél elég 7km,dízelnél meg kell a 8-9km az üzemi hő eléréséig ennél a tipusnál.

Ami kb 83-92C fok,ha csak 70C fok akkor termosztát csere ez egyértelmű! :) xdlol

De új termosztát nekem pl csak 85C fok -2 +5C fok mert néha városban felmegy nagy nehezen 90C fokig,lehet nem árt egy beömlőt eltakaró maszkot venni.

 

A motorborítás azért van, hogy a motort védje a szennyeződésektől. Ennyi erővel nyáron a rekkenő melegben le kellene szedni hogy szellőzzön......

 

Hát a termosztátnak a menetszélhez semmi köze..... mivel az a fő körben van, és elméletileg ha jó, akkor addig le van zárva amíg a motor, el nem éri az üzemi hőfokot, sőt a fűtés is a termosztát elötti körön van, így elöbb lesz meleg, mint kinyit a termosztát. már feltéve ha jó a termosztát... :-) Ami elromolhat nyitottan is és akár zártan is.....

 

 

 

 

Akkor kezdj aggódni ha 50 km után is ennyi a vízhőfokod. :-)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem olyan problemam van az Opel Astra H 2004 1.6 benzin manual hogy 3300as fordulatnal letilt a motor es nem lehet tovabb porgetni.

A twinport cserelve volt.

Ha hideg motorral megyek akkor nincs gond, de ha leallitom a motort es ujra elinditom akkor egy sarga hibajel jelenik meg a muszerfalon es utana a motor nem porog 3300 fole, lomha lesz.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezugyben?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 23. at 9:27, MasAttila írta:

Sziasztok

Nekem olyan problemam van az Opel Astra H 2004 1.6 benzin manual hogy 3300as fordulatnal letilt a motor es nem lehet tovabb porgetni.

A twinport cserelve volt.

Ha hideg motorral megyek akkor nincs gond, de ha leallitom a motort es ujra elinditom akkor egy sarga hibajel jelenik meg a muszerfalon es utana a motor nem porog 3300 fole, lomha lesz.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezugyben?

Mi a hibakód?

Nekem volt hasonló esetem, ott az elektromos gázpedál csatlakozó kontakthiba okozta a gondot. Szervízben 5 perc alatt megcsinálták (valszeg kontakt spray-vel)..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.