Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autóápolás


Amusing

Recommended Posts

Sokat beszéltünk a külső áplási cuccosokról, most várnék egy-két tippet, hogy a belső szövet kárpitokat, ülések kárpitját mivel érdemes házilag kicsuszmákolni?Lassan össze kellene rakni a Corsát, és hát csak ne már koszos cuccokkal csináljam! :(

De mosóporos vízzel sem szeretnék sikálni, mert a hang azt mondja, hogy nem jó 5let!

Szóval,kinek mi a tapasztalata, kinek mi jött be idáig?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 159
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

És a belső muanyag elemeket mivel érdemes? Mert ugye poros, meg rálépnek és hasonlók történnek. Szóval ezekre van valami spec nyúlnyál vagy csigaköpet vagy eccerűen viz+rongy?

Én azt a külső mosásnál használt samponos vizes rongyal szoktam áttörölni, aztán pedig mikor megszáradt, szilikonspray!Aztán nagyon szééép szokott lenni.Aztán néhány nap, meg pici lányom lábnyomai, éééés mint ha nem is csináltam volna semmit! :( De addig szép nagyon! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sokat beszéltünk a külső áplási cuccosokról, most várnék egy-két tippet, hogy a belső szövet kárpitokat, ülések kárpitját mivel érdemes házilag kicsuszmákolni?

sztem erdemes kiprobalni a habszeru kepzodmenyeket aztan lehet porszivozni. eddig csak butoron hasznaltam az autoban van huzat, az meg -> mosogep oszt jovan.

egyeb belsoseg:

muszerfalra a tescoban vettem kokusz illatu muszerfalapolo sprayt (kb 1e volt asszem). az teljesen bevalt. szep fenyes lesz tole az anyag, es vagy ket hetig nem lesz poros. az ajtok muanyag reszeit is azzal fujom le. es 2-3 napig megmarad a kokuszillat :(

hallottam olyan pletykat hogy a muszerfal ill. kormany azon reszet ahol a legzsak hivatott elorobbanni nem celszeru semmivel baszogatni (eltero nyitasi ido meg ilyen hulysegek...) ebben lehet valami? (en nem nagyon hiszem, de azert...)

Link to comment
Megosztás:

Belső kárpitok:

Az én Corsámban elég sok a kárpit (gondolom, az összes többi B Corsában is :( ) és egy idő után a kartámasz elég mocsi lett. Elvittem egy "profi" autótakarító céghez - hááát, csak elmaszálták, még randább lett. Aztán eszembe jutott, hogy a családban van valakinek gőzös tisztítója (zepter vagy mi) ez egy pici akkus valami, olyan, mint a porszívó, de forró gőzt lövell ki + kell bele tenni egy kis mosószert is. Naon szép lett az ajtókárpit! :lol: Megszáradt, és kész!

Polír:

Tavaly elvittem políroztatni, mert egy csomó pici karc volt rajta - erre jól megpolírozták az ajtó, ablakkereteket meg az ablak alatt levő műanyagot is. :evil: :evil: Ez utóbbit ki kellene cserélni, de tuti, van, vagy 20 000 ft.... :evil:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gpont a tippet! Pár utcára vannak tőlünk, de eddig észre sem vettem őket. Veszek mindent és majd beszámolok a tapasztalatokról. 8)

Nincs mit!

Van még egy "csodaszer", egy haverom hozta, hogy próbáljam ki, és így leesett az állam: 13917187.gif

A neve Gigant, semmitmondó, sárga flakonban van. Valami holland cég gyártja, de a neten nem találtam, gondoltam, megnézem a garázsban, aztán jól elfelejtettem. :oops:

Naszóval, ez olyat csinál, ami a reklámokban van: a "hagyományos tisztítószerrel" dörgölt kosz szétkenődik, összemaszatolja a rongyot, szivacsot, stb. Ez meg eltünteti a koszt, de úgy, hogy a fehér rongyon, világos szivacson is alig marad nyoma! Mindjárt ki is próbáltam a legvadabb helyeken, és tényleg csak a festékfoltot, meg az alvázvédőt nem akarta teljesen leszedni. A legnagyobb az index - ablaktörlő kapcsolóira rakódott kosz eltávolításában volt, egyszerűen eltüntette!Viszont ez csak kárpitanyagra jó, a műszerfalon fehér csíkokat - foltokat hagy, a szélvédőt meg úgy elmattította, hogy fél napig sikáltam, mire lejött. Mindenesetre a maradékot úgy őrzöm, mint az aranyat, nehogy kelljen adni belőle valakinek. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Nemá!!!

Ha olyan kocsim lenne, mint neked, ki se vinném a garázsból, ott nézegetném és kutyás őrökkel őriztetném :( :lol: . Naon szépp.....!

Hú! Itt most egy dagad a májam emotion van! Thanx!

Két macska örzi egyébként, de a garázs az talált.

Különben talikra mindíg lemosom! :oops: Top secret!

Link to comment
Megosztás:

most vettem valami csodaszer

1 dc volt 550 Ft. valami sűrű trutyi

Mondtam az emberkének, hogy mire kell és ezt adta, a bemattult és karcos felületet egy rongyal fél perc alatt eltüntette

holnpa lemosom, azt megcsinálom az összes hibát :lol:)))

a dobocra BC2 van írva

Link to comment
Megosztás:

Vászon, vagy valamilyen műanyagos cucc a tiéd is?

Csak mert nem mind1!

én sonaxot vettem mosásra az nagyon szépen tisztít..utána meg szintén sonax impregnálószert fújtam rá,de az egy nagy kaka volt :oops: vagy lehet h én csináltam vmit rosszul :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.