Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Üdv mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni. 5 sebességes kézi váltó F13, kuplungcsere után 1-2-ben kigyorsítva hangos daráló hang halható alacsonyabb fordulatszámnál. A többi sebességben nincs jelen, illetve magasabb fordulatszámon nem jelentkezik a daráló hang. Közelebbről megnézve mindkét oldalon tengelyirányra merőlegesen pár millimétert mozog, kotyog a belső csukló a difiben. Jól gondolom, hogy laza a bolygóházcsapágy és ez okozza a daráló hangot?

Ha igen akkor a beállító gyűrűvel hogyan, milyen módon kell beállítani?

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Caravan14 írta:

Üdv mindenkinek.

Segítséget szeretnék kérni. 5 sebességes kézi váltó F13, kuplungcsere után 1-2-ben kigyorsítva hangos daráló hang halható alacsonyabb fordulatszámnál. A többi sebességben nincs jelen, illetve magasabb fordulatszámon nem jelentkezik a daráló hang. Közelebbről megnézve mindkét oldalon tengelyirányra merőlegesen pár millimétert mozog, kotyog a belső csukló a difiben. Jól gondolom, hogy laza a bolygóházcsapágy és ez okozza a daráló hangot?

Ha igen akkor a beállító gyűrűvel hogyan, milyen módon kell beállítani?

 

Én nem gondolnám hogy a kotyogó féltengelyek okozzák ezt a hangot, amikor már annyira lötyög hogy kiveri a szimeringet és ereszt a váltó olaj sem szokott hangja lenni. De ettől függetlenül megpróbálhatsz húzni rajta. Itt úgye kúpgörgős csapágyak (12-es) vannak és ha tekered beljebb a 14-es csapágyházat akkor csökken a játék, persze túlhúzni-összeszorítani nem szabad. A 17-es csavar által odafogatott 16-os fésűs lemez fogja. Ha könnnyen mozdul akkor rá lehet tenni egy pici villáskulcsot az egyik fogra fentről és azzal tekerni ha nem akkor tüskével-dornival óvatosan kocogatni. Ugye úgy kell vele megállni hogy a fésűs lemez visszarakható legyen. Ha a 15-ös O gyűrű megsérül akkor előfordul hogy itt szivárogni fog a váltóolaj. Tekergetés előtt érdemes körbe fújni pölö szilikonnal. 

https://opel.7zap.com/hu/car/a04/h/1/10-0/

f73c75030323956669391d2e81d65bf7.jpg

0890b62645810af1792012469938b4d9.jpg

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Én nem gondolnám hogy a kotyogó féltengelyek okozzák ezt a hangot, amikor már annyira lötyög hogy kiveri a szimeringet és ereszt a váltó olaj sem szokott hangja lenni. De ettől függetlenül megpróbálhatsz húzni rajta. Itt úgye kúpgörgős csapágyak (12-es) vannak és ha tekered beljebb a 14-es csapágyházat akkor csökken a játék, persze túlhúzni-összeszorítani nem szabad. A 17-es csavar által odafogatott 16-os fésűs lemez fogja. Ha könnnyen mozdul akkor rá lehet tenni egy pici villáskulcsot az egyik fogra fentről és azzal tekerni ha nem akkor tüskével-dornival óvatosan kocogatni. Ugye úgy kell vele megállni hogy a fésűs lemez visszarakható legyen. Ha a 15-ös O gyűrű megsérül akkor előfordul hogy itt szivárogni fog a váltóolaj. Tekergetés előtt érdemes körbe fújni pölö szilikonnal. 

https://opel.7zap.com/hu/car/a04/h/1/10-0/

f73c75030323956669391d2e81d65bf7.jpg

0890b62645810af1792012469938b4d9.jpg

 

Köszönöm a gyors választ. Akkor pontosabban be kell határolnom a zaj forrását.

A tanácsodat követve óvatosan rá fogok húzni a csapágyra, hogy mérsékeljem a kotyogást.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 08. 31. at 23:05, Caravan14 írta:

Köszönöm a gyors választ. Akkor pontosabban be kell határolnom a zaj forrását.

A tanácsodat követve óvatosan rá fogok húzni a csapágyra, hogy mérsékeljem a kotyogást.

Sajnos ebből váltó csere lesz. A zaj forrása egyértelműen a differenciálmű. Sehogy sem sikerült még csökkenteni sem. Z14XEP motor mellől kilehet forgatni a váltót a segédalvázkeret leszerelése nélkül?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Caravan14 írta:

Sajnos ebből váltó csere lesz. A zaj forrása egyértelműen a differenciálmű. Sehogy sem sikerült még csökkenteni sem. Z14XEP motor mellől kilehet forgatni a váltót a segédalvázkeret leszerelése nélkül?

Hali.Kuplungcserekor nem szükséges levenni a bölcsőt elég csak félrebillenteni a váltót de sajna kiszedni csak bölcső levétele után.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Caravan14 írta:

Sajnos ebből váltó csere lesz. A zaj forrása egyértelműen a differenciálmű. Sehogy sem sikerült még csökkenteni sem. Z14XEP motor mellől kilehet forgatni a váltót a segédalvázkeret leszerelése nélkül?

Hülye kérdés, de az olajcserével-olajszinttel  hogy állsz? 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Hülye kérdés, de az olajcserével-olajszinttel  hogy állsz? 

Kuplung csere után ellenőriztem az olajszintet, mert egy kevés kifolyt a féltengelyek kiszedése után. Néhány decit rá kellett töltenem. Előtte és azóta se látni olajszivárgásra utaló nyomot. Komplett olajcserét most terveztem megcsinálni, gyári GM váltóolajjal. Azt sajnos nem tudom, hogy eddig milyen olaj volt benne mert nem én cseréltem olajat.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Caravan14 írta:

Kuplung csere után ellenőriztem az olajszintet, mert egy kevés kifolyt a féltengelyek kiszedése után. Néhány decit rá kellett töltenem. Előtte és azóta se látni olajszivárgásra utaló nyomot. Komplett olajcserét most terveztem megcsinálni, gyári GM váltóolajjal. Azt sajnos nem tudom, hogy eddig milyen olaj volt benne mert nem én cseréltem olajat.

Hát akkor kábé ez a hibalehetőség is kizárva. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 09. 10. at 8:53, Caravan14 írta:

Sajnos ebből váltó csere lesz. A zaj forrása egyértelműen a differenciálmű. Sehogy sem sikerült még csökkenteni sem. Z14XEP motor mellől kilehet forgatni a váltót a segédalvázkeret leszerelése nélkül?

Hozzákezdtem a bölcső leszereléséhez, azt látom, hogy a kormánymű 2 nagy csavarral + 2 kisebb csavarral van felfogatva. Van még ott a hátsó motortartó szilent ( nem egyszerű darab) 3 csavar tartja az alsó részt. A többit nem nagyon lehet látni, mire számíthatok még? Fékvezetékek, szervó vezetékek stb. Mi van még a bölcsőhöz rögzítve?

Felbakolva

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Caravan14 írta:

Hozzákezdtem a bölcső leszereléséhez, azt látom, hogy a kormánymű 2 nagy csavarral + 2 kisebb csavarral van felfogatva. Van még ott a hátsó motortartó szilent ( nem egyszerű darab) 3 csavar tartja az alsó részt. A többit nem nagyon lehet látni, mire számíthatok még? Fékvezetékek, szervó vezetékek stb. Mi van még a bölcsőhöz rögzítve?

Felbakolva

Szerintem lentről nem kerüli meg semmi csak hátrafelé a kipufcső megy alatta. Valamiért nem látom a képet. 

Link to comment
Megosztás:

23 perce, zotya975 írta:

Jók azok a fém bakok, nekem is van kettő, csak mivel földes az udvar ott azért nem merem használni. 

Ezeket kimondottan ehhez a munkához készítettem. Nagyon beváltak. Mivel nincs sem csápos emelőm sem aknám ezért kénytelen vagyok a betonon szerelni. A bölcső már lent van, a kormánymű jobb oldali hosszú csavarján elámultam, a két anya közé szorított lemez idom ami a szervó olajtartályát tartja..... Ez olyan minta megfeledkeztek volna róla a gyártás során aztán ez a megoldás született. Holnap lekerül a váltó is. Külön öröm, hogy a váltó rudazat szilnetek málnak szét, vehetek azt is.

Bölcső

Szétszedve

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Caravan14 írta:

Az F13-s váltó rudazat beállításáról nem találtam, csak F Astrához készült leírást. H Astrához ez használható? Van némi különbség a két váltó között.

Elméletileg minden váltónál van egy fixálható pozíció és minden karnál is van, a kettőnek kell passzolnia. A tűzfalnál a váltórudat a váltókulisszával összekötő csavar ami összehozza a kettőt ennek a feloldásával lehet függetleníteni őket majd ha mind a kettő jó helyre került ismét meg kell húzni. Ha kotyogás-lógás van a váltókulisszánál vagy a karnál azt előbb érdemes megszüntetni, mert ha nagyon nagy a játék akkor fokozatok " tűnhetnek " el. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Elméletileg minden váltónál van egy fixálható pozíció és minden karnál is van, a kettőnek kell passzolnia. A tűzfalnál a váltórudat a váltókulisszával összekötő csavar ami összehozza a kettőt ennek a feloldásával lehet függetleníteni őket majd ha mind a kettő jó helyre került ismét meg kell húzni. Ha kotyogás-lógás van a váltókulisszánál vagy a karnál azt előbb érdemes megszüntetni, mert ha nagyon nagy a játék akkor fokozatok " tűnhetnek " el. 

Új váltó rudazat lesz beszerelve, a régi kotyogott is meg darabjaira kezdett hullani. Találtam a váltón egy sárga pecket ami rugó ellenében benyomva rögzíti a váltót ( gondolom 1- 2 fokozat között). Még a váltókar alatt kell keresnem hasonló rögzítési pontot. Hétvégén összeszerelem azután próba.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Caravan14 írta:

Új váltó rudazat lesz beszerelve, a régi kotyogott is meg darabjaira kezdett hullani. Találtam a váltón egy sárga pecket ami rugó ellenében benyomva rögzíti a váltót ( gondolom 1- 2 fokozat között). Még a váltókar alatt kell keresnem hasonló rögzítési pontot. Hétvégén összeszerelem azután próba.

Igen úgy van a régi váltókon egy furat volt gumidugóval védve oda kellett betolni egy 4-5-ös fúrószárat az újabbakon már rugós stift van. A váltókar alatt 1-2-es között félúton balra húzva ( mintha rükit kapcsolnál, de nem húzod fel a gyűrűt)szokott lenne a rögzítési pont. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Tisztelt Opelosok!

Tavalyelőtt vettem egy 2005-ös Opel Astra H-t, 1.6-os benzines kombit. Közeli baráttól vettem, aki nem adta volna el ha nem tudja jó állapotban, és tudom, hogy vett rá felnit, multimédiát, szereltett bele rácsot, megcsinálta a kis-nagyszervízt és nem volt vele gondjam illetve Németországban dolgozik, neki a 2000 euró amit adtam érte semmit nem jelentett.
 
Pár hónap használat után elkezdett bizonyos km megtétele után világítani a "check engine" jel. További jellemzői voltak, hogy pl. városban amikor tartottam az 50-es sebességet, elkezdett szakadozni, körforgalomba amikor vezettem be, vagy csak pirosnál megálltam és még a kuplungot lenyomtam elaludt szó nélkül, vagy épp a 4 henger közül 2 kihagyott. (Ha a hibaüzenetet kitöröltem, akkor minden rendben működött) 
 
Elvittem a szerelőmhöz, aki egy régivágású, nem sok műszerrel rendelkező otthoni autószerelő, van egy laptopja szoftverrel ami kimutatja neki az értékeket, megnézte,azokat, belenézett a motorházba jobban, de nem talált semmit, így annyit mondott, hogy számítógép hiba lehet, amit ő nem tud megoldani.
 
Tavaly nyáron az évi olajcsere után egy időre felhagyott ezekkel, viszont nem régiben újra kezdte, pedig most lett 2 hónapja megcsinálva a kisszervíz megint. (Biztosan megfelelő belevaló olajat és filtereket kapott, efelől nincs kétség)
 
Van-e vagy volt-e valakinek hasonló problémája, ha igen, akkor hogy oldotta meg és mennyibe került? Előre is köszönöm a tapasztalatokat/válaszokat! 
 
Üdv mindenkinek, 
Bálint
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 09. 18. at 12:07, zotya975 írta:

Igen úgy van a régi váltókon egy furat volt gumidugóval védve oda kellett betolni egy 4-5-ös fúrószárat az újabbakon már rugós stift van. A váltókar alatt 1-2-es között félúton balra húzva ( mintha rükit kapcsolnál, de nem húzod fel a gyűrűt)szokott lenne a rögzítési pont. 

Hali.

Az elmúlt néhány hét még mindig a zaj forrásának keresésével telt el. Váltó csere után is halható a daráló hang, igaz jóval mérsékeltebben. Az új váltóban a difi alkatrészei teljesen passzentosak, a régi váltóban lazán lötyögött minden. Annyit sikerült elérnem, hogy az autó egyébként sokkal csöndesebb lett, és sokkal precízebb- könnyebb lett a váltás. Futóművet, féltengelyt megnézte szakember, cserélve lett minden amit javasoltak. Végigkutattam a motorteret beejtett szerszám után, hátha az zörög. Végigütögettem a karosszériát, kipufogót, motort, váltót, bölcsőt gumikalapáccsal hogy hátha megkerül a zaj forrása. Motor- váltó tartó szilentek újak. Sehol sem ér semmi semmihez ami zöröghet. Mitől származhat még a daráló hang gyorsításkor? Rövid fél- 1 másodpercig halható mélyről induló- magasba elvékonyodó hang amit a karosszériát fogva érezni is lehet.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Caravan14 írta:

Hali.

Az elmúlt néhány hét még mindig a zaj forrásának keresésével telt el. Váltó csere után is halható a daráló hang, igaz jóval mérsékeltebben. Az új váltóban a difi alkatrészei teljesen passzentosak, a régi váltóban lazán lötyögött minden. Annyit sikerült elérnem, hogy az autó egyébként sokkal csöndesebb lett, és sokkal precízebb- könnyebb lett a váltás. Futóművet, féltengelyt megnézte szakember, cserélve lett minden amit javasoltak. Végigkutattam a motorteret beejtett szerszám után, hátha az zörög. Végigütögettem a karosszériát, kipufogót, motort, váltót, bölcsőt gumikalapáccsal hogy hátha megkerül a zaj forrása. Motor- váltó tartó szilentek újak. Sehol sem ér semmi semmihez ami zöröghet. Mitől származhat még a daráló hang gyorsításkor? Rövid fél- 1 másodpercig halható mélyről induló- magasba elvékonyodó hang amit a karosszériát fogva érezni is lehet.

Hát passz. Próbáld meg azt hogy az első kerekeket felváltva felemeled a kocsit felbakolod, és úgy pörgeted meg sebességben. A difi működési elvéből adódóan, az autó nem fog elindulni csak a levegőben lévő kerék fog pörögni. ( feltételezve hogy nincs sperdifid, vagy kipörgésgátlód) így szelektálni tudod a két oldalt illetve talán az autó mellett állva azt is meg tudod hallgatni pontosan honnan jön a hang. Nyilván az autót normálisan rögzíteni kell kézifékkel, ékkel, nem e melőn hanem bakon végezni a próbát , és a lehető legnagyobb óvatossággal eljárni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 09. at 11:38, zotya975 írta:

Hát passz. Próbáld meg azt hogy az első kerekeket felváltva felemeled a kocsit felbakolod, és úgy pörgeted meg sebességben. A difi működési elvéből adódóan, az autó nem fog elindulni csak a levegőben lévő kerék fog pörögni. ( feltételezve hogy nincs sperdifid, vagy kipörgésgátlód) így szelektálni tudod a két oldalt illetve talán az autó mellett állva azt is meg tudod hallgatni pontosan honnan jön a hang. Nyilván az autót normálisan rögzíteni kell kézifékkel, ékkel, nem e melőn hanem bakon végezni a próbát , és a lehető legnagyobb óvatossággal eljárni. 

Van kipörgés gátlóm, ezért mindkét oldalt bakra raktam az elejét és úgy próbáltam megfogni egyik- másik oldali kereket de gázadásra megindultak. Végighallgattam mindent, alul- fölül de nem sikerült előcsalni a rezgést. Csak keréken gurulva, terhelés közben halható- érezhető. Most már minden fokozatban erős gázadáskor jelen van. Annak hogy a csere váltó is ugyan úgy hibás mint az eredeti kicsi az esélye, ezért a váltót kizárnám. A kuplung új, ha mégis hibás lenne akkor okozhat ilyesmit? Ha nem akkor marad a motor. Vezérlés 1 éve volt cserélve hidrotőkékkel együtt. Twinport lamellák rudazata újszerű, nem hallottam zörögni őket. Mi lehet még?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Caravan14 írta:

Van kipörgés gátlóm, ezért mindkét oldalt bakra raktam az elejét és úgy próbáltam megfogni egyik- másik oldali kereket de gázadásra megindultak. Végighallgattam mindent, alul- fölül de nem sikerült előcsalni a rezgést. Csak keréken gurulva, terhelés közben halható- érezhető. Most már minden fokozatban erős gázadáskor jelen van. Annak hogy a csere váltó is ugyan úgy hibás mint az eredeti kicsi az esélye, ezért a váltót kizárnám. A kuplung új, ha mégis hibás lenne akkor okozhat ilyesmit? Ha nem akkor marad a motor. Vezérlés 1 éve volt cserélve hidrotőkékkel együtt. Twinport lamellák rudazata újszerű, nem hallottam zörögni őket. Mi lehet még?

Hát passz, hallani kellene, de persze az sem biztos hogy akkor tudnám mi az. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

Több kérdésem is lenne, előre is köszönöm a válaszokat. :)

 

2 éves korában Olaszból behozott Opel Astra H Kombi 2006 -ról lenne szó Z16XEP motorral, 77kw 105Le. A forgalmiban Astra Station Vagon szerepel. Amikor alkatrészt vennék hozzá, Hatchback, Van, Caravan típusok vannak. Ez a Caravan lenne? Nem találok sem magyarországi, sem külföldi fórumokon erre utalást.

 

A másik kérdésem az lenne, hogy kiment a termosztát valószínűleg, mert 50 km után is csak 60 fokot mutat a rejtett menüben a vízhőfok, plusz motor indítás után az első másodperctől melegszik a termosztát kimenő csöve. A gyári termosztát elvileg 105 fokon enged ki, olyat vegyek? LPG-s használatra van átalakítva a kocsi, kicsit félek a 105-110 foktól nem csak a gáz miatt, hanem sokallom. Ha veszek egy olyan termosztátot, ami 92 fokon enged, akkor 80-90 körül üzemelne a motor? És így sokkal jobban kopna vajon?

Köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.