Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Csütörtök Lurdy? :D

Most már nálam van, szükségem volt rá...

Hello!

Változott a dolog nem most csüt megyek pestre hanem jövö héten azaz 12. én leszek ott akkor el tudok menni a lurdyba ha neked is jó! És akkor elviszem a kéziratot! bedigitalizálom és rá 2 hétre vissza is viszem :blush:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Megvannak az új erősítőim. Picit tanultunk a németektől, és változtattunk a bekötésen.

Az erőlködők működnek, holnapra ígértek új mélynyomót... :rolleyes:

Amikor elhallgatott, picit furcsán éreztem magam, de most legalább volt füst... és új negatív rekordot döntöttünk 7 perces "alapjáratos" üzemidővel... Ez azt jelenti, hogy az erősítőknek nem volt ideje bemelegedni, abszolut nem volt küldve.

Azóta autóm kicsontozva, és oszcilloszkóppal-multiméterrel méregetnek rajta mindent, viszont eddig mindenhol megfelelő értékeket hozott. Most szétszed-összerak...

Amúgy picit számoltunk:

Ha a mély jó volt, és bírja a 3000W folyamatos terhelést, az 12V-on 250A áramot jelent... Ezt még ki kellene bírnia égés nélkül. Viszont a 150A biztik nem is engednék át. Mi történhetett?

Link to comment
Megosztás:

Passzzz...

Másik hangszóróval működött egész nap :mellow:

Itt csak az a szopás, hogy holnap berakjuk az új hangszórót, az kb. 3 hónap, amíg üzemszerűen bejáratódik. Így a zánkai bűntetés technikai okok miatt elmarad.... vagy standby üzemmódban tolunk valami lájtosat, maxigáz kimarad :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Balázs egy olyan kerdesem lenne hogy milyen elsőszettet ajánlasz H Astraba, erősítőről hajtanám őket és ugy lenne jo ha a gyári helyére ugy bemenne hogy nem látszana hogy nem gyári!

Kösz

Pár hónapja jött ki egy "középkategóriás" modell:

tsq172c_detailpage.jpg

tsq172c_in_thumbnail.jpg

tsq172ctweeter2_thumbnail.jpg

Ez direkt Opel/Vauxhall Custom Fit széria, 220W max. terhelhetőséggel, és 89dB érzékenységgel... Szerintem elég jó választás. Gagyibbat nem érdemes, nagyobb szériáknál meg nincs már olyan, ami egy az egyben passzolna...

Specifikáció (angol):

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/132/...172C/index.html

Ár:

Pioneer TS-Q172C - 25.920.- (nagyker) 29.900.- (kisker)

Hozzá kell tenni, hogy a sima TS és TS-H sorozatok igaz, hogy 16-21 (nagyker) közt mozognak, viszont nem bírják el az erősítőt, illetve szépen meg kell keresned egy beépítőműhelyt, mert faragásos :rolleyes:

üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az árral mehetünk följebb én olyna 40.000ft ra gondoltam! F astramba anno beraktam 7,3cm mély hagszorot majdcsak ide s bemegy valami testesebb fajta!:rolleyes:

Nem tudom ismered-e a Phase evolution CFS 165.65 első szetjét. Erről nem tdom mi a véleményed igaz a gyár már megszunt de ezt a tipust meg be tudom szerezni vadonat ujjan!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az árral mehetünk följebb én olyna 40.000ft ra gondoltam! F astramba anno beraktam 7,3cm mély hagszorot majdcsak ide s bemegy valami testesebb fajta!:rolleyes:

Nem tudom ismered-e a Phase evolution CFS 165.65 első szetjét. Erről nem tdom mi a véleményed igaz a gyár már megszunt de ezt a tipust meg be tudom szerezni vadonat ujjan!

Köszi

Magánvélemény:

Phase Linear - régen profi cuccok voltak nagyon, egy Alicante szub még ma is unikum, bár már próbálják másolni, jó, hogy már 10 éves modell...

Phase Evolution - ez olyan "ócsósított" dolog most, vagy átnevezték?

Bocs, ha láma vagyok, de az elmúlt 5 évet átaludtam, a kocsimban is csak 7 évesnél régebbi cuccok vannak :mellow:

Ha nem akarsz farigcsálni, tedd amit Balázska mond. Ha meg igen, akkor mindenképp hallgasd meg, mielőtt megveszed, lehet, hogy nem is tetszik majd... :unsure:

Tipp: kisebb kategóriás Rainbow szett már 30 körül kapható nagyon szép, természetes hanggal (polimorf membrán, selyem dóm, jó váltó). De nem rábeszélés, csak tipp.

Tényleg, lesz erősítő, vagy csak a fejről hajtod? (remélem lesz :D )

Link to comment
Megosztás:

Hat a rendszer gyakorlatilag mar össze állt!

Blaupunkt Seatel MP74 (Ha jol tuom 2006 modell év Csúcskategóriája)

6csatornás Caliber Erősítő(neve nem sok mindent mond de a hagja meggyöző)

EmPhaser 30cm Mélylada(ennek a neve is sejtet valamit hátmég a hangja)

??????? elsőszett

Egyenlőre az elsőszetten vagyok kicsit leakadva! amit tudok hogy a amit én néztme Phast 49.000 volt és hallotam már nagyon ott van a toppon, a céget sajnos 2 éve bezárták és nincs többé.

Link to comment
Megosztás:

Hat a rendszer gyakorlatilag mar össze állt!

Blaupunkt Seatel MP74 (Ha jol tuom 2006 modell év Csúcskategóriája)

6csatornás Caliber Erősítő(neve nem sok mindent mond de a hagja meggyöző)

EmPhaser 30cm Mélylada(ennek a neve is sejtet valamit hátmég a hangja)

??????? elsőszett

Egyenlőre az elsőszetten vagyok kicsit leakadva! amit tudok hogy a amit én néztme Phast 49.000 volt és hallotam már nagyon ott van a toppon, a céget sajnos 2 éve bezárták és nincs többé.

Na, jó kis rendszer lesz ez...

Ha már hat csatornás az erősítő, akkor az első szettet aktívban fogod hajtani, (gondolom én) Van ilyen módja az erősítőben a keresztváltónak, vagy külső lesz hozzá? Esetleg elgondolkoznék olyanon is, hogy az első szettet 200Hz-nél vágnám meg, akkor maradna a saját passzív váltója, és ha már lúd, legyen kövér alapon az 50-200Hz-et ráengedném egy pár Emphaser ECP-6 Kickre - amit pl. az első lábtérben egy kickpanelbe tennék. Persze ez már nem kis farigcsa, de asszem utána nem lenne panaszod a dinamikára - egy-egy dobütést fizikailag is éreznél a mellkasodban, az aljára meg szépen rádolgozna a szub, hogy a gyomrod se maradjon ki a jóból.... :rolleyes:

Ráadásul akkor tényleg mehet a "car-fit" szett az ajtóba, mert 200Hz felett nem fog elfüstölni nagyobb teljesítményen sem. A kickpanel meg nem nagyon látszik a lábtérben, tehát a külső "rosszindulatú kukkolók" sem szúrnák ki, hogy nem gyári a cucc. :mellow: Egy pár Kick asszem 36pénz körül mozog, nem olyan vészes az.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egyenlőre mivel a pénztárca ugy enged elsőszett lesz megvásárolva utánna beépítve! Egyenlőre a erre van meg a keret!

Az erősítő teljesítménye nem olyan nagy 4*45W + 2*65W RMS ugy gondoltma hogy kezdésnek csinalok belölle 1 3 csatornásat! azaz össez hidalom a 4 csatornás részét az első szetteknek a két csatornásat meg a mélynek! Aztán meglatjuk mit produkal! Hogy utánna mi lesz a következő lépcső még nem tudom! lehet egy mono erősítő hátra és utána megkinálom a 2*65 w tal a Emphaser kickbassokat! :rolleyes: de ez még nem kevés pénz!

ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egyenlőre mivel a pénztárca ugy enged elsőszett lesz megvásárolva utánna beépítve! Egyenlőre a erre van meg a keret!

Az erősítő teljesítménye nem olyan nagy 4*45W + 2*65W RMS ugy gondoltma hogy kezdésnek csinalok belölle 1 3 csatornásat! azaz össez hidalom a 4 csatornás részét az első szetteknek a két csatornásat meg a mélynek! Aztán meglatjuk mit produkal! Hogy utánna mi lesz a következő lépcső még nem tudom! lehet egy mono erősítő hátra és utána megkinálom a 2*65 w tal a Emphaser kickbassokat! :rolleyes: de ez még nem kevés pénz!

ÜDV

Értem.

Én nem hidalnám az első szettet. Hídban a torzítás megnő és a sztereó képed se lesz tökéletes, mert a két hidalt pár nem lesz olyan szimmetrikus, mint a párok külön-külön. Jó az a 45W, inkább válassz megfelelően érzékeny első szettet. (Nekem 2x25W hajtja az első szettet és nincs panasz, na jó, ez audiofil spec. 12.5V, 0.01% THD)

Amit én csinálnék, hogy inkább aktívban hajtanám a szettet, azaz az 1-2 csatorna hajtsa a mélyközepet, a 3-4 pedig a magasakat. Ehhez már csak egy külső hangváltó kell. Az nem olyan vészes, én eBay-ről kb. 60 Euróból vettem nagyon jót (szállítással). Akkor nagyon klasszul be tudod állítani majd a magas-mélyközép arányt, ami nagyon jó, mert sok szettnél nem tökéletes a magas kiemelése és a passzív váltón max. -3dB, -6dB attenuációt tudsz választani, ami durva lépcső.

A 2x65 hídban meg kell tudja hajtani a szubot, nemtom mennyi lehet hídban RMS, gondolom max. 200W körül. Nekem hivatalosan 2x75W (12.5V, 0.01%THD), ami hídban mérés szerint 325W RMS (13.8V, 0.05% THD).

Az már nagyon jó lehet, csak sajnos ahhoz old-skool szub kell (könnyű membrán, kisebb Xmax, feszes perem). A mai kilowattos szuboknak (nagy mágnes, nagy löket. buci perem) kevés lesz az a damping faktor, amit ez az erősítő valószínűleg tud, magyarul belenghet a membrán nagy teljesítményen (pfrrr...pfrrr...stb.) A későbbi monoblokk a szubhoz jó ötlet, akkor hajthatsz iszonyat ládákat is, gond nélkül. Az Emphaser egyébként NAGYON jó szubokat gyárt, ha gyári láda, (pl. EBP-12) valószínűleg ez az erősítő szépen viszi majd, és sose cseréled le)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a emphaserhez nincs meg lada és terveim szerint én fogok csinalni megprobalom a gyári tervek alapjan hátha! Amugy egy Emphaser Impuls S3 (ei12 s3) tipusu subbom van! Ehez kellene a gyári láda terv amit nem igazan találok! Mert gondolom a gyári láda boltban nem a legolcsobb, lévén faipari mérnök meg aztalos vállakozás nem nagy kalan akármilyen ladat csinalnom!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a emphaserhez nincs meg lada és terveim szerint én fogok csinalni megprobalom a gyári tervek alapjan hátha! Amugy egy Emphaser Impuls S3 (ei12 s3) tipusu subbom van! Ehez kellene a gyári láda terv amit nem igazan találok! Mert gondolom a gyári láda boltban nem a legolcsobb, lévén faipari mérnök meg aztalos vállakozás nem nagy kalan akármilyen ladat csinalnom!

Ja, a gyári láda nem ócsó.... :rolleyes: De akkor neked ez nem is gond. Egyébként zárt ládával nem tudsz nagyot hibázni, a reflex még kezelhető, de ha bandpasst akarsz, akkor tényleg érdemes a gyárit koppintani. Én egy windózos tervezőt használok, elég jó, ha kell elküldöm majd.

Az Impulse jó szub lesz neked, simán viszi majd az erősítő.

Link to comment
Megosztás:

iazaból zárt ladan gondolkodok nekem azoknak a pontosága jött be igazan! De ha találnék gyári tervet a neten mondjuk bandpassról lehet megcsinálnám csak valahogy nem akar összejönni! Egy zart ladam van itthon ami gyári mérettől kb 4-5L-rel nagyobb de szerintem ez meg nem gond!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Na rászántam magam és a farikcsálás mellet döntöttem! Megvettem az első szettemet!

Ő AZ: Phase Evolution CFS 165.25

Egy kerdes lenne! Hogy oldottad meg Balázs a can bus os rendszer interfaceval vagy mas megoldással! Amugy mennyi egy ilyen iterface mert én majdnem olyan árban találtam a neten mint az autórádióm sőőt drágább mint az autoradióm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.