Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai tuning


uhuhu

Recommended Posts

Majosházán gondolkodtam már én is. Ezt az Árpy tuningot meg nem ismerem, bár az oldalon látható képek jók voltak. Gondolkodtam én az RS-en is csak nyilván drága, na meg az XXl-en is de azt hiszem itt is főleg a nevet kell megfizetni...bár egy próbálkozást megérnek..veszteni valóm nincs..mondjuk még úgy is "érőt" kell gyüjtenem!

Azért köszi!

Az xxl-el kapcsolatban személyes tapasztalatból mondom.Lementem hozzá körbevezetett a műhelyen kifizettem egy vito spoiler garn az 50%-át szállítási hat idő 3-4 hét.Ebből lett a bonyodalom. A vége az lett,hogy nem tudta leszállítani a rendelt dolgokat,és a pénzt is úgy küldte vissza hogy kevesebbet a posta költséggel.A poén az egészben hogy ez kb 8 hónap alatt zajlódott le.Duma:kedden érkezik a teher autó,nem volt rajta ,jövőhét pénteken érkezik most sem jött meg..................lényeg vigyázz velük.

Link to comment
Megosztás:

Látod én ezért nem ajánlok senkinek semmit.Az apotunigos srácok a barátaim nem akarom őket védeni mert semmi előnyöm nem származik belöle de szépen dolgoznak és meg lehet nézni a munkáikat.Kicsit én is sokkalom az áraikat de a tuning sose volt egy olcsó dolog.Tényleg volt a srácnak egy corsaja.Keres a vaterán a tuning részben van egy B corsa első lökös azt a főnix csinálta ha megtaláltad kiváncsi leszek a véleményedre.

Egy astra GSI toldatot 25 ért akart nekem adni, a corsa lökös meg 30 :rolleyes:

Haverom még mindíg csináltataja azt a hátsó lököst(ami szélesebb kb. 2cm-el), mert szét kellett vágni teljesen keresztbe az egészet.

Ez a méreg nem a cián, mikor még másnak is kel fizetni :blink:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Esetleg a Lexmaulról tudtok valamit?

Endyka

Alapanyagaikrol:

- Amiket ok forgalmaznak, azok patent cuccok. Alltalaban TUV engedelyesek.

- Igaz sokkal dragabb mint az ilyen olyan "egyedi".

- Bar az is igaz, hogy leveszed a gyarit felteszed az ujat (lexmaul/irmscher/mattig stb....) es nem lesz szivas. A furatok csavarok meg minden pont ott van ahol kell. Az aerodinamika tulajdonsagai az autodnak nem romlanak hanem inkabb javulnak stb stb stb.

- Egy magyar "tuning" muhely majdnem egy teljes spoilersetet ad annyiert amennyibe egy komoly elso lokos kerul naluk.

Roluk:

- Amit megrendelsz megjon akkorra ahogy igerik, eloleget ismeretlenektol szoktatk kerni. Ha visszajaro vendeg vagy akkor max csak nagyon nagy erteku alkatreszek eseten.

- A munkajuk minosegerol en rosszat nem mondhatok, bar lassuak, mert sok melo van.

- Korrektek az arkepzesben. Elore megmondja hogy mi az ora/munkadij. Igaz az sem roman vendegmunkasi arban van.

- Ami problemas, nem tuti hogy idoben elkeszulnek. Egy-ket nap csuszas gyakran elofordul.

- Realis Euro arfolyamon szamolnak (volt olyan ceg aki mindenre hivatkozva siman 300Ft/EUR -t szamolt.

- Szamlara dolgoznak, garival.

- Ha valami vaoloban az o hibajukbol nem ok, akkor szo nelkul megcsinaljak.

Nekem vegyes tapasztalataim vannak roluk, de sokkal jobbat meg nem talaltam.

Jahh par honapja lattam en egy F Astra Caravant, ami totlakaros volt. 2 autobol csinaltak egyet. szetszedtek a ponthegesztesek menten. Vegul olyan volt mint ha most jott volna le a futoszallagrol. Meg ha a festekretegeket akarod vegigmerni akkor is szep egyenletes 80-as 100as vastagsagokat kapsz.

A tulajnak lett egy szetrohadt 10 eves F astrabol ugy hogy meg par ezer maradt benyara is egy csacsi-ragyi hofeher astraja, ujszeru allapotban. Na az azert szep munka volt.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült szereznem egy gyári irmscher szárnyat a csomitér tetőre.Nem ami lábakon,áll,hanem amelyik rásimul.Csak az a gondom,hogy volt mér autón a cucc és nem tudom,hogy milyen ragasztóval tudnám felerősiteni a gépre.Gyáilag vmilyen kétoldalán ragadó csikkal lehetett rögzítve,de nem tudom,hogy kereskedelemben kapok-e ilyen vékony ragasztószalagot,mert bután nézne ki,ha a ragszalag miatt 3 mm-t elállna.Vkinek van tippje?

Link to comment
Megosztás:

Roluk:

- Amit megrendelsz megjon akkorra ahogy igerik, eloleget ismeretlenektol szoktatk kerni. Ha visszajaro vendeg vagy akkor max csak nagyon nagy erteku alkatreszek eseten.

- A munkajuk minosegerol en rosszat nem mondhatok, bar lassuak, mert sok melo van.

- Korrektek az arkepzesben. Elore megmondja hogy mi az ora/munkadij. Igaz az sem roman vendegmunkasi arban van.

- Ami problemas, nem tuti hogy idoben elkeszulnek. Egy-ket nap csuszas gyakran elofordul.

- Realis Euro arfolyamon szamolnak (volt olyan ceg aki mindenre hivatkozva siman 300Ft/EUR -t szamolt.

- Szamlara dolgoznak, garival.

- Ha valami vaoloban az o hibajukbol nem ok, akkor szo nelkul megcsinaljak.

Köszi a tanácsokat! Majd még keresgélek!

Link to comment
Megosztás:

Sikerült szereznem egy gyári irmscher szárnyat a csomitér tetőre.Nem ami lábakon,áll,hanem amelyik rásimul.Csak az a gondom,hogy volt mér autón a cucc és nem tudom,hogy milyen ragasztóval tudnám felerősiteni a gépre.Gyáilag vmilyen kétoldalán ragadó csikkal lehetett rögzítve,de nem tudom,hogy kereskedelemben kapok-e ilyen vékony ragasztószalagot,mert bután nézne ki,ha a ragszalag miatt 3 mm-t elállna.Vkinek van tippje?

Simán van olyan kétoldalas, ami tized mm vastag. Én is használtam már.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a reagokat. Egyelőre lekapartam a régi ragasztót.Most majd fujatni viszem, csak várom hozzá a szép időt,mert ilyen időben nem akarom kihozni az autót ;)

Kori! Csavarozva nem is lesz? ;)

Mert akkor ha csak ragasztod akkor lefog jönni szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le szeretném takarítani az autómról a különféle felíratokat.

Azt halottam, hogy egy vékony damillal szépen el lehet távolítani őket. A kérdésem, hgy mennyire fog meglátszódni a helye? 11 éves a gép.

Egy másik forrás szerint vigyem el egy fényezőhöz, és ő leszedi majd hozzápolírozza a felületet az autó többi részéhez.

Ha a csomagtartón az Opel logó alatt esetleg van mélyedés amiben az felfekszik, vagy az a rész ott teljesen síkban van a csomagtértetővel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le szeretném takarítani az autómról a különféle felíratokat.

Azt halottam, hogy egy vékony damillal szépen el lehet távolítani őket. A kérdésem, hgy mennyire fog meglátszódni a helye? 11 éves a gép.

Egy másik forrás szerint vigyem el egy fényezőhöz, és ő leszedi majd hozzápolírozza a felületet az autó többi részéhez.

Sztem hőlégfúvó (óvatosan kezelve mert különben bántja a fényezést) + damil a megoldás, semmiképp ne kapargasd éles felülettel mert megsérted a fényezést. Én sajna így jártam:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le szeretném takarítani az autómról a különféle felíratokat.

Azt halottam, hogy egy vékony damillal szépen el lehet távolítani őket. A kérdésem, hgy mennyire fog meglátszódni a helye? 11 éves a gép.

Egy másik forrás szerint vigyem el egy fényezőhöz, és ő leszedi majd hozzápolírozza a felületet az autó többi részéhez.

Ha a csomagtartón az Opel logó alatt esetleg van mélyedés amiben az felfekszik, vagy az a rész ott teljesen síkban van a csomagtértetővel?

hajszárító és cérna is elég (legalább eddig minden esetben elég volt )

kb 3 perc

de figyelni kell, nehogy olyat szedj le, ami mögött lyuk is lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Sztem hőlégfúvó (óvatosan kezelve mert különben bántja a fényezést) + damil a megoldás, semmiképp ne kapargasd éles felülettel mert megsérted a fényezést. Én sajna így jártam:(

Azért a hőlégfúvót kerülném mert ha nem hozzá értő kezekben van és túl melegre van állítva oda a fényezés.

Link to comment
Megosztás:

Le szeretném takarítani az autómról a különféle felíratokat.

A kérdésem, hgy mennyire fog meglátszódni a helye? 11 éves a gép.

Attól is függ a helyén a nyom, hogy mikor kerültek rá a matricák.

Ha nem túl régen ragasztották fel, és nem sokat sütötte a nap akkor van esély rá, hogy nem lesz látható. Illetve kevésbé lesz feltünő. Utóbbi esetben a vaxolás is segíthet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.