Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Ja, még annyi, hogy azért írtam, hogy olaszból behozott, mert a Z16XEP-nél a gyári érték 105 fok ahol nyit a termosztát, de nem lehet hogy ami miatt déli ország, 92est raktak be gyárilag és erre a hőfokra is tervezték a motort? Nehogy megvegyem a 105öst és megfőzzem. Köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Imes írta:

2 éves korában Olaszból behozott Opel Astra H Kombi 2006 -ról lenne szó Z16XEP motorral, 77kw 105Le. A forgalmiban Astra Station Vagon szerepel. Amikor alkatrészt vennék hozzá, Hatchback, Van, Caravan típusok vannak. Ez a Caravan lenne? Nem találok sem magyarországi, sem külföldi fórumokon erre utalást.

Caravan, de a legtobb alkatresznel mindegy...

1 óra, Imes írta:

A másik kérdésem az lenne, hogy kiment a termosztát valószínűleg, mert 50 km után is csak 60 fokot mutat a rejtett menüben a vízhőfok, plusz motor indítás után az első másodperctől melegszik a termosztát kimenő csöve. A gyári termosztát elvileg 105 fokon enged ki, olyat vegyek? LPG-s használatra van átalakítva a kocsi, kicsit félek a 105-110 foktól nem csak a gáz miatt, hanem sokallom. Ha veszek egy olyan termosztátot, ami 92 fokon enged, akkor 80-90 körül üzemelne a motor? És így sokkal jobban kopna vajon?

Ha nem gyarilag LPG-s, akkor csak az atalakito tudja, hogy elvileg mi kell hozza... Ha kiveszed, ami benne van, akkor jo esellyel ra van irva a homerseklet (persze nem biztos, hogy az atalakitaskor csereltek).

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Caravan, de a legtobb alkatresznel mindegy...

Ha nem gyarilag LPG-s, akkor csak az atalakito tudja, hogy elvileg mi kell hozza... Ha kiveszed, ami benne van, akkor jo esellyel ra van irva a homerseklet (persze nem biztos, hogy az atalakitaskor csereltek).

Köszönöm a gyors választ :)

Aki szerelte az LPG-t utólag, ő már nem lesz meg sajnos. A hétvégén kiveszem a termosztátot, remélem rajta lesz a nyitási hőmérséklet és akkor olyat kap vissza. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Van egy 1,4 es H-s szörnyetegünk, 2010es.

Idén márciusban elkezdett folyni az olaj az egyik féltengelynél elvüttük a szerelőnkhöz, majd rákezdett a másik, visszavittük, de mire megcsinálták valamelyik elkezdett megint folyni, jött a nyár , de valamiért abba maradt, jött az ősz elkezdett a baloldali folyni, ahogy megcsinálták jött a jobb oldali. Lassan a hajam tépem! Szerelőnhöz régóta járunk, nem tartom őket a becsapós fajtának, de mi a nyavaja lehet?

Sok az olaj és kinyomja ? vagy üt valami a féltengely kihajtásoknál? nem az 1. tömítést rakják be, csak nem szar az összes szimmering.

Van valakinek jó tippje?

üdv.:Peter

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freemailpeter írta:

Sziasztok!

 

Van egy 1,4 es H-s szörnyetegünk, 2010es.

Idén márciusban elkezdett folyni az olaj az egyik féltengelynél elvüttük a szerelőnkhöz, majd rákezdett a másik, visszavittük, de mire megcsinálták valamelyik elkezdett megint folyni, jött a nyár , de valamiért abba maradt, jött az ősz elkezdett a baloldali folyni, ahogy megcsinálták jött a jobb oldali. Lassan a hajam tépem! Szerelőnhöz régóta járunk, nem tartom őket a becsapós fajtának, de mi a nyavaja lehet?

Sok az olaj és kinyomja ? vagy üt valami a féltengely kihajtásoknál? nem az 1. tömítést rakják be, csak nem szar az összes szimmering.

Van valakinek jó tippje?

üdv.:Peter

A féltengelyek tulajdonképpen nem a váltóba hanem az azzal egy házba épített diferenciál műbe csatlakoznak. Ha ez kopott vagy egyéb okból nagy a holtjátéka akkor a féltengelyek kottyannak ( alulról megcibálva fel-le előre hátra nagy a játék) és hiába van új szimering az nem képes követni a játékot és az olaj folyni fog. A diferenciálmű csapágyazása kúpos a rövid féltengely felől van egy nagy koronás rész ami a csapágyház. Ha ez beljebb van tekerve a kottyanás-lógás és a féltengelyek játéka mérséklődik. Persze bármeddig nem lehet húzni hiszen akkor megszorul. Tekergetés előtt érdemes kivenni, a rajta levő O gyűrűt cserélni, hiszen évekig nem volt piszkálva esélyes hogy a tekergetés után itt fog ereszteni. Fésüs-lemezes ( sárga karika)a biztosítása a csapágyháznak, ezt le kell szedni, majd állítás után visszarakni. Úgy kell betekerni mint a csavart tehát óramutató járásnak megfelelően. 

a379395098ba3130e87277f6fdb45dde.jpg

Nyilván akármekkora kopásból adódó lógás nem javítható így, de váltó felújítás vagy csere előtt érdemes megpróbálni. 

 

 

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

A féltengelyek tulajdonképpen nem a váltóba hanem az azzal egy házba épített diferenciál műbe csatlakoznak. Ha ez kopott vagy egyéb okból nagy a holtjátéka akkor a féltengelyek kottyannak ( alulról megcibálva fel-le előre hátra nagy a játék) és hiába van új szimering az nem képes követni a játékot és az olaj folyni fog. A diferenciálmű csapágyazása kúpos a rövid féltengely felől van egy nagy koronás rész ami a csapágyház. Ha ez beljebb van tekerve a kottyanás-lógás és a féltengelyek játéka mérséklődik. Persze bármeddig nem lehet húzni hiszen akkor megszorul. Tekergetés előtt érdemes kivenni, a rajta levő O gyűrűt cserélni, hiszen évekig nem volt piszkálva esélyes hogy a tekergetés után itt fog ereszteni. Fésüs-lemezes ( sárga karika)a biztosítása a csapágyháznak, ezt le kell szedni, majd állítás után visszarakni. Úgy kell betekerni mint a csavart tehát óramutató járásnak megfelelően. 

a379395098ba3130e87277f6fdb45dde.jpg

Nyilván akármekkora kopásból adódó lógás nem javítható így, de váltó felújítás vagy csere előtt érdemes megpróbálni. 

 

 

Nagyon szépen köszönöm! megpróbálom megrángatni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freemailpeter írta:

Köszi Mégegyszer Zotya, valószínű az lesz a baj! bal oldali kicsit , de a jobb oldali elégé lóg :( valós 100e km van benne, hihetetlen.

Ha nem autósboltban veszel hozzá szimmeringet hanem csapágyboltban ahol szimmeringeket is árulnak tudsz venni olyat aminek a belső átmérője kisebb.Én is így vettem a főtengely ékszijtárcsához.Szélessége és külső átmérője is olyan méret csak a belső átmérője kisebb.1mm is megoldást jelenthet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

Csomagtartó (5. ajtó) nyekereg, recseg-ropog ha oldalirányú kilengése van az autónak pl fekvőrendőrre kanyarodok stb, tehát ha nem merőlegesen és egyszerre kapja a bukkanás után a terhelést a hátsó tengely. Olyankor hangtalanul átmegyek mindenen, az új hátsó lengéscsillapítók rendesen dolgoznak. 

 

Nézegettem h a csomagtartón belül van mindkét oldalon egy kis fekete gumifejű "csavarféle" ütköző, ami hozzáér - ütést csillapít (?) - alul kasztnihoz szintén gumis felülethez. Ezt a két csavart csavargatják egy videóban. Nem hiszem, hogy annak fullra betekerve kell e lennie, mert akkor lötyög már a csomagtartó ajtó is a zárszerkezetnél. Van vmi trükk erre, mennyire legyen kitekerve vagy esetleg máshol kéne zsírozni, olajozni stb? Hogy lehet ezt a csomagtartó ajtó nyikorgást megszüntetni? 

Astra 1.4 Zxep 2007 Ferdehátú (nem kombi) 

Köszi a segítséget! 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 01. 04. at 15:51, baloghadis írta:

Sziasztok!

Van egy 2012-es 1.7dízel astrám 70.000km-rel. A problémám az, hogy néha hallok a motortérből vmi "cicergő" hangra emlékeztető hangot és eddig nem tudta megmondani senki a szakszervízban, hogy mi is lehet ez. A másik, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérőm viszonylag elég sűrűn 10-20km ír 3literes alapjárati fogyasztást és amikor kiszállok az autóból furcsa éget szagot lehet érezni. Nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni. Köszönöm

Szia, tudom már régi téma de én is hasonló problémával/problémákkal küzdök egy 2010-es évjáratú H astraval. Szervizben nem tudták mitől produkálja a hibát. Egy olyan kérdésem lenne, hogy sikerült megoldani a problémát és ha igen mi volt az? Köszönöm a válaszod! 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Astra 96 írta:

Szia, tudom már régi téma de én is hasonló problémával/problémákkal küzdök egy 2010-es évjáratú H astraval. Szervizben nem tudták mitől produkálja a hibát. Egy olyan kérdésem lenne, hogy sikerült megoldani a problémát és ha igen mi volt az? Köszönöm a válaszod! 

Melyik problemarol beszelsz? A nagy fogyasztas es egett szag nyilvan a regeneralas volt. Ami a hangot illeti, a dizelek kepesek erdekeseket produkalni... Ha nem erzed ugy, hogy valami eppen eltorni, vagy szetesni keszul, raadasul a szervizben sem tudnak mit mondani ra, akkor jobb hijan hagyni kell.

Aztan vagy tenyleg szetesik valami, es egyertelmuve valik a hiba, vagy elmulik a hang (esetleg megszokod, es mar eszre sem veszed). Volt velem is, hogy azt hittem, problema keszulodik, de azota sok tizezer km van benne, es vagy elmult a hang, vagy hozzaszoktam, nem tudom melyik.

Egyebkent mar 396e km folott jar (Z17DTH), de a 400-at mar eleg lassan fogja elerni, mert beujitottam melle egy Peugeot 208-ast  Dizel, reszecskeszuros, de messze nem olyan nyug a regeneralas, mint az itt elhangzottak alapjan varhato lett volna. A titok nyitja az Eolys adalek, amivel varosban is 10 perc alatt kesz van, es nem is fustol kozben.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok! Nem tudom mennyire való ebbe a témába de nem találtam jobbat, újat meg nem akartam nyitni. A kérdésem az lenne, hogy adott egy 2008-as Astra H aminek időről időre elkezd világítani a légzsák hibát jelző lámpa a műszerfalon. Eddig akárhányszor elvittem szerelőhöz mindig csinált valamit kitörölte a hibát és egy ideig rendben volt. Megjegyzem már három szerelő is látta. A legutóbb már csak megmozgatta a vezető ülést és kitörölte a hibát. Néhány hónapig jó is volt. Én hiába mozgatom meg az ülést kitörölni nem tudom, önmagától meg nem tűnik el. Nincs erre valami egyszerű megoldás amit én is meg tudnék csinálni?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kisapa63 írta:

Sziasztok! Nem tudom mennyire való ebbe a témába de nem találtam jobbat, újat meg nem akartam nyitni. A kérdésem az lenne, hogy adott egy 2008-as Astra H aminek időről időre elkezd világítani a légzsák hibát jelző lámpa a műszerfalon. Eddig akárhányszor elvittem szerelőhöz mindig csinált valamit kitörölte a hibát és egy ideig rendben volt. Megjegyzem már három szerelő is látta. A legutóbb már csak megmozgatta a vezető ülést és kitörölte a hibát. Néhány hónapig jó is volt. Én hiába mozgatom meg az ülést kitörölni nem tudom, önmagától meg nem tűnik el. Nincs erre valami egyszerű megoldás amit én is meg tudnék csinálni?

Az a kerdes, mi a hibakod... Valoszinuleg valami kontakt problema, az ules korul pl. az ovfeszitohoz meno csatlakozo jon szoba. 

Valami OpCom szeruseg mindenkeppen kell, azzal be tudod hatarolni, hol a gond, es torolni is lehet a hibat.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 06. 11. at 8:10, csaba66 írta:

Az a kerdes, mi a hibakod... Valoszinuleg valami kontakt problema, az ules korul pl. az ovfeszitohoz meno csatlakozo jon szoba. 

Valami OpCom szeruseg mindenkeppen kell, azzal be tudod hatarolni, hol a gond, es torolni is lehet a hibat.

Köszönöm a választ. Sajnos úgy tudom az OpCom mint program elég drága. Inkább csak szerelőknek éri meg akik rendszeresen csinálnak ilyen javításokat.

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kisapa63 írta:

Azt már korábban megtettem de ott csak utángyártott kínai eszközök vannak. Egyet vettem is de vissza küldtem mert nem működött.

Lehet, hogy kifogtal egy rosszat, de alapvetoen mukodnek. Kicsit macerasak, XP kell hozzajuk, vagy legalabbis XP mod, tehat ha nem igy probaltad, akkor nem csoda, hogy nem mukodott. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, csaba66 írta:

Lehet, hogy kifogtal egy rosszat, de alapvetoen mukodnek. Kicsit macerasak, XP kell hozzajuk, vagy legalabbis XP mod, tehat ha nem igy probaltad, akkor nem csoda, hogy nem mukodott. 

Emlékeim szerint sok mindent kipróbáltam vele de lehet teszek még egy kísérletet, hátha most több szerencsém lesz. 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Botond100 írta:

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy opel astra h kombit de van benne 330 ezer km. Ha megbízható a gazdája meg merjem venni? Mennyit mennek el ezek az astrák?

Attol is fugg, hogy milyen motor... Nalam egy Z17DTH most tart 398ezernel, es nincs vele gond, sot, meg a kettostomegu lendkerek is gyari benne. Persze sok mulik azon is, hogy hasznaltak... 

Szoval onmagaban a 330e nem kizaro ok, csak jol meg kell fontolni; kelloen olcso-e, elegge vallalkozo szellemu vagy-e, stb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.