Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Hi srácok!

Kéne egy kis segítség! Egy barátom venne egy x16xel Astra Caravan-t motorhibásan. Az a kérdése, hogy a c16xe motor miben különbözik az x16xel-től. Inkább javítás vagy motor csere?

Előre is thx az infókat.

Sok apróságban különbözik... pl lendkerék, kuplung, szívósor, olajpumpa, szelepvezérlés, más kábelköteg, ecu, stb...

Viszont lehet bontott x16xel motorokat kapni olcsón 80-100e, bár elég lutri lehet.

Mi a baja konkrétan? Beállt a moci? Szétverte a szelepeket, dugókat? Vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Sok apróságban különbözik... pl lendkerék, kuplung, szívósor, olajpumpa, szelepvezérlés, más kábelköteg, ecu, stb...

Viszont lehet bontott x16xel motorokat kapni olcsón 80-100e, bár elég lutri lehet.

Mi a baja konkrétan? Beállt a moci? Szétverte a szelepeket, dugókat? Vagy mi?

Lenne ott egy kis szelep csere + gyűrűzés + csapágy csere + full tömítés csere + vezérlés + wasserpumpe csere is. Lenne egy eladó c16xe motor 80 - 90 környékén azt hiszem és gondolkodik a cserén inkább.

Link to comment
Megosztás:

Lenne ott egy kis szelep csere + gyűrűzés + csapágy csere + full tömítés csere + vezérlés + wasserpumpe csere is. Lenne egy eladó c16xe motor 80 - 90 környékén azt hiszem és gondolkodik a cserén inkább.

Ha gyűrűzés kellene, akkor ott már új dugó és gépmunka is...

C16XE-vel szopni fog, de nem lehetetlen. Viszont az meg qrva öreg, max 94-es motor lesz... én inkább keresnék

ennyiért jobb állapotú újabb X16XEL-t! Akkor a motor típuskóddal sincs szopacs, különben át kéne iratni.

Link to comment
Megosztás:

Hi srácok!

Kéne egy kis segítség! Egy barátom venne egy x16xel Astra Caravan-t motorhibásan. Az a kérdése, hogy a c16xe motor miben különbözik az x16xel-től. Inkább javítás vagy motor csere?

Előre is thx az infókat.

Haverom is ilyet vett, jól rá is b@szott. Ette az olajat mint állat 1000km/l olaj. Elsőkörben szelepszár szimmering, nem hozott megoldást, másodikban gyűrű csere kipuff szelep+szelepszár, az se hozott változást, vákumcsövek el voltak rakva, az egr annyira olajos volt, hogy nem toom, hogy működött e, lamda vezetékai lógtak a kipuff csőbe Thomson márkájú, a szerelő azt mondta, hogy még rádióba is gagyit gyárt :lol: :lol: :)

Az olajat még mindíg eszi, de ha hosszebb távra megy és rendesen meleg a motor akkor nem vagyis tűrhető. Kompressziója és benya fogyasztása tökéletes.

Mi meg erre nem jövünk rá :P :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az olajat még mindíg eszi, de ha hosszebb távra megy és rendesen meleg a motor akkor nem vagyis tűrhető. Kompressziója és benya fogyasztása tökéletes.

Mi meg erre nem jövünk rá :lol: :lol: :)

Nem ezt volt az amelyiknél szériafelszereltség volt az olajzabálás? :P Vigyétek el Patyihoz ő meg tudja csinálni, hogy ne zabálja az olajat :P

Link to comment
Megosztás:

Nem ezt volt az amelyiknél szériafelszereltség volt az olajzabálás? :lol: Vigyétek el Patyihoz ő meg tudja csinálni, hogy ne zabálja az olajat :lol:

Érdekes módon nekem amióta fel lett újítva (4 éve lassan), nem eszi az olajat :P Csak hát ezeknél nem van sok

km-re tervezés... haszálattól függően 120-200e km és generál... ezt kell szem előtt tartani.

Patyi se tud megoldani mindent, ő is csak azt fogja tudni mondani, hogy generál, 250e :)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes módon nekem amióta fel lett újítva (4 éve lassan), nem eszi az olajat :) Csak hát ezeknél nem van sok

km-re tervezés... haszálattól függően 120-200e km és generál... ezt kell szem előtt tartani.

Patyi se tud megoldani mindent, ő is csak azt fogja tudni mondani, hogy generál, 250e :lol:

Várj, én a Lóri gondjára irtam, az olajzabálásra.

A Tomié az mástészta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Várj, én a Lóri gondjára irtam, az olajzabálásra.

A Tomié az mástészta :lol:

Én meg pontosan így is értettem, és erre reagáltam. Ugyanis egy gyűrű csere és egy szelepszár szimmering

csere ezeknél még közel sem generál :lol: Dugókat kell cserélni mindenképpen, gépmunka meg minden :)

Link to comment
Megosztás:

Hi srácok!

Tegnap nem eléd mentem be a szentmihályin újpest felé? aztán mentünk a fótin vagy min.. lekanyar újpest felé villamos sinekre? asszem olyan este fél hét körül... :P :lol:

Szar azért, amikor rosszabb alatta, mint aminek először látszik, sajnos ismerem az érzést :P Nekem is volt GSi-m :lol:

Nah jah.. ismerős nekem is.. megnéztem valamelyik nap kicsit jobban a tankbetöltő rohadást.. belül is.. háát nem lettem boldogabb.

Bár asszem kicsit az én hibám is.. sose néztem, hogy szerintem ott nincs is semmivel levédve!! :P Nincs is rajta alvazvédő.. max valami kis festés.. alapozó talán.. csesszék meg! :lol: De a jól látom, legalább a kerékjárati ív nem rohad.

36761890.jpg Több képért Katt a képre..

Aztán ma beugrottam én is a csegőbe, mert hambit akartam venni.. no nem a csergőben :o

Csak épp 10:15 körül volt, és ha jól rémlik 10:30ig az a hülye mekreggeli vagy mi van...

Gondoltam veszek egy pár ablaktörlőt.. többen dicsérték a gyárit.. az nem volt, csak annak megfelelő.. ha jól néztem champion..

Meg eszembejutott, hogy megkérdezzem a "generátor" takaró műanyagot mennyi..féltem, hogy dobok egy hátast az árától.. de nem!!

Vettem is egyet gyors.. ne menjen a sok sz.r kapásból a főtengely tárcsára, meg a hosszborás szíjra.. meg nagyobb pocsolyánál akár a generátorra.. :)

Köszi Viktor!

36761911.jpg Több képért Katt a képre..

Link to comment
Megosztás:

Balázska józan volt mikor ezt mondta? :)

Teljesen tiszta volt! Ez tutti mert különben nem hittem volna neki! :P

Tegnap nem eléd mentem be a szentmihályin újpest felé? aztán mentünk a fótin vagy min.. lekanyar újpest felé villamos sinekre? asszem olyan este fél hét körül... :lol: :lol:

Ez nem tiszta. Melyik bolygóról beszélsz? Kicsit pontosíts.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem tiszta. Melyik bolygóról beszélsz? Kicsit pontosíts.

LOL.. szal tegnap olyan este fél 7 körűl jöttünk hazafelé az örsről..

A föld nevű bolygó, magyarország-budapest-15.kerület Szentmihályi úton. Egyik sávváltás alkalmával, egy szép bömbi elé mentem be.. de szokásom szerint, elég sokára tűnt fel, a kicsit vad kinézetű első lökös..

Aztán lekanyarodtunk a régi fóti útra..majd a ...Kazincyre... nem te voltál esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.