Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Azért én földi halandóként azt mondom:

1: hülye az aki megveszik a gyári, gagyi rádiós magnót 60ezerért

2: 40 ért olyan Mp3 lejátszót lehet kapni, hogy csak na

3: A gyári előkészítés elég, hisz a hangszóró benne elég jó ha nem tucc-tucc bömbölésre használja az ember.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

G astránkban CCR600 rádió van. eleinte nem működött a cd váltó, folymatosan a kódot kérte. Most sikerült, beírni a kódokat, de valószínű rosszul, mert most már semmi nem működik, se rádió, se cd, folyamatosan azt írja ki "7 safe". Bármit nyomunk nem csinál semmit.

Ilyenkor mi a teendő?

Előre is THX.

Link to comment
Megosztás:

Azért én földi halandóként azt mondom:

1: hülye az aki megveszik a gyári, gagyi rádiós magnót 60ezerért

2: 40 ért olyan Mp3 lejátszót lehet kapni, hogy csak na

3: A gyári előkészítés elég, hisz a hangszóró benne elég jó  ha nem tucc-tucc bömbölésre használja az ember.

Akkor 1 szerint én hülye vagyok :): nekem gyári kazettás Blau van benn 60 ezerér... Nekem megteszi, sztem nem annyira gagyi a hangzása és talán kevésbé vonzó az 'illetéktelenek' számára.

Mondjuk nem lenne rossz, ha vki megdobna egy iPod + iTrip párossal... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G astránkban CCR600 rádió van. eleinte nem működött a cd váltó, folymatosan a kódot kérte. Most sikerült, beírni a kódokat, de valószínű rosszul, mert most már semmi nem működik, se rádió, se cd, folyamatosan azt írja ki "7 safe". Bármit nyomunk nem csinál semmit.

Ilyenkor mi a teendő?

Előre is THX.

Valszleg rosszul írtad be a kódot. A felirat szerint még 7-szer próbálkozhatsz a kód megadásával, ami legalábbis CAR 300-nál így néz ki:

1. gyújtás bekapcs

2. rádió kikapcs

3. AS gomb nyomva tartás közben rádió bekapcs és AS gombot el nem enged még kb 3 mp-ig, amíg a 7 - - - - felirat megjelenik.

4. kód beír 1, 2, 3, 4 állomás gombok (1., 2., 3., 4. számjegy) megfelelő számú lenyomásával

5. AS gomb kb 3-4 mp-ig nyomva tart, amíg csipog egyet. Ha jó volt a beírt kód, elvileg már működik is minden

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Azt hiszem ez így sem megy. Hiába nyomom az AS gombot mint süket a csengőt, nem csinál semmit, még mindíg folyamatosan "7 safe" feliratot írja.

Nem jönnek be a vonalak sem.

Mindenek előtt biztosan ráadtad a gyújtást? Én pl volt, hogy elfelejtettem ezt a lényeges momentumot... Az AS-t még a rádió bekapcsolása előtt nyomd meg, majd miközben nyomva tartod, kapcsold be a rádiót, és még tartsd egy ideig, amíg a csíkok meg nem jelennek. Nekem sem elsőre sikerült, kicsit hosszabb ideig kell nyomni, mint ameddig az ember alapból gondolná a 3 mp-et :wink: Kitartás, sikerülnie kell!

Link to comment
Megosztás:

Mindent úgy csináltam, ahogy mondtad. Kb 1 percig nyomtam is az AS-t, de továbbbra is ugyanaz.Valahogy nem lehet újra kinullázni az egészet? Pl rádiót kiveszem, visszarakom, vagy aksisarut leveszem.

Sajna nincs több ötletem. Ezek szerint valószínű a CCR600-at másképp kell éleszteni, mint a CAR300-at. De ha mégsem így lenne, akkor az aksisaruval azért még megpróbálkoznék...

Link to comment
Megosztás:

Sajna nincs több ötletem. Ezek szerint valószínű a CCR600-at másképp kell éleszteni, mint a CAR300-at. De ha mégsem így lenne, akkor az aksisaruval azért még megpróbálkoznék...

A CCR 600 AST IS UGYANUGY KELLL KÓDOLNI MINT A 300 AST. de rossz kóddal nehéz lesz életrekelteni..........

Link to comment
Megosztás:

de rossz kóddal nehéz lesz életrekelteni..........

Ez így van! De azért odáig el kéne jutni mindenképp, hogy be lehessen írni a kódot... Még akkor is, ha már egyszer rosszul írták be. Vagy tévedek? Elvileg még 7 lehetősége van a srácnak, ha jól értelmezem a történetet.

Link to comment
Megosztás:

Ez tulajdonképpen úgy történt hogy édesapámnak valami okos ember azt mondta, hogy a tízedik helyre kell beírni a cd váltó kódját. Ő meg minden előtte lévő helyen találomra beírt valamit. Tehát akárhányszor újra kérte a kódot fater mindíg beírt találomra valamit, hogy eljusson a tizedikhez, na ez nem jött össze :) Szerintem ez a 7 safe az hogy hetet lehetett próbálkozni, aztán most vége.

Link to comment
Megosztás:

Ez tulajdonképpen úgy történt hogy édesapámnak valami okos ember azt mondta, hogy a tízedik helyre kell beírni a cd váltó kódját. Ő meg minden előtte lévő helyen találomra beírt valamit. Tehát akárhányszor újra kérte a kódot fater mindíg beírt találomra valamit, hogy eljusson a tizedikhez, na ez nem jött össze :) Szerintem ez a 7 safe az hogy hetet lehetett próbálkozni, aztán most vége.

Ha jól tudom, CAR300-nál alapból 10 lehetőség van a kód beírására, és a szám a még lehetséges próbálkozások számát írja ki. Tehát alapból 10, ha elrontod egyszer 9, ha még egyszer, már csak 8... De aztán most lehet, hogy hülyeséget írtam, sajna most épp nincs nálam a leírás.

Link to comment
Megosztás:

Akkor 1 szerint én hülye vagyok :): nekem gyári kazettás Blau van benn 60 ezerér... Nekem megteszi, sztem nem annyira gagyi a hangzása és talán kevésbé vonzó az 'illetéktelenek' számára.

Mondjuk nem lenne rossz, ha vki megdobna egy iPod + iTrip párossal... :wink:

Hát akkor buktál 20.000 pénzt, nekem azért ennyi is számít

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor buktál 20.000 pénzt, nekem azért ennyi is számít

Ez rendben van, én is tudomásul vettem, hogy most már tudnék 40-ért mp3 lejátszót is venni, de ettől még azért szerintem nem kéne lehülyézni embereket, akik vmilyen ok(ok)ból kifolyólag a gyári rádió mellett döntöttek annó a vásárláskor.

Link to comment
Megosztás:

Ez tulajdonképpen úgy történt hogy édesapámnak valami okos ember azt mondta, hogy a tízedik helyre kell beírni a cd váltó kódját. Ő meg minden előtte lévő helyen találomra beírt valamit. Tehát akárhányszor újra kérte a kódot fater mindíg beírt találomra valamit, hogy eljusson a tizedikhez, na ez nem jött össze :) Szerintem ez a 7 safe az hogy hetet lehetett próbálkozni, aztán most vége.

Na akkor szépen lassan hátha vmit mégsem jól sikerűlt:

1. add rá a gyújtást

2. kapcsold ki a rádiót

3. AS gombot benyom és nyomva tart

4. rádió bekapcs

5. AS gombot addig nyomni amíg nem csippan a rádió (kb 3mp), aztán elengedni

6. ezek után kellene kiírnia pár másodperc után,hogy pl. "7 _ _ _ _"

7. 1,2,3,4 es gombokkal a helyes :?: kódot beírni

8. AS gombot ismét megnyomni kb 3mp-ig, amíg ismét csippan eggyet

9. és ha mázlid van és jó a kód akkor elkezdi keresni az állomásokat! :wink:

ha vmit eddig nem így tettél, akkor tedd így!

ÉS kellemes rádió hallgatást 8)

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Most már nagyon zsír bevette az autórádió a kódot. Eddig nem tudom miért nem pedig ugyanúgy csináltam. Egyetlen bánatom, hogyha cd-re váltok még mindig azt irja ki "cdc safe", ott pedig hiába nyomom a (véleményem szerint) megfelelő gombot, sehogy nem akarja kiírni a vonalakat, hogy beírjam a kódot. Hát asszem így jártam :) . gyanús hogy nem sokáig lesz ebben az autóban gyári rádió.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Most már nagyon zsír bevette az autórádió a kódot. Eddig nem tudom miért nem pedig ugyanúgy csináltam. Egyetlen bánatom, hogyha cd-re váltok még mindig azt irja ki "cdc safe", ott pedig hiába nyomom a (véleményem szerint) megfelelő gombot, sehogy nem akarja kiírni a vonalakat, hogy beírjam a kódot. Hát asszem így jártam  :) . gyanús hogy nem sokáig lesz ebben az autóban gyári rádió.

Talán a CCR600 gyári kézikönyvében említik, hogyan kell a CD changer-t is kikódolni. A leírásod alapján úgy látszik, ez külön védelem alatt áll. Én még adnék a kézikönyv beszerzésének/kölcsönkérésének egy utsó esélyt...

Link to comment
Megosztás:

Talán a CCR600 gyári kézikönyvében említik, hogyan kell a CD changer-t is kikódolni. A leírásod alapján úgy látszik, ez külön védelem alatt áll. Én még adnék a kézikönyv beszerzésének/kölcsönkérésének egy utsó esélyt...

a ccr600 as kóüdolása a következő lépésekben müködik :

rádio kódolása:

1.) gyujtás be - rádio ki

2.) AS gomb megnyomása és nyomva tartása

3.) rádio be. AS nyomva marad!

4.) rádio csipog

5.) kód bead

6.) AS gomb be- rádio csipog.

ilyenkor a rádio és a magnó OK.

CD kódolás.

1.) gyujtás be, rádio ki.

2.) CD gomb megnyom, és nyomvatart.

3.) rádio be, CD nyomva marad!!!

4.) CD kód bead

CD gomb megnyom- rádio csipog.

FONTOS:_

a rádiokód és a CD kód nem ugyanaz!!!!!!!!!

mindegyiket 10 X lehet elrontani, utánna kukába dobható!!!!!!!

a 3 rossz kód után biztonsági idősáv van, amit ki kell várni. és csak utána kódolható.

ha van még kérdésetek, akkor PÜ jöhet....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, majd kipróbálom. De hogy értve cd gomb? Ugyanis ha jól emlékszem csak cd, kazi, rádió váltó gomb van, vagy arra gondoltál?

Honnan lehetne magyar kézikönyvet leszedni, hozzá, ugyanis eddig is az volt a gond, hogy csak olasz nyelvű van.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, majd kipróbálom. De hogy értve cd gomb? Ugyanis ha jól emlékszem csak cd, kazi, rádió váltó gomb van, vagy arra gondoltál?

Honnan lehetne magyar kézikönyvet leszedni, hozzá, ugyanis eddig is az volt a gond, hogy csak olasz nyelvű van.

arra a gombra gondoltam....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.