Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tempomat


Qni

Recommended Posts

Jobban megnézve a rajzot, ez a vezeték csak benzines automataváltósnál kell, dieselhez nem. De azért nem kell mindjárt leharapni a fejem :lol:

Nem haraptam le, csak kérdeztem. Különben meg azért szóltam, mert az ehhez hasonló esetekből születnek a legendák...

Link to comment
Megosztás:

Valóban érdemes először egy fórum oldalt keresni. Sok értékes infót lehet találni.

Ha valaki egy 1995-ös omit - diesel és autómatát - akar tempomattal komfortosítani keresse ezt a rendelési számot:

1241 221

MMI :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Sziasztok

Végig néztem ezt a témát teljesen és nemtudok dülőre jutni hogy megprobálkozzak-e hogy tempomatot rakjak a kocsiba. Csak azt nem tom hogy az enyémbe jmüködne e (96-s 2.5 Td, kis computeres)

szerintetek ebbe lehetne raktni???

Ehhez csak a tempomatos bajuszkapcsoló, a kuplungkapcsoló, meg szükség esetén a fékkapcsoló kell, elvileg a motorvezérlő tudja a többit :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ez így nem hangzik bonyolultnak, de gondolom a beszerelése már annál inkább bonyolult :D

Nem hinném.

Ugyan nekem Astrám van, de pont ugyanezeket kellett cserélnem nekem is a tempomathoz (szóval új vezetéket nem kellett behúznom nekem se), és nem egész fél óra alatt megvolt az egész úgy hogy akkor csináltam ilyet először, valamint félidőben tartottam cigiszünetet is. Na jó, nekem a fékkapcsoló bentvolt a fékpedálnál, szóval azt nem kellett beszerelnem. ;)

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítésget :D utána járok az alkatrészeknek és ha baráti áron lesznek akkor megporbálkozok:)

Csak nagyságrendileg: nekem olyan 30e körül volt a kormánykapcsoló és a kuplungkapcsoló együtt, és mind gyári, tehát nem utángyártott vagy ident. Sztem ilyesmi körüli végösszegre számíts a pénztárnál.

Link to comment
Megosztás:

Csak nagyságrendileg: nekem olyan 30e körül volt a kormánykapcsoló és a kuplungkapcsoló együtt, és mind gyári, tehát nem utángyártott vagy ident. Sztem ilyesmi körüli végösszegre számíts a pénztárnál.

De ezek újak voltak gondolom. Mi használtan 5e körül vettük a kettőt.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

sziasztok! nemrég vettem egy omegát manuális 2.5 td 96.os légtömegmérő nélküli. az a gondom h a 92-es hibakodot adja ki ami szerint a "tempomat áramköre nyitott vagy tul nagy a feszültség" a gond csak az hogy nekem az indexkarom nem tempomatos. ami az érdekes hogy a muszerfalon szerepel a (TC) kipörgésgátlo ikonja mégse világit ja és kapcsoloja sincs a középkonzolon +szerepel az automata válto sportfokozat ikonja is a müszerfalon. megnéztem nem hiszem h automatábol lett volna manuálra csinálva. mivel az automatánál van a biztositéktáblában 9 es számu bizti ittmeg nincs még csatlakozo se. kérdésem az lenne h mi tárolja a hibakodot? a müszerfal vagy az ecu? mert én arra tippelek h cserélték az orát. vagy? várom az ötleteket :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ami az érdekes hogy a muszerfalon szerepel a (TC) kipörgésgátlo ikonja mégse világit ja és kapcsoloja sincs a középkonzolon +szerepel az automata válto sportfokozat ikonja is a müszerfalon.

Szerintem ez nem annyira meglepő.

Szerinted külön műszerfalat csinálnak automataváltóshoz és kipörgésgátlóshoz?

Link to comment
Megosztás:

DE AKKOR MÉG NEM ÉRTEM MIÉRT IRJA KI A 92-ES HIBAKODOT? EGYÉBKÉNT AZÉRT GONDOLTAM HOGY MÁS A MÜSZERFAL IKONOS RÉSZE MERT PL NINCS ELSŐ KÖDLÁMPÁM ÉS NINCS IS ILYEN IKON. AMUGY TAPASZTALATOM SZERINT RÉGEBBI AUTOKNÁL IS IGY VOLT AZ IKON HELYE MEGVOLT DE MÉGSE LÁTSZOTT. DE OMEGÁM MÉG NEM VOLT UGYHOGY LEHET IGAZAD VAN!

Szerintem ez nem annyira meglepő.

Szerinted külön műszerfalat csinálnak automataváltóshoz és kipörgésgátlóshoz?

Link to comment
Megosztás:

DE AKKOR MÉG NEM ÉRTEM MIÉRT IRJA KI A 92-ES HIBAKODOT? EGYÉBKÉNT AZÉRT GONDOLTAM HOGY MÁS A MÜSZERFAL IKONOS RÉSZE MERT PL NINCS ELSŐ KÖDLÁMPÁM ÉS NINCS IS ILYEN IKON. AMUGY TAPASZTALATOM SZERINT RÉGEBBI AUTOKNÁL IS IGY VOLT AZ IKON HELYE MEGVOLT DE MÉGSE LÁTSZOTT. DE OMEGÁM MÉG NEM VOLT UGYHOGY LEHET IGAZAD VAN!

Ne kiabálj (nagybetűk). Sztem az lehet, hogy cserélték a motorvezérlőt a kocsiban, és egy olyan került bele, ami egy jobban felszerelt kocsiból való. El kéne vinni egy Tech-műszeres ellenőrzésre, ott le tudnák tiltani ezeket a dolgokat. Vagy építsd be a tempomatot, legalább az is lesz a kocsiban :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

DE AKKOR MÉG NEM ÉRTEM MIÉRT IRJA KI A 92-ES HIBAKODOT? EGYÉBKÉNT AZÉRT GONDOLTAM HOGY MÁS A MÜSZERFAL IKONOS RÉSZE MERT PL NINCS ELSŐ KÖDLÁMPÁM ÉS NINCS IS ILYEN IKON. AMUGY TAPASZTALATOM SZERINT RÉGEBBI AUTOKNÁL IS IGY VOLT AZ IKON HELYE MEGVOLT DE MÉGSE LÁTSZOTT. DE OMEGÁM MÉG NEM VOLT UGYHOGY LEHET IGAZAD VAN!

A ködlámpának nem a műszerfalon van a visszajelzője.

Link to comment
Megosztás:

bocs nem tudtam h a nagybetü "kiabálást jelent" :rolleyes: a gyerekek is ezt a gépet használják én meg nem igazán nézem h milyen betüt használok. de legalább most már tudom!

Ne kiabálj (nagybetűk). Sztem az lehet, hogy cserélték a motorvezérlőt a kocsiban, és egy olyan került bele, ami egy jobban felszerelt kocsiból való. El kéne vinni egy Tech-műszeres ellenőrzésre, ott le tudnák tiltani ezeket a dolgokat. Vagy építsd be a tempomatot, legalább az is lesz a kocsiban :)
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.