Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

2 órája, Káttya írta:

Ki olvasták a hibát és Egr szelepet ír... De minden zaj, zörej... Ezt a hibát jelezné? 

Az EGR-hez tobb kod is tartozik, nezd meg a pedalokkal, ahogy irtam. Az sem kizart, hogy van mashoz tartozo kod is.

Zaj, zorej, fura kopogas, ezekkel igy nehez mit kezdeni. Honnan jon nagyjabol, mi tortenik valtozo fordulatszamnal, menet kozben, stb. ? 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

El vittem másik szerelőhöz, a kulcsos jel a turbónyomást szabályozó szelepet gyanus de az sem biztos. az Egr.. Kiderült le van dugózva. De a szerelő nem tudja még mindig pontosan mi a gond... Használom, de az agyam állandóan kattog.. Nem e lesz nagyobb gond ha használom... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A bal első ajtón le tudom engedni az ablakot, de a felhúzás már nem megy. A tippem a kapcsoló - hogyan lehet hozzáférni az ablakfelhúzó gombhoz?

 

Illetve egy másik gondom, hogy távirányítóval zárva az autót rendesen működik a központi zár, viszont ha kulccsal zárom, akkor nem műkődik. Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, pjotr írta:

Illetve egy másik gondom, hogy távirányítóval zárva az autót rendesen működik a központi zár, viszont ha kulccsal zárom, akkor nem működik. Mi lehet a gond?

Szia!

Kulccsal csak a vezetőajtót lehet bezárni, ez a normális működés (Astra H esetén). Az összes ajtót kétféleképpen lehet bezárni:

- jó akkumulátor, rossz távirányító: utasoldali ajtó kinyitva, többi becsukva majd a központizár gombot megnyomni, utasajtót becsukni. Nyitás a vezetőoldalról, kulcs elfordítással

- lemerült akku: az ajtók belső élén lévő nyílásba (zárszerkezet magasságában) kell a kulcsot benyomni, majd az ajtókat becsukni, a vezetőajtót kulccsal. Nyitás: vezetőajtó kulccsal, a többi belülről a kilinccsel.

Üdv

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, toma2105 írta:

nSziasztok!

Nem működik a tempomat-om. A fék, és a kuplung kapcsoló jó.( Opcom-al teszteltem).

A kérdésem az lenne, hogy maga a kapcsolókar is el tud romlani, vagy ha nem akkor mi lehet még a gond? Nincs hibakód.

Köszi előre is!

A tempomat gombjait nem tudja tesztelni? Elvileg a kar (jobban mondva a benne levo kapcsolok) elromolhatnak, lehet gond a CIM kontaktusokkal is...

No meg azzal is, hogy nem fekeztel a proba elott, mert inditas utan az elso fekezesig nincs tempomat.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, csaba66 írta:

A tempomat gombjait nem tudja tesztelni? Elvileg a kar (jobban mondva a benne levo kapcsolok) elromolhatnak, lehet gond a CIM kontaktusokkal is...

No meg azzal is, hogy nem fekeztel a proba elott, mert inditas utan az elso fekezesig nincs tempomat.

Szia! Azt tudom hogy csak az első fékezés után működik. De ez sajnos utána sem. A kapcsolón lévő gombokat nem tudtam tesztelni. Nem találtam olyat opcomnál.

Más problémám, ami a cim-re utalhat nincsen.

Ha kiveszem a kart, le tudom tesztelni multimeter-el hogy a kapcsoló jók-e?  Vagy ez hülyeség?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, toma2105 írta:

Szia! Azt tudom hogy csak az első fékezés után működik. De ez sajnos utána sem. A kapcsolón lévő gombokat nem tudtam tesztelni. Nem találtam olyat opcomnál.

Más problémám, ami a cim-re utalhat nincsen.

Ha kiveszem a kart, le tudom tesztelni multimeter-el hogy a kapcsoló jók-e?  Vagy ez hülyeség?

Remelhetoleg igen, mert emlekeim szerint jol lathatok rajta a kontaktusok, es minden valoszinuseg szerint nincs benne elektronika.

Szoval egy probat meger, de elotte meg nezelodnek az OpCommal is. A CIM-nel kell legyen, nem okvetlenul tempomat neven, hanem bal bajuszkapcsolo gombok allapota, vagy hasonlo.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

32 perce, csaba66 írta:

Remelhetoleg igen, mert emlekeim szerint jol lathatok rajta a kontaktusok, es minden valoszinuseg szerint nincs benne elektronika.

Szoval egy probat meger, de elotte meg nezelodnek az OpCommal is. A CIM-nel kell legyen, nem okvetlenul tempomat neven, hanem bal bajuszkapcsolo gombok allapota, vagy hasonlo.

Rendben. Akkor még ránézek. Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 18. at 10:35, csaba66 írta:

Remelhetoleg igen, mert emlekeim szerint jol lathatok rajta a kontaktusok, es minden valoszinuseg szerint nincs benne elektronika.

Szoval egy probat meger, de elotte meg nezelodnek az OpCommal is. A CIM-nel kell legyen, nem okvetlenul tempomat neven, hanem bal bajuszkapcsolo gombok allapota, vagy hasonlo.

Szia! Ma ismét keresgéltem opcom-al, és megtaláltam a kapcsoló gombokat. Teszteltem őket, és mind működik.

Egyébként azért nem volt tempomat-om mert a sebesség tartóm "nincs jelen"-re volt állítva. Át állítottam, és most megint működik. De mitől állítódhatott át? Mert én nem piszkáltam..

Na mindegy. A lényeg hogy megint működik. Talán egy kezdődő CIM hiba miatt mehetett el..

 

 

Link to comment
Megosztás:

44 perce, toma2105 írta:

Szia! Ma ismét keresgéltem opcom-al, és megtaláltam a kapcsoló gombokat. Teszteltem őket, és mind működik.

Egyébként azért nem volt tempomat-om mert a sebesség tartóm "nincs jelen"-re volt állítva. Át állítottam, és most megint működik. De mitől állítódhatott át? Mert én nem piszkáltam..

Na mindegy. A lényeg hogy megint működik. Talán egy kezdődő CIM hiba miatt mehetett el..

A szokasos CIM hiba nem ilyen, persze barmi lehet. Az elofordulhat, hogy nagy neha atbillen egy bit, akkor kell majd gyanakodni, ha ugyanez ismetlodik.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mi okozhatja, hogy hátra néha-néha nem spriccol ablakmosót a rendszer? Sajnos nem tudom mihez kötni, egy ötletem van, hogy ha kevés van a tartályban talán akkor nem megy hátul. Normális dolog lenne ez? Úgy gondolom amíg van a tartályban, addig nyomnia kellene. Előre is köszi. G.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mi okozhatja, hogy hátra néha-néha nem spriccol ablakmosót a rendszer? Sajnos nem tudom mihez kötni, egy ötletem van, hogy ha kevés van a tartályban talán akkor nem megy hátul. Normális dolog lenne ez? Úgy gondolom amíg van a tartályban, addig nyomnia kellene. Előre is köszi. G.

Lehet hogy dugulás van.Kis varrótűvel nézd meg a fúvókát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,új vagyok itt! Üdvözlök mindenkit! 
segitseget szeretnek kerni toletek,mert mar tippekbol is kifogytam,van egy z14xep astra H-m,szinte ujkent kerult hozzam,soha semmi gond nem volt vele,szo szerint,most viszont tortent egy olyan,hogy sajnos 3hetet allnia kellett,es uzemanyag sem nagyon volt benne,azota pedig,azt produkalja az auto,hogy hidegen nincs dusitas,nem emeli az alapjaratot,gazadasra befullad illetve 3hengerezik,ha felveszi a fordulatot,akkor fent jo,melegen mukodik”aranylag jol” de ott sem tokeletes es neha torpan,dadog erosen,4ezertol erezhetoen megindul,de alatta gyenge,lambdat csereltem,nem valtozott semmi,p0170et meg 017015A hibakat hozott,neha.. fals levegot nem kap,gyertyakat csereltem,de ma megneztem oket es kormosak voltak,probaltam masik trafot,de semmi! Ha valaki talalkozott mar ilyennel,szivesen fogadnek par tippet,tanacsot! Koszonom! 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Astrázoltán írta:

Sziasztok,új vagyok itt! Üdvözlök mindenkit! 
segitseget szeretnek kerni toletek,mert mar tippekbol is kifogytam,van egy z14xep astra H-m,szinte ujkent kerult hozzam,soha semmi gond nem volt vele,szo szerint,most viszont tortent egy olyan,hogy sajnos 3hetet allnia kellett,es uzemanyag sem nagyon volt benne,azota pedig,azt produkalja az auto,hogy hidegen nincs dusitas,nem emeli az alapjaratot,gazadasra befullad illetve 3hengerezik,ha felveszi a fordulatot,akkor fent jo,melegen mukodik”aranylag jol” de ott sem tokeletes es neha torpan,dadog erosen,4ezertol erezhetoen megindul,de alatta gyenge,lambdat csereltem,nem valtozott semmi,p0170et meg 017015A hibakat hozott,neha.. fals levegot nem kap,gyertyakat csereltem,de ma megneztem oket es kormosak voltak,probaltam masik trafot,de semmi! Ha valaki talalkozott mar ilyennel,szivesen fogadnek par tippet,tanacsot! Koszonom! 

Hali.

Esetleg megérne egy üzemanyagszűrőt  cserélni.Sokáig állt nem volt benne kevés benzin összegyülhetett a tank alján egy kis szennyeződés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Műszaki segítséget kérnék.

Opel Astra GTC OPC 2006 típusú járgány ügyében kérnék segítséget a műszaki szakiktól!

Kérdesem az lenne, hogy kapcsolt áramot a kézifékkar alá szeretnék vinni és azt, honnan tudnám a legegyszerűbben elvinni odáig? Ülésfűtéshez kellene azért, hogy ha a gyújtást leveszem, akkor automatikusan levegye róla a feszültéséget. Jelenleg a szivargyújtótól vezettem oda áramot, csak félő, hogy feledékenységből, úgy hagyom, ami az akksi kárára menne. 

Köszönom a segítő válaszokat! 

Üdv: R. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 01. 26. at 16:45, rolchy írta:

Sziasztok! 

Műszaki segítséget kérnék.

Opel Astra GTC OPC 2006 típusú járgány ügyében kérnék segítséget a műszaki szakiktól!

Kérdesem az lenne, hogy kapcsolt áramot a kézifékkar alá szeretnék vinni és azt, honnan tudnám a legegyszerűbben elvinni odáig? Ülésfűtéshez kellene azért, hogy ha a gyújtást leveszem, akkor automatikusan levegye róla a feszültéséget. Jelenleg a szivargyújtótól vezettem oda áramot, csak félő, hogy feledékenységből, úgy hagyom, ami az akksi kárára menne. 

Köszönom a segítő válaszokat! 

Üdv: R. 

A szivargyujto vilagitasa kapcsolt, egy relet meg lehet hajtani rola. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.