Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tempomat


Qni

Recommended Posts

Sziasztok!

A minap vettem egy tempomatot egy 95.12havi 2.5TD kéziváltós omegámba!

Beszereletem, rácsatlakoztattam a 4pin-es dugót, amiben 2pin volt bekötve egymással átellenben!

Az lenne a kérdésem, szerintetek miért nem akar működni?????

Rajta van az indexkar csatiján a +4pin-es foglalat, össze is csúsznak, de semmit nem csinál!

Akár hogy gyorsítok lassítok, mehetek 60-nal v 160nal, 4.be vagy 5.be, de semmi!

Az akksi sarut már leszedtem ill felraktam!

Természetesen leszedtem mikor felcsatlakoztattam, de semmi!

KÉRLEK SGÍTSETEK, hogy hol rontottam el!

Előre is köszi!

Üdv:

Laci

Link to comment
Megosztás:

Fel is kell programozni, meg az se biztos hogy be van vezetékezve mindenhol.

Meg asszem van különbség dízel és benyás kapcsolókar között is.

Szia!

Pfff!

Akkor ez is jó vásár volt!

Elméletben akitől vettem az egy dieselből szerelte ki működőképesen!

Annyit mondott akksi saru le, aztán be a tempomat, majd akksi saru fel és GO!

Na ez nem így sült el!

A kábel végig bevan kötve az tuti! Villamosságis megnézte, de ő sem boldogul vele!

Létezik, h több nap legyen mire betanulja???

Most ezzel hiteget akitől vettem!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Pfff!

Akkor ez is jó vásár volt!

Elméletben akitől vettem az egy dieselből szerelte ki működőképesen!

Annyit mondott akksi saru le, aztán be a tempomat, majd akksi saru fel és GO!

Na ez nem így sült el!

A kábel végig bevan kötve az tuti! Villamosságis megnézte, de ő sem boldogul vele!

Létezik, h több nap legyen mire betanulja???

Most ezzel hiteget akitől vettem!

Hááát nem hinném, hogy napokig fogja magolni a tudásta vezérlő.Vagy tudja, vagy progi kell,hogy "megtanulja".

Szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Van egy 1996-os 2.5 v6 GL Omegám.

Gyárilag nincs benne tempomat, de vettem egy MV6-ból kormánykapcsolót és magát a szerkezetet és még a fojtószelepre azt a bigyót, hogy két bowdent lehessen rákötni.

Az a probléma, hogy az autómata az enyém pedig manuális.

Tudna valaki szerezni kuplungpedál kapcsolót (kell az egyáltalán)?

Néztem, de még csatlakozó sincs a pedálnál, ehez milyen kábel kell?

Esetleg kell még valami, hogy működjön?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1996-os 2.5 v6 GL Omegám.

Gyárilag nincs benne tempomat, de vettem egy MV6-ból kormánykapcsolót és magát a szerkezetet és még a fojtószelepre azt a bigyót, hogy két bowdent lehessen rákötni.

Az a probléma, hogy az autómata az enyém pedig manuális.

Tudna valaki szerezni kuplungpedál kapcsolót (kell az egyáltalán)?

Néztem, de még csatlakozó sincs a pedálnál, ehez milyen kábel kell?

Esetleg kell még valami, hogy működjön?

Köszi.

Lehet, hogy engedélyeztetni is kell a motorvezérlőben a működését, amihez Tech műszer kell, Opel szervízben.

Link to comment
Megosztás:

Arra sem esküdnék, hogy az alap GL felszereltségben benne van a kábelkötegekben a tempomat előkészítése. Amúgy kell a kuplung pedálhoz a kapcsoló, mert ha lenyomod a pedált, akkor kikapcsol a tempomat. Sztem nem kell engedélyeztetni, az a dieselekben van.

Link to comment
Megosztás:

De lehet, hogy a műszerfali kábelkötegben nincs benne. De csak tippelek. A lényeg, hogy kell a kuplungpedálhoz a kapcsoló.

Ha ennyire belemerülsz a villamosságba, szerezd meg ezt: OmegBEtnbook. A B Omega komplett kapcsolási rajzai, csatlakozók lábkiosztásai, alkatrészek elhelyezkedése az autóban stb.

Link to comment
Megosztás:

De lehet, hogy a műszerfali kábelkötegben nincs benne. De csak tippelek. A lényeg, hogy kell a kuplungpedálhoz a kapcsoló.

Ha ennyire belemerülsz a villamosságba, szerezd meg ezt: OmegBEtnbook. A B Omega komplett kapcsolási rajzai, csatlakozók lábkiosztásai, alkatrészek elhelyezkedése az autóban stb.

Szerintem benne van a kábelkötegben, különben minek lenne ott a csatlakozó.

Ahoz képest, hogy GL elég jól felvan szerelve (digitális légkondi, fűthető ülés, check control, kipörgés gátló)

Láttam már MV6-ot is manuális klímával és kipörgés gátló nélkül.

OmegaBEtnbook-ot most töltöm éppen (650 MB)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem benne van a kábelkötegben, különben minek lenne ott a csatlakozó.

Ahoz képest, hogy GL elég jól felvan szerelve (digitális légkondi, fűthető ülés, check control, kipörgés gátló)

Láttam már MV6-ot is manuális klímával és kipörgés gátló nélkül.

OmegaBEtnbook-ot most töltöm éppen (650 MB)

Helloka!Honan tudtad megszerezni?! :lol: én keresem már egy ideje, amióta kori mondta...de nem találom sehol. Foly. egyébcsevegés....

Egyébként én is úgy hallottam, hogy kikel üttetni a komputerben azt, hogy ne legyen tiltva a tempómat funkción, de hogy kell e azt nem tudom, nekem van benne gyárilag. :lol:

Pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

Szerintem benne van a kábelkötegben, különben minek lenne ott a csatlakozó.

Ahoz képest, hogy GL elég jól felvan szerelve (digitális légkondi, fűthető ülés, check control, kipörgés gátló)

Láttam már MV6-ot is manuális klímával és kipörgés gátló nélkül.

A ck alap, a fűthető ülést vagy a gazdi kérte, vagy egy előző faragta bele. Bár az is lehet, hogy CD és kicserélték a táblát GL-re. Ha van első ködlámpád, akkor CD. MV6 nem volt kipörgésgátló nélkül, a TC alap, a V6-okban...

Link to comment
Megosztás:

A ck alap, a fűthető ülést vagy a gazdi kérte, vagy egy előző faragta bele. Bár az is lehet, hogy CD és kicserélték a táblát GL-re. Ha van első ködlámpád, akkor CD. MV6 nem volt kipörgésgátló nélkül, a TC alap, a V6-okban...

Szia!

Van első ködlámpa is.

A használtauto.hu-n láttam a múltkor egy MV6-ot ami szinte fapados volt.

A TC helyén csak egy fiók volt, lehet hogy csak a tábla volt rajta MV6.

Azért az hihetetlen, hogy egy dízel Omegába milyen egyszerű tempomatot rakni.

Eddíg azt hittem, hogy az első elektromos ablak az alapból benne van minden Omegában.

Most néztem a haszaltauto.hu-n Omega GL tekerős ablakkal.

Akkor az enyém biztos nem GL, csak azt nem tudom miért cserélték ki a táblát.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Van első ködlámpa is.

A használtauto.hu-n láttam a múltkor egy MV6-ot ami szinte fapados volt.

A TC helyén csak egy fiók volt, lehet hogy csak a tábla volt rajta MV6.

Azért az hihetetlen, hogy egy dízel Omegába milye egyszerű tempomatot rakni.

Ha be van vezetékezve, akkor igen... nálunk is kell majd egy ilyen műtét, de itt nincsnenek meg a vezetékek hozzá, aztán még engedélyeztetni is kell Opel szervízben Tech műszerrel.

Link to comment
Megosztás:

Ha '98 utáni MV6-ot néztél, és nincs benne a navi, akkor polcvan a helyén, mert a kapcsolót a hátsóoldalsó ablak párátlanító kapcsoló helyére rakták. A tied lehet egyedi felszereltség: pl svájcban volt Touring kivitel, GL alapon plusz tempomat, metálfény, ködlámpák. Ha nincsenek fényezve a külső tükreid, biztos hogy GL. MV6-ban nem volt fapad. A 2.5V6-ban volt, és pár 2.5Td-t is kihozta az eleén MV6 felszereltséggel. Láttam olyan Omit is amiben nem volt az anyósülés előtt lufi. Amúgy sirva fakadnál, ha látnád a '94-ben kiadott extralistát, hogy mennyire fapados volt alapban az Omi. Haveromnak van egy ilyene. Az egyetlen extra a 2.5Td moci és a könyöklő. Az el.ablakot utólag raktuk bele. A digit klíma csak '95.09 után jelent meg az Omegákban.

A dieselekben elektromos gázpedál van, ezért egyszerű a tempomat beszerelése. Egyik ismim a CD-s tempomatos omiban kicserélte a motor kábelkötegét, és azóta nem mükszik a tempomat. Tehát bizti felszerltség függő a bekábelezés.

Link to comment
Megosztás:

Ha '98 utáni MV6-ot néztél, és nincs benne a navi, akkor polcvan a helyén, mert a kapcsolót a hátsóoldalsó ablak párátlanító kapcsoló helyére rakták. A tied lehet egyedi felszereltség: pl svájcban volt Touring kivitel, GL alapon plusz tempomat, metálfény, ködlámpák. Ha nincsenek fényezve a külső tükreid, biztos hogy GL. MV6-ban nem volt fapad. A 2.5V6-ban volt, és pár 2.5Td-t is kihozta az eleén MV6 felszereltséggel. Láttam olyan Omit is amiben nem volt az anyósülés előtt lufi. Amúgy sirva fakadnál, ha látnád a '94-ben kiadott extralistát, hogy mennyire fapados volt alapban az Omi. Haveromnak van egy ilyene. Az egyetlen extra a 2.5Td moci és a könyöklő. Az el.ablakot utólag raktuk bele. A digit klíma csak '95.09 után jelent meg az Omegákban.

A dieselekben elektromos gázpedál van, ezért egyszerű a tempomat beszerelése. Egyik ismim a CD-s tempomatos omiban kicserélte a motor kábelkötegét, és azóta nem mükszik a tempomat. Tehát bizti felszerltség függő a bekábelezés.

Hehe... Ugyan csak közvetve vág a témába...

Nekem x20xev motoros Omi van digit klímával, tempomattal, elektromos ablakkal, hátsó fejtámlával és szinezetlen tükrökkel, és nincs ködlámpa. Ja és semmi jelzés, hogy CD, vagy GL.

Tempomat nekem sem volt benne, előző tulaj szerint soha sem volt benne... Nekem feltűnt hogy benne van a bowden rángató motor a kiegy tart alatt.

Ezután vettem egy tempomatos indexkart, ami természetesen nem működött, mivel dízelhez való volt... Miután visszacseréltem benzinesére, beraktam, és csont nélkül megy a tempomat...

Amikor szétszedtem, az indexkaron még a gyári menetrögzítő volt, szal sztem nem utólag lett kiszedve, olyan mintha gyárilag nem lenne benne a kar...

Link to comment
Megosztás:

A használtauto.hu-n láttam a múltkor egy MV6-ot ami szinte fapados volt.

A TC helyén csak egy fiók volt, lehet hogy csak a tábla volt rajta MV6.

Azt vagy kicserélték, vagy nagyon az elsők közül való lehetett...

Eddíg azt hittem, hogy az első elektromos ablak az alapból benne van minden Omegában.

Most néztem a haszaltauto.hu-n Omega GL tekerős ablakkal.

Az szintén az elsők közül való lehetett...

Akkor az enyém biztos nem GL, csak azt nem tudom miért cserélték ki a táblát.

Az enyémen is CDX a tábla...

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom az MV6 nem felszereltség, hanem a 3.0V6. Hiteles forrásból még senki sem tudta megmutatni, hogy 2.5 TD-ben és V6-ban is volt MV6.

Különben a felszereltségekre visszatérve. Peppino 1994 kék caravanja, full fapad volt gyárilag. Mikor eladta, színrefújt tükrökkel, faberákásokkal, 4x el ablakkal, elől-hátul fűthető ülésekkel, pohártartós könyöklővel, alufelnivel volt szerelve a gép. Mindent ő cserélt és vezetékelt be...

Link to comment
Megosztás:

Nem találom a kuplungpedál kapcsoló csatlakozóját.

A motortérben és a kormánykapcsolónál is megvan a csatlakozó a tempomathoz, akkor ennek is meg kellene lennie nem?

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen színű vezetéket kell keresnem és az hová csatlakozik?

A tempomatnak van visszajelzője a műszerfalon?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.