Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Használtan vettem az Astrámat és car300 van benne. Kérdeztem a kereskedőt a rádió kódjáról de nem tudta. A rádió simán müxik nem kér semmilyen kódot, ez normális így?

Off

Hi!

Az nem normális, hogy a kereskedő nem tudja a kódot, de a rádió rendben van. :) Csak akkor kéri a kódot, ha valamilyen ok miatt egy időre megszünt a tápellátás és utána újra be lett üzemelve. Szóval ha nincs kódod, akkor ne nagyon vedd le az akusarut! :wink:

1ébként asszem a márkaszervízben meg tudják mondnani a rádió kódját (persze csak pénzért... :D ).

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Az nem normális, hogy a kereskedő nem tudja a kódot, de a rádió rendben van. :) Csak akkor kéri a kódot, ha valamilyen ok miatt egy időre megszünt a tápellátás és utána újra be lett üzemelve. Szóval ha nincs kódod, akkor ne nagyon vedd le az akusarut! :wink:

1ébként asszem a márkaszervízben meg tudják mondnani a rádió kódját (persze csak pénzért... :D ).

Nekem csak egy telefonba került

Link to comment
Megosztás:

1ébként asszem a márkaszervízben meg tudják mondnani a rádió kódját (persze csak pénzért... :) ).

Sorry, nem akartam vészmadárkodni, csak az egyik havernak fizetni kellett érte. Bocsi a fals infóért! És már megint lemaradtam egy perccel... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ki is lehet kapcsolni a kódkérést, méghozzá úgy, hogy üzemkész állapotban - tehát mikor már egyszer elfogadta a kódot - megismétled a kódbeírást.

Ha a magnó úgy kapcsol be, hogy először CODE vagy SAFE felirat jelenik meg (most hirtelen nem emléxem, valamelyik a kettő közül), csak aztán a rádióadó, akkor aktív a védelem. Ha nincs ez a felirat, akkor nyugodtan leveheted a sarut, nem fog kódot kérni - elvileg, mert már találkoztam ennek az ellenkezőjével is, igaz az beteg volt...

Link to comment
Megosztás:

Ja és van Valakinek kézikönyve a car300-hoz? Természetesen az SE volt hozzá.

Asszem nekem van, lefénymásolhatom, ha kell (szkennerem sajna nincs...), aztán összefuthatunk valahol Pesten. Bár ha jól emlékszem nincs benne túl sok okosság! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült végre beszereznem egy rádiót az Astrába. Blaupunkt Daytona MP53. Ismerős ismerősének ismerősétől. Leírás sajna semmi hozzá, de gondoltam majd letöltöm a netről. Sajna ezt a típust már nem árulják, és nem is találtam sehol leírást, csak funkciólistát. Nagyon szépen szól. A kérdésem az lenne, hogy a hangzáson mennyit javít, ha hátul is vannak hangszórók. Elöl a gyáriak vannak, de hátul csak kábelezés. Érdemes beruházni ide, vagy ez csak akkor fontos, ha hátul ül valaki, és hogy ott is rendesen szóljon a cucc.

Más! A rádión van egy "traf" gomb ami nem tom mi akar lenni. A hozzá kapcsolódó képen autók vannak. Mi lehet ez?

Köszi!

Pedro

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült végre beszereznem egy rádiót az Astrába. Blaupunkt Daytona MP53. Ismerős ismerősének ismerősétől. Leírás sajna semmi hozzá, de gondoltam majd letöltöm a netről. Sajna ezt a típust már nem árulják, és nem is találtam sehol leírást, csak funkciólistát. Nagyon szépen szól. A kérdésem az lenne, hogy a hangzáson mennyit javít, ha hátul is vannak hangszórók. Elöl a gyáriak vannak, de hátul csak kábelezés. Érdemes beruházni ide, vagy ez csak akkor fontos, ha hátul ül valaki, és hogy ott is rendesen szóljon a cucc.

Más! A rádión van egy "traf" gomb ami nem tom mi akar lenni. A hozzá kapcsolódó képen autók vannak. Mi lehet ez?

Köszi!

Trafic=közlekedés.

Ha valamelyik rádióadó közlekedési híreket sugároz akkor a rádiód oda fog kapcsolni még akkor is ha CD-t hallgatsz. Természetesen akkor ha a rádiócsatorna sugároz egy jelet amit a rádiód felismer. Magyaro.-on még nem jellemző de a németeknél már elterjedt.

Remélem érthető volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mert én hallottam egy ilyen rendszert zenélni egy mp3 lejátszós fejegységgel és nem volt olyan rossz. Én pedig épp most állok egy olyan választás előtt, hogy az enyémbe milyeneket vegyek és nekem is egy hasonló fejegységem van és nem akarok teljesítményben nagyon elszállni,mert az amúgyis felesleges pénzkiadás lenne. Szerintem. persze, ha vkinek van tapasztalata és persze vmi olcsó megoldása, azt szivesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

ha vkinek van tapasztalata és persze vmi olcsó megoldása, azt szivesen fogadom.

Általánosságokat fogok csak mondani, mert ha nem tetszik, amibe beleugrasztalak, az én anyukám fog csuklani!

Szóval: ha a tervezők már úgyis előre rakták a székedet, fejleszd az elejét! Egy jobb minőségű hangszórószett csodákat művel! Nem tudom anyagiakban meddíg akarsz elmenni, de egy erősítő annyit jelent a hangzásban (nem hangerőben), mint egy eggyel jobb hangszórószett. A következő lépés lehet akár az ajtók zajcsillapítása, amit nagyon elhanyagolnak, de szintén akkora javulást eredményez, mintha egy nagyobb kategóriájú hangszórószettet vettél volna. Aztán, ha idáig eljutsz, már nincs megállás a lejtőn! :) :wink:

Ajánlom nézegetni a http://www.autohifibolt.hu-t, van választék, meg hasznos tanácsok is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.